Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Скапа ми се на Фуджито вътрешната батерийка - РЕШЕНО :-D
Автор: denyo   
Дата:   15-04-10 10:50

Бях позабравил моето Фуджи s6000fd/s6500fd, няколко месеца не бях снимал с него. И сега си губи часовника и настройките при смяна на батериите. В разни китайски форуми:
ЦЪК
ЦЪК
видях, че за вътрешна батерийка може да ползва Sanyo ML614:
ЦЪК
ЦЪК
До колкото виждам от спецификацията на тази батерийка, тя е предвидена за работа при малък разряд. Колкото по-дълбоко се разрежда, толкова повече характеристиките и се доближават до тези на нормална еднократна литиева батерия. Т.е. за да изкара 3000 цикъла, трябва да се разрежда максимум с 5% или при капацитет 3mA/h се получават 150uA/h. Или с едно изречение "Снимайте си редовно с апаратите!" :)

Ще се радвам ако някой с опит ми отговори на следните два въпроса:
1. До колко мога да се доверя на тези форуми че Sanyo ML614 е подходяща. Питам, понеже като гледам хората които са писали там не са от най-грамотните щом ползват силикон за монтажа.
2. От къде мога да намеря подходяща батерийка. За сега опитите ми да намеря не дадоха резултат.


Отговори на това съобщение
 Re: Скапа ми се на Фуджито вътрешната батерийка :(
Автор: didesignbg   
Дата:   15-04-10 11:22

Сложен казус.
FZ04705-200 - така фуджи водят нужната батерия.
Имаш ли сервизното упътване, ако не напиши ми ЛС с поща.

Отговори на това съобщение
 Re: Скапа ми се на Фуджито вътрешната батерийка :(
Автор: Vector   
Дата:   15-04-10 11:37

За батериЙ можеш да провериш в "Комет Електроникс" - ул. "Цар Самуил" 16, София.
Съвсем наблизо е и "CONRAD" на ул. "Хан Аспарух" почти на ъгъла на бул. "Хр. Ботев".


Отговори на това съобщение
 Re: Скапа ми се на Фуджито вътрешната батерийка :(
Автор: denyo   
Дата:   30-07-10 16:24

Ъпвам темета защото днес успях да си реша проблема а е възможно някой ден информацията да помогне на друг. Първо да благодаря на didesignbg за сервизното упътване, без което определено щях да потроша някои неща. Накратко, замених въпросната батерйка за поддържане на паметта с кондензатор 1000u/6.3V. Мисля, че и по-малък ще свърши работа, аз просто имах такъв подръка. Доста въздух са оставили конструкторите в апарата, аз не съм възхитен особено, но пък точно благодарение на това има предостатъчно място и за 10 такива кондензатора :)

http://emsi-bg.com/files/DSCF4357.JPG


Отговори на това съобщение
 Re: Скапа ми се на Фуджито вътрешната батерийка - РЕШЕНО :-D
Автор: vladod   
Дата:   30-07-10 16:56

А какво ти пречеше да сложиш нова батерия [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »