Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Питане за дифузер без външна светкавица
Автор: Lambov   
Дата:   08-08-11 11:44

Въпроса ми е има ли смисъл от нещо такова и ще подобри ли снимките ми.

Първи вариант
Втори вариант

Според вас кой е по удобен, кой е по ефикасен.
Другия ми въпрос е освен че омекотява светлината не я ли намалява. Все пак нали той намалява снопа светлина и снимката ще излезе по тъмна от очакваното, азначава ли това че трябва да вдигам експозицията или да увеличавам силата на светкавицата?

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за дифузер без външна светкавица
Автор: imitev   
Дата:   08-08-11 11:51


По-добре външна светка за малко парици и Gary Fong ili Stofen

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за дифузер без външна светкавица
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   08-08-11 11:53

С каква система снимаш? Ако е някакъв вариант на TTL, който използва префлаш, съответно e-TTI/e-TTL II, iTTL и др. би следвало TTL да работи, тъй като измерва по префлаша, който така или иначе пуска и който също минава през дифузера. Обаче на практика с дифузер на външна светкавица, но пак закачена за камерата в канонския вариант лично на мен ми се е налагало все пак малко да коригирам светкавичката нагоре.
Не съм ползвал дифузери на вградената светкавица, на теория би трябвало да е по-добър този с по-голяма площ, тъй като от това зависи доколко "дифузна" ще бъде светлината.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за дифузер без външна светкавица
Автор: Lambov   
Дата:   08-08-11 11:58

Апарата е 500D.
Както се вижда цената е почти символична и би ми било интересно на експериментирам. , не ми се инвестира във светкавици в момента.
Мисля че апарата по някой път наистина пуска светкавицата преди снимане за да мери осветеността.
Така като гледам единия е пластмасов а другия нещо като плат. Кой според вас е по добрия.
...и като цяло ще се постигне ли някакъв ефект според вас.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за дифузер без външна светкавица
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   08-08-11 12:06

Префлаша на канонския eTTL II на 500D не е видим, времето между двата импулса е малко. Ти сигурно се бъркаш със случаи, в които камерата ти използва светкавицата за подпомагане на AF - при Канон става със светкавицата.
Идеята на дифузерите е да се получи дифузно осветление (много глупаво звучи, съгласен съм [smile] ), сенките стават по-меки. Външните светкавици могат да имат същия проблем, но при тях можеш и да използваш отразена светкавица, пък и дифузерите са с по-голяма площ.
Ако ще го взимаш за експерименти - и двата варианта са ОК. Втория - този с пластмасовите дифузери - съм го виждал на живо, първия - не. Колеги казват, че има някакъв ефект. Както самия ти пишеш - на тази цена си заслужава да си поиграеш ако ти е интересно. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за дифузер без външна светкавица
Автор: Shmidt   
Дата:   08-08-11 12:06

Lambov

Каквото и да сложиш на вградената светкавица - читав резултат няма да постигнеш.

И да си купиш външна светкавица - сложиш ли я на хот шуто на тялото отново няма да достигнеш до истината ( с малки изключения).

"... не ми се инвестира във светкавици в момента ...

Не мисли на това като инвестиция , а като на необходимост - успех [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за дифузер без външна светкавица
Автор: Myth   
Дата:   08-08-11 12:32

Gary Fong си заслужава, неприятното е, че е тежък и ... StoFen - нещо... ми няма кой знае какъв ефект.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за дифузер без външна светкавица
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   08-08-11 12:55

Това чудо намаля светлината.
По-добре допълнителна светкавица със един синхронизатор, ще бъдеш много доволен.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за дифузер без външна светкавица
Автор: Lambov   
Дата:   08-08-11 12:57

Хора... аз съм пълен аматьор, не ми трябват външни сметкавици

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за дифузер без външна светкавица
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   08-08-11 13:07

И аз така мислех преди 73 годиниhttps://photo-forum.net/joro/emoticons/T1A.gif
https://photo-forum.net/joro/emoticons/T1A.gif
https://photo-forum.net/joro/emoticons/sim23_tn.gif
https://photo-forum.net/joro/emoticons/T1A.gif
https://photo-forum.net/joro/emoticons/sim23_tn.gif
https://photo-forum.net/joro/emoticons/S87A.gif

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за дифузер без външна светкавица
Автор: Shmidt   
Дата:   08-08-11 13:07

Lambov

Тогава вземи вариант 1 - макар , че е все едно ... но поне се сгъва и не заема място.

Или подобен

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за дифузер без външна светкавица
Автор: Lambov   
Дата:   08-08-11 13:13

Вариант две не ти ли се струва по стабилен като се сложи върху апарата. А и тези три цвята предполагам имат някаква друга функция.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за дифузер без външна светкавица
Автор: Shmidt   
Дата:   08-08-11 13:20

Не - същата ракия е. Различните цветове служат за промяна на цветната температура на светлината от вградената светкавица ... но имаш време за това.

Тъй като държиш на вградената светкавица , по-добре комбинирай вариант 1 +

ето това

За да можеш да промениш ъгъла към тавана , ако имаш тази възможност.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за дифузер без външна светкавица
Автор: asahi   
Дата:   08-08-11 13:44

Имай предвид, че тези приспособления дават ефект под 3м. Колкото по-близи - толкова по-изразен е ефекта на омекотяване на светлината. За по-сериозни резултати тярбва да отдалечиш светкавицата от фотоапарата с кабелче или да ползваш външна светка.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »