Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Sony NEX VG10 и A-mount обективи
Автор: ando   
Дата:   08-09-11 13:04

Мисля да купя Sony NEX VG10 или VG20, който излиза през ноември, но ме интересува дали автофокуса на A-mount обективите работи с тази камера. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony NEX VG10 и A-mount обективи
Автор: hotsnail   
Дата:   08-09-11 13:48

Със Сони Sony LA-EA2 ще ти работи фокуса точно като на ДСЛР/СЛТ.

Със Sony LA-EA1 работи ужасно бавно само с моторизирани обективи т.е. по добре го мисли че не работи.


За видео автофокуса ми се струва леко странно желание. Със НЕКС-овете много лесно се фокусира на ръка видео. Апарата ти оцветява по екрана зоните дето са на фокус. За фотография не винаги е достатъчно точно ама за ХД видео е идеално (от моя опит).

Та Sony LA-EA1 би трябвало да ти свърши работа с ръчен фокус.

Иначе впечатленията от VG-10 май не са много добри. Не знам как е новия 20-так.

5n го хвалят много за видео!!! Виж ревютата по мрежата. По доста параметри май се справя по-добре от останалите ДСЛР-и като 5d, GH-2 и подобни. Ето ти малко връзки

http://www.eoshd.com/


Тука е сравнил FS-100 със VG-20, Pana GH-2 и новата 5-ца

http://www.eoshd.com/content/3898/sony-nex-5n-versus-fs100-and-nex-vg20-hands-on-comparison


Ако може да му се вярва - по-добре си купи Panasonic GH-2 или NEX-5n. Хем са по-евтини хем видеото е по-добро хем са по-удобни, че и супер снимки правят.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony NEX VG10 и A-mount обективи
Автор: hotsnail   
Дата:   08-09-11 14:06

Ето още

http://www.eoshd.com/content/3856/sony-nex-5n-review-and-video-footage


The Sony NEX-5N Digital Camera Review – A Monster full of features

5n до няколко седмици ще го има в магазина. а ако мнгоо бързаш си намери приятел в западна европа да ти го купи от Сони сайта им. В БГ sony.bg няма он-лайн магазин [smilie2] [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony NEX VG10 и A-mount обективи
Автор: ando   
Дата:   08-09-11 15:07

NEX-5n е добър, но не отговаря на моите нужди. Трябва ми видеокамера с голям сензор, с пълен ръчен контрол на бленда, скорост, гейн по време на снимане; с възможност за смяна на обективите. Държа на автофокусни обективи, защото трудно се контролира бленда, скорост и фокус на ръка едновременно. С тази камера ще се снимат предимно сватби и за това трябва да се оперира с нея лесно и бързо. Да издържа на по-продължително снимане без да прегрява.

Какви точно са лошите впечатления от VG10?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony NEX VG10 и A-mount обективи
Автор: hotsnail   
Дата:   08-09-11 15:19

Ами калпаво е сглобена казват - пластмасата била доста слаба; ергономията и не е като на професионална видео камера. Такива неща.

Значи доста народ минаха от 5-ци на 10-тки. Качеството на видеото не отстъпва дори напротив. Цената е доста по-висока.

За светби може би е подходяща щото има хубави микрофони на 10-тката и 20-ката.

НЕКС-5 е зле от към микрофон.

Абе виж я ако можеш на живо и си прецени.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony NEX VG10 и A-mount обективи
Автор: ando   
Дата:   08-09-11 15:28

hotsnail, благодаря за съветите [beer]
Замислям се и за NEX-FS100, ама ми е скъпичка.[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony NEX VG10 и A-mount обективи
Автор: Gaijin   
Дата:   07-10-11 11:17

Скъпичка е да, аз снимам по цял ден с VG10 от 6 месеца.
Има много плюсове ама и много минуси.
Плюсове:Евтина, голям сензор, прекрасен микрофон, опция за включване на външен микрофон(брошка, радио микрофон и т.н.), добро LCD върти се и е удобно за работа, аз снимам с 18-200 напълно достатъчно като диапазон но бленда 6,3 малко ми е тъмничка. Аз снимам и на 27db GAIN ама това е за сайт и шума е като EX1 na 12DB(имам и нея). Удобна е за хаващане и продължително снимане. Всичко е на едно копче :-) бленда, скорост, гейн,баланс на бялото и т.н.(това ще го сложа и при минусите). Доста добър стабилизатор на камерата и обектива.Прекрасни снимки за видео камера

Минуси: няма мотор за вариото(това може и в плюсовете ама е дълго за обяснение),оригиналните обективи са убийствено скъпи, звука е само на автомат(никога досега не ми е създавал проблем като се има впредвид че снимам и доста интервюта с нея). Всичко е на едно копче и няма външни бутони за нищо. Визьора е боклук, няма пикинг което е огромен минус.Много тъмен обектив в дългия край е 6.3 блендата което значи и в късия(надявам се не се налага да обяснявам защо). Авотфокуса само когато са на една равнина фокусирания и фона иначе забрави. Няма зебра. Няма как да ползваш варио(няма мотор, и се чува звука от въртенето на обектива). Гривните на обектива не са правени за работа на ръка(безкрайни са) и ще е мъка с фокуса в началото аз вече свикнах.
За сватби ще ти върши работа, аз мислех да мина на този вариант за сватби но с една няма да стане поне според мен.
Общо взето има всички плюсове на ДСЛР като е много по удобна за работа, но има и всички минуси.
Малко примери: тези са мачкани за интернет но има и HD видеото в залата е на поне 18Db

http://video.gong.bg/?vid=140958

http://video.gong.bg/?vid=133288

http://video.gong.bg/?vid=131848

Отговори на това съобщение
 Re: Sony NEX VG10 и A-mount обективи
Автор: hotsnail   
Дата:   07-10-11 22:18

няма ли нов фърмуер за вг-10 с пийкинг като за малките нексове?

Странно. С 5-цата видето е сравнително лесно за ръчен фокус. Нямам вход за външен микрофон т.е. трябва да записваш аудиото на отдлено у-во - като голям профи [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony NEX VG10 и A-mount обективи
Автор: slav4cho   
Дата:   08-10-11 02:42

един може би тъп въпрос но камерите не снимат ли постоянно с една и съща скорост и как влияе скороста при снимане на видео друго което ме интересува гледам има камери с примерно 3ццд матрици та за какво и как се използват тия матрици защото на камерите върху които съм ги виждал са били с касетки ???



Публикацията е редактирана (08-10-11 02:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony NEX VG10 и A-mount обективи
Автор: ando   
Дата:   08-10-11 19:05

Gaijin, [smilie24] Защо няма да стане с една камера да се снима сватба? И друго ме интересува - как е решен въпроса с прегряването - прегрява ли при продължително снимане? А за обективите намерих решение, само че се губи автофокуса, но пък се намират светосилни обективи на много ниски цени.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony NEX VG10 и A-mount обективи
Автор: Gaijin   
Дата:   08-10-11 22:24

Най много съм снимал мачове(90 мин.) и не съм имал проблеми, пак ти казвам забрави за автофокуса.

Няма да стане с една ако си с твърди, светли и хубави обективи.

За трите матрици, светлината се разделя на 3те цвята и картината е много по добра. А за матриците и касетката не разбирам въпроса или ти не разбираш какво питаш :-). Матрицата(и някои неща след нея) преобразува светлината в елктрически сигнал който се записва на касетката посредством видеоглава която записва електрическите сигнали върху магнитен носител -касетка.(не го обясних както трябва ама другия път по добре).
Камерите пишат със скорост която им зададе оператора :-), същото е като при фотото. Незнам за кое питаш кадрите в секунда или shuttera. Иначе е постоянна по време на самото снимане да(и двете)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony NEX VG10 и A-mount обективи
Автор: slav4cho   
Дата:   09-10-11 04:35

за матриците ми се изясни но за скороста не разбрах как стои положението [smile] скороста на снимане е постоянна а другата скорост е за снимките така ли да го разбирам

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »