Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  24  25     всички  напред  последна
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: boyanb   
Дата:   12-12-08 18:31

а по моя въпрос някои[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: ToshoPenev   
Дата:   21-12-08 17:57

На мен пък ми е интересно как (с какъв софтуер) конвертирате RAW-файловете до JPEG?
Весели празници на всички![smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: surg   
Дата:   22-12-08 00:15

ToshoPenev

прочети тук след търсене за RAW....

писано е няколко пъти


днес промяната е
PhotoImpact 12 Х2 Х3 отварят директно рав фаила от хака
самият апарат може да записва ДНГ формат ( Адобе) но н еми харесва ощекакво излиза,


http://dng4ps2.chat.ru/
това преработва до ДНГ фаил с ВЕРНА ЦВЕТНОСТ
и после нешо от АДОБЕ да речм

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: ka7   
Дата:   22-12-08 00:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: tomcat4o   
Дата:   25-01-09 19:28

Здравейте колеги, имам нужда от съвет. Снощи направих клип с С5 с големина 1,05GB. По никакъв ничен не мога да го сваля от апарата на РС-то. Някой имал ли е такъв проблем, как да го реша? Поздрави на всички.

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: kaic   
Дата:   25-01-09 19:46

Най-лесния и бър начин е да свалиш картата в картрайдър и да свалиш файла.
успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: tomcat4o   
Дата:   27-01-09 08:44

Благодаря kaic, получи се но малко по сложно. При копиране на файла дава грешка: "Невалидна MS-DOS функция". Компресирах го с RAR в самата карта и тогава го изтеглих. Предполагам, че това се е получило заради големината на файла. Явно трабва да не превишава 1GB. ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: imitev   
Дата:   27-01-09 08:52


Мога да споделя че Ес серията работи чудесно с бавни карти - Ес3 си записва на 2 гб жълтурска карта и снима със същата скорост с която снима със Сандиск Екстрийм 3 както снимки, така и видео. Да не си давате парите на вятъра.

Който не вярва - да пробва!

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: kaic   
Дата:   03-02-09 20:05

Спретнах една презентацийка с новата си придобивка SX10.
На който му е интересно може да види как се справя апарата във вечерно време, без да претендирам за майсторлък, че беше много студено, а и валеше.
http://sevlievonight.comli.com/


ето го и като файл, но незнам колко време ще съществува: http://tranz.it/load.php?id=eCA8SKe7bjrP8sYB231291




Публикацията е редактирана (03-02-09 20:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: surg   
Дата:   03-02-09 20:16

kaik, хубаво , ама има проблем с активеХ

иа сложи един линк към фаил, ако можеш....

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: kaic   
Дата:   03-02-09 20:19

Не съм го качвал като екзе, след малко ще го кача някъде и ще пиша, sorry

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: surg   
Дата:   06-03-09 20:41

Искам да попитам колко наи голяма карта и каква - производител и технология мога да сложа на Канон С2
до сега карам с 2х 512 , искам да си купя една по нова и по голяма...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: batzeto   
Дата:   06-03-09 23:28

surg, със сигурност 2ГБ ще ти върви! Има такива, които подкарват и 4ГБ, но често при тях се стига до грешки често и за това по-добре да не се рискува. Вземи 2х2ГБ или 3 или 4, не са нито тежки, нито заемат място в чантата :) Аз имам С3 и там проблем с 4ГБ нямам, но досега не ми се е случвало за един снимачен ден да я запълня, освен ако не снимам с хак-а в роу. Заложи на сигурното, вместо да експериментираш. kaic
ще каже със сигурност за 4ГБ, но това е което аз знам.

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: kirsena   
Дата:   07-03-09 00:02

Би трябвало да стане



Публикацията е редактирана (07-03-09 00:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: kaic   
Дата:   07-03-09 00:09

Здравейте и от мен.
До колкото си спомням за S3 ползвах 2gb Apacer SDHS klas 6, a S5 го карах с 4gb Apacer SDHS klas 6, и бях доволен като бързина. Имах и една 2гб Сандиск 20 мб/с, но не виждах съществена разлика която се проявява единственно при сваляне на снимки от апарата. Гледай да е поне около 20 мб/с и с 2гб мисля няма да имаш проблем да подкараш S2-ката, но за всеки случай пробвай на някой приятел или ако ще я вземаш от магазина, с апарата там и това е.
Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: batzeto   
Дата:   07-03-09 09:19

И аз на S3-ката без проблем карах с 4GB 2 SDHC, и нито един път не съм имал проблем с каквото и да е било. Но си спомням, че именно за S2-ката бях чел, че дори и да се подкара с 4GB след време може да забива или да бъде неразпозната (сещате се там проблема със форматирайте картата, а като я форматираш пак не я познава,а и не винаги има къде да разтовариш напрашените до момента снимки,за да форматираш). Та в тази връзка и моментната проба в магазина или на приятел на 4ГБ карта,след време може да се окаже проблемация. [smilie8]
Вярно картата си е карта и може да се използва и за други камери или устройства, тя не е неизползваема, но ако ще е само за камерката, аз бих заложил на сигурните 2х2ГБ, ако толкова ми трябват 4ГБ. Методът проба-грешка не е оправдан в случая. Виж ако се намери някой от форума да потшърди, че с 4ГБ на С2-ката няма проблеми, това е друго нещо, макар, че пак не е сигурно, абе не знам... :)

офф: Аз така на времето си взех един mp3 player Sandisk и имаше слот за карта. По спецификации го даваха до 512МБ карта, а с 2ГБ си върви на пушка и до ден днешен, друг е въпроса, че отдавна събира прах в шкафа :)

Рапорт даден-рапорт приет [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is
Автор: painkiller   
Дата:   01-08-09 00:59

Здравеите на всички :) да попитам някои има ли възможност да ми прати преведена книжка на БГ за С3ис по принцип но и за С5 да е пак става меила е bobiturbo@abv.bg благодаря предварително

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: painkiller   
Дата:   06-08-09 13:21

аиде де какво ги направихте тия упътвания, не ги криите за себе си :) пратете едно и на мене

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: rhyan   
Дата:   06-08-09 18:03

Сигурно просто няма на Български! Аз имам за С5 на испански и на английски, ако помага :)...
Направо питай какво се чудиш да отговаряме :)

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: tomcat4o   
Дата:   26-10-09 16:06

Аз наснимах моето ръководство за C5, който иска ще му го пратя. jorko_g@abv.bg

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: dilu   
Дата:   30-07-11 21:38

Доста отдавна никой не е писал - искам да попитам какви обективи стават за CS5 IS и в частност обективи Хелиос 44-2 и Хелиос 44-4 2/58?

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: surg   
Дата:   31-07-11 01:06

dilu
ами юС5 канон изобщо няма опция за смяна обектива с някои друг, тои си е само с него...

би трябвало да знаеш поне това за апарата си...

от дурга страна, Канон продават добавки 2 бр за разширение на свойствата на обектива , но те са много скъпи, не дават кои знае какви резултати и изискват допълнителен преходник за да може да се ползват а и тои струва доста пари...
така че не се вълнувай повече на тази тема е моят съвет....
от друга страна, може да се сложи и някои поляризиращ филтър, с преходника разбира се, не оригинални от Канон,
ги има за общо към 130-150 лв, аз имам такъв, има промяна, но те не са оправдани си мисля...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  24  25     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »