Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  9  10  11 ..  20 ..  24  25     всички  напред  последна
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is
Автор: surg   
Дата:   09-06-07 17:43

cyberkid

а свалили ли си хака ТОЧНО за твоя апарат и фирмуер...

test1-pre12-a610-100e-116.zip
test1-pre12-a610-100f-116.zip

http://grandag.nm.ru/hdk/

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is
Автор: cyberkid   
Дата:   09-06-07 18:09

да точно с test1-pre12-a610-100e-116.zip съм
ама вече го махнах
няма да си скапвам фотоапарата я :)

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is
Автор: znanev   
Дата:   09-06-07 19:32

cyberkid написа:

> да точно с test1-pre12-a610-100e-116.zip съм
> ама вече го махнах
> няма да си скапвам фотоапарата я :)


Странно, но други потребители на А610 не са имали проблеми. Възможно е от батериите ако са били недостатъчно заредени.. не знам. Но при никаква ситуация CHDK не може да повреди камерата. Това е все едно да кажеш, че ако ползваш WinAmp примерно.. или каквато и да е друга програма на компютъра си.. и ако тя забие или не работи според очакванията ти, ще ти скапе компютъра.

Както и да е, всеки сам решава какво да прави с камерата си. Лично за мен S3IS се превърна в незаменима камера в своя клас именно след ползването на CHDK.


Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is
Автор: marti2007   
Дата:   09-06-07 19:42

Здравко[smilie24] [shtrak] !

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is
Автор: cyberkid   
Дата:   09-06-07 21:24

Проблема ми се появява в новата версия 116
в старата версия 109 го няма
пробвайте вашите да ги сложите на режим Av и сложете f8.0 и пробвайте да снимате
при мен забива даже не прибира обектива
просто си изгасва
а znanev знаеш ли защо не ми тръгва по горе написания скрипт


Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is
Автор: surg   
Дата:   10-06-07 00:20

Canon S2 IS, firmware 1.0 F няма такъв проблем...????
[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is
Автор: kaic   
Дата:   10-06-07 00:23

Canon S3 IS, няма такъв проблем, всичко е нормално с апарата.

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is
Автор: znanev   
Дата:   10-06-07 00:34

cyberkid написа:

> а znanev знаеш ли защо не ми тръгва по горе написания скрипт
>

Мисля че проблема е заради двата дълги реда коментар. Наистина като пробвах да пусна скрипта с тестовата конзола на uBasic, интерпретатора се оплака за грешка на ред 10. Махнах двата закоментирани реда (почват с командата REM) и като пробвах пак - скрипта мина успешно. Ето тук можеш да видиш подробности как да тестваш скрипт преди да го качиш на камерата, в началото още е линка към тестовия интерпретатор на uBasic (за Windows):

http://scratchpad.wikia.com/wiki/CHDK/uBASIC/TutorialScratchpad#Using_the_UBASIC_TEST.EXE_Console

Пробвай скрипта с махнатите два REM-а и кажи после дали е станало [smile]

Поздрави!

P.S. : Оказа се за мое най-голямо учудване, че тази версия на uBasic е чувствителна към малки и големи букви на командите (case sensitive). Което е характерно за езици от семейството на C, но за BASIC case-a никога не е имал значение. Значи, всички команди в скриптовете трябва да са изписани САМО с малки букви. Така че дори да не махнеш двата REM-а, ако само ги изпишеш с малки букви, скрипта ще тръгне.



Публикацията е редактирана (10-06-07 00:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is
Автор: cyberkid   
Дата:   10-06-07 18:50

Znanev мерси много за скрипта
стана с изтриването на двата реда
сега си работи добре
а иначе аз се върнах на старата версия 109 с нея нямам проблеми като забиване при 116

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is
Автор: znanev   
Дата:   10-06-07 19:24

Нова версия на CHDK: 119

Ето накратко какво съдържа:

* Корекции на константите "set_av" и "set_tv", използвани в uBasic скриптовете

* Добавени нови uBasic команди: "get_zoom", "set_zoom" и "set_zoom_rel"

* Максималната дължина за uBasic скриптове вече е 8К (досега беше 2K)

Относно "zoom" командите: камерата не фокусира отново сама след изпълнението им.

Засега трябва да се използва команда "sleep" след "set_zoom". Иначе камерата ще се самоизключи, ако друга команда бъде изпълнена преди да е завършил процеса на приближаване / отдалечаване (zooming).



cyberkid, пробвай с новата версия дали ще имаш още проблеми с Av = 8. Коригираните константи може да са оправили проблема, но нямам А610, за да потвърдя със сигурност [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is
Автор: cyberkid   
Дата:   11-06-07 00:08

с новата версия (119) нямам проблем в режим Av

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S3 Is
Автор: znanev   
Дата:   12-06-07 00:40

Версия 122 на CHDK:

* uBasic: командите "set_zoom" вече са синхронни (т.е. изпълнението на скрипта спира до завършване на командата, така че няма да е нужно ползването на команда sleep)

* За S2IS и S3IS е добавена командата "set_zoom_speed". Стойностите й могат да са от 5 до 100 и контролират скоростта на zoom-а.



Поредната версия (Build #125) разширява набора от команди на uBasic:

* "set_focus" и "get_focus". Аргументите са разстояние, зададено в милиметри.

* "set_iso" и "get_iso". Стойностите, които приемат: 0 - AutoISO; 1,2,3,4,5 - 50(80),100,200,400,800; -1 - HiISO.



Публикацията е редактирана (12-06-07 18:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is
Автор: Donsky   
Дата:   16-06-07 22:57

kaic:
Понеже съм фен на RAW, твоя опит ме развълнува. Какво ще рече туй, че пача не пипа оригиналния firmwere - работи само, когато е качен в рута на картата - така ли да го разбирам? Ако смениш картата с друга, която няма пач, се връща оригиналния firm?
Щото четох някакви умници, които твърдят, че това е най-лесния начин да си застреляш гаранцията [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is
Автор: kaic   
Дата:   16-06-07 23:22

Аз не съм голям специалист, но смятам, че не е възможно да навредиш на апарата хардуерно. Правилно си разбрал, пача се качва/записва/ на картата, влиза се в паралелно меню отнасящо се за и създадено от този пач и след като смениш картата или изтриеш този пач от нея апарата си работи с фабричните настройки. Абсолютно по никакъв начин не буташ фабричните му настройки. По никакъв начин никой не може да разбере, че си използвал такава възможност на апарата за да ти се прецака гаранцията.Ъпдейта на фирмуера който правиш е само за момента в който е записан на тази карта на която си го сложил. Дори ако не го направиш бутабъл пача всеки път като стартираш апарата си си си с оригиналните фабрични настройки на оригиналния заводки фирмуер. Неудобството за стратирането на роу формата се явява от няколкото процедури за стартиране на пача и изчакването от няколко/3/ сек за да се влезе в неговият режим.
Но все пак за да не подведа някой, а и за повече информация можете да разгледате този руски форум в който здраво се дискутира точно този ъпдейт.
http://forum.ixbt.com/topic.cgi?id=20:11661



Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is
Автор: Donsky   
Дата:   17-06-07 01:19

kaic: Благодаря. Яко четене трябва, а тук както прегледах, май доста неща са казани.
Руснаците здраво работят. С вчерашна дата (16.07) има точно четири релииза за S3 версия 129 с индекси а,q,f и "е"
Това различни езици ли са, що ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is
Автор: Donsky   
Дата:   17-06-07 01:20





Публикацията е редактирана (17-06-07 01:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is
Автор: znanev   
Дата:   17-06-07 10:48

Donsky написа:
> kaic: Благодаря. Яко четене трябва, а тук както прегледах, май
> доста неща са казани.
> Руснаците здраво работят. С вчерашна дата (16.07) има точно
> четири релииза за S3 версия 129 с индекси а,q,f и "е"
> Това различни езици ли са, що ли?

Donsky, тези индекси са за версиите за S2IS, не за S3IS. Те показват за коя версия на фирмуера на камерата е съответния файл - 100е, 100f, 100g. За S3IS има само една версия (за 100а).

Поздрави!


Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is
Автор: Donsky   
Дата:   17-06-07 12:34

Благодаря, znanev! Беше ми убягнал този детайл.
А дали в този гигантски руски форум има постинги където последователно да са описани промените във всяка следваща версия, съответно впечатления от работата и т.н.?


Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is
Автор: znanev   
Дата:   17-06-07 13:05

Donsky написа:
> Благодаря, znanev! Беше ми убягнал този детайл.
> А дали в този гигантски руски форум има постинги където
> последователно да са описани промените във всяка следваща
> версия, съответно впечатления от работата и т.н.?
>

Да, ако проследиш последните постинги във форума там, има доста коментари, но няма някъде систематизирани последователно промените. Идеята е, че последната версия е най-добра, с повече функционалност, оправени грешки (ако е имало) и т.н. Аз по принцип се опитвам да поствам в този форум новостите. От версия 119 до 126 фактически няма функционални промени, освен добавки по скриптовия език. Ето тук можеш да видиш коментари и мнения за CHDK (на английски):

http://forums.dpreview.com/forums/readflat.asp?forum=1010&thread=23643715

А тук можеш да видиш подробности за работата с CHDK (на български):

http://scratchpad.wikia.com/wiki/CHDK/Bulgarian



Здравко


Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is
Автор: Donsky   
Дата:   17-06-07 13:48

10-х за инфото. Изчетох подробно темата и май повлязах в час по въпроса за CHDK, остава да затворя очи и да го пробвам.
Искам да споделя малко опит по един въпрос коментиран по-горе - зарядните устройства.
Класичекият начин на зареждане е 14 часа при ток 10% от капацитета на батерията. Този ток е достатъчно безопасен, не допуска презареждане и на практика изравнява различно разредени батерии. Имам зарядно с 140 mA и с него си зареждам вече години комплект батерии 2100 mA за по едно денонощие. (По просто тройно правило се получава 21 часа). Има и още един критерий. Температурата на заредената батерия се при този ток се повишава до 37-38 градуса, но да поседят по дълго от тази температура NiNH батериите не се оплакват.
С бърз чарджър (уж интелигентен) успешно видях сметката на коплект 2500 mA от същата марка (Sanyo) за около 3 месеца. После проучих по-подробно въпроса и като резултат ползвам бързия чарджър само при изключителни обстоятвлства.


Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is
Автор: Donsky   
Дата:   17-06-07 18:33

Качих си CHDK версия 129, ама нещо не съм склонен да квича от удоволствие.
- Жива хистограма си има в S3-та и по рождение, ако я чекнеш в настройките, та две хистограми ми идват малко в повече - все пак трябва да виждам и какво снимам.
- Батерията ми разпозна с 50% заряд, а след две минути разглеждане стана червена и я обяви за смяна
- Функцията зебра ми хареса - веднага виждаш "изгорялото"
- Пълен провал по отношение на основната цел - RAW формата. Създава два фаила, единия JPG, другия CRW 7,8 MB, който RAW конвертора на CS3 категорично не разпознава. За АЦДС да не говорим.
Дали аз нещо бъркам с RAW или версията е куца?

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is
Автор: surg   
Дата:   17-06-07 20:06

Donsky

mda burkash....
GHDK сваля РАВ версия която не е документирана никъде...и стандартните програми към момента не я отварят....
ако си беше направил труда да прочетеш по горе или там..щеше да знаеш...

..."всъщност в това е и дилемата...дали апарати от класа на А и с на Канон си заслужават труда да се работи масово в РАУ или пък само за отделни подбрани кадри,

има няколко варианта...

1. снимане в РАУ, -> DNGForPowerShot 1.1.4d (позволява работа с всички снимки наведнъж) -> DNG формат -> работа с лайтроом или друга добра програма
2. снимане в РАу -> директно отваряне в Pikasa/ Cam2PC (позволява работа с всички снимки наведнъж) -> запис в TIFF -> основна програма за работа с снимки
3. снимане в РАУ, -> RawShooter2006/decoder UFRaw/ или друг - > програма

лично за мен , при работа с отделни снимки най добър е вариант 2 ..."


какви са промените пише тук...

http://tools.assembla.com/chdk/timeline




колкото за хистограмата...не знаех С3 да я има на живо...???????

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is
Автор: Donsky   
Дата:   17-06-07 20:47

Не съм вложил особен особен труд в прочита на това:
"...но ако го отвориш с Adobe Photoshop CS3 е коренно различно и няма да имаш забележки",
както и това, което цитираш:"...работа с лайтроом"
При мен и PhS CS3 и Adobe Photoshop Lightroom 1.0 не отварят файла.
Колкото до живата хистограма в CS3, можеш да махнеш питанките, защото вече знаеш. Има я. В MENU/Custom display... се задава на единия или двата дисплея. Ти имаш S2, но ако на някой собственик на S3 хистограмата не излиза, значи има RTFM проблем.
Благодаря за линка с промените. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is
Автор: surg   
Дата:   17-06-07 21:23

лайтроом...но.....след прехвърляне в ДНГ формат/....по един от няколкото способа[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is
Автор: znanev   
Дата:   24-06-07 12:27

Здравейте,

излезе версия #136 на CHDK. Ето накратко новостите:

* EXIF данните вече са синхронизирани с командата "set_focus".
* uBasic: Добавен е незадължителния аргумент 'timeout' на командата "wait_click".
* uBasic: Добавена е стойност "no_key", за откриване на таймаут при използване на командата "is_key".
* Добавена е имплементация на потребителски композиционни мрежи. Вижте тук за примери и повече информация: http://scratchpad.wikia.com/wiki/CHDK/Bulgarian/Grids

Не забравяйте да изтеглите и обновените версии на езиковите файлове за езиците, които използвате (http://scratchpad.wikia.com/wiki/CHDK/Languages).


Поздрави!


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  9  10  11 ..  20 ..  24  25     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »