Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Има ли някой личен опит с телеконвертора на Tamron x1.4?
Автор: avo   
Дата:   03-12-21 23:56

Става дума за по-новия вариант, който се продава реално в момента. Бих го ползвал заедно с Tamron 150-600 g2 на тяло Никон, но не зная какво да очаквам като резултат. Чел съм какво пише, наясно съм, че губя един стоп светлосила и т.н. но бих искал да чуя какво мисли за качеството на крайното изображение човек, реално снимал с него, по възможност и с въпросния обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой личен опит с телеконвертора на Tamron x1.4?
Автор: avo   
Дата:   04-12-21 16:25

За който е интересно.
Успях да го тествам, направих съпоставими кадри с и без него. Изводът ми е, че няма никакъв смисъл от него.
1. 840 вместо 600мм фокусно разстояние звучи като голяма разлика, ама не е, с неголям кроп на кадъра се стига до същия по размер обект ефективно на снимката реално
2. докъм 400мм, разлика в качеството с без и телеконвертора няма /приравнени мм сравнявам разбира се, например 150 с ТС И 220 без него. На дългите мм обаче, а той само тогава би имал употреба, остротата и контрасття леко падат, не е фатално, но е точно толкова, че да има абсолютно еднакви резултати с кадър на 600м + 1.4 ТС /840мм/ и на 600мм без ТС кропнат дотолкова, че да стане същия размер като с ТС. Дори може би на моменти ми се струва, че без ТС е с много малко по-добре, макар и с кроп.
Заключение - поне при употреба със 150-600 g2 за животни/пилета, смисъл никакъв .
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой личен опит с телеконвертора на Tamron x1.4?
Автор: ghostbuster   
Дата:   04-12-21 18:52

Благодаря за споделенето инфо!
Някои казват, че с Tap-in конзолата на Tamron и ъпдейт на firmware-а имат подобрения с остротата на обектива, не знам дали с конвертора също ще има подобрения.


Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой личен опит с телеконвертора на Tamron x1.4?
Автор: avo   
Дата:   04-12-21 19:58

Обективът сам по себе си по моите критерии е достатъчно остър, особено малко позатворен от макс бленда, и то на ДСЛР тяло, Д7500, без никаква калибрация, не виждам проблем с фокуса. По принцип при тези дълги мм доста по-голяма роля в крайната острота на снимката има техниката на снимане от гледна точка на скорост и минимизиране на вибрациите. А така или иначе с птиците винаги има кроп на кадрите, поради което не виждам логиката да го слагам на Z6 само, за да орежа повече.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »