Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Nebula 4000 или Beholder ms1
Автор: Nikolcho555   
Дата:   30-09-17 17:55

Здравейте. Мисля да си взема някакъв електронен стабилизатор за Panasonic LX100 и засега съм се ориентирал към Nebula 4000 и Beholder ms1. Гледам разни ревюта в интернет и двата ми изглеждат еднакво стабилни за картината снимана с тях. Може ли някой да ме насочи кой от двата е по-добър. Или друг подобен но около същата цена, тези двата мога да ги взема за по около 250 английски лири, втора ръка естествено.

Отговори на това съобщение
 Re: Nebula 4000 или Beholder ms1
Автор: stef7   
Дата:   30-09-17 19:46

zhiyun crane е най-добрият от всичките. Моторите му са от тип encoders не съм сигурен дали думата е точна, на другите не са. Софтуера, изработката, абе де що ревюта съм изгледал всички го хвалят. Не съм го ползвал но мисля че това е най-добрият в момента от тоя тип.

Има няколко версии. М е за леки камери, след това има без буква която е основната версия и държи някъде до около 1.6 кг. След това е V2 която е усъвършенствана версия на първата и сега ще излиза 2 която е различна от v2, ще държи до 3 кг, с вграден follow focus за Canon LCD дисплей и още много други благинки. Като резултат от обявената нова версия цените на v2 паднаха до тези на М. Така че за себе си съм си заплюл v2 ама още не му е дошло времето. Ето долу две ревюта на Dave Dugdale но имам много много.


http://www.learningvideo.com/zhiyun-crane-stabilizer/

http://www.learningvideo.com/zhiyun-crane-vs-crane-m/


Но цените на М версията са около 350-360 паунда.


Отговори на това съобщение
 Re: Nebula 4000 или Beholder ms1
Автор: stef7   
Дата:   30-09-17 19:55

Crane V1 vs V2


Отговори на това съобщение
 Re: Nebula 4000 или Beholder ms1
Автор: Nikolcho555   
Дата:   30-09-17 20:07

Доколкото разбрах от характеристиките на zhiyun crane М той е за камери до 650 грама, а Nebula и Beholder са за камери до около 800 грама, това не е ли недостатък. Panasonic LX100 е само 400 грама но все пак не е ли по-добре да има презапасяване откъм тежест която може да поеме. Но пък е със паунда отгоре както казваш колега а цената в повечето случай отразява качеството. Ще видя дали ще успея да си увелича бюджета но ако не успея пак се връщам на избор между горните два стабилизатова. Има ли някой опит с тях, лекота на ползване, бърза и безпроблемна настройка и калибриране, такива работи свързани с ежедневното използване.

Отговори на това съобщение
 Re: Nebula 4000 или Beholder ms1
Автор: stef7   
Дата:   30-09-17 23:04

Има причина другите да ги продават собствениците им на по-ниски цени.
Всички из ревютат казват че Crane е първият такъв стабилизатор, който е лесен за насторойки и безпроблемен и изчистен откъм дефекти при работа.
Погледай малко ревюта из youtube ако не ми вярваш.
И другите стават но може да добиеш ядове при настройки и работа. Споменах ти вече за това че моторите имат encoreds при Crane.
От Beholder DS1 по-големият брат на MS1 се оплакваха че при даден ъгък почва да трепери има го в тубата.
Сега ако искаш по-голямо тегло Crane V1 или V2, срещу малко повече пари. Цените паднаха доста заради новата версия която се очаква да дойде всеки момент. V2 е около 400 паунда в ebay. Около 900лв, това е много добра цена за играчка от такъв клас.
Повече пари е да, ама не може да е най-доброто, че и повече тегло да носи, че и по-малко да струва. Ти си решаваш.


Отговори на това съобщение
 Re: Nebula 4000 или Beholder ms1
Автор: Nikolcho555   
Дата:   01-10-17 15:14

Много са ти убедителни аргументите stef7, както винаги. :)
Почвам да събирам пари за Crane. Явно си заслужава.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »