Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20  21  22 ..  24  25     всички  напред  последна
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: djogata   
Дата:   01-07-08 12:33

















.


500

(Снимам с Никон, ама да се отбележа)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danibor   
Дата:   01-07-08 19:14

имам достатъчно място на РС и мен това ме учудва, че досега записи около 300-400мб ги записвах, а с този възникна проблем. пробвах и на друг РС - не става. това с компресията ме притеснява и се опасявам да не загубя някой от записите. ако го сложа на фин вместо на супер фин много ли е голяма разликата? имам възможност на 640х480- 30 или 640х480- LP. какво означава второто и може ли на него да снимам. т.е. има ли разлика в качеството

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: danibor   
Дата:   01-07-08 19:54

сега ми е паднало и продължавам с въпросите[smile] Image Stabilization: Shoot Only или Continuous? и на режим АВТО и на Р ли? и за да не ви досаждам - има ли някъде упътване на български, защото имам само на английски и нищо не разбирам[smilie11]



Публикацията е редактирана (01-07-08 19:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: kaic   
Дата:   01-07-08 22:22

Да отговоря и аз на някой от въпросите ти, но не става ясно с какъв ресурс разполагаш на компа /имам предвид рам, процесор, хард диск, уиндоса добре ли ти е/ за да се затрудняваш с източването на файл от 1 гб.Не би трябвало да имаш проблеми. Аз редовно пълня 1, 2 и 4 гб карта и нямам никакви проблеми с източването, а както каза и surg с карт райдър е доста по бързо.
От това, че записа на 1гб е 9 мин . трябва само да те радва, защото колкото по малка е компресията толкова по качествен е записа. Представи си образно казано в един квадратен сантиметър да има наблъскана двойно повече информация - естетсвенно, че ще е с влошено качество /отнася се за видеото/. Моят съвет е снимай винаги на най- добрата резолюция за да постигаш най-високо качество. Сега картите са почи без пари, така че вземай една голяма или няколко по 2 гб и снимай на воля. И да не те е страх да пробваш как снима на лонг плей и да питаш ами пробвай сам, от какво се боиш? Най добрият учител е пробата, апарата няма да се счупи от няколко клипа в повече.
За видео редактиране ти препоръчвам една не толкова малка, но изключително приветлива като за такива като нас любители и с малко познания програмка: Ulead VideoStudio 11 - не е безплатна но върши чудеса, а като напреднеш погледни Sony vegas, а като задобрееш програмата е Pinnacle, но решиш ли да правиш профи неща Adobe Premiere Pro 2.0 е твоята програма, но съдейки по въпросите и проблемите които имаш мисля, че трябва да се съобразиш с мнението на "surg" в горния пост.


Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: tomcat4o   
Дата:   02-07-08 12:09

Здравейте колеги, имам едно въпросче/извинете ме ако е тъпо/. Коя карта да предпочета SD HC SanDisk Extreme III 4GB 133х-77лв или две Apacer SD 2GB 150x по 27 лв едната.

danibor - имам на българси на хартия, мога да си поиграя да го нащракам с апарата и да го пратя. ;)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danibor   
Дата:   02-07-08 20:46

не е от компа ,пробвах и на друг - не става , а клипчетата преди него ги свалях без проблем, но те бяха около 700мб. на тв го гледам, но не мога да го сваля. но да оставим това, ще търся начин... ако може да се изкаже някой за стабилизацията, на кой режим да я оставя Shoot Only или Continuous

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: free_will   
Дата:   02-07-08 22:48

Здравейте , сложих хака на с2 . Няма проблем тръгна си ... Но имам няколко въпроса Не мога да намеря как да задам разширеното ИСО . и по специално ме интересува ИСО 30 . Също така дадох от настроиките на хака, отметката за по компресирано видио . Не видях нищо да се промени от това .
Последен въпрос пробвах няколко програми за дистанционно управление на апарата и смятам възможностите са доста добри .
Тази която най ми хареса е ПСремоте.
въпроса е следния има ли някои безплатна такава или сериен номер за тая ( ако това не противоречи с условията на форума )
и ако някои се е занимавал как да докарам правоъгълничето за фокуса .
за Данибор:
за да не ти се сваля файла има няколко варианта .
- усб портовете на компа а може и на двата - конфигурирай ги на усб 2.0
- самия фотоапарат ( което малко ме съмнява)
- кабела или е стар тоест не е предвиден за УСБ 2.0 стандарта или просто има някакви утечки или други паразитни капацитети .
смени кабела и пробвай.(залагам най -вече за този вариант)
ако пренасянето на данните е бавно и при по - големи файлове спира до някъде или предаването на данните не е ритмично .
То най- вероятно проблема е в някои от 3-те изложени от мен .
по втория ти въпрос . Снимай на континиус
шот онли уж трябва да е по - добре ,защото се включва само при снимка стабилизацията , но аз лично пробвах. И при шот онли практически не си личи да има стабилизация докато при континиус определено станаха нещата.

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: mark_1   
Дата:   03-07-08 08:12

Здравейте, притежател съм на Canon S3Is. Ъпдейтвах си фърмуера и сега снимам във RAW.Използвам dng4ps2 за да конвертирам снимките и rawtherapee за корекции по тях. Въпросът ми е какви настройки да ползвам в rawtherapee за намаляването на нивото на шумът. Има ли друг по-подходящ софтуер за целта. Правих си доста опити[shtrak] но така и не успях да постигна нивото на детайлност на снимките и шумоподтискането от оригиналните снимки[smilie2] . Единствената полза която виждам е в по-доброто цветопредаване и в ситуациите с големи контрасти в кадъра[smilie5] . Тогава RAW файлът успява да съхрани доста повече инфо в пре- и недоекспонираните зони. Между другото най-добрите цветове близки до истинските получавам чрез конвертиране с FSViewer.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: mark_1   
Дата:   03-07-08 08:20

tomcat4o,
Вземи си SDHC AData 4GB (клас 6) - 32лв. Достатъчно бърза е за този клас апарати и е значително по-евтина.

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: tomcat4o   
Дата:   03-07-08 11:12

mark_1 благодаря,от къде мога да си купя такава?

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: mark_1   
Дата:   03-07-08 11:35

Виж в Ардес ЛИНК: http://www.ardes.bg/usb-flash-drives/peripheral/4GB+SD+150X+A-DATA+SDHC+2.0-2300


Провери и в http://leadert.com


Иначе аз съм от Варна и тук я намерих в една от местните компютърни фирми на тази цена.
Между другото 8ГБ в Ардес е 61лв.
AData са добри карти моята я ползвам безпроблемно вече 1г.
[cool]



Публикацията е редактирана (03-07-08 11:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: tomcat4o   
Дата:   03-07-08 11:56

8ГБ съвместима ли е с Canon S5 IS@

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: mark_1   
Дата:   03-07-08 13:12

Аз съм с Canon S3Is. При него знам че вървят само до 4ГБ. По-големите карти не може да ги адресира правилно. За Canon S5 IS в http://www.dpreview.com/reviews/canons5is/
пише че е SD / SDHC / MMC compatible.


Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: tomcat4o   
Дата:   07-07-08 12:25

mark_1, специални благодарности. Купих си препоръчаната карта. Работи страхотно. Спести ми доста парички ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: surg   
Дата:   07-07-08 13:21

за шума е отлична Neat Image

за процеса на обработк ана РАУ файл е доста сложен
основно поради факта, че засега няма правелни таблици за цветност за тези апарати, и които и да е софтуер не знае как точно да ги оцвети, едно решение е да се гледа JPG faila и да се има за ориентир при работата,
по приницп се иска доста опит,

добър вариант е след ДНГ да се ползва лайтроом...

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: mark_1   
Дата:   07-07-08 13:33

tomcat4o
Да си я ползваш със здраве!!![beer]



surg
Мерси много. Ще пробвам въпросните софтуерчета и ще пиша за резултатите[shtrak] .
А ти в крайна сметка реши ли за себе си дали си струва снимането в RAW и последващата обработка.


Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: surg   
Дата:   07-07-08 21:56

ами мисля си че може да се пробва за много специални случаи, когато се иска максимално детайл....
макро или пейзаж с особености,

или когато се иска максимално от ярките оттенаци
но не и за масово снимане

по принцип всеки апарат от не ДСЛР клас иска малко поне шарпен,
а ако се ползва ИЗО над 200, може да се пробва и шумоподтискане, не забравяйте, че на хартия нещата не изглеждат толкова шумни колкото при екрана на 100 или 150 %....



Публикацията е редактирана (07-07-08 21:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: ckd   
Дата:   07-07-08 23:14

Дайте някакви разяснения за разширените настройки на видеото в новия фирмуеър на С3.
Video mode - Quality / Bitrate
Video bitrate - 0.5x, 0.75x, 1x, 1.5x, 1.75x, 2x, 2.5x, 3x
Video quality - oт 1 до 99.

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: tomcat4o   
Дата:   10-07-08 08:48

Здравейте колеги. Вчера си поиграх и наснимах ръководството за S5 IS на български. Ако някой иска мога да му го пратя по пощата. ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: danibor   
Дата:   10-07-08 22:30

tomat4o, благодаря, аз го получих. Ти си страхотен, всеотдаен човек. Благодаря още веднъж за това ,че има такива хора като теб! А не като един съфорумец, който ни дава съвет да се поровим чрез гугъла в нета, за да намерим отговор на въпросите.

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: emubg   
Дата:   15-07-08 00:29

tomcat4o, благодаря... от мен поклон... и [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: BELOBRAD   
Дата:   15-07-08 11:10

Съгласен съм с serjy,
Снимам с най-различни апарати - Канони, Сонита, Панасоници, Олимпуси, Никони, Самсунг, Практика, Минолта, Кодак, даже и с Хюлет-пакард и Санг, НЕО, Елит и др.подобни. Някои въобще не са за предпочитане. Ще бъде неправилно да се избере една единствена марка за работа - всеки от моделите го бива за едно или друго повече от останалите. Зависи каква задача решаваш. Няма универсална съвкупност от качества, които да са съсредоточени в един единствен, та дори и много скъп модел. Потребните за практиката на фотографа качества на техниката са несъсредоточими въобще. Ако има някой да твърди обратното, то значи, че той просто не се е сблъсквал с достатъчно проблеми, с достатъчно фотографски задачи за решаване. Има задачи, които сапунерките решават по-добре, други пък са решими само с китаци и такива, коитосе носят с много сандъци.. Сред непредпочитаните, които за нищо не можеш да решиш, че трябва да ги ползваш е НР-то и ниския клас на Кодаците, да не говорим за последните от изредените по-горе. Най широк кръг от възможности за решаване на фотозадачи имат Каноните и Сонитата. Олимпусът също има претенциите да решава широк кръг от фотозадачи, но ги решава с много компромиси с ниско качество, със сложно управление , с възможности да сгрешиш много повече отколкото с други марки. Има такива марки като Кодаците, които са предназначени за профани, за хора без изяснени естетически възгледи, просто за непретенциозна семейна фото-документалистика. Те, образно казано, са на нивото на “Бокс”-овете отпреди 100 години.
Аз приветствувам идеята на притежателите на S-Is- моделите на Канон да обменят в свой кръг опит, защото могат и като начинаещи, и като напреднали, и като опитни фото-майстори да ползват достоинствата на тази техника за постигане на високи резултати в майсторството си. Трябва всеки, който усвоява снимането с даден модел, да има предвид, че добри резултати се постигат с добри навици, а отлични резултати се постигат с отлични навици. Пробвал съм го на свой гръб - най-лесно се свиква с един модел, повече модели - повече адаптационни периоди на работа. Работа и то яка! За да облегчите този проблем в усъвършенствуването си, се съсредоточете върху един модел, с високи и по-универсални качества. Това са моделите на Сони, Канон, Никон и други. Не се ангажирам да правя реклама определен модел и марка, защото изборът и все пак въпрос на лично предпочитание утвърдило се след определена фотопрактика с периоди на проби и грешки. Трябва да се греши за да стигнете до успеха. Образно-казано успехът е "едно на хиляда".[smilie24,[beer]!

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: icolin   
Дата:   15-07-08 14:48

ПРОДАВАМ ЕДИН CANON S3 IS ...
Някой желаещ... ?

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: emubg   
Дата:   17-07-08 03:20

Един въпрос... в упътването на ES5-цата пише че снима добре със светкавици 220, 430 и 580 на Канон... някой ползвал ли ги е? Аз изпробвах една 550 ( пак на Канон) и нещо ме ми хареса автоматизацията и... моля, споделете мнения...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: emubg   
Дата:   02-08-08 11:51

Още един въпрос от мен- s5 IS, когато си проверявам с кой фирмуеър съм, там, където трябва да пише No Error ми изписва Е02... Това дали е грешка или да не се шашкам... все пак, ако някой е запознат дали мога да си сменя фирмуеъра- нека помага... плс...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20  21  22 ..  24  25     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »