Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Lexar умира
Автор: hotsnail   
Дата:   28-06-17 15:36

В духа на писанията ми последните година, две е и тази новина.

Micron затварят Lexar ако не намерят купувач


Като Ви разправям, че фотобизнеса се променя и традиционните компании ще измрат или избягат.....


...и един музикален поздрав

Мисля, че следващите ще са компания с име завършващо на "n"

Отговори на това съобщение
 Re: Lexar умира
Автор: kvakioh   
Дата:   28-06-17 15:38

Ще се ползват други. Имам няколко Lexar, ниската им серия имаше недотам качествени копия, които още циркулират.

Отговори на това съобщение
 Re: Lexar умира
Автор: vgramatikov   
Дата:   28-06-17 15:43

Има много време докато някоя компания завършваща на 'N' си помисли ,че може да затвори. А ,че фотобизнеса се променя е факт. Който не върви с промяната рано или късно губи пазарен дял. Просто големите трудно се душат. Имат прекалено голям ресурс за преструктуриране и спасителни планове докато си помислят за фалит. Ако спят прекалено дълго и това ще стане :) Някой са позаспали вече доста време.

Отговори на това съобщение
 Re: Lexar умира
Автор: Jk.freeman   
Дата:   28-06-17 15:44

Ай стига ве[smilie2] ...винаги съм си търсел само такива карти. Даже точно оня ден щях да пускам тема, някой дали знае дали има някъде, че нещо пак изчезнаха от пазара. Имам предвид БГ.

тц тц тц...

Отговори на това съобщение
 Re: Lexar умира
Автор: Sauron69   
Дата:   28-06-17 15:45

Жалко, повечето ми карти са техни, проблеми не съм имал [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Lexar умира
Автор: samurai2   
Дата:   28-06-17 15:46

Някой знае ли защо изчезнаха тез златните 32гб SanDisk от БГ магазините

Отговори на това съобщение
 Re: Lexar умира
Автор: kvakioh   
Дата:   28-06-17 16:06

Хах, SanDisk и останалите сменят цветовете доста редовно.
Поръчах си 2 Lexar преди малко да има да си спомням за тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Lexar умира
Автор: Jk.freeman   
Дата:   28-06-17 16:08

Що не каза, че ще поръчваш... тц тц тц

Отговори на това съобщение
 Re: Lexar умира
Автор: kvakioh   
Дата:   28-06-17 16:10

Аз съм в Англия.[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Lexar умира
Автор: Jk.freeman   
Дата:   28-06-17 16:13

aaaaaa...добре, за тебе не знаех[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Lexar умира
Автор: марвес   
Дата:   28-06-17 16:46

Имам фейк LEXAR и SanDisk карти от висок клас по 256GB парчето... влачат с около 10MB/s и реален капацитет няколко мегабайта... всички известни марки имат фалшификати, при това видно изпипани до съвършенство.

LEXAR-а дойде в голяма "оригинална" кутия, с "оригинален" диск със софтуер за възстановяване на данни. Без да се отвори и тества картата, на външен вид вероятно единствено по справка с кодовете на производителя би се разпознало, че е фейк.

Така че, винаги си проверявайте новите карти със специализиран софтуер за реален капацитет.

Отговори на това съобщение
 Re: Lexar умира
Автор: asahi   
Дата:   28-06-17 16:49

Лексар производител ли е или търговска марка? Имат ли фабрика?

Отговори на това съобщение
 Re: Lexar умира
Автор: kvakioh   
Дата:   28-06-17 16:51

Пуснах тема за ментетата Lexar, oт по-евтините карти.
Lexar е марка на фирма.

Отговори на това съобщение
 Re: Lexar умира
Автор: quazimodo   
Дата:   28-06-17 16:57

Jk.freeman написа:

> Що не каза, че ще поръчваш... тц тц
> тц

И колко стотина бройки ще поръчаш[smilie18][beer]?

П.П. фотопавилиона от истинските ли продава или да[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie21]



Публикацията е редактирана (28-06-17 16:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Lexar умира
Автор: Jk.freeman   
Дата:   28-06-17 16:57

Добре момчета, аз продавам в магазина Lexar microSD, SD нямам и не мога да намеря, даже за мене си. Та въпроса ми е, как да ги проверя дали са истински?

Отговори на това съобщение
 Re: Lexar умира
Автор: марвес   
Дата:   28-06-17 17:00

How to check and spot fake Micro SD card

Като основна информация.

Отговори на това съобщение
 Re: Lexar умира
Автор: hotsnail   
Дата:   28-06-17 17:04

марвес написа:
> Така че, винаги си проверявайте
> новите карти със специализиран
> софтуер за реален капацитет.

Какъв е тоя софтуер? Какво показва windows след форматиране - 256ГБ или няколко МБ?

Аз на blackMagic полчвам чат пат една тулка дето мери скорст на картите.

Blackmagic Disk Speed Test

Отговори на това съобщение
 Re: Lexar умира
Автор: ararat   
Дата:   28-06-17 17:14

Охлюве, смени си ника на gravediger, все копаеш гроб някому...

Отговори на това съобщение
 Re: Lexar умира
Автор: lamerko   
Дата:   28-06-17 17:22

hotsnail: ако наистина не знаеш за флашките менте, които и след форматиране през уиндоус пак показват размера, който искаш да го бъде, но дефакто го няма (например 2ТБ флашка реално се оказва 16ГБ) - изпускаш доста от инновациите на китайските братушки [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Lexar умира
Автор: localhost   
Дата:   28-06-17 17:38

Наскоро си поднових картите и си взех две CF 64GB 1066x ама май ще взема да поръчам още две :)

Иначе досега никакъв проблем с тия карти не съм имал [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Lexar умира
Автор: марвес   
Дата:   28-06-17 17:38

Автор: hotsnail
Дата: 28-06-17 17:04

Какъв е тоя софтуер? Какво показва windows след форматиране - 256ГБ или няколко МБ?


Windows, iOS, Android, фотоапарат и т.н. винаги показват 256GB, дори след форматиране.
Това няма нищо общо с реалния капацитет.
Той може да е 128 мегабайта. И като снимаш или записваш някакъв файл - не изписва проблем за недостиг на капацитет, ами съвсем спокойно си създава файловете и "обема" количество, но като тръгнеш да го четеш - НЪЦ, няма го.

Отговори на това съобщение
 Re: Lexar умира
Автор: e-mil   
Дата:   28-06-17 18:23

Автор: hotsnail
Дата: 28-06-17 15:36
"Като Ви разправям, че фотобизнеса се променя и традиционните компании ще измрат или избягат....."


Че какво толкова традиционно фотографско има в Lexar? Те са фирма от някъде 20 години и бяха самостоятелни едва 10, преди да ги купи Micron.

А това, че фотографският бизнес се променя, изобщо не е новина. Ами той се променя от цяло едно поколение насам. Хората родени по времето на първите серийни цифрови апарати вече имат собствени деца. Хората връстници на Compact Flash картите вече са завършили висше образование. "Нетрадиционните" за фотографията Сони и Панасоник вече 20 години продават цифрови апарати за масовия потребител.

Силните марки не умират толкова лесно, а понякога и фирмите се оказват жилави (нали правим разлика между фирма и продуктова марка?). В днешно време е по-вероятно да ги съборят финансови машинации, отколкото променящият се бизнес. Например много хора чакаха Кодак да умре и така си остаряха с чакането.

Отговори на това съобщение
 Re: Lexar умира
Автор: Jk.freeman   
Дата:   28-06-17 19:26

Квази писали сме едновременно и не съм ти видял поста... т.е. току що видях. Ами не ми трябват стотици, пък ако наистина има в колибката, баси филмаааа, честно[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Lexar умира
Автор: Jk.freeman   
Дата:   28-06-17 19:31

Квази голем си[beer] [beer] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Lexar умира
Автор: the-rookie   
Дата:   28-06-17 20:12

Сега прочитайки темата разбирам че и аз съм (не)леко опарен с една 32 гб микро сд карта която бях взимал някога! Разгледах няколко които имам под ръка с лупа,и установявам че ментетата могат визуално да се разпознаят по гъстотата на монтажа и пътечките.Ще опитам да направя снимки(все пак е фотографски форум). Ако и други могат да потвърдят, мисля че метода може да бъде полезен!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »