Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор на монитор
Автор: down1x   
Дата:   13-05-17 03:27

Алоха, решил съм да сменя стария монитор, който е на доооста годинки вече. Остана ми от първия компютър и така и не го смених 19 инча на 1440x900pixel-а сякаш му дойде времето за смяна. Търся нещо от ценовия клас до макс 450-500лв. Четох за DELL мониторите и в ценовия клас в, който се вписвам има да не кажа "добри" монитори за графичен дизайн, също така и, че е по-добре 1980x1200p от колкото FULL HD 1920x1080p, главно ще го ползвам да си обработвам снимките и да гледам филмчета + човъркане из интернет. Игри играя рядко така, че MS/S не ми е толкова важно. Ще се радвам всеки да, който е компетентен да изкаже по едно мнение и да ми помогне с избора, че ми е тъмна Индия темата с мониторите! [smilie18] [beer] [beer]
 Re: Избор на монитор
Автор: down1x   
Дата:   13-05-17 03:47

ПС: Четох добри мнения за този: ЦЪК
 Re: Избор на монитор
Автор: MauMyHa   
Дата:   13-05-17 12:00

Svetoslav Radkov
16 януари ·
Днес било много подтискащ ден в световен мащаб, дали от времето или сезона въобще така и неразбрах. За мен деня беше като коледа и нова година в едно. На спирката 88 некъде у младост некой мноо е бързал за автобуса. Имаше изоставен кашон на пейката, бре викам си, ха късмет да е пълен. Доближих го, гледам го, цял с лепенки от производителя попреместих го пълен! По картинката опеделих че е, монитор и то професионален 25". Изпаднах във възторг от находката, и все пак се отдалечих от кашона да не би да изкочи от някъде, някой който го е забравил или оставил... както и да е, направих му една снимка и зачаках автобуса...
Находката

Дойде някакъв и той се стъписа, дали щото и аз се интересувах от изаставената покупа на спирката или заподозря някаква конспирация щото бях с телефон в ръка и снимах кашона от разстояние... както и да е приключих със снимките и доближих кашона, наушким да го пазя. Размених няколко погледа с присъстващата персона и си дадох вид че кашона е, мой.
Пътника

Автобуса дойде, онзи се качи. Нещо в мен потръпна, обърнах се и сграбчих кашона с вид че соствеността е моя... Качих се в автобуса. Ама онзе като че ли, заподозря истината, на следващата спирка сязох с кашона и пресякох цал квартал на бегом... Мислите че е лесно да се бяга с обемист кашон на дълги разтояния... Само опитайте!
Бягството

От дългият бяг напряко през цял жилищен комплекс няма как да издържа на физическото и психическото напрежение. Трябваше да оставя някъде кашона и най-подходящото място в тая снежна киша, беше върху кофата за буклук. Оставих го и се прегънах на две от умора и с цялото си същество се опитвах вдишвам от студеният и мръсен градски въздух, подпрян с таза на една будка за вестници. Беше затворена и слава бого, вестникара ме познаваше. Точно в този момент въобще нямах намерение да отбягвам неудобни въпроси и прочее. Целта беше достигната, чуствах някакъв гръб от познатата територия. Увереността ми се възвръщаше... Наред с това и приближаващият автобус беше в желаната посока... Прибрах се благополучно с кашона естествено. Взех ножа от дъската за рязане и побързах да разопаковам. О да. Всичко си беше на място. Последно си спомнам че, извадих от джоба си гаранционна карта и кабел.
Край на историята
[smilie5]
 Re: Избор на монитор
Автор: rgsphot   
Дата:   13-05-17 12:03

Ако колегата не възразява да попитам, ще съм благодарен ако някой даде насока и на мен за монитор до 350лв. Тук са няколко от вариантите, които намерих. Кой от тях е най-качествен като цветове и всичко? [smile]
1ЦЪК
2ЦЪК
3ЦЪК
4ЦЪК
5ЦЪК

 Re: Избор на монитор
Автор: kombainera   
Дата:   13-05-17 12:34

Видове матрици за монитори
Светодиодната подсветка – митове и реалност
Ако ви е интересно, прочетете материалите от линковете.
[smilie24]

 Re: Избор на монитор
Автор: down1x   
Дата:   13-05-17 20:12

MauMyHa

Направи ми сутринта, но не успях да отговоря, та взех HP 24ES, според консултанта в технополис бил по-добър от дела, който съм посочил горе, та и до колегата дето си търси монитор до 350лв препоръчвам ти го струваше 339лв и след малко настройки става уникално добре от към цветове!
 Re: Избор на монитор
Автор: mmjm   
Дата:   13-05-17 20:53

Консултантите в Технополис и техноквотоидае са последните, на които можеш да се довериш по принцип. Честито за покупката и още дълго да те радва и служи.[beer]
 Re: Избор на монитор
Автор: down1x   
Дата:   13-05-17 21:37

Прав си по принцип, но преди да го взема доста се колебаех и четох в интернет докато бях в магазина, водят го наистина доста близък до всички реални цветове. Благодаря ти! [beer]
 Re: Избор на монитор
Автор: kombainera   
Дата:   14-05-17 19:12

down1x имаш си тема, от какъв зор отиде там да постваш?
Направи снимка на нещо шарено от монитора с Никона на 18мм на авто и дай снимката да го видим този ефект.
Но я пусни 6000х4000

Опита ли да го настроиш с тази програма - HP My Display

От този линк ли тегли?
HP 24es



Публикацията е редактирана (14-05-17 19:37)
 Re: Избор на монитор
Автор: down1x   
Дата:   14-05-17 20:15

kombainera

Да, опитах от там да го настроя, изтеглих и всички драйвъри дето имаше в сайта за модела. Снимката не се получи, опитах се по доста начини да снимам и да покажа уви не стана.. А относно цветовете, сравних ги с тези на телефона и на телефона ми са доста по-наситени поради някаква причина. [smilie18]
 Re: Избор на монитор
Автор: Synthy   
Дата:   16-05-17 09:12

Добър еталон имаш за цветово сравнение [cool]
 Re: Избор на монитор
Автор: roumen6   
Дата:   16-05-17 13:11

а сравни ли с телевизора на съседа? ей, майстори сте всички! как да не ви се възхити човек? четох в интернет и сам си... може да си довършите изречението според случая. дерзайте!
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.