Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с канон 350д
Автор: bayivan59   
Дата:   02-01-17 13:09

Не зная как точно да го опиша,но камерата ми спря да качва сниманото в картата памет.Камерата си фокусира,снима,снимката излиза на дисплея на камерата ....и дотам.Почва се едно мигане на показанието на оставащия брой кадри нищо повече не се случва.При изключване на камерата от ключа тя остава включена и показанието оставащите кадри продължава да мига.Камерата се изключва едва при отварянето на отделението на картата памет или на батерията.Пробвана смяна на картата памет - никакъв ефект. Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем моля да даде съвет какво мога да направя сам или да изпращам на Зентекс.Благодаря предварително на всички,които ще отделят от времето си да пишат по моя проблем. Щях да забравя,желая щастлива и безпроблемна 2017 година на всички съфорумци и техните семейства.

 Re: Проблем с канон 350д
Автор: asahi   
Дата:   02-01-17 13:44

Погледни в слота за картата да няма криво пинче.
 Re: Проблем с канон 350д
Автор: bayivan59   
Дата:   02-01-17 14:04

Гледах.Няма.
 Re: Проблем с канон 350д
Автор: asahi   
Дата:   02-01-17 14:09

Май сега е моментът да минеш на по-ново тяло. В този размер добри са 450D или някой от последните - докъдето ти стигнат парите.
 Re: Проблем с канон 350д
Автор: bg2014   
Дата:   02-01-17 14:12

Заключена карта. "Цъкнал" си жълтото краче от страни на картата.
Пробвай да я отключиш или пробвай с друга карта.
 Re: Проблем с канон 350д
Автор: bayivan59   
Дата:   02-01-17 14:28

Компакт флаш картата няма ключе за заключване.Проблема се появи без да съм вадил картата от камерата,след снимане на дълги експозиции без изчакване между отделните кадри.Може би препълнен буфер и оттам някакъв софтуерен проблем.

 Re: Проблем с канон 350д
Автор: ilcoin   
Дата:   02-01-17 16:20

Пробва ли с друга карта? Винаги се започва от най-тъпото ....

После може да видиш и да изключиш шумоподтискането, имаше една такава работа дето не знам дали я има тоя апарат, прави една дълга експозиция, после още една при затворено огледало и след това се мъчи да маха шум. Не помня вече на тоя канон дали го имаше тоя номер, ама се увери че го няма включен и после пробвай пак.
 Re: Проблем с канон 350д
Автор: bayivan59   
Дата:   02-01-17 16:50

Това с картите памет е изпробвано.В упътването не пише,че прави втора снимка при затворен обектив.Изключих шумоподтискането и пробвах току що.Снима си,снимката излиза на дисплея и започва да се мъчи да я качи в картата без резултат.

 Re: Проблем с канон 350д
Автор: bg2014   
Дата:   02-01-17 18:00

Пробва ли да "разтовариш" картата, да я изпразниш от съдържание?
Ако след освобождаване на пространство пак не тръгне да поема снимките опитай отново да я форматираш. При Никон има начин в самия апарат да я освободиш от съдържание, чрез преформатиране. С двете зелени бутончета. Сигурно и Канон си имат такава опция. Не ми се вярва просто от нищо да се обърка софтуера....
Върни фабричните настройки в краен случай от менюто и дано сработи.
Нещо друго е станало....влага, паднала батерия или нещо нестандартно.
 Re: Проблем с канон 350д
Автор: ilcoin   
Дата:   02-01-17 18:08

Идеята на това шумоподтискане е да маркира и премахне "горешите" пиксели при дълга експозиция. Както и да е, вероятно се касае за друг проблем. Сервиз ...
 Re: Проблем с канон 350д
Автор: bayivan59   
Дата:   02-01-17 18:40

Това с форматирането на картата от камерата е изпробвано.Връщане на фабричните настройки,вадене на батериите /и двете/ и карта памет-изпробвано.Влага просто няма как.Нищо друго не ми идва наум,затова отворих тема тук.
 Re: Проблем с канон 350д
Автор: leo34   
Дата:   03-01-17 09:24

Пробвай да си смениш firmware-а.
 Re: Проблем с канон 350д
Автор: ivo_13   
Дата:   03-01-17 16:22

Смени си малката батерия.
 Re: Проблем с канон 350д
Автор: марвес   
Дата:   03-01-17 16:42

Мисля, че имаш проблемен контролер на платката на 350D–то. Обикновено се сменя цялата платка. Обикновено ремонтът излиза колкото "ново" тяло на старо.
Ако предположението ми е вярно и не се желае замяна на тялото с "ново", то тогава предлагам да се намери платката възможно най-тънко (примерно от друг дефектен 350D с проблем в затвора, такива направо се подаряват/изхъврлят) и някой познат "спешалист" да ти я монтира на мясото на старата срещу почерпка.
 Re: Проблем с канон 350д
Автор: bayivan59   
Дата:   03-01-17 20:10

Благодаря за бързата реакция и отговорите Ви.Ако предположението на Марвес е вярно,мисля че е по-добре да се вземе "ново" работещо тяло на старо,за да използвам аксесоарите си.А моето тяло да остане за евентуален донор.Благодаря за отделеното време.

 Re: Проблем с канон 350д
Автор: шдфдшд   
Дата:   03-01-17 20:39

..да не отварям нова тема...
..също имам канон 350д..остаря , но си е фотоапарат..
..в един момент , обаче , се появи досадно проблемче..
..бутонът за смяна "единична/серийна/таймер" престана да сменя режимите и сега 350д-то стреля само на единична...
..дали някой не може да ми подскаже възможната причина за проблема?...
 Re: Проблем с канон 350д
Автор: asahi   
Дата:   03-01-17 21:40

На първо време - почистване.
 Re: Проблем с канон 350д
Автор: шдфдшд   
Дата:   03-01-17 23:07

..благодаря , asahi ..ще го отваря да почистя..ако не стане , ще питам пак..[beer]
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.