Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Добър лентов фотоапарат?
Автор: diyan1974   
Дата:   18-06-17 19:14

Здравейте, нов съм в форума. Незнам дали въпроса ми е в правилната категория. Реших да ви попитам за добър лентов фотоапарат с който да започна да снимам. Реших да започна с лентов защото нямам голям бюджет и нямам опит в фотографията. Можете ли да предложите нещо добро като за начало но не и много скъпо. Разполагам с два m42 обектива, от баща ми който искам да използам. Благодаря ви предварително! [smile] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Добър лентов фотоапарат?
Автор: quazimodo   
Дата:   18-06-17 19:24

Практика МТЛ-ХХ.


Отговори на това съобщение
 Re: Добър лентов фотоапарат?
Автор: steeens   
Дата:   18-06-17 19:25

Виж тук.


Отговори на това съобщение
 Re: Добър лентов фотоапарат?
Автор: BAJDOBRI   
Дата:   18-06-17 19:30

Някой Зенитче или Киевче,на първо време! :D Майтапче! Купи си най-евтиния DSLR от тук от базара и няма да имаш никакви проблеми с М42-ките! Има преходници ,за по 10-15 лв и за Никони и за Канони! Може и безогледалка да си купиш,също е вариант! Но те съветвам да е цифров апарат! Почти никой ,освен професионалистите вече не снима на лента! Много малко са и фотостудията,които се занимават с филми! Така ,че ти си решаваш! Аз например преди време се сдобих с апарат за около 100 лв,че и с обектив ! Ти си на ход!

Отговори на това съобщение
 Re: Добър лентов фотоапарат?
Автор: BAJDOBRI   
Дата:   18-06-17 19:34

Виж това Panasonic Lumix G10

Отговори на това съобщение
 Re: Добър лентов фотоапарат?
Автор: the-rookie   
Дата:   18-06-17 19:37

bajdobri напълно прав с малко изключение за м42! С никон е по-сложна работата!

Отговори на това съобщение
 Re: Добър лентов фотоапарат?
Автор: BAJDOBRI   
Дата:   18-06-17 19:47

Е аз ,щото никога не съм имал Nikon и малко се изсилих,ама за Canon-а съм абсолютно сигурен,щото имам 2 М42 ,един Хелиос 44м и един Hanimex Tele-lens f=200mm Пък съм чувал че на повечето безогледалки е съвместимо М42-то ?! Поправете ме ако греша!



Публикацията е редактирана (18-06-17 19:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Добър лентов фотоапарат?
Автор: steeens   
Дата:   18-06-17 19:53

Не грешиш. Пентакс са най удобни за обективи на М42 от огледалните, а за безогледалките май всички стават. Панасоника ако е всичко както е описано и не е на прекалено много кадри, изглежда добра оферта...

Отговори на това съобщение
 Re: Добър лентов фотоапарат?
Автор: asahi   
Дата:   18-06-17 19:58

Вие четете ли заглавието на темата? А разбирате ли го?

На М42 имаш два основни варианта - Зенит и Практика. Ако ще се учиш по-добре се запиши на курс. Там ще има с какво да снимаш и да се учиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Добър лентов фотоапарат?
Автор: diyan1974   
Дата:   18-06-17 19:58

Благодаря за бързите отговори. Аз апарата смятам да го позлвам с Carl Zeiss Jena MC Flektogon 2.8 20, и Helios 44 2.

Отговори на това съобщение
 Re: Добър лентов фотоапарат?
Автор: asahi   
Дата:   18-06-17 20:01

Заради Хелиоса не си заслужава да се правят допълнителни инвестиции. Флектогона е по-интересен и ще ти е най-полезен с някоя безогледалка с преходник. И той не е върха, да знаеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Добър лентов фотоапарат?
Автор: the-rookie   
Дата:   18-06-17 20:04

asahi,ако съдим по заглавието никон ф 100 е добър избор

Отговори на това съобщение
 Re: Добър лентов фотоапарат?
Автор: guciguci   
Дата:   18-06-17 20:06

По принцип идеята ти е добра,защото и аз съм на менението ,че всеки фотограф трябва да мине през лентовата фотография,за да разбере,какво е наистина да снимаш,а не да стреляш по 7 кадъра в секунда на карта,която събира 4000 кадъра. Само че за съжаление ще ти е вече много трудно да намираш хубави ленти,места за проявяването им и най-вече за добро копиране. Та и аз вече трябва да призная,че по-добре вземи от базара един евтин цифров огледално рефлесен апарат и почни с него.... Пък след време,ако искаш може да пробваш на лента,без това да ти е основния апарат. Дано си ме разбрал,че малко са ми дълги изреченията :)
Иначе наистина добър лентов апарат може да бъде и по-скъп от цифров .



Публикацията е редактирана (18-06-17 20:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Добър лентов фотоапарат?
Автор: steeens   
Дата:   18-06-17 20:06

asahi написа:

> Вие четете ли заглавието на
> темата? А разбирате ли го?
>
> На М42 имаш два основни варианта -
> Зенит и Практика. Ако ще се учиш
> по-добре се запиши на курс. Там ще
> има с какво да снимаш и да се учиш.

А ти разбираш ли прочетеното? Още първите два отговора прочете ли ги?

Отговори на това съобщение
 Re: Добър лентов фотоапарат?
Автор: kvakioh   
Дата:   18-06-17 20:06

Бих продал двата обектива (ако Флектогона е черната версия и е отличен механично) и да си взема лентов Канон с един обектив за 300лв и да има автофокус и само да се снима. И ще останат пари за ленти доста.

Отговори на това съобщение
 Re: Добър лентов фотоапарат?
Автор: the-rookie   
Дата:   18-06-17 20:11

за флектогона съм потенциален купувач![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Добър лентов фотоапарат?
Автор: the-rookie   
Дата:   18-06-17 20:13

diyan1974, ориентирай ни какво те влече (да снимаш)

Отговори на това съобщение
 Re: Добър лентов фотоапарат?
Автор: diyan1974   
Дата:   18-06-17 20:15

Ами мисля да снимам из града, street photography - urban тема

Отговори на това съобщение
 Re: Добър лентов фотоапарат?
Автор: kvakioh   
Дата:   18-06-17 20:18

Идеално е някой лентов Канон с 40/2.8 STM или лентов Никон с 40/2.8 макрото или 50/1.8. Автофокус, бързо, точно.
С тия М42 и 20мм доста широко е по-сложно.

Отговори на това съобщение
 Re: Добър лентов фотоапарат?
Автор: the-rookie   
Дата:   18-06-17 20:20

определено според мен цифровия вариант е по-лесния!

Отговори на това съобщение
 Re: Добър лентов фотоапарат?
Автор: quazimodo   
Дата:   18-06-17 20:25

kvakioh написа:

> Идеално е някой лентов Канон с 40/2.8
> STM или лентов Никон с 40/2.8 макрото
> или 50/1.8. Автофокус, бързо, точно.
> С тия М42 и 20мм доста широко е
> по-сложно.

Кваки, работил ли си с такъв обектив? Нещо за скала за ДРИП чул ли си? С тия 20мм може да снима даже без да гледа[smilie18][beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Добър лентов фотоапарат?
Автор: kvakioh   
Дата:   18-06-17 20:32

Имал и ползвал съм всичките версии на Флектогона, зебри, черни и т.н.
Къде толкова широко ще хване на 20мм?
А, снимам на 20мм и на всички останали мм САМО на ръчно при дигиталните безогледалки Fuji, Sony. Но не мога без да гледам...

Отговори на това съобщение
 Re: Добър лентов фотоапарат?
Автор: bg2014   
Дата:   18-06-17 20:43

Имам няколко лентови. ТОЗИ е един добър например. Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Добър лентов фотоапарат?
Автор: guciguci   
Дата:   18-06-17 21:02

A,то ако става дума за такива апаратчета и аз имам едно тяло EOS 300 за 20 кинта в базара. Седи и никой го не поглежда. Аз мислех,че става дума за хубав лентов апарат.

Отговори на това съобщение
 Re: Добър лентов фотоапарат?
Автор: diyan1974   
Дата:   18-06-17 21:02

Добре като чета отговорите малко се поотказах от лентовите, за евтините DSLR-и, ако може някой да предложи, или да каже как се справят г/д.

Отговори на това съобщение
 Re: Добър лентов фотоапарат?
Автор: bg2014   
Дата:   18-06-17 21:04

Определи бюджет?
И... скоро очаквай да те насочат към Сони или Панасоник безогледалка....така е тука. Всяка тема отива там...

Отговори на това съобщение
 Re: Добър лентов фотоапарат?
Автор: kvakioh   
Дата:   18-06-17 21:08

Едно Сони А3000 с преходник и нещата се получават. Евтино и достатъчно.

Отговори на това съобщение
 Re: Добър лентов фотоапарат?
Автор: steeens   
Дата:   18-06-17 21:11

bg2014, Панасоник се появи преди теб в темата...[smilie5]
И защо да не отива, за ползване на стари обективи, това е най-удобното решение.

Отговори на това съобщение
 Re: Добър лентов фотоапарат?
Автор: kvakioh   
Дата:   18-06-17 21:30

Ако е от по-старите Панасоник, Олимпус и/или няма focus peaking, язък за хубавия Флектогон на такова тяло...Фокусирането ще е още по-трудна работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Добър лентов фотоапарат?
Автор: BAJDOBRI   
Дата:   18-06-17 21:34

И г-ъ и д-ъ ,се справят,амаааа мнооого добре! Примерът с Панасоника,който ти дадох,беше наистина само груб ориентир! Ако искаш наистина продай Цайсовият обектив ,ако не разполагаш с кинти и си купи читава машина за парите с един китов обектив! Щракай на воля и се кефи! [cool]



Публикацията е редактирана (18-06-17 21:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Добър лентов фотоапарат?
Автор: Jk.freeman   
Дата:   18-06-17 21:45

мале мале, от къде тръгнахте, от къде минахте и до къде стигнахте[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Добър лентов фотоапарат?
Автор: lamerko   
Дата:   18-06-17 21:49

Намери си някоя читава Практика, избягвай Зенит-а. Хубаво е да ниме за преглед на скоростите - обикновено бавните първо започват да дават отклонения. Гледай и уплъненията да са в добро състояние - за камера за 50-на лева няма да е много рентабилно да ги сменяш. Важен момент е и дали има светломер и естествено дали работи коректно... ако не - ще ти трябва и външен светломер, че там нещата няма да изглеждат добре :)

Ако решиш да не е м42 - избора вече е доста богат, но пък и цените скачат доста.

Има и едни автоматични филмови камери с автофокус и т.н., които са изненадващо евтини и повече си бачкат съвсем коректно (аз си бях взел Canon 300v кожена калъвка и някакво варио 28-90 ако не се лъжа за 15 паунда) - само гледай с какви батерии бачкат, че някои са със скъпи такива. Обикновено тези камери са съвместими със съвременните системи на сътветната марка, което значи, че може да използваш новите им автофокусни обективи. Но пък чара от аналоговото снимане малко заминава в канала [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Добър лентов фотоапарат?
Автор: the-rookie   
Дата:   18-06-17 21:51

в ойл хикс има едно а3000 с обектив китов(мисля) за 370 лв.Според мен варианта е добър за целта,но нямам идея цената добра ли е? Някой по запознат да сподели че и мен ми стана интересно?

Отговори на това съобщение
 Re: Добър лентов фотоапарат?
Автор: kvakioh   
Дата:   18-06-17 22:21

Canon 300 с грип се слага и 4бр батерии АА и бачка безспирно 1 година поне, независимо от лентите. С CR2 ли там каквито са батериите малко по-малко. Не се убива чарът на аналоговото снимане, просто е по-лесно всичко като операции от задапаратното устройство.
А3000 Сони с адаптор за М42 става. 20 Мпикс, peaking, визьор, всичко в едно. 20мм Флектогонът пасва като мм според матрицата, светъл и остър.
ЗА истински лентов за М42- Пентакс Spotmatic F. По-добър от този толкова добър вариант- Bessaflex TM.
Aз приключих с тази тема, дадох всичко.

Отговори на това съобщение
 Re: Добър лентов фотоапарат?
Автор: hose   
Дата:   18-06-17 22:28

Но те съветвам да е цифров апарат! Почти никой ,освен професионалистите вече не снима на лента!


[cool] [smilie5] [smilie10]

нямам нерви да чета всичко, но това ми хареса много… [smilie25]

по темата - Практика МТЛ 3 или МТЛ 5 за обективите на М42

иначе аз препоръчвам - Nikon F55, F65, F75 - има ги в базара за жълти стотинки…
и вече полу и про сериите F80, F100

старите като FG, FM2, F3… също са готини, но зависи от състоянието и какво искаш

Отговори на това съобщение
 Re: Добър лентов фотоапарат?
Автор: BAJDOBRI   
Дата:   18-06-17 22:29

И за аматьор ,който сега прощъпулва във фотото,мислиш ли Квакчо,че някой,нещо ти разбра?!? Макар и се раздал! Аз мисля,че ЕГОТО ,ви е огромно,на болшинството,тук! И не можете да слезете от пиедестала,да са сетите от къде сте почнали!!! Обяснете на човека,с прости думи и без заобиколки,кое е А-Б и от къде да тръгне! Че нещо ,което е умиращо(като филмовата фотография) ,не е за него! Насочете го в най-лесният първоначален вариант!!! [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Добър лентов фотоапарат?
Автор: kvakioh   
Дата:   18-06-17 22:32

Оффф, ако е его, дали ще пиша толкова подробно? Преди седмица взех halfframe 35mm за първи път апарат и за 10 мин се научих да снимам с него, лесно е. Пиедестали няма, хвърлям пари за техника.
Описвам варианти, има стотици. Кое е и ще е лесно не знаем, защото не сме автора на темата!

Отговори на това съобщение
 Re: Добър лентов фотоапарат?
Автор: hose   
Дата:   18-06-17 22:43

вече съм убеден, че има луди в тоя форум които непрекъснато си сменят никовете…

лентовата фотография не си отива - https://www.youtube.com/watch?v=NAJCN2TfCGw
но този форум със сигурност…


Отговори на това съобщение
 Re: Добър лентов фотоапарат?
Автор: the-rookie   
Дата:   18-06-17 22:54

hose,кой казва че лентата си отива? Просто за начинаещ не е най-удачен вариант ,защото по веригата има повече фактори който ти пречат да видиш и осмислиш грешките си! Времето мисля ,е на първо място!



Публикацията е редактирана (18-06-17 23:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Добър лентов фотоапарат?
Автор: hose   
Дата:   18-06-17 23:15

the-rookie - ти решаваш вместо него????? човека пита за добър лентов апарат, а не да снима или не на лента…

СЕ тая де… темата е безмислена отдавна

Отговори на това съобщение
 Re: Добър лентов фотоапарат?
Автор: batsali   
Дата:   18-06-17 23:32

diyan1974, ако тепърва прохождаш във фотографията, имаш мерак да се учиш и не искаш да се откажеш бърже, бърже още в началото - цифров. Аз съм филмов будала, но определено за учене и почване е много по-добре да хванеш цифрова камера. Защо? Защото аналоговата фотография не е изчезнала и няма скоро да изчезне, даже набира скорост и се разширява нишата, но за напълно начинаещ е малко нанагорно. По-нанагорно отколкото преди цифровата ера, защото наистина момента с произвеждането на крайния резултат не можеш да го постигнеш толкова лесно, колкото е било преди години (фотото да ти направи всичко). С цифрата можеш безплатно да грешиш, да видиш грешката на момента и да я поправиш. Много по-бързо ще научиш основите. На старо има достатъчно и достатъчно добри камери, по-запознатите и сменили няколко камери ще те ориентират.


За филм ти препоръчвам да се ориентираш към камери с електронен затвор, мерене и без автофокус, да кежем модели от 80те. След това почват пластмасите и е гадна работа, особено с ползвана техника. Защо електронен затвор, а не от по-дъртите без батерии и електроники? Защото има по-малко чаркалъци, които могат да се замърсят, ръждясат и блокират от стара смазка. 4-5 такива камери са ми минали през ръцете, на всичките съм мерил скоростите и всички са били точни. С напълно механичните затвори нещата не са били точно така.

Отговори на това съобщение
 Re: Добър лентов фотоапарат?
Автор: batsali   
Дата:   18-06-17 23:40

Също така, ако решиш все пак да подхванеш среброто - никакви филми и химии с изтекъл срок. Само пресни. Искаш да имаш колкото се може по-предвидими резултати в началото, а не да се чудиш ти ли си сбъркал или проблема е в стар филм/химия.

Успех. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Добър лентов фотоапарат?
Автор: quazimodo   
Дата:   19-06-17 07:18

За съжаление, ако иска бърз и предвидим резултат, трябва да започне с Ч/Б и собственоръчна обработка[beer].

Отговори на това съобщение
 Re: Добър лентов фотоапарат?
Автор: fotorafi   
Дата:   19-06-17 08:55

Само за 15 лв.

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=93587

Отговори на това съобщение
 Re: Добър лентов фотоапарат?
Автор: Synthy   
Дата:   19-06-17 09:07

diyan1974: "Добре като чета отговорите малко се поотказах от лентовите, за евтините DSLR-и, ако може някой да предложи, или да каже как се справят г/д."

Как се справят... при теб ще се справят много зле [smilie18]
Сега сериозно: зявиси от това, кой ги държи. Ти си начинаещ, значи снимките ти ще са скраб в началото, който с времето ще намалява (теоретично [smilie5]). Не знам какъв ти е бюджета, ама за под 300 едва ли ще намериш DSLR с обектив. Ако пък сикаш да минеш съвсем тънко от към техника, вземи някоя практика, ползвай наличните си обективи и ако не друго, поне ще се научиш да мислиш преди да натиснеш спусъка (нещо, според мен, много важно).



Публикацията е редактирана (19-06-17 09:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Добър лентов фотоапарат?
Автор: Konstantinov   
Дата:   19-06-17 14:01

Събери малко повече пари и си вземи някакъв цифров апарат с ръчни настройки.
Аз продадох олимпус е410 с китовия за 200 лева преди 2 години,но сони некс ф3 ако намериш ,фокусира много по-добре и качеството е супер и на видеото и на снимките и то с китовия има ръчни настройки може да качваш евтини обективи с преходници ,има панорама и 3д панорама ,хдр.исото му е 1114 без шум тоест над 1000, а е модел от 2012.Ако вземеш стар канон или никон исото му най вероятно ще е под1000 а все пак сме 2017 година.
Ако снимаш на лента исо 100или200 ,ръчни настройки- светломер трябва да ползваш и ще имаш 36 снимки на филма.Няма да може да снимаш без светкавица или от ръка трябва статив ако снимаш в помещение.
От ръка ще снимаш само навън, през деня.

Отговори на това съобщение
 Re: Добър лентов фотоапарат?
Автор: uri64   
Дата:   19-06-17 14:34

> Ако снимаш на лента исо 100или200
> ,ръчни настройки- светломер трябва
> да ползваш и ще имаш 36 снимки на
> филма.Няма да може да снимаш без
> светкавица или от ръка трябва
> статив ако снимаш в помещение.
> От ръка ще снимаш само навън, през
> деня.

Това не е вярно.

Отговори на това съобщение
 Re: Добър лентов фотоапарат?
Автор: camelasign   
Дата:   19-06-17 16:05

Имам една Практика като нова. С нея са снимани само картини и е седяла само в ателие

Отговори на това съобщение
 Re: Добър лентов фотоапарат?
Автор: tishovsx   
Дата:   19-06-17 16:51

https://www.youtube.com/watch?v=m8N6s-lC9xY

[shtrak] [shtrak] [shtrak] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Добър лентов фотоапарат?
Автор: ценослав   
Дата:   19-06-17 21:50

Не се лъжи, че лентовия ще ти е по евтин от цифровия!!! Лента 5 лв. Промиване 3 лв. Сканиране на 36 пози по 36 стотинки ... това у прованса и те ти .... 20 кинта!!! 10 ленти --- 200 кинта и така на татък!!! [smilie25] [smilie25] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Добър лентов фотоапарат?
Автор: steeens   
Дата:   19-06-17 21:54

[smilie24] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Добър лентов фотоапарат?
Автор: batsali   
Дата:   19-06-17 22:52

Айде пак любители на поточната линия. Не мога да разбера някои хора за кеф ли снимат или гонят норматив. С цифровата камера мога и 100000000 снимки да направя на цената на тока в батерията. И кво? А като излезе ново тяло и ви хване срам, че не сте достатъчно модерни и ви ограничава техниката колко пари ще налеете? 50мм f/1.4 за 100лв как ви звучи? Аз лично откакто съм се хванал с филм съм вкарал пари за един читаво FF тяло. Имам скенер, увеличител, сума хубави стъкла за 35мм, средноформатна камера с няколко обектива, направо си е колекция. Кеф ми прави да си снимам, кеф ми прави да си проявавам, кеф ми прави да си сканирам и копирам на хартия. Нищо в тая дърта техника не ми ограничава безграничния фото талант. Научих страшно много за фотографския процес като цяло. Имам един 10 годишен DSLR за снимки за спомен. Ако фотографията е сериозно хоби през годините филма излиза по-евтино и можеш да ползваш професионална техника за жълти стотинки.

[smilie25]
[smilie25] [smilie25]
[smilie24]

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Добър лентов фотоапарат?
Автор: steeens   
Дата:   19-06-17 23:54

batsali, имам чувството че не си прочел началния въпрос. Бюджетното решение е да си вземе нещо дигитално, най добре безогледалка. И ще може да ползва и 50мм f/1.4 за 100 лева и обективите които има. Никой не говори за поточна линия. Ти даже сам потвърждаваш, че да снимаш на филм не е евтино хоби.

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Добър лентов фотоапарат?
Автор: lamerko   
Дата:   19-06-17 23:56

Не знам... за мен само хора, които не са снимали и обработвали сами филмите и снимките от аналоговата ера може да предлагат дигитални камери в тема за филмова...

Отговори на това съобщение
 Re: Добър лентов фотоапарат?
Автор: batsali   
Дата:   20-06-17 00:04

Прочетох и дадох съвет. Фотографията като цяло не е евтино хоби. Ако не си толкова голям будала като мене, може и с техника за 200-300лв да минеш и от там нататък само консумативи. Може и за много по-малко, ако идеята е просто да има някаква картинка и да се помъчи повече. На мене просто ми е интересно да пробвам различни камери и обективи. На филм много бързо ще си докаже човек, че е калпав фотограф, защото не може да изтрие и да забрави. Следващия път повече ще си прави сметката и няма да цъка просто, за да види какво ще излезе. Който го влече да пълни терабайти за стотинки, може спокойно да си го върши това хоби.



Публикацията е редактирана (20-06-17 00:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Добър лентов фотоапарат?
Автор: steeens   
Дата:   20-06-17 00:20

lamerko, пропускаш момента с желанията на автора на темата. Та питанката не е само за филмов апарат. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Добър лентов фотоапарат?
Автор: fotocolor   
Дата:   20-06-17 11:16

PORST compact-reflex-45 лева,на М42,много запазен.-



Публикацията е редактирана (20-06-17 11:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Добър лентов фотоапарат?
Автор: addi999   
Дата:   20-06-17 17:04


Аз имам същите 2 обектива ,Цаиса ми го подариха ,Хелиоса си го взех за жълти стотинки .Поразчетох се ,поразрових и си взех Пентаксче К100Д за няма и 200лв и си снимам с кеф и до днес ,КАРТИНКАТА Е ЧУДНА !

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »