Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Зарядно
Автор: silvesar   
Дата:   16-05-17 15:14

Здравейте, искам да попитам дали има такова нещо като бързозареждащо зарядно за батерии? Интересуваме конкретно зарядно за Nikon EN-EL15.

Отговори на това съобщение
 Re: Зарядно
Автор: iasen2   
Дата:   16-05-17 15:16

контролера за зареждане е в самата батерия, той определя с каква скорост да се зарежда

Отговори на това съобщение
 Re: Зарядно
Автор: asahi   
Дата:   16-05-17 16:29

И добре, че няма.

Отговори на това съобщение
 Re: Зарядно
Автор: quazimodo   
Дата:   16-05-17 18:25

Интересно, тука казват друго[smilie5] [smilie18] [beer] :

http://www.nikonusa.com/en/nikon-products/product/power-chargers/mh-25-quick-charger.html


И преди да се обидите и подскочите, ще кажа, че това е оригиналното зарядно и за Д7000, с което случайно разполагам и знам за колко време зарежда изцедена до дупка батерия.



Публикацията е редактирана (16-05-17 18:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Зарядно
Автор: lamerko   
Дата:   16-05-17 18:38

Рядко може да видиш подобен рейтинг на такава техника, особено когато става въпрос за "оригинална" [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Зарядно
Автор: quazimodo   
Дата:   16-05-17 18:44

Ми значи, никонджиите са го ударили през просото.[smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: Зарядно
Автор: iasen2   
Дата:   16-05-17 18:49

в горния пост не се изразих точно, за което се извинявам
зарядния ток е между 0.5 до 1 от капацитета, като оптимума е 0.8
производителя на завядното се е съобразил с това изискване
самия контролер следи за напрежението да не надвиши максималното за батерията и максималния ток за зареждане
пълното зареждане отнема 2, 3 часа

ако ви дадат други параметри за зареждане ще са за сметка на живота на батерията
успех

Отговори на това съобщение
 Re: Зарядно
Автор: asahi   
Дата:   16-05-17 20:35

Горното е вярно при контрол на температурата. Ако тя се качи токът трябва да се ограничи. А че се намалява животът на батерията трябва да се сещате. За фотоапаратите е най-добре да се ходи с резервна батерия. И без това са достатъчно скъпи, за да си правим експерименти с тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Зарядно
Автор: silvesar   
Дата:   16-05-17 20:43

Имам три батерии просто ми беше интересно дали може да се зареждат по-бързо като разбира се това не окаже влияние на самата батерия.



Публикацията е редактирана (16-05-17 20:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Зарядно
Автор: neptun61   
Дата:   16-05-17 21:04

quazimodo написа:

> Интересно, тука казват друго[smilie5]
> [smilie18] [beer] :
>
>
> http://www.nikonusa.com/en/nikon-products/product/power-chargers/mh-25-quick-charger.html

>
> И преди да се обидите и
> подскочите, ще кажа, че това е
> оригиналното зарядно и за Д7000, с
> което случайно разполагам и знам
> за колко време зарежда изцедена до
> дупка батерия.
>

>
> Публикацията е редактирана (16-05-17
> 18:35)

Това е от линка:

It can fully charge the EN-EL15 Li-ion battery in approximately 155 minutes

Това са си 2 часа и половина и хич не е бързо.

Отговори на това съобщение
 Re: Зарядно
Автор: quazimodo   
Дата:   16-05-17 21:42

Не знам дали е бързо, но имам една торба други зарядни, които зареждат по-малки батерии за по-дълго време и по сметките на Ясен излизат повече от бавни. Между другото, едното е уж съвсем истинско на Панасоник с 10[smilie10]-годишна гаранция [beer].


Отговори на това съобщение
 Re: Зарядно
Автор: iasen2   
Дата:   16-05-17 21:59

производителят е счел да не рискува и затова е намалил зарядния ток и увеличил времето за зареждане, за което не трябва да го виним
всички са запознати с провала на Samsung Note 7

малко известен факт е и че зареждането е под максималния капацитет, при зареждане на максимален капацитет батерията е окислява много по бурзо, същото важи и за изтощаване до край.

Отговори на това съобщение
 Re: Зарядно
Автор: quazimodo   
Дата:   16-05-17 22:11

Явно производителите са били от истинските защото всичките зарядни са на преклонна 10-тина годишна възраст[smilie5]. Е, имам и две-три "но нейм", които са на по година и нещо, но и те също се държат учудващо добре[cool].


Отговори на това съобщение
 Re: Зарядно
Автор: bg2014   
Дата:   16-05-17 22:14

Колега, не се бъзикай със собствената си техника. Зарядното зарежда бавно и въпреки това загрява.
При по-бърз заряд освен, че се похабява батерията (задържа все по-малко заряд) има опасност и да се запали или батерията да се раздуе, и да стане непотребна. Иначе има такива зарядни. Китайски. С тях освен да си развалиш батерията (на апарата, на телефона) друг ефект няма.
Качественото зарядно при прегряване - ИЗКЛЮЧВА, при зареждане до край - ИЗКЛЮЧВА.


Отговори на това съобщение
 Re: Зарядно
Автор: neptun61   
Дата:   17-05-17 15:31

Olympus за да се презастраховат дават на батериите си само 500 зареждания.

Отговори на това съобщение
 Re: Зарядно
Автор: asahi   
Дата:   17-05-17 18:58

Какво означава "дават"? Гарантират определени параметри в този срок или я спират при 501-вото зареждане?

Отговори на това съобщение
 Re: Зарядно
Автор: neptun61   
Дата:   17-05-17 22:02

Никой нищо не спира. Гарантират,че до 500 зареждания батерията ще работи. Това е.

Отговори на това съобщение
 Re: Зарядно
Автор: Konstantinov   
Дата:   18-05-17 00:18

Имам зарядно от ибей за 2 батерии 10-тина долара подават му се 5 волта юсб микро 2 ампера Зарежда точно като оригинала като време, батериите не загряват след зареждане се самоизключва и дисплея изгасва.

Отговори на това съобщение
 Re: Зарядно
Автор: DiDokal   
Дата:   18-05-17 13:04

@Konstantinov, би ли дал линк да го видим кое това зарядно?

Отговори на това съобщение
 Re: Зарядно
Автор: Konstantinov   
Дата:   18-05-17 13:32

Това е. Каквато електроника съм поръчвал за България не работи -3 неща за 40 лева общо и нито едно ...та поръчвам на немския адрес,дори у нас забравих какво за 5 долара изобщо не дойде,при това черпим по един шоколад милка пощаджията като ги носи...нещо май е дигната цената ако потърсите не само в немския ибей може да има и по 5 евро.
На мойто китаеца е написал друго лого.
http://www.ebay.com/itm/Neewer-USB-Dual-Battery-Charger-with-LED-Display-for-Nikon-EN-EL15-Battery-/381859950809?hash=item58e8a070d9:g:flEAAOSwiDFYNrHu#shpCntId



Публикацията е редактирана (18-05-17 14:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Зарядно
Автор: asahi   
Дата:   18-05-17 19:44

На практика всяко зарядно, което се ползва с понижаващ адаптор, може да се направи да работи с 5V от power bank. За ток до 2А се слага едно такова , до 4А може да се ползва това . Необходимо е да се настрои изходното напрежение колкото е входното на зарядното.

От енергийна гледна точка упражнението е малко безсмислено. В пауър банката напрежението от литиево-йонните елементи е 3.7V. Там вътре със step-up converter се преобразува до 5V. После ние с още един step-up converter го вдигаме на 8.2V (примерно), за да можем да зареждаме със зарядното два последователно свързани Li-Ion елемента от 3.7V. С тези преобразувания губим минимум 15% от енергията. Затова твърдя, че е разумно да се ползват батериите, предназначени за фотоапарата.


Отговори на това съобщение
 Re: Зарядно
Автор: DiDokal   
Дата:   20-05-17 13:12

@Konstantinov благодаря ти за линка! Ще ми е от полза едно такова зарядно лятото и май май ще си взема.

Така като гледам, същото зарядно го има и за други модели батерии и коментарите са ОК.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »