Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Против и Против превръщането на форума в тържище
Автор: DREAM_THEATERa   
Дата:   08-08-11 09:51

Здравейте драги съ-форумци,

Отдавна не съм писал нещо по-големичко тук, но миналата седмица за пореден път се подразних силно от един проблем, дето не е единичен случай (иначе щях да го подмина е така само със забележка на ум) ами го наблюдавам като заформяща се ПРАКТИКА - публикувани в "БАЗАР" теми на хора регистрирани единствено и само с цел продажби и предлагащи стоки нямащи ама НИЩО ОБЩО с тематиката на сайта.

Като сме в свободен свят трябва ли всичко да е възможно за да може и разни търгаши или недоразбрали люде да ни натрапват нещо от което бягам примерно от други сайтове?

Дали не е възможно примерно поне да се наложи ограничение, да имаш все някакъв "стаж" в сайта за да може да публикуваш в "БАЗАР"?

Айде дайте някакво мнение по въпроса, пък и дано измислим нещо.

П.П. Последната такава изцепка беше това:
https://photo-forum.net/forum/read.php?f=50&i=6769&t=6769&phorum_uriauth= [smilie10] [smilie10] [smilie10]
 Re: Против и Против превръщането на форума в тържище
Автор: ZENON   
Дата:   08-08-11 10:13

Мда... наглеци навсякъде, чалга навсякъде... В този форум изглежда също...
 Re: Против и Против превръщането на форума в тържище
Автор: ittv   
Дата:   08-08-11 10:17

еми да би било удачно да е както с пост-ването на снимки, да не може да пост-ваш ако не си гласувал за определен брой, или ако не си коментирал/поствал във форума пак да не ти дава да пускаш обяви. Ама това админите си го решават дали ще го направят, надали не ги знаят тези неща, просто е въпрос на политика
 Re: Против и Против превръщането на форума в тържище
Автор: rusinov   
Дата:   08-08-11 10:24

Трябва да има по-сроги правила. Докато нямаш поне 25 снимки в галерията с минимум по 50 точки А, нямаш право да пишеш във форума или да публикуваш обява. За съжаление админите избягват подобни филтри, тъй като такава практика би довела до намаляване на голям процент от присъстващите във форума, от там и до цените за реклама на сайта, кликовете и пр. Разбирам ги напълно, но мисля, че наистина е нужно да се направят някой промени, които да доведат до отсяване на всякакви такива "съфорумци". [smilie24]
 Re: Против и Против превръщането на форума в тържище
Автор: ivenchev   
Дата:   08-08-11 10:28

(отива си брои А-тата)

 Re: Против и Против превръщането на форума в тържище
Автор: d_ave   
Дата:   08-08-11 10:37

ихаааа, нека ги направим 100 снимки с поне 300 рейтинг Б, че тогава съвсем никой да не може да пуска обяви. че е нужен контрол, нужен е, ама защо пак трябва да е обвързан с рейтинг?!? не може ли да е обвързан с това колко мнения има пуснати от даден човек, както е в HWBG?
 Re: Против и Против превръщането на форума в тържище
Автор: мара   
Дата:   08-08-11 10:41

добре де, не е ли най-нормално да се сигнализират подобни теми и да се изтриват? извинявам се, ако звучи глупаво. почти не ползвам базара, затова не съм съвсем наясно със спецификата му[smilie5] . ма то ОЧИЛА и ОПТИКА са роднински понятия. ся, че тия били гъзарски тъмни...ми барем да додат търговците с диоптричните....[smilie18]
 Re: Против и Против превръщането на форума в тържище
Автор: jeremiah   
Дата:   08-08-11 10:49

Не виждам по какъв начин една публикувана обява ми "натрапва" нещо. Също така не виждам защо един човек трябва непременно да е регистриран тук, за да е фотограф (любител или професионалист). Не виждам и защо човек, дето не е фотограф, да не може да продава нещо фотографско. Не ми е ясно и какво общо има един или друг рейтинг или брой коментари с желанието на някого да продаде нещо. Също така не виждам какво пречи на този, който "бяга" от разни неща по други сайтове (вероятно просто подминавайки ги), да не може да го прави и тук. Не те интересува обявата, прескачаш я и толкоз.
Дайте да не се взимаме насериозно, все едно че сме някаква масонска ложа, с клубни карти, горили на входа, доказателство, че сме чисти арийци и т.н... В момента си има рубрики за всякакви продажби, ако нещо поради преднамерена или истинска разсеяност е поместено в неподходяща рубрика, админите го местят, ако пък е съвсем извън темата на рубриките, просто го трият, и толкоз. Системата си работи. Какъв е смисълът да правим бури в чаша вода и да мислим регулации и регулацийки?



Публикацията е редактирана (08-08-11 10:51)
 Re: Против и Против превръщането на форума в тържище
Автор: rusinov   
Дата:   08-08-11 10:49

d_ave може и на база пуснати теми. Аз просто така предложих, защото идеята, че човек има определен брой качени кадри, натрупали някакви точки означава, че този човек има интерес към фотографията. Освен това по този начин ще се избегне момента, в който човека има качени кадри, но като цяло те представляват снимки на техниката, която продава. Затова мисля, че брой качени кадри с определен рейтинг са добър критерий за фотографски форум.

jeremiah, според мен има достатъчно социални мрежи, сайтове за обяви и запознанства и т.н. в които всеки може да намери място. Трябва фото-форум да си е сайт за фотография. Не трябва да се допуска да се превърне в електронен магазин. Така и мненията, получавани от хората в сайта ще са по-отсяти и стойностни. Поне аз така мисля, а може и да греша.



Публикацията е редактирана (08-08-11 10:52)
 Re: Против и Против превръщането на форума в тържище
Автор: unf   
Дата:   08-08-11 10:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Против и Против превръщането на форума в тържище
Автор: rusinov   
Дата:   08-08-11 10:54

.... каза представител на точно оная група хора с 5 кадъра в профила си на продаваната от него техника, регистриран преди две седмици. Ето за това говоря, вижте примера сами [smilie18]
 Re: Против и Против превръщането на форума в тържище
Автор: ilcoin   
Дата:   08-08-11 10:57

Нямам интерес към фотографията, ама имам едни неща останали от "свако ми" и искам да им взема парите и да си купя ГСМ. Какво да правя?

Стига сте си измисляли неща, като не ви харесва не гледайте в базара. Важното е само да се спазват разделите да не става хаос из форума.
 Re: Против и Против превръщането на форума в тържище
Автор: DREAM_THEATERa   
Дата:   08-08-11 11:00

jeremiah

Напълно споделям мнението ти за НЕ елитизирането на форум-а, ама системата дето споменаваш (работещата) не работи. Не че ги няма правилата, аз се питам защо въобще трябва да се случват глупостите, за да се "борим" после с тях. [smilie11]

Ако не може да се разчита на интелекта на отделния индивид в демократичната ни система - е тогава нека, тези дето им е отредено да следят и регулират нещата се намесят внимателно и НЕтенденциозно.

Тема за Оникални маркови гъзарийки в никакъв случай не ми се вписва във базар-а на фото-форум, място където се обсъжда фотографията и съпътстващите я знания, устройства, предмети ако щете... [shtrak]
 Re: Против и Против превръщането на форума в тържище
Автор: DREAM_THEATERa   
Дата:   08-08-11 11:04

ВАЖНО! Прочетете правилата! Обяви, които не са в съответвие с правилата или не са в подходящата секция ще бъдат изтривани!

Ето го правилото бе, на първа страница в базара е [smilie3]

Само трябва да се спазва.
 Re: Против и Против превръщането на форума в тържище
Автор: jeremiah   
Дата:   08-08-11 11:08

Вижте, едно време един от моите професори постоянно казваше "Колеги, не броя и тежестта на санкциите са фактор за ефективността им, а усещането за тяхната неизбежност". Беше, и е БЕЗПОЩАДНО ПРАВ. И в момента в тоя форум "Оникалните гъзарийки" нямат място, така пише в правилата. Това, че някой админ е пропуснал да мине с метлата, е дефект не на системата, а на тия, дето трябва да я поддържат. С какво въвеждането на нови регулации ще промени нещо, възникнало от неприлагането на вече налични такива??? Просто метлата не трябва да почива, това е.



Публикацията е редактирана (08-08-11 11:09)
 Re: Против и Против превръщането на форума в тържище
Автор: victory13   
Дата:   08-08-11 11:09

не разбирам защо трябва да се измислят все нови и нови правила, при положение че не можем да всеки да си наложи едно просто правило... не ги отваряйте бе хора...
аз за сефте виждам какво се продава в тая секция... и не само тая ми е нова...
има и друго... многото правила и регулации може и да спомогнат за нещо, но то няма да е интереса на сайта [smilie5]
 Re: Против и Против превръщането на форума в тържище
Автор: ivenchev   
Дата:   08-08-11 11:11

някъде беше записано как: Той изгонил търгоФФците от Храма ... [smilie8]
 Re: Против и Против превръщането на форума в тържище
Автор: thomas   
Дата:   08-08-11 11:21

Виж с'я - очилата са си оптика! ;-)
 Re: Против и Против превръщането на форума в тържище
Автор: da.fo   
Дата:   08-08-11 11:21

Май в раздела за GSM-ите съм влизал един единствен път [smilie8] - като не ме интересуват [smilie3]

 Re: Против и Против превръщането на форума в тържище
Автор: pumabg   
Дата:   08-08-11 11:29

jeremiah [smilie24]

 Re: Против и Против превръщането на форума в тържище
Автор: jeremiah   
Дата:   08-08-11 11:32

Колега Русинов, съгласен съм с Вас, че публикуването на снимки е цел, а оттам и условие за "членуване" във фотографски сайт и за писане във фотофорума. (Отделен е въпросът в каква посока е отишло "отсяването" и дали мненията на така отсятите хора са "по-стойностни". Чел съм откровено злобни, грандомански, заядливи самовлюбени, че и откровено обидни писания от народ с огромен рейтинг и тонове публикувани снимки.Също ака един морски фактор, пак с маса снимки и рийтинги, го изловиха, че мами в обявите за продажби.)
Не виждам, обаче, защо да са условие за участие във фотографски базар.
Също така не виждам от къде се пръкнаха в написаното от Вас социални млежи, запознанства и С-ие. Обяви с цел подобна на целите на социалните мрежи и сайтовете за запознавства не съм срещал.
Считам,че е редно да се прави разлика между място за продаване на техника (основно ползвана) и магазин, тъй като и като естество, и като цел, това са различни неща. С продажбата на станала излишна техника аз и Вие се опитваме да се отървем от нея, възстановявайки до някаква степен направените за нея разходи. Магазинът е съвсем друго нещо, там имаме множество бройки от едно и също съвсем ново нещо, и там целта е продажба с печалба.
Общо взето, всичко си е описано отдавна в правилата на базара, и по мое мнение, като цяло се спазва. Ако админите са по-старателни и трият по-често обявите, които не отговарят на правилата, на тарикатите, които ги пускат, просто ще им стане ясно, че не минава номерът, и ще спрат.



Публикацията е редактирана (08-08-11 11:33)
 Re: Против и Против превръщането на форума в тържище
Автор: landstar   
Дата:   08-08-11 11:35

Е, е - Евросъюза е възникнал като комерсиално дружество, преди да стане политическо такова и да оцапа кълките!
Тука е обратно - поддържането и оцеляването на един специализиран сайт в БГ толкова години е подвиг, та един базар, дето е и отделна категория не му пречи.
Отдавна в подобни теми обаче съм изтъквал, че админите изтърват доста суха пара с тоя базар - спокойно може търгуваната техника да минава през тях - за оценка на истинското състояние и сигурност на търгуващите, с комисион да речем около 5%.
 Re: Против и Против превръщането на форума в тържище
Автор: jeremiah   
Дата:   08-08-11 11:38

P.S. Осъзнавайки риска да стана досаден, ще разкажа една случка от моето студенстване. Събрал ни е, значи един от нашите професори, сто души народ в една аудитория, и ни учи на ум и разум. И пита - Колеги, кой е най-добрият наказателен закон на глобуса. Почват едно по едно мнения, изброяващи общо взето всички правни системи и варианти на наказателни закони, а професорът все казва - не е това, колега, благодаря ви за мнението. И накрая като свършиха вариантите, се поогледа доволно как стоим и мигаме като мишки в брашно, и каза - Ами този, които се прилага и спазва бе, колеги. Законът сам по себе си е една книга, която кротко си стои на полицата. Не се ли прилага, колкото и хубаво да е написана, от нея полза няма.
Същото важи и за правилата на базара, и за всички правила въобще.



Публикацията е редактирана (08-08-11 11:54)
 Re: Против и Против превръщането на форума в тържище
Автор: Lalinda   
Дата:   08-08-11 16:24

А, защо, щом има рубрика Базар и базарните теми не преливат извън базара, не съм против.

Лично аз никога не съм кликвала върху линка Базар...

Не може в една либерална икономика пазарът да се ограничава с тезиси...

То и аз не искам да гледам залези, и не ги гледам, не ги и коментирам, щото авторите ме блокират, сякаш това би могло да промени състоянието на нещата, а именно да заобичам залези, и то само за да не ме блокират...

Това хората да придобиват права въз основа на някакви активи, придобити по субективен път, ми се струва антилиберално и непазарно.

Мнозина пазаруват тук само точки, което е още по-осъдително, не мислите ли? Че и стратегии разработват...
 Re: Против и Против превръщането на форума в тържище
Автор: gbrain   
Дата:   08-08-11 17:35

Според мен като е разделено всичко на секции според типа на стоката, не би трябвало да има проблем за "тържището". Даже супер.
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена