Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Лични впечатления от Сони А55?
Автор: djfroggy   
Дата:   08-01-11 19:45

Чудя се дали да си взема веменно тази пръчка,докато излезе нов ФФ.Имам обективите вече.Но,гледам за съшите пари има А580.Интересува ме скорост на аф и също така точността му, щото няма микроаджъстмант.

Отговори на това съобщение
 Re: Лични впечатления от Сони А55?
Автор: thomas   
Дата:   08-01-11 19:54

Снимам вече от една седмица. Доста съм доволен. Автофокусът е бърз. Серийните снимки - впечатляващо бързи. Панорамите къртят. GPS-ът също е приятна екстра. Засега мога да кажа само толкова, но със сигурност не съжалявам за избора си.

Отговори на това съобщение
 Re: Лични впечатления от Сони А55?
Автор: tjman   
Дата:   09-01-11 00:01

Един приятел сега ще си купува - като го вземе ще му врътна едно кръче и ще споделя вчепетления :)

Отговори на това съобщение
 Re: Лични впечатления от Сони А55?
Автор: vgramatikov   
Дата:   09-01-11 00:12

Аз не съм го виждал тва тяло.
Мога да кажа от тестовите на иматест ,че има много добра матрица.По-добра от тази на а580.
Двета най-добри апс-ц матрици Никон д7000 и а55.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Лични впечатления от Сони А55?
Автор: djfroggy   
Дата:   09-01-11 00:20

Звучи обнадеждаващо.Утре взимам един ленс и към магазина за проба![shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Лични впечатления от Сони А55?
Автор: thomas   
Дата:   09-01-11 00:25

А, и забравих може би най-важното - особено ако ползваш обектив с оптична стабилизация (аз лично си взех една Sigma 17-70 2.8-4.0 OS Macro), можеш да снимаш спокойно при много ниска осветеност, пък дори и нощно време, от ръка и да получаваш остри изображения почти без шум. Интериор на църква, стенописи в замък, маслени картини в мрачно помещение... истински кеф.

Отговори на това съобщение
 Re: Лични впечатления от Сони А55?
Автор: djfroggy   
Дата:   09-01-11 01:57

Не мисля,че е възможно.Това чудо си има собствена стабилизация и би следвало да изключи стабилизацията в обектива.

Отговори на това съобщение
 Re: Лични впечатления от Сони А55?
Автор: PeterPAN   
Дата:   09-01-11 05:07

аз от а450 на първо врме съм много доволен, с хубави обективи кове, ако искаш звънни да я пробяш и цената кове, ако не те интересува видео и т.н.. а450 е фотогравския избор според мен

Отговори на това съобщение
 Re: Лични впечатления от Сони А55?
Автор: PeterPAN   
Дата:   09-01-11 05:08

а55 е по кефеща и повече функции ма на 3х цена като след 1-2 години ще трябва я продаваш за 300лв няма сми..

Отговори на това съобщение
 Re: Лични впечатления от Сони А55?
Автор: PeterPAN   
Дата:   09-01-11 05:40

е и а580 бива ма цената ....

Отговори на това съобщение
 Re: Лични впечатления от Сони А55?
Автор: mitakabs   
Дата:   09-01-11 07:28

Честно казано и аз искам да пипна туй А55 кво предстъавлява ама май А33 е по -изгоден и с по -малко шум все пак! [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Лични впечатления от Сони А55?
Автор: thomas   
Дата:   09-01-11 10:29

@djfroggy
Абе не знам коя стабилизация действа - на обектива или на апарата, ама действа. Пробвах - ако изключа копчето за стабилизация на обектива, трептенето в него при мърдане изчезва. Ако изключа стабилизацията от менюто на апарата, пак спира. Затова си мисля, че при този обектив действа неговата стабилизация, а тази на апарата се активира само когато обективът няма собствена стабилизация. Може и да не съм прав. Но по-важен ми е резултатът.

@PeterPan
Как да го чета това 3х цена? 3х спрямо какво!? Аз намирам цената за изключително конкурентна спрямо това, което апратът предлага като функционалност и параметри. Даже и при сравнение с очевидната перла Nikon D7000, която е базирана на същата матрица.

@mitakabs
А33 има 14 вместо 16 мегапиксела, снима 7 вместо 10 кадъра в секунда и няма GPS. Имаше и още разлики, но тези мисля, че са основните. За когото това няма значение, разбира се, може да избере и него. Но моето усещане е, че това го прави не по-изгоден, а по-неизгоден.

Отговори на това съобщение
 Re: Лични впечатления от Сони А55?
Автор: wiseacre   
Дата:   09-01-11 10:38

Имам а33 и съм изненадан приятно от способността му да фокусира при ниска осветеност и то доста бързо.

Доволен съм от всичко, но тъй като преди това съм снимал само със стари апарати DSLR (и то инцидентно) не мога да кажа повече.

За сега все още търся кусури без успех.

Имайте предвид, че говоря като човек, снимащ за удоволствие.

Отговори на това съобщение
 Re: Лични впечатления от Сони А55?
Автор: mugen   
Дата:   09-01-11 10:51

mitakabs написа:
> Честно казано и аз искам да пипна туй А55 кво предстъавлява ама
> май А33 е по -изгоден и с по -малко шум все пак! [smilie11]



16mp сензора е по-добър, a55 има и двойно по-голям буфер [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Лични впечатления от Сони А55?
Автор: E.Yonkov   
Дата:   09-01-11 11:46

Има някаква логика А3х и А5х да имат някаква по-сериозна разлика в матриците от 2-та мегапиксела. Иначе може би щяха да ги кръстят А50 и А55 примерно (това съвсем теоретично де).

Отговори на това съобщение
 Re: Лични впечатления от Сони А55?
Автор: thomas   
Дата:   09-01-11 15:16

Нали не забравяте, че същият сензор, производство на Сони, се използва и в Nikon D7000?

Отговори на това съобщение
 Re: Лични впечатления от Сони А55?
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   09-01-11 15:19

Просто виж NEX-овете :)
Те са пак 3 и 5
Същата логика е за 33 и 55;

Отговори на това съобщение
 Re: Лични впечатления от Сони А55?
Автор: CyberGene   
Дата:   09-01-11 15:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Лични впечатления от Сони А55?
Автор: thomas   
Дата:   09-01-11 16:07

CyberGene, като си харесал електронния визьор, ако сега се осмелиш да погледнеш и в дисплея... ;-) От няколко години снимам с R1, преди това с F717, и отдавна визьорът за мен е просто една излишна стърчилка - не знам за какво още я слагат. И точно заради липсата на дисплей така и не можах да обикна никога каноните, които имах през това време - 300D и 400D - ползваха ги само колегите по работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Лични впечатления от Сони А55?
Автор: Mogila   
Дата:   09-01-11 16:15


Чакаме Септември А77 с корекция на фокуса...

Отговори на това съобщение
 Re: Лични впечатления от Сони А55?
Автор: hotsnail   
Дата:   09-01-11 16:26

Сайбер май точно такива НЕКС-ове дето предлагаш ще пускат тая година. Че и Цайса ще е това дето си мечтаеш - 24/1.7 е не баш палачинка.

Ама си мисля че фазовия фокус е важен. Много се чудя дали А55/А33 фокусира по-добре от А700....може би да пусна А700 на базара и да взема А55...

7-ците на сони сигурно ще са хубави и НЕКС и огледалните ама цената предполагам ще е по-близка до Д300/Д400 отколкото до Д7000. Та знам ли....

ПП Бони беше пускал кадри... дали е готов с ревюто се чудя.



Публикацията е редактирана (09-01-11 16:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Лични впечатления от Сони А55?
Автор: mugen   
Дата:   09-01-11 16:44

CyberGene написа:
> За мен недостатъка (но това е недостатък вече на всички ДСЛР-и) е
> това, че фазовият фокус никога не е гарантиран. Дори някакви
> тела като Д700 от време на време някой казва, че правят я
> бекфокус, я фронтфокус с някои обективи и имат нужда от
> корекция. А55 май няма корекция и това си е малко рисковано.




Точно за фокуса в това ревю (нещо не се отваря сега) пишеше, че всъщност при SLT дизайна рисковете за фронт/бек фокус са по-малки отколкото при нормален DLSR, а и самата настройка всъщност е по-лесна защото светлината отива към AF сензорите директно от 'огледалото', а при DSLR е по-сложно и съответно възможностите за отклонения са повече. [smile]

Всъщност при SLT имаме едно 'огледало', което даже е и неподвижно, а при DSLR всичко е накачулено и след всеки кадър се клати [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Лични впечатления от Сони А55?
Автор: CyberGene   
Дата:   09-01-11 19:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Лични впечатления от Сони А55?
Автор: thomas   
Дата:   09-01-11 19:14

Големият дисплей е почти един мегапиксел. Електронният, в който си слагаш окото, е с по-малко. На кой от двата при това положение ще видя по-добре плиткия фокус? За слънцето съм донякъде съгласен. Но само донякъде. Снимал съм доста години с R1, който има ужасно мижав електронен визьор и нелош въртящ дисплей. Само с дисплея съм работил и в не повече от 0.1% от случаите съм имал проблем да видя необходимото, за да кадрирам. А в поне 50% от случаите снимам от гледни точки, които са много далече от окото. Но разбира се, това е въпрос на навик и стил на работа.

Не мисля, че имаш избор за различен начин на фокусиране, поне на този етап. Но от фазовия фокус дотук съм много доволен.

Отговори на това съобщение
 Re: Лични впечатления от Сони А55?
Автор: hotsnail   
Дата:   09-01-11 19:25

thomas няма ли ръчен фокус със увеличаване на изображението А55?

А А55 е камера на годината според някои списания



Публикацията е редактирана (09-01-11 19:26)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »