Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Тема за почтеността в Базара и дадената дума.
Автор: nvassilev   
Дата:   23-02-09 20:16

Неприятни емоции ме провокираха да отворя тази тема.Купувал съм от Базара.Също и съм продавал.Всичко точно с изключение на единсвтен случай,когато бях излъган,дадената дума не беше изпълнена,дори и да е била тя "мъжка".Няма да споменавам имена и факти.Само искам Вашето мнение, имат ли място в днешния напрегнат и кризисен живот коректността и спазването на обещания.Извинявам се на Админите,ако тмата им се струва доста остра.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за почтеността в Базара и дадената дума.
Автор: milchev   
Дата:   23-02-09 20:19

Пазара много често няма нищо общо с морала.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за почтеността в Базара и дадената дума.
Автор: samara   
Дата:   23-02-09 20:23

темата е за там [smilie21] , обаче най-често хората са честни [smilie24] и точни, факт [smilie24] [smilie5] [beer] ...е има и мекерета [smilie23] ...ама къде няма [ezik] [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за почтеността в Базара и дадената дума.
Автор: da.fo   
Дата:   23-02-09 20:48

"....Няма да споменавам имена и факти...." - защо да не споменеш nvassilev, защо не кажеш кой те е излъгал.....[smilie11] [smilie11] [smilie11] [smilie11] [smilie11]

аз пък ще си кажа - мен ме излъга milky-boy....aми от 5 месеца си чакам:
ремък
кабел TV
кабел USB
диск
фактура
, че накрая се опита и да излъже в една друга тема , че не е обещавал( да, ама НЕ - пазя си ЛС-то), че ще ги изпрати по късно [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23]- съгласен съм , че човек може да е зает,да е забравил,да е болен, да е в чужбина ..... ама да е тук, да влиза във форума и да не отговаря на ЛС-то и то за някакви си кабели и ремъци.... ами направо нямам думи ......[smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23]

milky_boy
02.11.2008 23:40
Извинявай.
Намерих диска и двата кабела. Ремъка със сигурност не съм го ползвал но е някъде из кутиите. Ако не ти е спешно изчакай да ти ги пратя на веднъж. Извинявай за закъснението.

ама досега ни кабел , ни диск , ни ремък [smilie11] [smilie11] [smilie11] [smilie11] [smilie11]



Публикацията е редактирана (23-02-09 20:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за почтеността в Базара и дадената дума.
Автор: lakosta   
Дата:   23-02-09 21:05

Да се побликуват некоректните![smilie5] [ezik] [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за почтеността в Базара и дадената дума.
Автор: 12356joro   
Дата:   23-02-09 21:13

Аз мисля, че когато евентуалният продавач когато е предлагал стоката е написал и името си. Защо ли пък ние трябва да го крием? Когато човек е коректен, той не се крие.Моето мнение е имената на такива търгаши, да се изписват с големи букви.
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за почтеността в Базара и дадената дума.
Автор: ka7   
Дата:   23-02-09 22:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за почтеността в Базара и дадената дума.
Автор: 12356joro   
Дата:   24-02-09 11:41

Да прав си, но само за себе си. Аз също съм продал много повече неща от теб, но никога до сега не съм получавал оплаквания от не коректност от моя страна. Много от хората закупили нещо от мен, като видят името ми с което се представям и като вече ме познават,първо оглеждат моята обява и след като тя не им представлява интерес тогава прибягват към друг. Това не е само при мен, бих казъл. В базара има много търговци които познавам и съм сигурен в тях. Много пъти съм купувал апарати, аксесуари и обективи от тях. Винаги са ми пращани с опцията да видя и да платя. Аз никога не съм проверявал защото съм бил сигурен в тези хора и в името с което те са във форума. А каква е твоята логика , аз не знам, тя не се връзва с моята. Извинявай , нямам нтищо лично към теб, но аз така мисля. Като името или инициалите от профила излязат един или няколко пъти в базара за не коректна постъпка, този негодник сам ще се откаже да съществува тук.
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за почтеността в Базара и дадената дума.
Автор: nvassilev   
Дата:   24-02-09 11:45

В моят случай продавачът изпълни дадената дума.Току що,макар и 19 дена по-късно,за което му благодаря.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за почтеността в Базара и дадената дума.
Автор: 12356joro   
Дата:   24-02-09 11:48

Радвам се , че този спор свърши някаква работа. За в бъдеще внимавай от кого какво купуваш.
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за почтеността в Базара и дадената дума.
Автор: Нели   
Дата:   24-02-09 13:23

Как по-точно да внимава [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за почтеността в Базара и дадената дума.
Автор: ivan.draganov   
Дата:   24-02-09 13:29

Василев ,айде сега да ни почерпиш ! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за почтеността в Базара и дадената дума.
Автор: seal   
Дата:   24-02-09 13:31

Как по-точно да внимава

Е толкова ли е пък сложно - изискване на свидетелство за съдимост, писмени препоръки от двама предишни работодатели и трима приятели, подписани свидетелства от съседите, че не вдига шум между 2 и 4 и заверен документ от "четири лапи" че обича животните. За начало това е достатъчно. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за почтеността в Базара и дадената дума.
Автор: mixmike   
Дата:   24-02-09 13:35

Преди няколко дни предложих 2 филтъра на някъв човек който търсеше. Намалих му от цената. Разменихме 4-5 ЛС-та. Разбрахме се... В момента, в който трябваше да мине...изчезна! Не отговаря на ЛС, няма го никакъв!
Може ли да си такава мижитурка - да не отговаряш на ЛС? Кво ще стане - ще се пресегна да го ошамаря през браузера ли?[smilie23]
Пълно е с калъфи - добре че в 90% от случайте си личат още по ЛС-тата, и разговора по телефона...та поне не си губя времето като ги надуша

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за почтеността в Базара и дадената дума.
Автор: Мартин_Илиев   
Дата:   24-02-09 13:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за почтеността в Базара и дадената дума.
Автор: nikola_bathory   
Дата:   24-02-09 13:40

Както da.fo го е написал, така се прави: точни имена и факти!
А не един човек ме излъга, една жена на улицата ми каза! [smilie18]
Казвайте точните имена, за да знаят хората!

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за почтеността в Базара и дадената дума.
Автор: stormfx   
Дата:   24-02-09 13:41

seal [smilie24] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Тема за почтеността в Базара и дадената дума.
Автор: exo99   
Дата:   24-02-09 13:50

В повечето случаи хората са коректни, но понякога стават и издънки.
Преди месец пратих един апарат за 40 лева с Еконт на човек от друг град.
Уж бяхме уточнили, че иска да купува, цена, състояние и т.н.
Обаждат ми се няколко дни след това от Еконт, че получателят отказал да получи пратката.
Обаждам му се аз по телефона и получавам отговор:
"Съжалявам пич, но размислих, пък и сега нямам парите". Е какво да направя - таксата от Еконт остана за моя сметка.

Та така. Имало е и случаи, когато аз нещо не съм правил по най-добрия начин, но съм намирал начин да реша проблема.

Всякакви неща се случват и не трябва да правим генерални изводи за този и онзи.
Пием по едно и ни минава.
Гледайте по-весело на нещата.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за почтеността в Базара и дадената дума.
Автор: deyan_stoev   
Дата:   24-02-09 13:52

Тая тема ще е поредната безполезна ако не се споменат наистина имена и факти за да имаме предвид от кой да се пазим. Не да питате "Как точно да внимавам"

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за почтеността в Базара и дадената дума.
Автор: 12356joro   
Дата:   24-02-09 14:01

Нели, в базара постоянните предлагащи са доста.Почти всичките се познаваме по профилите си или имената. Нека си спестя многото имена и да не ги изброявам.Ти например много рядко се изявяваш тук, но повечето от нас вече те знаем и сме сигурни в това което продаваш. Поне аз така мисля.В началото когато аз започнах първо да търся, внимателно прегледах всички предлагащи.За около две седмици разбрах от кого да си купя и какво.Така, че винаги може да се разбере кога се лъже и кога стоката е редовна.Дори ако не си сигурен в този човек, съвсем спокойно можеш да попиташ един от всички. Преди време аз си купих два конвертора.За единият трябваше да получа редукция, но и до сега такава няма. Веднага попитах други колеги и получих точният отговор "Не коректен".До този момент аз вече не пазарувам от този човек.Останалите неща които съм закупил от другите колеги са напълно редовни.Дори и някои неща ги получих като подарък.Аз също така се отнасям към моите клиенти. И до днес имам десетки обаждания с които те изказкват своята благодарност от даставката.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за почтеността в Базара и дадената дума.
Автор: vaskoni   
Дата:   24-02-09 17:28

12356joro [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за почтеността в Базара и дадената дума.
Автор: Orlin   
Дата:   24-02-09 19:51

Базара е пазар.
И с хубавото и с лошото. Като не внимаваш някой ти продаде менте, или пък поиска да купи от теб, а не идва...

Просто трябва да се внимава. Да се търсят отзиви,когато стоката е скъпа, да се преглеждат по-старите продажби на същия човек. И все пак винаги може да се случи гаф.

Досега съм купил и продал доста неща, не съм имал никакви проблеми и с мен не са имали.


Отговори на това съобщение
 Re: Тема за почтеността в Базара и дадената дума.
Автор: 12356joro   
Дата:   24-02-09 19:58

Да се надяваме да нямаш повече проблеми, но ако се явят такива известявай веднага във форума за да спасим другите.
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за почтеността в Базара и дадената дума.
Автор: джъмбо   
Дата:   24-02-09 20:50

ако базара стане пак само за фототехника ще е още по-добре

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за почтеността в Базара и дадената дума.
Автор: 12356joro   
Дата:   24-02-09 20:58

Напълно съм съгласен с теб, но ето, че и автомобили вече се продават във фотографският базар.
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »