Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 spyder 5 express vs pro/elite
Автор: Synthy   
Дата:   10-04-17 10:14

Има и ралзика в хардуерното устройство в различните версии на Spyder 5 ? Едно време (мноого отдавна), хардуера на 2 Express работеше чудесно с Pro версията на софтуера. Това запазило ли се е и в по-новите версии?

Отговори на това съобщение
 Re: spyder 5 express vs pro/elite
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   10-04-17 10:16

Хардуера е един и същ, разликата е в софтуера. Имам 5 ПРО, но като избирах ги сравнявах на сайта им, поне описаните разлики там са неща, които няма нужда да са част от хардуера.

Отговори на това съобщение
 Re: spyder 5 express vs pro/elite
Автор: марвес   
Дата:   10-04-17 10:32

Spyder 5 Express + DisplayCAL

Отговори на това съобщение
 Re: spyder 5 express vs pro/elite
Автор: lamerko   
Дата:   10-04-17 12:19

Бях си взел Spyder 5 Express с идеята да го подкарам с друг софтуер, но нещо не се получи с DisplayCAL, та впоследствие си купих ъпгрейд на софтуера към Spyder 5 Pro+. Ядва се...

Отговори на това съобщение
 Re: spyder 5 express vs pro/elite
Автор: марвес   
Дата:   10-04-17 12:20

защо не се е получило с DisplayCAL ? Той е твърде мощен софтуер и понякога изисква повече от Next>Next>Next>OK, но ти си наясно предполагам.

Отговори на това съобщение
 Re: spyder 5 express vs pro/elite
Автор: lamerko   
Дата:   10-04-17 12:22

Самата инсталация започна да тегли един пакет от трети производител и там нещо се оакаха нещата :)

Отговори на това съобщение
 Re: spyder 5 express vs pro/elite
Автор: марвес   
Дата:   10-04-17 12:30

Инсталацията тегли Argyll, той е "мозъка", докато DisplayCAL е GUI-то. Щом не е станало автоматично, може да опиташ ръчно, описано е в коя папка и готово.
Получават се по-добри преливки и по-точни цветове спрямо Spyder софтуера, но и отнема дооста време самата калибрация (часове).

Отговори на това съобщение
 Re: spyder 5 express vs pro/elite
Автор: lamerko   
Дата:   10-04-17 12:33

Нещо се сбозваше - не помня точно какво и не ми се мъчеше. Иначе вероятно скоро ще си правя нов комп и съответно прясна инсталация на Win-a и тогава ще го мъдря (старата ми е от години - лесно не преинсталвам) :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »