Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Странен проблем с 5D mark 2
Автор: focus-mokus   
Дата:   24-04-20 12:09

Здравейте колеги,

имам много странен проблем с тялото, ако някой е изпитвал подобни или близки проглеми ще се радвам да сподели съвет - всеки такъв ще бъде от полза.

Преди около месец "удавих" тялото... След 10-на дена в ориз, всичко по тялото си функционира нормално, без спусъка - на половина натиснат фокусира, обаче не снима. Видеото и всичко друго работи нормално. Пробвах с дистанционен спусък пак не снима... Обаче... ъпдейтнах firmwarе-а и сега на life view с бутона за фокус като фокусира снима. Снимките са си нормални, няма никакви проблеми. Общо взето много странно се държи и не мога да преценя дали това е механичен или софтуерен проблем.

Някой сблъсквал ли се е с нещо подобно? Имали начин да ресетна изцяло софтуера? Или евентуално да downgrade-на? Защото аз бях с последната версия и реално само я рефрешнах.

Ако някой има някаква идея, моля да сподели- благодаря предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: Странен проблем с 5D mark 2
Автор: BXMarkov   
Дата:   25-04-20 23:29

Проблема вероятно е, че механичният затвор не се задейства, щом на лайф-вю снима. Мокренето е най-лошото за техниката, не знаеш къде и кои елементи са дали фира, от платки до ръждясала и клеясала механика. Най-добре се обърни към фирмения сервиз.

Отговори на това съобщение
 Re: Странен проблем с 5D mark 2
Автор: lamerko   
Дата:   25-04-20 23:59

Е, лайв вюто не задейства ли механичния затвор? До колкото знам, този модел няма електронен.

По скоро е нещо в контролера на шутъра, което обеснява защо и дистанционния шутър не сработва. Но наистина, само в сервиз може да направят диагностика.

Отговори на това съобщение
 Re: Странен проблем с 5D mark 2
Автор: focus-mokus   
Дата:   26-04-20 00:03

Задейства механиката да... не ми се опира до Бушона, много лоши отзиви чета... Зентекс беше човека, мир на праха му :( Препоръчаха ми друг човек от София но сега с това извънредно положение, кой знае кога ще успея да дойда... Все ми се ще да е нещо по софтуера ама надали :)

Отговори на това съобщение
 Re: Странен проблем с 5D mark 2
Автор: asahi   
Дата:   26-04-20 10:07

Бутончето на спусъка често се зацапва с прах, в случая прах и вода. Най-добре е да се разглоби и почисти. Има и мързелив начин, който при мен даде резултат. Напълних съд с диаметър 10 см и дълбочина 2 см, напълних го догоре със спирт и потопих ъгъла на фотоапарата, в който е спусъка. След като се понакисна 5 минути го извадих без да обръщам, пощраках малко и го оставих да съхне в същата обърната позиция. На сутринта беше ОК.

Отговори на това съобщение
 Re: Странен проблем с 5D mark 2
Автор: focus-mokus   
Дата:   26-04-20 10:12

Asahi рядко посещавам форума вече - посещавах го редовно преди години, сега нямам време... виждам, че едно нещо със сигурност не се е променило - безценните ти коментари и помощ по техническите въпроси! Благодаря ти много за препоръката, задължително ще пробвам! Бъди здрав и все така отзивчив!

Отговори на това съобщение
 Re: Странен проблем с 5D mark 2
Автор: asahi   
Дата:   26-04-20 12:14

Благодаря за пожеланията! Нека сме живи и здрави, а проблеми и решения винаги ще има [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »