Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Мултимедиен проектор - какъв?
Автор: Slivenski   
Дата:   12-03-15 16:41

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Мултимедиен проектор - какъв?
Автор: Slivenski   
Дата:   12-03-15 16:41

Ще се ползва за презентации и обучения.

Бюджет - 1000 лева.

Някой да може да препоръча марка и модел?

Аз гледам някакви Бенкове в тоя клас, ама не ги знам колко са свестни.

[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Мултимедиен проектор - какъв?
Автор: rx   
Дата:   12-03-15 16:49

Гледай сега - най-важните параметри за един проектор са големината на помещението и оттам - нужната големина на проектирания образ, за да виждат всички добре и още по-важно - осветеността на помещението, която трябва да се бие. С 1000лв можеш да задоволиш нуждите на 20-30 човека публика в много малка заличка, за препоръчване със щори или плътни пердета.

Ако ще се показват изображения/снимки, които трябва да изглеждат добре, нещата вече се променят драстично.

Разгледай Оптома - те освен, че са добри като цена, консумативите им и надеждността им също е на ниво. Бенковете са ОК. Докато не изгори лампата. Тогава доплащаш всеки път до по-хубавите :) Ако искаш драсни на лични точно каква ситуация трябва да покрие проектора и ще ти дам акъл [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Мултимедиен проектор - какъв?
Автор: Slivenski   
Дата:   12-03-15 16:56

Ще покрива различни ситуации. Предполагам по-малки зали, до 50 души макс. Осветеността на помещението сигурно също би била различна.

Прочетох, че е добре да е 2500-3000 лумена, или както там му викат.

Контраст - 13000:1 гледам, че е масова характеристика, та смятам, че е приемливо.

Добре ли е да има HDMI?

Като резолюция кое се смята за нормално вече? 800/600 ми се вижда малко...

Никога не съм купувал такова нещо, а трябва да намеря за офиса.



[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Мултимедиен проектор - какъв?
Автор: rx   
Дата:   12-03-15 17:09

800х600 е малко - повечето са 1024х768. Има и 1920х1080, но цената е почти двойна и за презентация няма смисъл. 50 човека не са малко и 3000 лумена е МИНИМУМА, който трябва да гледаш - сещаш се, когато са повече хората трябва да разпънеш картината повече и оттам - яркостта пада квадратично. 2500 ако го разпънеш на по-голям чаршаф, ще може единствено черен текст да се чете добре на бял фон. Контраста за презентации не те топли кой-знае колко - всичките са меко казано ужасни, така, че не се стряскай първия път като пробваш да гледаш филм или някоя снимка [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Мултимедиен проектор - какъв?
Автор: Slivenski   
Дата:   12-03-15 17:17

RX, благодаря за инфото. Ще се почудим още един-два дни с колегата ми и ще грабнем някой за ушите. :-)

[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Мултимедиен проектор - какъв?
Автор: джъмбо   
Дата:   12-03-15 20:36

аз си взех епсън 2700 лумена 10000:1 контраст... по-малко от 800 лв е и още 250 за екран... има разлика межди това да е на екран и да е на някаква друга повърхност

Отговори на това съобщение
 Re: Мултимедиен проектор - какъв?
Автор: Slivenski   
Дата:   12-03-15 20:39

да, и ние сме предвидили едни 200-300 лева и за екран. [smilie24] [beer]


п. п. днес гледах някакви екрани по 18 бона! бахмааму! [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie18]



Публикацията е редактирана (12-03-15 20:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Мултимедиен проектор - какъв?
Автор: rx   
Дата:   12-03-15 20:46

Има скъпи екрани с, да речем, микропризми, на принципа на светлоотразителните повърхности, с които имаш чувството, че самия екран свети :) С такива покрития са пътните знаци. Обаче чак толкоз скъп и аз не съм виждал [smile] Да не е за кинозала?

Отговори на това съобщение
 Re: Мултимедиен проектор - какъв?
Автор: Slivenski   
Дата:   12-03-15 20:48

Ами, голям беше. 5 на 8 метра - нещо такова. :-))

Ама, 18 бона? Няма ли чаршафи за тия хора??? [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Мултимедиен проектор - какъв?
Автор: PieroBG   
Дата:   12-03-15 20:54

Екрана е много важен. Виж моделите с LED за проектор. По добре такъв. Патил съм много от проектори и лампите им. Това с ресурса са приказки без край. Може и на 20 часа да сдаде, а съм имал случай с един голям модел на Инфокус и 4000 часа да изкара при 2000 часа ресурс на лампата. А за вашите цели и 2500 ансилумена ще свършат работа. Зависи от проекционното разстояние и какво изображение искате да разпънете. Вижте и с какъв обектив е проектора. Малко ще трябва да позатъмните,в зоната около екрана.

Отговори на това съобщение
 Re: Мултимедиен проектор - какъв?
Автор: rx   
Дата:   12-03-15 23:00

Лампата гори ако не си прочел книжката, това е вярно [smilie3] Но след като 2-3 пъти дадеш по 200лв за лампа и прочетеш пустия менюъл, там причините ги пише ясно и точно [smilie5] Но има и кофти ситуации - да спре тока, някой да дръпне шнура, или най-грациозно - да събори проектора докато работи. Не съм се заглеждал досега в ЛЕД проектори, но ми звучи несериозно, освен да е за спалнята да гледаш филм на тъмно с жената. Може и да греша де, но такава мощност от ЛЕД ми се струва невероятно.

Отговори на това съобщение
 Re: Мултимедиен проектор - какъв?
Автор: PieroBG   
Дата:   13-03-15 00:47

Книжките сме ги чели, чели... От 1986 се занимавам с проектори. Не винаги може да носи човек генератор или UPS. А и лампи за по 200 лева не съм срещал...Casio предлагат проектори с "LASER & LED” технология лампи с живот до 20 000 часа и ярко, естествено цветопредаване. Но са над посочения бюджет.

Отговори на това съобщение
 Re: Мултимедиен проектор - какъв?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   13-03-15 01:06

Скоро ползвах един с LED,много приятно впечатление ми направи,абсолютно безшумен беше,доста лек.Интересното беше че беше с някакъв андроид.После щях да гледам марката и да разпитам собствениците повече за него,но не остана време,а и забравих.Някой може ли да даде информация за такива?

Отговори на това съобщение
 Re: Мултимедиен проектор - какъв?
Автор: rx   
Дата:   13-03-15 01:46

PieroBG на епсъна в офиса ламБата струва точно 120$ с доставката. Разбира се, не купена от български търгаш. Това за 86'та година не го разбрах какво трябва да имаш предвид [beer] Но и аз бих взел съвет за тези ЛЕД проектори, ако има такъв 3000+ лумена, да предложиш модел.

Отговори на това съобщение
 Re: Мултимедиен проектор - какъв?
Автор: PieroBG   
Дата:   13-03-15 08:30

Нещо такова на пример. Аз самият не съм работил с проектори с тези хибридни лампи, но ги има поне от 2-3 години.

Отговори на това съобщение
 Re: Мултимедиен проектор - какъв?
Автор: rx   
Дата:   13-03-15 08:39

[smilie24] Интересно звучи.

Отговори на това съобщение
 Re: Мултимедиен проектор - какъв?
Автор: джъмбо   
Дата:   13-03-15 11:07

като показатели е ужасен...
1800:1 направо смешно на фона на старите класики 3 лсд които започват от 10 000:1

става единствено за бизнес презентации на схеми

а и цената...[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Мултимедиен проектор - какъв?
Автор: rx   
Дата:   13-03-15 14:10

джъмбо както горе съм писал, за да искаш нещо повече от ужасно, цената се умножава поне по 5. И не е само до контраст. А за презентации и разни слайдове 2000:1 е предостатъчно. Много по-важна е яркостта, възможността за зуум(голям екран от близко разстояние), различните корекции, сравнително евтините консумативи(защото на някои проектори лампата излиза колкото самия проектор!) и т.н. когато говорим за офисен проектор. Ако търсиш качествено изображение, така да се каже фотографско, изцяло отпадат и DLP и LCD...

Отговори на това съобщение
 Re: Мултимедиен проектор - какъв?
Автор: джъмбо   
Дата:   13-03-15 14:25

точно лсдтата са за фотография и видео
колкото до лампата... има гаранция 24 месеца за това време просто ще си изопалтил стария и ще вземеш нов проектор

да не говорим, че лед все още не е пълноспектров за разлика от халогенката това си влияе на точния цвят

Отговори на това съобщение
 Re: Мултимедиен проектор - какъв?
Автор: tresto   
Дата:   15-03-15 19:47

От един месец имам Acer P1340W и съм доволен засега от него.Ползвам го за филми.

Отговори на това съобщение
 Re: Мултимедиен проектор - какъв?
Автор: marrio31   
Дата:   16-03-15 23:07

И аз се запалих по тия проектори,имам от един месец едно lg с диод 500 лумена http://m.lg.com/ae/projectors/lg-PB62G,като цяло съм доволен,но трябва да е тъмно,за презентации ще става ако е затъмнено,много е малък и може да си го сложиш в джоба дори,днес взех и екран elite screen 94 инча 16:10.Леко съм разочарован от екрана..проекторчето няма зум и максимума му е 100 инча,но пък му дават живот на диода 30 000 часа

Отговори на това съобщение
 Re: Мултимедиен проектор - какъв?
Автор: Slivenski   
Дата:   17-03-15 20:00

Накрая взехме тоя:

http://www.technopolis.bg/bg/Multimedia-Projector/Projector-ACER-X1340WH/p/67220


Надделя наличието на HDMI и 6000 часа живот на лампата. Дори ни отстъпиха 5% от цената.

Пробвахме го - свети доста прилично.

Екран за 220 лева и презентер за 85.

Горе-долу се вместихме в бюджета. :-))

[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Мултимедиен проектор - какъв?
Автор: marrio31   
Дата:   17-03-15 23:30

Честито,hdmi си е задължително да има,всички по-нови имат.

Отговори на това съобщение
 Re: Мултимедиен проектор - какъв?
Автор: джъмбо   
Дата:   18-03-15 09:44

това че е нов не значи че има хдми... последната година съм бил в не един луксозен хотел с презентационна зала и са с уж нови проектори ама евтини бе хдми и 800х600 резолюция... пълна полюция... спестили по 200 ле на проектор а хвърлили по 2000 за копринени тапети

на моя проектор ме кефи че има два УСБ изхода и ако съвсем закъсаш може да плейваш през тях (стига да няма анимация защото насича)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »