Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Мнение за extreme digital
Автор: etto   
Дата:   07-05-17 23:13

Здравейте! Търся мнение за онлайн магазин "extreme digital", тъй като гледам, че могат да се спестят едно 200лв на high-end обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за extreme digital
Автор: syntrillium   
Дата:   08-05-17 01:48

Аз съм доста доволен от тях.
По Нова година си поръчах обектив от там. Беше близо 300 лв. по-евтин от предлаганите тук. Очаквах или да е някаква последна бройка и да е бил мостра, или да падне голямо чакане, тъй явно пристига отвън. За късмет обектива дойде за пет дена точно на 24 декември, съвсем запечатан и нов. Бях готов и да платя процент за наложения платеж, но нямаше такъв. Цялата сума беше точно колкото е обявената цена в сайта. Доставката също беше безплатна.

Не всичко обаче там е по-евтино, за обективи поне. В моя случай изгодна беше една сигма арт. Ама като сравнявах цени на канонски обективи, разликата беше в полза на фотомагазините в бг.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за extreme digital
Автор: xela1bg   
Дата:   08-05-17 03:23

Аз също си купих обектив от там, като цената му беше по-евтина от втората употреба която се предлага тук. Останах много доволен. Плащане с наложен платеж!

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за extreme digital
Автор: lord_kik   
Дата:   08-05-17 07:26

Не забравяйте и гаранцията,там вече е малко сложно и дано не се налага да се ползва.Аз поръчвах също от там,но след като служителката на развален български ми обясни как стои въпроса с гаранцията веднага се отказах и отказах поръчката,но това не им попречи да ми я пратят,но така и не я взех.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за extreme digital
Автор: etto   
Дата:   08-05-17 11:46

Ами аз гледах точно една сигма арт- 85ца, беше по-евтина с 200лв от тук намаления на 2600лв(от 2700). Гледах гаранцията и виждам, че не е към българския сервиз, ами някакъв унгарски май. Това не би трябвало да е проблем, лошото е, че ако стане нещо се чака повече време.
Един човек от форума продава същия за 2200лв нов с 1 година гаранция към някакви англичани и дилемата е стабилна.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за extreme digital
Автор: pdimitrov   
Дата:   08-05-17 13:28

1200€ в немския Амазон с по-малък риск по отношение на гаранцията.

Edit: за Никон. Канонската все още не е налична.



Публикацията е редактирана (08-05-17 13:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за extreme digital
Автор: etto   
Дата:   08-05-17 14:15

@pdimitrov и доставката като сложиш и още 140 евро за 2 години гаранция(поне така пишеше в немския амазон ) и стана пак същата цена

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за extreme digital
Автор: pdimitrov   
Дата:   08-05-17 14:24

1229€ с 20-те % ДДС (тъй като в Германия е 19%) и 20€ доставка. 140-те евро не са за гаранция, в ЕС имаш 2 години гаранция за всякакъв вид електроника по закон. Това, което гледаш, е застраховка. Крайна цена - 2450лв по курс 1.96лв за евро.

Edit: Махни от общата сума едни 13€. В кошницата имам една чантичка за седалка на колело и не съм я видял.

Edit 2: Експресната доставка е 12€ отгоре, т.е. с нея ще платиш 2450лв и ще дойде след 3 дни (посочих адрес във Варна, ако е по-малък град, може да се забави още един ден).



Публикацията е редактирана (08-05-17 14:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за extreme digital
Автор: etto   
Дата:   09-05-17 00:45

Мисля, че няма много смисъл с немския амазон-
Payment Total: BGN 2 529,87, със 70лв по-малко от колкото във фотосинтезис

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за extreme digital
Автор: pdimitrov   
Дата:   09-05-17 09:09

Не мога да разбера откъде идва тази разлика в сметките ни, но добре, ти си знаеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за extreme digital
Автор: muamamu1   
Дата:   09-05-17 09:24

С две думи- покрай Коледа и аз пазарувах от там. Ето и мнението ми:

положително:
- цени

отрицателно:
- време за доставка
- тотална липса на връзка с фирмата (поне аз не можах да се свържа)

Доставиха ми продукта приблизително 2-3 седмици след оговорената дата. Никой не ми обясни защо, колкото и да ги търсех. Стигна се до там да звъня на куриерски фирми, които издирих по разни форуми. Въпреки това, апаратът пристигна, беше здрав, запечатан, никакви проблеми. Като цяло съм доволен, пък и покрай празниците винаги съм имал проблеми с доставките, така че това го смятам за нормално.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за extreme digital
Автор: etto   
Дата:   09-05-17 10:59

@pdimitrov Това не е мое изчисление, а изчисление на самия амазон, което просто копирах. Реших да видя крайната цена в кошницата след посочено място за доставка + експресна доставка. Бях внимателен да НЕ добавям застраховки и т.н. и накрая ми обяви тази цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за extreme digital
Автор: etto   
Дата:   09-05-17 22:45

@muamamu1 Мен ме е страх за гаранцията, че май не важи за България и ще е голяма играчка да се разправяш.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за extreme digital
Автор: Synthy   
Дата:   10-05-17 07:01

А дали си заслужава да платиш 200лв по-малко, и да си без гаранция или тя да е силно усложнена? Не, че 200лв. принципно са малко, но за обектив, който струва 2500-2600лв... това са под 10%. Според мен не е оправдано. А ако искаш да спестиш тези 200лв, защото ти се виждат много, значи изобщо не ти е работа да го купуваш. Лично мнение де. Просто така, рано сутрин си разсъждавам, на все още свежа глава...

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за extreme digital
Автор: sibirska   
Дата:   10-05-17 09:22

По-добре гаранция в Унгария отколкото в БУ$$$НА. [smilie25] [smilie25] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за extreme digital
Автор: Synthy   
Дата:   10-05-17 09:31

Е, ако гаранционният сервиз е Бушона, напълно съм съгласен с теб, sibirska.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за extreme digital
Автор: etto   
Дата:   10-05-17 09:39

Моля да ме светнете какво е "Бушона" :D

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за extreme digital
Автор: Synthy   
Дата:   10-05-17 09:43

Най-добре е да не знаеш [smile] Аз бих бил по-щастлив, ако не знаех [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за extreme digital
Автор: sibirska   
Дата:   11-05-17 12:06

Всички са чували за БУШО*А и никой не иска да го види.[shtrak] Нещо като РАЙА много е хубаво ама никой не иска да ходи.



Публикацията е редактирана (11-05-17 12:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за extreme digital
Автор: Giorgio.K   
Дата:   11-05-17 13:48

Когато пазарувате от европейски Амазон с дебитна/кредитна карта деноминирана в BGN ви хващат еврото на около 2,05, т.е. 90 лв горница на всеки 1000 евро. Така че от там се пазарува само с карти деноминирани в EUR, иначе се губи разликата.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за extreme digital
Автор: lamerko   
Дата:   11-05-17 14:25

Не съм много съгласен. Когато се пазарува в различна валута, автоматично се прилага обръщане по обменен курс не на оператора на картата (банката, която я е издала), а от самата система (логото на картата). Най-изгодни курсовете по принцип са на MasterCard (лично наблюдение), а неприятната част е, че повечето банки слагат "наказателна" такса при пазаруване в чужда валута, а отделно някои си слагат и процент "пазаруване" - ей-така. По тази причина най-много обичам да ползвам кредитна карта, която НЕ е издадена от банка и няма такива малоумни такси. Самата карта е в евро и няма обменен курс при пазаруване в евро, но при захранване (за съжаление и това се налага) пускам левчета и обмяната е налице - за последно преди няколко дена реалния курс излезе 1.955 лева/евро :)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за extreme digital
Автор: Giorgio.K   
Дата:   11-05-17 15:24

И колко е обменният курс на MasterCard за лева в евро, че ми стана интересно?

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за extreme digital
Автор: lamerko   
Дата:   11-05-17 15:25

1.955 преди няколко дена

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за extreme digital
Автор: lamerko   
Дата:   11-05-17 15:30

Всъщност те са си обявили курсовете - това е добре да се знае:

MasterCard Ex

Левчето го водят под "New Bulgarian LEV" - EUR = 1.95583 BGN в момента :)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за extreme digital
Автор: kombainera   
Дата:   11-05-17 15:46

Или системата им взема под внимание до 3 знака след десетичната запетая.
Това 1,95583 лв за 1 евро остана след деноминацията - преди беше 1955,83 лв.
В нормалните държава такива еквилибристики едва ли правят.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »