Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Помощ за синхронизиране на светкавици
Автор: sexita   
Дата:   27-02-13 21:42

Здравейте, имам две студийни светкавици Sprite 180, които до сега палех с такъв радиосинхронизатор - http://dynaphos.com/product.php?c=11&sc=57&id=982
Днес, обаче няколко пъти спира тока, докато снимах и в един момент спря да свети самия предавател (той свети в синьо) и изобщо не се палеше светкавицата, на която е той. Без синхронизатора се пали, тоест проблема беше от него.
Помислих, че е изгорял, отидохме в магазина за нов, но преди да купим половинката помоли да пробваме отново нашия и той проработи.
Явно е имал някаква защита, та се оправи от самосебе си.
Върнахме се в студиото, работеше си и там.
Сега обаче се притеснявам, да не се повтори пак, защото си върнах клиентите и хич не е удобно да се случва пак.
Трябва ми друга резервна алтернатива на синхронизиране, в случай, че пак се прецака, а не ми се дават 70лв за резервен, защото имахме много разходи този месец :/
Вградената светкавица пали другите две, но не може да се говори за качествена експонация, а и правя сянка.
Имам и светкавица SB 600, не съм пробвала с нея какъв ефект ще има.
Другото, което четох до сега са синхронните кабели, не съм сигурна, че имам в комплекта със светкавиците, сигурно съм го и затрила някъде, в случай, че съм имала.
http://dynaphos.com/product.php?c=23&sc=117&id=1561
Този най-вероятно ще стане, но не е в наличност. Дали има друга алтернатива тук на нашият пазар, с която мога да се сдобия утре, за да съм спокойна.
http://dynaphos.com/product.php?c=11&sc=53&id=620
Това идея нямам дали ще стане. Колкото повече кабели гледам, толкова повече не зная дали ще работят на моето оборудване.
Ако има значение снимам с д90 - Никон.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за синхронизиране на светкавици
Автор: autosvet   
Дата:   27-02-13 21:52

С СБ600 въртиш я да светва към стената зад теб от импулса вероятно ще се запалят и двете светкавици. Разбира се трябва да я настроиш на ръчен режим за да не се палят от префлаша на ТТЛ-а. Съветвам те да си вземеш синхронизатор, чиито приемник също е на батерии. Тези китайчуги не са много стока и е задължително да имаш резервни. Пробвай да поръчаш и от ибей.[smile]



Публикацията е редактирана (27-02-13 22:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за синхронизиране на светкавици
Автор: sexita   
Дата:   27-02-13 21:55

Благодаря, и аз мислех за ибей, но все пак докато дойде до тук ми се иска да имам резервен вариант.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за синхронизиране на светкавици
Автор: sexita   
Дата:   27-02-13 22:23

ЛИНК 1
Това е много подобно на моето, и 10 лири си е на половин цена на фона на тези, които продават тук.
Това е със батерии, има и вариант без батерии, на същата цена е.
ЛИНК 2

Предполагам, че ще стане на моите светки [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за синхронизиране на светкавици
Автор: iva_drag   
Дата:   27-02-13 22:32

С този род синхронизатори - задължително имай втори под ръка с нови батерии в предавателя и приемника.
Другия вариант са ти го казали - светкавицата счупена назад и избрана ръчна мощност 1/16 или 1/32, според околното осветление.


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за синхронизиране на светкавици
Автор: ilia_dm   
Дата:   01-03-13 12:06

Тези светкавици би трябвало да имат синхронизационен кабел,защо не опиташ с него ?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »