Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Външен хард диск
Автор: silvesar   
Дата:   10-07-17 16:06

Здравейте, трябва ми външен хард диск до 2TB.
Какво бихте ми препоръчали?

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард диск
Автор: samurai2   
Дата:   10-07-17 16:08

и на мен ше ми трябва... имам от години един WD но се напълни[beer]
ше следя темата без да се обаждам [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард диск
Автор: kvakioh   
Дата:   10-07-17 16:25

Някой хибриден, със SSD част.

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард диск
Автор: asahi   
Дата:   10-07-17 16:27

NAS + WD Red

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард диск
Автор: kvakioh   
Дата:   10-07-17 16:34

3.5 или 2.5?
За бекъп или нещо по-продължително като употреба, всеки ден, един път в месеца?
WD или Seagate, може някой Lacie, че са по-издържливи ако се изпуснат.

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард диск
Автор: xsakex   
Дата:   10-07-17 17:30

На мен също ми предстои покупка на такова нещо. Доколкото разгледах и прочетох NAS ще е доста ограничено откъм скорост, външен диск от типа на WD MyBook би свършил работа.

Ще следя темата

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард диск
Автор: roumen6   
Дата:   11-07-17 09:47

A-Data от където го намериш. има и "гумени", т.е. защитени...
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард диск
Автор: stef7   
Дата:   11-07-17 10:06

Тук няма много за умуване и избиране, който и твърд диск да вземеш няма да сбъркаш, на пазара останаха 2-3 производителя и всичките правят качествени дискове. Когато диска е външен, т.е. ползва се основно за съхраняване на информация, от хибридни такива с SSD опция няма много смисъл. Има ако това ти е основния диск откъдето зарежда операционната система и програмите.

NAS осигуряват достатъчно добра скорост на писане и запис около 100MB/S на четене и 50-60MB/S на запис, толкова колкото и ако сложиш два диска в компютъра си в RAID 1. Така че не е по-бавен. Идеята на NAS e storage да ти е независим, да можеш да го ползваш с различни компютри, таблети телефони, през Интернет като private cloud и т.н. Synology правят в момента най-добрите NAS, основно заради софтуера, който е много добър и лесен за ползвани с огромно количество опции и допълнителни възможности. Друга опция но основно за хора които имат повече от 2 диска е да си направиш сам компютър за NAS. Но се иска да разбираш. И от хардуер за да си подбереш подходящите компоненти. И от софтуер. Този който се инсталира , като FreeNAS например си иска поддръжка и четене, не е така лесно и удобно като готовите системи на Synology.

Винаги го казвам, Въпроса и Проблема не е дали твърдия диск ще се развали а КОГА ще се развали. Затова слагайте ценната информация, тази която не искате да изгубите, когато твърдия диск се развали в RAID 1 масив / Два диска които имат идентично съдържание / Всички операционни системи а и повече чипсети по платките имат поддръжка на RAID 1. NAS разбира се също.


Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард диск
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   11-07-17 10:36

Купуваш втори диск за бекъп.
Нагласяш периодична синхронизация и си готов.
Няма значение какъв е диска - ВСИЧКО се чупи. Търси нещо с по-дълга гаранция и подменяй след изтичането и.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »