Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Фоторепортаж от задния двор на бул. Витоша
Автор: J0R0   
Дата:   17-05-15 19:11

Според европейското законодателство, което и ние сме приели, хранителните отпадъци от заведенията трябва да се събират в отделни контейнери и да се извозват и унищожават в екарисаж.
Това в България трябва да се случва от 2012 г.
Обаче не се случва.
Заведенията си хвърлят боклука в контейнерите, за които ние гражданите плащаме такса смет.
Аз не знам дали общинските власти нехаят какво е състоянието в центъра на София или получават нещо от собствениците на препълнените заведения, но резултатът е кочина.
Всеки ден е така.
Хубаво е че се лъска и лустросва центъра и че се правим на европейци.
Не е хубаво че на 20 метра по-навътре в уличките, тротоарите са непроходими от боклук.
Само за протокола - на Столичен инспекторат изобщо не му пука.

(Всяка медия, която има интерес, може да свободно да препечатва тези снимки)

































































Отговори на това съобщение
 Re: Фоторепортаж от задния двор на бул. Витоша
Автор: 798099   
Дата:   17-05-15 19:59

Жоро, кадрите ти са потресаващи. Ама... прати ги в Инспектората на Столична община.

Като ти отговорят (ако ти отговорят), звънни да предприемем нещо!

Аз ЛИЧНО съм бил свидетел как инспекторът "гълчи" прегрешилия арабин с незаконна кланница на "Женски пазар": "Бе аз на тебе казах ли ти да не изхвърляш цял гръбнак от крава в кофата за боклук, а?". Това, носейки тпбичката с истинско телешко контрафиле...


Отговори на това съобщение
 Re: Фоторепортаж от задния двор на бул. Витоша
Автор: J0R0   
Дата:   17-05-15 20:05

Изпратих кадри преди седмица на Столичен инспекторат. Отговориха в стил "абе я не ни досаждай".
Цитирани някакви закони и наредби, според които боклукът се извозва по някакъв график. И толкова.

Отговори на това съобщение
 Re: Фоторепортаж от задния двор на бул. Витоша
Автор: J0R0   
Дата:   17-05-15 20:08

Затова реших да включа Четвъртата власт и Петия елемент :)))
Публикувах кадрите на ФБ страницата на Столична община и на личната страница на Фандъкова.

Отговори на това съобщение
 Re: Фоторепортаж от задния двор на бул. Витоша
Автор: spstefanov   
Дата:   17-05-15 20:12

Така трябва явно. Някак трябва да реагират институциите. Метни ги и на няколко опозиционни медии и ще има резултат в крайна сметка. Започвам да променям мирогледа си и да мисля, че когато целта е благородна може и да оправдава средствата. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Фоторепортаж от задния двор на бул. Витоша
Автор: мара   
Дата:   17-05-15 20:15

мен лично освен свинщината, много ме дразни разхищението на всичко - материалът, годен за рециклиране(опаковки примерно), храната...

Отговори на това съобщение
 Re: Фоторепортаж от задния двор на бул. Витоша
Автор: viktorio009   
Дата:   17-05-15 20:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фоторепортаж от задния двор на бул. Витоша
Автор: pmartinov   
Дата:   17-05-15 20:24

Тези кадри са идеалното портфолио на ГЕРБ за предстоящите избори !

Усвоени милиарди евро,а хората прескачат боклуци...


Отговори на това съобщение
 Re: Фоторепортаж от задния двор на бул. Витоша
Автор: J0R0   
Дата:   17-05-15 20:37

Ще взема да направя постоянен бюлетин, като "Нивото на река Дунав в сантиметри"
Ето състоянието към момента - келнерка от близкото заведение изхвърля поредния чувал отпадъци.


17.05.2015 19:56

Отговори на това съобщение
 Re: Фоторепортаж от задния двор на бул. Витоша
Автор: Tang   
Дата:   17-05-15 20:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фоторепортаж от задния двор на бул. Витоша
Автор: 798099   
Дата:   17-05-15 20:44

Мартинов, остави политиката на мира. Така е, откакто Ж.Желев направи столицата "открит град". Количеството цигани и безотговорни селяни превърнаха родния ми град в това, което е!!!
Днес сутринта, жена ми за пореден път измете фасовете, изхвърлени пред прага на дома ми (разбирай къщата ми) от пепелника на колата на поредния провинциален простак.


Отговори на това съобщение
 Re: Фоторепортаж от задния двор на бул. Витоша
Автор: pmartinov   
Дата:   17-05-15 20:46

Това е идеалния материал за предизборната кампания [smilie24]












[thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: Фоторепортаж от задния двор на бул. Витоша
Автор: мара   
Дата:   17-05-15 20:57

тук изобщо не става дума за това. тези хора правят, каквото могат - отзад има еди колко си контейнера и това е. те не са разтегателни, не могат да бъдат безкрайна бройка. могат да се изхвърлят по-често обаче. да, но това би затруднили движението по уличките.
разделно изхвърляне, малки пещи за боклук в самите заведения, камиончета с малки размери...абе има решения.
гледала съм тук-там как става.
вкъщи горим почти всички отпадъци, които не са пласмаси, метали и стъкло. през зимата, разбира се. лятото изхвърляме в контейнерите, които често мязат на тия...
в набедения за престижен "лозенец" [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Фоторепортаж от задния двор на бул. Витоша
Автор: Bumerang   
Дата:   17-05-15 21:08

Дали в Скопие е така?[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Фоторепортаж от задния двор на бул. Витоша
Автор: 798099   
Дата:   17-05-15 21:19

Мартинов, пак бъркаш "топка с тиква". Фъндъкова е един от малкото кметове, който все пак прави нещо за столицата. Не е много, не е толкова, колкото бих искал, но ПРАВИ нещо!!! Хич не ме интересува, коя партия й е издигнала кандидатурата. Интересува ме резултатът от действията й! Малък, жалък (според някои), но е крачка напред!!!

Както казах вече, СТИГА с политиката! Гледайте нещата, които се СЛУЧВАТ!!!

Не случайно дадох примера с фасовете. Дали пък може да прикрепиш инспектор към всеки простак, а?! И ако инспекторът го види, какво ще направи, а? Ще го глоби? Да, може би, ако оживее...

В едно време, което най-вероятно г-н Мартинов не помни, по улиците и градинките се разхождаха едни хора, наречени "пазачи". Облечени в груби, ама много груби зелени шаечни униформи (униформи все пак), с лента на ръкава, на която пишеше "пазач". И като се изхрачиш на улицата или си изхвърлиш фаса, ти късаха квитанция за глоба, без да се замислят и без да те питат "Ми к`во ш`праим сига?".


Отговори на това съобщение
 Re: Фоторепортаж от задния двор на бул. Витоша
Автор: sherbit   
Дата:   17-05-15 21:27

Ми екарисажите май останаха само Варна и Шумен...Дали това не е проблема. Никой не иска да плаща допълнително.

Отговори на това съобщение
 Re: Фоторепортаж от задния двор на бул. Витоша
Автор: pmartinov   
Дата:   17-05-15 21:32

Всичко което става в нашата мила родна страна е функция на държавата...


Отговори на това съобщение
 Re: Фоторепортаж от задния двор на бул. Витоша
Автор: viktorio009   
Дата:   17-05-15 21:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фоторепортаж от задния двор на бул. Витоша
Автор: J0R0   
Дата:   17-05-15 21:36

Да, не бива да се политизира темата.
Най-малкото че именно Мирослав Найденов въведе наредбата заведенията да имат собствени контейнери и да не изхвърлят в общите.
Въпросът не опира до партии, ами до култура и до спазване на законите от страна на заведенията.

Отговори на това съобщение
 Re: Фоторепортаж от задния двор на бул. Витоша
Автор: мара   
Дата:   17-05-15 21:48

всичко, което става е функция от държавата, ама тя е функция от хората...

Отговори на това съобщение
 Re: Фоторепортаж от задния двор на бул. Витоша
Автор: sherbit   
Дата:   17-05-15 22:01

За да достигне този контейнер от София до с. Тополи (до Варна), отпадъка трябва да се транспортира с лицензиран транспорт (притежаващ разрешително за транспортиране на съответния код по наредба 2, в съответствие със ЗУО. А шефа на заведението иска да кара скъпа лимузина.

Отговори на това съобщение
 Re: Фоторепортаж от задния двор на бул. Витоша
Автор: nyamago   
Дата:   17-05-15 22:16

На улицата на кмета дали е така? Пред къщата му? [smilie11]

И пред входа на (какъв там се води) баш-началника на споменатия Инспекторат?

Или пък пред бялата спретната къщурка на собственика на това заведение? Неговата къща, не тази дето е подслонила кръчмата му?

Там трбва да се пренесат тези контейнери - в този им вид - и да се поставят та въпросните лица да им се наслаждават малко. Няма ли будни граждани да направят точно това?

А за медиите - чувам, че всички медии до една били собственост на някакъв дебелоок млад интелектуалец с леко наднормено тегло и на негов покровител/ментор с небългарско име [smilie11] Ако медиите мълчат по въпроса, вероятно чорбаджиите им искат картината да е точно такава. Дори сигурно имат причини да държат да е точно такава?..

Отговори на това съобщение
 Re: Фоторепортаж от задния двор на бул. Витоша
Автор: aldygreen   
Дата:   17-05-15 22:37

Ако съм сигурен, че ще ми се размине само с един месец във "фризера", ще напиша мнението си с подобаващите пиперливи изрази за такова тъпо дебелоочие от страна на местната власт.
Но понеже не съм сигурен...
[beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Фоторепортаж от задния двор на бул. Витоша
Автор: Don_Diego   
Дата:   17-05-15 23:08

Ами... ситуацията е горе долу плачевна и на самата Витошка- малките кошчета не могат да поемат всичко и преливат от боклук, а ги чистят вероятно 2 пъти в денонощие. А снощи, в нощта на музеите беше някакъв потрес... водопади от боклук...

Отговори на това съобщение
 Re: Фоторепортаж от задния двор на бул. Витоша
Автор: asahi   
Дата:   18-05-15 01:57

Ето повод да се вдигне такса смет.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »