Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Изгодна сделка
Автор: Fellow   
Дата:   20-03-09 09:40

От известно време се оглеждам за добър фото принтер на приемлива цена. Говоря за термосублимационен принтер. Имам мастилен от среден клас, но на него печатам основно копия А4. Понеже не печатам често винаги имам проблеми – или някоя дюза се е запушила или някое от мастилата свършва в най-неподходящия момент.
Преди 1 седмица си купих Agfa Photo Printer AP2700 от Технополис на промо цена от 69 лв.

http://www.trustedreviews.com/printers/review/2007/04/22/Agfa-Photo-Printer-AP2700/p1

Консуматива за 150 снимки 10х15см (хартия + трансферна лента) струва 85 лв. Снимките са с много добро качество. Без корекция цветовете са с лек нюанс към студено, но това лесно се компенсира. Има четец за всички видове карти с памет, USB, picture bridge, IR и др. Основните предимства на такова устройство според мен са:

- лек и компактен, лесно може да се приспособи за захранване от автомобил;
- печата директно от фотоапарата;
- бърза подготовка за печат;
- постоянно качество на копията, независимо от това колко често се използва;
- добра цена за едно копие.

Смятам да го използвам, когато спешно ми трябват снимки за приятели и роднини, които съм обещал, но съм забравил да отнеса до фотото за копиране. Това е една полезна джаджа особено като се вземе предвид цената.


Отговори на това съобщение
 Re: Изгодна сделка
Автор: BirdOfPray   
Дата:   20-03-09 09:53

И - сега какво ПОХВАЛВАШ ли се нещо тука?? БРАВО - открил си топлата вода!

Аз имам 4 такива принтера от доста години - три канон и един Самсунг - два от които вече не работят щото съм им скъсал г*за от работа!

И на Канона и на самсунга консуматива е с към 10-20% по ефтин - а качеството е същото - даже може би и по добро.
ИМА и Сони и други марки доста такива принтери - А олимпус термосублимационни принтери за формат А4 с убийстено качество съм виждал - но консуматива им по-скъп на тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Изгодна сделка
Автор: danny_falin   
Дата:   20-03-09 09:58

не е нужно да лаеш, има хора които нямат като теб по 17 принтера и такава информация им е от голяма полза

може ли малко по конкретно да споменете модели естествено от по-евтините варианти с добро качество на печат и малко повече информация за консумативите

термосублимационните принтери ли са с най-добро качество за фото печат за в къщи ?



Публикацията е редактирана (20-03-09 10:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Изгодна сделка
Автор: blr2   
Дата:   20-03-09 10:06

150 снимки 10х15 за 85 лева, не мерси

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danny_falin   
Дата:   20-03-09 10:11

препоръчайте а4 термосублимационен принтер

Отговори на това съобщение
 Re: Изгодна сделка
Автор: blr2   
Дата:   20-03-09 10:16

Дани.
Цените и на принтерите и на консумативите за А4 са такива, че свят ще ти се завие.
Например:

http://www.electron.bg/product_info.php?products_id=2115

Отговори на това съобщение
 Re: Изгодна сделка
Автор: kolcho   
Дата:   20-03-09 10:17

Хмммм, а казват, че откровената реклама във форума била нежелателна......
[smilie3] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danny_falin   
Дата:   20-03-09 10:18

[smilie10] [smilie10] [smilie23]

мерси много за изчерпателния и решителен отговор



Публикацията е редактирана (20-03-09 10:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Изгодна сделка
Автор: blr2   
Дата:   20-03-09 10:20

Колчо, тя малко антиреклама излиза

Отговори на това съобщение
 Re: Изгодна сделка
Автор: d256h   
Дата:   20-03-09 10:55

За Оли принтера пише:

Maximum print size:

-A4: 203 x 258 mm

-A5 Wide: 194 x 162 mm

-A4 ID: 203 x 258 mm

-A6 Wide ID: 188 x 72 mm.



А4 стандарта е странен. Истинския размер на А4 е 210х297мм

Хм..

Отговори на това съобщение
 Re: Изгодна сделка
Автор: sd   
Дата:   20-03-09 11:11

истинския фотографски стандарт за А4 е 305х203 мм. Това е размера ако се копира на машина и е възприет и от DNP.

подробности - http://www.ids.bg/dnp_termo.html

Отговори на това съобщение
 Re: Изгодна сделка
Автор: d256h   
Дата:   20-03-09 11:20

какво значи истински?

А4 навлиза за използване от немския DIN стандарт, където няма версии на размерите, те са твърди 210х297мм

Ако е така, както казваш СД за DNP, не мога да разбера, защо се нариа А4... все едно някой да измисли версия за Метър-а... Австрийски метър, руски метър, френски метър...

Но щом казваш сигурно е вярно..


това да ни е проблема
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Изгодна сделка
Автор: El_Fuego   
Дата:   20-03-09 11:23

Че той метърът си е френски.

Отговори на това съобщение
 Re: Изгодна сделка
Автор: BirdOfPray   
Дата:   20-03-09 11:24

danny_falin написа:

> не е нужно да лаеш, има хора които нямат като теб по 17 принтера и такава информация им е от голяма полза
>
> може ли малко по конкретно да споменете модели естествено от
> по-евтините варианти с добро качество на печат и малко повече информация за консумативите
>
> термосублимационните принтери ли са с най-добро качество за фото печат за в къщи ?
>


НЕ е нужно да ни напомняш постоянно, че освен ниско културен си и слабо-информиран дебил обиждащ без повод.
Може и да споменем Модели и информация за консумативите... но НЯМА да го направим...



Публикацията е редактирана (20-03-09 11:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Изгодна сделка
Автор: BirdOfPray   
Дата:   20-03-09 11:37

d256h написа:

> какво значи истински?
>
> А4 навлиза за използване от немския DIN стандарт, където няма версии на размерите, те са твърди 210х297мм
>
> Ако е така, както казваш СД за DNP, не мога да разбера, защо се нариа А4... все едно някой да измисли версия за Метър-а...
> Австрийски метър, руски метър, френски метър...
>
> Но щом казваш сигурно е вярно..
>
> това да ни е проблема
> [beer]


АМИ просто това не е А4 ами е 8 х 12 инча = 20,32 х 30,48 см
КАТО И на копирната машина в България и казват Ксерокс разговорно - а тя може да е примерно Canon или Minolta или на по-новите устройства за възпроизвеждане на аудио файлове във различни формати (не само mp3, но и wav и други) хората му казват по инерция ем-пе-тройка разговорно.

И така...



Публикацията е редактирана (20-03-09 11:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Изгодна сделка
Автор: blr2   
Дата:   20-03-09 11:54

Още една тема, кандидат за тема на петъчния брой. Думата дебил винаги съм я харесвал.

Отговори на това съобщение
 Re: Изгодна сделка
Автор: Fellow   
Дата:   20-03-09 20:52

Колеги, просто споделих иформация, която ми се стори интересна и полезна. Проверих в нета - в момента няма по-изгодна оферта за такъв принтер в БГ. Но явно за накои е по-забавно да коментират колко е дълъг един метър отколкото да напишат нещо смислено.
Надявам се да съм бил полезен на тези, които се интересуват от такъв артикул.


Отговори на това съобщение
 Re: Изгодна сделка
Автор: ilia_dm   
Дата:   20-03-09 21:18

Fellow - на мен беше полезен[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Изгодна сделка
Автор: victorcito1978   
Дата:   25-03-09 10:14

Не купувай HP, цветовете им избледняват след 2-3 години напълно. Имам снимка правена с Канон на 6 години - не е мръднала

Отговори на това съобщение
 Re: Изгодна сделка
Автор: Myth   
Дата:   25-03-09 10:23

Fellow написа:


> Надявам се да съм бил полезен на тези, които се интересуват от
> такъв артикул.

Споко и на мен беше полезен, отдавна си бях навил на пръста за подобен принтер, отидох да видя Агфата... е вярно накрая си тръгнах с Канон ама.....

Отговори на това съобщение
 Re: Изгодна сделка
Автор: BirdOfPray   
Дата:   26-03-09 02:44

Агфата в може да е по-евтина от някой модели на канон с 50 лева (примерно) - разлика която ще се стопи с първите изкопирани 400-500 снимки - и после ще си на плюс. ЗА качеството да не говорим!

Отговори на това съобщение
 Re: Изгодна сделка
Автор: chris73   
Дата:   26-03-09 05:55

Хубаво принтерче, ама консуматива... Ще продължа да си ги "печатам" в дигиталното фото...

Отговори на това съобщение
 Re: Изгодна сделка
Автор: person   
Дата:   12-04-10 11:23

Здравейте !
И аз съм решил да си купя термосублимационен фотопринтер. Спрял съм се на модели до 150 лв., а именно:
1. Agfa Photo Printer AP2700
2. Canon SELPHY CP530
3. CANON SELPHY CP 740
4. Kodak EasyShare Printer Dock Plus

Моля, посъветвайте ме кой модел да избера. Интересува ме качество на снимката и стойност на консуматива.
Предварително Благодаря !!! [smile] [smile]



Публикацията е редактирана (12-04-10 15:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Изгодна сделка
Автор: PeterPAN   
Дата:   12-04-10 19:45

Дайте сравнение за цените на консуматива моля!

колко ст. излиза една снимка?

Отговори на това съобщение
 Re: Изгодна сделка
Автор: asahi   
Дата:   12-04-10 20:25

Пърсън, да не питаш после откъде да си намериш драйвери за Уиндоус 7, примерно.

Отговори на това съобщение
 Re: Изгодна сделка
Автор: kbl   
Дата:   12-04-10 21:22

За Canon SELPHY CP530 и CANON SELPHY CP 740, няма проблеми с windows 7 - в CD-то към принтера си има драйвери с които принтера си функционира на Windows 7 Ultimate.

А иначе относно цените за консумативи за Canon-ите :
108 снимки = 69лв (включва всичко)


Отговори на това съобщение
 Re: Изгодна сделка
Автор: person   
Дата:   12-04-10 21:44

За Canon SELPHY CP530 и CANON SELPHY CP 740 днес намерих на цена 59.90 лв.,имам предвид за Canon KP-108iP, Фотохартия за Фотопринтери от серията Selphy CP 108 листа; Размер: 10x15 см. Комплекта включва фотохартия и касета за печат.За това себестойноста на 1 снимка на Agfa и на Canon е почти еднаква..
Мен ме интересува повече качеството на печат...



Публикацията е редактирана (12-04-10 21:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Изгодна сделка
Автор: BirdOfPray   
Дата:   13-04-10 02:51

ОТ тези изброените - качеството на печат е най-добро сякаш на Kodak EasyShare Printer Dock Plus обаче и консуматива е най-скъп.

Canon SELPHY CP530 и CANON SELPHY CP 740 - печата практически е еднакъв - разликата е в периферията на принтера (екранче, четци за карти и т.н.) и в скоростта на печат съответно.
А за качеството - много е добро - определено...

Но трябва да се знае че има разлика в цветопредаването на различните марки принтери - ако изпечаташ един и същи файл на 4 различни принтера - ще получиш доста различаващи се цветово изображения - проверено е :))

П.П. А като дълготрайност на изображението - Канона казват издържал 100 години без да мръдне - но никой не е проверил все още [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Изгодна сделка
Автор: person   
Дата:   13-04-10 08:34

За Canon отзивите найстина са добри, а и има консумативи за тях на всякъде (имам предвид – в София), но бих искал коментарите на някой с Agfa Photo Printer AP2700...
Хареса ми това принтерче по няколко причини:
1. Цена (но не това е най–важното)
2. Добър дизайн.
3. С екран, както по-скъпите модели Canon, Kodak и Sony.
4. Има слотове за различни памети и USB, така, че даже и да няма драйвери за Уиндоус 7, това не е проблем.
[smilie19] [smilie19]



Публикацията е редактирана (13-04-10 08:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Изгодна сделка
Автор: meraklia_pz   
Дата:   29-05-10 21:43

Да не отварям нова тема, да попитам и аз за тази Agfa Photo Printer AP2700 и Canon SELPHY CP530 и CANON SELPHY CP 740. Кажете предимства и недостатъци. Аз лично се страхувам от това, че по-трудно ще намеря консумативи за Agfa-та. Но пък Canon-ите са двойно-тройно по скъпи от нея. Та се чудя. Дайте мнение

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »