Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Видеокамера
Автор: ishootpeople   
Дата:   26-07-12 21:10

Здравейте :)

Не знам дали тук е правилното място ,но искам да попитам ...Имам нужда от видеокамера която да прави добро видео като DSLR да има ръчни настройки и хубаво "боке" ако може така да се нарече .Бюджета ми е между 1,2-1,5К има ли смисъл или направо DSLR или Panasonic GH2 да взимам ?
Ще снимам предимно в домашни условия непрофесионално просто искам да има по кинематографска картинка

Благодаря

Отговори на това съобщение
 Re: Видеокамера
Автор: Tonidi   
Дата:   26-07-12 22:58

Задаваш въпроси, а знаеш отговорите!

Отговори на това съобщение
 Re: Видеокамера
Автор: stef7   
Дата:   27-07-12 08:51

Няма такава видеокамера с характеристиките които искаш и за толкова пари. Panasonic GH2 за мен е най-доброто в този ценови диапазон. Евентуално някой Sony NEX 5N. Има по-голям сенсор за по-добро боке, но пък и някои недостатъци спрямо GH2. Бих предпочел безогледалка пред DSLR по ред причини. Не крия че съм голям фен на Panasonic GH2.

Няма никакви съмнения че със съвременните DSLR и безоглеалки под 1000$ може да снимаш дори филм за големия екран. В последните тестове на Zacuto, скромния любителски Panasonic GH2 отвя специализирани видеокамери за по 50000-250000$. Включително и Arri Alexa, с която се снимат предимно игрални филми и то с големи бюджети. И това не е мнението на случайни хора от интернет а мастите холвудски режисьори и оператори като Франсис Фред Копола.
Технически всички камери са добри, решаващо се оказва осветлението и таланта. Нищо ново под слънцето.

Повече инфо тук


А това тук си струва да се види.


Отговори на това съобщение
 Re: Видеокамера
Автор: ishootpeople   
Дата:   27-07-12 10:55

Благодаря за мненията ... Дам гледал съм доста тестове на ГХ2 единственото което ме спира че 2ро голямо тяло не ми трябва. Може би наистина едно сони некс 5 с една палачинка да се побира в джоба ще е по добрият вариянт за мен...Защото некса е перф за туристически цели :) да не мъкна големи тела Не че ГХ2 е голямо но все пак .... Mного ми е грозен тоя некс ама ... Сензора на сонито и качествата ако му ги бяха набили в едно тяло на Fuji x10 класическо първи щях да си го купя :)

Поздрави

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »