Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Pentax K200D vs Nikon D80
Автор: peterst   
Дата:   26-01-09 17:45

който иска да си сглоби линка:

http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=17&base=1
&cat=&available=1&producer=PX
&from=&to=&filter=

нищо против фотопавилион, дори от там си купувам всичко [smilie24] но наличността си е наличност [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K200D vs Nikon D80
Автор: dreamer   
Дата:   26-01-09 17:46

Pentax SMC DA 16-45mm f/4.0 ED AL
Pentax SMC DFA 100mm f/2.8 Macro 1:1
Pentax SMC DA 12-24mm f/4.0 ED AL

Това ли е изобилието на веригата???

Подкрепям peterst!

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K200D vs Nikon D80
Автор: 2nYo   
Дата:   26-01-09 17:57

Ами някои казват че никонската работи по добре

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K200D vs Nikon D80
Автор: 2nYo   
Дата:   26-01-09 18:00

когато е в обектива

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K200D vs Nikon D80
Автор: mbs   
Дата:   26-01-09 18:28

Добре дошли в 21 век:

цък

Когато човек знае какво иска, вече може мноооого лесно да си го поръча и получи. Едепот и те работят, че и с гаранция и добри цени. Това за новите. А за старите стъкла да не говорим ли, или такова животно нема в БГ?!

Ама хайде, че му остъклихме темата на човека. [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K200D vs Nikon D80
Автор: Myth   
Дата:   26-01-09 22:11

dreamer написа:

> Pentax SMC DA 16-45mm f/4.0 ED AL
> Pentax SMC DFA 100mm f/2.8 Macro 1:1
> Pentax SMC DA 12-24mm f/4.0 ED AL
>
> Това ли е изобилието на веригата???
>
> Подкрепям peterst!

Е аз моя сигурно от Луната съм го купил, дори да не са налични, както беше с моя, поръчваш си го и ти го доставят, какъв е проблема и що се правите на ударени не мога да разбера?

А пък и Сигми все едно, че няма добри, спомням си морския май доста хвалеше 30/1.4 има я и за Пентакс.



Публикацията е редактирана (26-01-09 22:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K200D vs Nikon D80
Автор: peterst   
Дата:   26-01-09 22:13

митх, ти мен не ме мисли за моите обективи. ако искам обектива СЕГА, какво правим? чакаме ли?

май тук някой гузен негонен бяга. като сте си купили по един хубав обектив и хайде да не сте от 99-тя процента [smilie5] то не е въпрос на притежание, а на мислене, ама не сте го проумяли [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K200D vs Nikon D80
Автор: Myth   
Дата:   26-01-09 22:20

Ай стига бре що наистина се правите на ударени, искал обектива сега, еми хубаво, било въпрос на мислене, като искаш обектива сега хващаш самолета до Щатите, купуваш си го и се връщаш, който иска трябва и да може да си плаща, ми то и аз искам СЕГА някакъв НИКОНСКИ за 10 000$ ама го няма нали независимо къде се намирам.


Аааааааа не така, не така, никой не бяга, просто обяснявам исках го тоя обектив, отидох в Павилиона поръчах го доставиха ми го има ли го има, какво толкова, пък и при нашия стандарт, човек докато се накани да купи един обектив сигурно минават поне 6 месеца след 6 месеца умуване и събиране на средства примерно (не всеки може да си позволи, качествена оптика, независимо, Никонска или Канонска или...) още 15 дена едва ли са от значение ай стига.



Публикацията е редактирана (26-01-09 22:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K200D vs Nikon D80
Автор: atin   
Дата:   26-01-09 22:22

К200 + 16-50 f2.8 SDM, тяло 2 ръка+нов обектив около 1500 лв. Това е моята прагматична препоръка, не го виждам никона в този лимит като алтернатива. 2 години разлика в развитието на оптиката и електрониката е много време. Мнение на любител...

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K200D vs Nikon D80
Автор: darksorrow   
Дата:   26-01-09 22:22

Myth, a ако не искаш никонски за десет зелени хилки, а искаш твърд портретник на 85мм за Пентакс, дето в крайна сметка не е нещо изключително?

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K200D vs Nikon D80
Автор: джъмбо   
Дата:   26-01-09 22:28

някоя фирма кат не и върви стоката и почва да пуска лимитед серии за наивниците [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K200D vs Nikon D80
Автор: Myth   
Дата:   26-01-09 22:31

darksorrow написа:

> Myth, a ако не искаш никонски за десет зелени хилки, а искаш
> твърд портретник на 85мм за Пентакс, дето в крайна сметка не е
> нещо изключително?

Добре сега почваме да се въртим в един омагьосан кръг, ми като няма 85мм. ще взема, примерно ето този
Обектив Pentax SMC DA 77mm f/1.8 Limited ( Silver )

Мммммммм освен това, сега не съм толкова навътре със всички обективи ама пък предполагам, че ръчно фокусен портретник ще се намери не лош, че и за добри пари. М/у другото твоя Вивитар ми харесва много, само кажи къде в Пловдив да го притегна малко, че се е поразхлопал :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K200D vs Nikon D80
Автор: Myth   
Дата:   26-01-09 22:32

Бе незнам дали не и върви стоката и не е моя работа да знам, ама остава да кажеш и че обективите им са лоши [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K200D vs Nikon D80
Автор: darksorrow   
Дата:   26-01-09 22:36

e за Пловдив не знам сега.

иначе за Вивитарчето - съвсем приличен обектив на съвсем прилична цена, да [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K200D vs Nikon D80
Автор: Myth   
Дата:   26-01-09 22:40

А и друго се сещам, като си говорим за обективи, питаш ако искаш 85-ца твърда за Пентак е аз пък ако питам за алтернатива за Никон на Пентакския 16-50/2.8 в рамките на 1500лв какво ще ми предложиш, че нещо не виждам. То ако почнем така....[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K200D vs Nikon D80
Автор: darksorrow   
Дата:   26-01-09 22:41

а, нинам, аз кропнати обективи не бих си взел за тия пари [smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K200D vs Nikon D80
Автор: Prakticar   
Дата:   26-01-09 22:47

"Няма по-хубава батерия за фотоапарат от литиевата за сега ..."

С тази мъничка подробност, че в селските смесени магазини в пограничните райони литиеви батерии засега няма, а пък АА се намират чат-пат.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K200D vs Nikon D80
Автор: ahaya   
Дата:   26-01-09 22:54

Всичко, което е в магазините, а и не само там се прави за нашите парички. Търсенето определя предлагането а и цените. И така за всеки влак си има пътници. Ако искаш нещо веднага и сега и джобът ти е дълбок и пълен с пари си вземаш никон. Всичко си има своята цена и ти решаваш дали си готов да я платиш. Някой пътува само с първа класа други не. Някой се вози в линкълн други не. Всяка марка търси ниша на пазара. Едни са силни в про класът, други в ентри, а трети в сапунерите. Има хора, които пентакс ги устройва, други не. Няма лошо да чуеш едните и другите, защото накрая сам ще платиш това, което избереш.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K200D vs Nikon D80
Автор: pmartinov   
Дата:   26-01-09 22:54

Има още една малка подробност !

Човек като си вземе една резервна литиева батерия която да сменя редовно с основната като ги разрежда и зарежда никога няма да погледне към старите заседяли батерии в някой хоримаг.

Ако човек сам не се грижи за техниката си едва ли леля Фроска ще го направи вместо вас ...



Публикацията е редактирана (26-01-09 23:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K200D vs Nikon D80
Автор: джъмбо   
Дата:   26-01-09 23:09

в селските смесени магазини има ли ток???? щото ако има боли ме фара за обикновенните батерии

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K200D vs Nikon D80
Автор: Prakticar   
Дата:   26-01-09 23:18

Ами, Джъмбо, може да ти е чудно, ама в 21 век в България има магазини, които отварят за половин час на два дена - когато докарат хляба.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K200D vs Nikon D80
Автор: джъмбо   
Дата:   26-01-09 23:23

може и да има... ама аз не ходя в такива.... за 36 години не съм бил на място без ток....

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K200D vs Nikon D80
Автор: Георги   
Дата:   26-01-09 23:26

и ние кво да направим [smilie11] [smilie5] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K200D vs Nikon D80
Автор: rewer   
Дата:   26-01-09 23:28

Иди в Рила за 8-9 дни на доста места тока е много слаб и не става за зареждане на нищо,едвам една 40 ватова крушка мъждука като светулка.Но определено с две батерии си оправяш проблемите.С две ръце за Li-ion [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K200D vs Nikon D80
Автор: mbs   
Дата:   26-01-09 23:31

Е те на това му се вика манджа с грозде...

Човекът иска съвет за два конкретни апарата - за/против, а не "ако искам обектива СЕГА". Като циганката - маж искам, сега го искам. Ми като го искаш сега да си мислил навреме. Защото първо трябва да узрееш до идеята, че ти трябва това стъкло, после да посъбереш малко акъл оттук-оттам, после да проучиш пазара (нови-стари), после да го купиш на най-добрата цена. Аз така я виждам работата. А вие как си го представяте човека с първи ДСЛР? ... Че на втората седмица му се прищява " твърд портретник на 85мм за Пентакс"... и тича в бакалията, за да си го напазарува ли?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »