Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re:
Автор: mushmula   
Дата:   25-02-09 17:27

Един въпрос и от мен. Много съм бос в областта. Досега съм работил само на разни лап топи и монитори от по-нисък клас. Отскоро имам достъп до монитор НЕК мултисинк 20ВГХ ПРО. Не е калибриран още. Първото нещо което зебелязах при него беше кристалния образ. Но като разпечатах някои снимки, обработени на този монитор, станаха леко по-тъмни. Работя в нейтив цветовете. Също така това което виждам кто детайл и насищане на този монитор, на други монитори се губи. Същевременно като погледна през него снимка обработвана на други монитор изпадам в ужас - те са едни пренаситени, прешарпени, направо отврат. Обработвам снимките си предимно за уеб, но понякога се използват и за печат. Та сериозно се замислих на какво да вярвам и най-вече какво и как го виждат хората.

Този Нек ще бъде калибриран - то е ясно. Но въпрсът ми е докато се калибрира коя настройка за цветовете е добре да ползвам - нейтив или СРГБ. Като се загледам, разлика м/у двете не откривам. Конвертирам с ДПП в Адобе РГБ

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »