Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: за авторските права и откраднатите снимки
Автор: ILiyanKirkov   
Дата:   23-01-09 19:42

Момчетата и момичетата засегнати от този календар, направете си едно здружение пуснете един общ иск, хем ще ви излезе по-евтино хем и всички ще спечелите. Ако успеете да разберете коя фирма е правила календара пробвайте да съдите направо нея.. тоя Марешки може хич да не е виновен... човека си поръчва на агенция календар.. те му го правят. Те продават вашите снимки на него, без да са платили на вас, а една агенция ще я осъдите много по-лесно от този индивид явно. Успех.

Отговори на това съобщение
 Re: за авторските права и откраднатите снимки
Автор: Svetlio70   
Дата:   23-01-09 20:50

Е аз като съм ги качил на 800х та какво от това,2 са на календара - юни и юли.

Отговори на това съобщение
 Re: за авторските права и откраднатите снимки
Автор: мара   
Дата:   23-01-09 20:56

божкеееей...да се смееш ли да плачеш ли....[smilie18] ма и тоя март месец с печата[smilie5] ....тия може и наистина да не са чували за авторско право. може и много други неща да не са чували...[smilie18] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: за авторските права и откраднатите снимки
Автор: photokiller   
Дата:   24-01-09 14:46

Успех на всички потърпевши, дано скоро бъдете обезщетени! Явно въпросната агенция подготвила календара е супер измислена, щом не се е заинтересувала от авторските права върху снимките. Чудя се кога ли някои хора най-накрая ще се научат, че за тези услуги се заплаща!!![smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: за авторските права и откраднатите снимки
Автор: djogata   
Дата:   24-01-09 17:25

Ако не друго, поне календарът изглежда много добре. Снимките са внимателно подбрани - и като тема, и като тоналност.

Само че... дотук поне 2 са щипнати, значи сигурно това е бил основният метод [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: за авторските права и откраднатите снимки
Автор: djogata   
Дата:   24-01-09 17:32

Това ме навежда на една, ако мога да я нарека така, мисъл - не може ли да се слага някакъв автоматичен воден знак във форума? [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: за авторските права и откраднатите снимки
Автор: magnifico   
Дата:   24-01-09 17:56

Хубаво би било, администраторите на сайта да копират ситното текстче, което седи най-долу на сайта, на видно място до всяка една снимка. Примерно под "От автора" или някъде отстрани.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   24-01-09 18:03

По-добре като чукнеш с right click да излиза надпис: "Тази снимка е със защитени авторски права и използването и без авторско съгласие подлежи на санкции по Закона за авторското право и сродните му права". После да продължава нататък.

Отговори на това съобщение
 Re: за авторските права и откраднатите снимки
Автор: djogata   
Дата:   24-01-09 18:11

Асахи, това не помага - принтскрийн и работата е същата...

Мислите ли, че някой като този от дизайнерската агенция си няма идея, че снимките са със авторски права?

Отговори на това съобщение
 Re: за авторските права и откраднатите снимки
Автор: asahi   
Дата:   24-01-09 18:23

Не да се забрани, Джога, а изрично да се напомни на тези, които не са чували за авторското право.
Дали от РА имат идея нямам идея, но след такова предупреждение ще им бъде по-неловко да вкарат клиента си в съдебни спорове.

Отговори на това съобщение
 Re: за авторските права и откраднатите снимки
Автор: lotrek   
Дата:   24-01-09 19:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за авторските права и откраднатите снимки
Автор: p_iliev   
Дата:   24-01-09 20:25

Мдаа... и моята снимка от уличката в Боженци е окрасила месец октомври! Щипнали са я от 4коолпикса! Помолих аптекарите в нашия град поне един календар да ми подарят, а те казват, че ги свършили - щото били направени малко и то за вътрешно ползване....[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: за авторските права и откраднатите снимки
Автор: borovinka   
Дата:   26-01-09 21:32

Ще помоля авторите, чиито снимки са публикувани във въпросния календар, да се свържат с мен. С Валери (taurus13) искаме да организираме среща към края на седмицата и да обсъдим някои конкретни действия.
За контакти вижте профила ми.


Отговори на това съобщение
 Re: за авторските права и откраднатите снимки
Автор: NI   
Дата:   26-01-09 22:24

Надявам се този път нещата да потръгнат добре и авторите на тези снимки да бъдат оценени подобаващо!

Отговори на това съобщение
 Re: за авторските права и откраднатите снимки
Автор: filadendron   
Дата:   27-01-09 00:14

Преди 2 години имаше една клевета за мене в един всекидневник но то историята много дълга реших да го съдя но изтървах някакъв срок така ми обясни адвоката но лично той ми обясни че такива дела са лесни и бързи. Има доказателства и ги карат по бързата процедура. Демек Taurus трябва да побърза да си наемеш адвокат и да ги съдиш на максимума а пък колко дадът вече си зависи... но винаги искаш максималната сума там по закон ги има.
Няма начин да не спечелиш.

Отговори на това съобщение
 Re: за авторските права и откраднатите снимки
Автор: taurus13   
Дата:   27-01-09 12:35

До тука списъка на засегнатите:

1.Svetlio70 -2снимки големи –м.юни и юли - имаме телефон за свръзка.
2.Gecata - 1снимка голяма м. септември - имаме телефон за свръзка
3.didy5- 1снимка- м.октомври – нямаме телефон
4.aiduk – Явор Великов 1снимка малка м.август- нямаме телефон
5.Mobby Dick –Владимир 1снимка - имаме телефон за свръзка
6.Borovinka – Борис Бишков 1 снимка малка м.ноември- имаме телефон за свръзка.
7.tender - 1 снимка малка м.декември -нямаме телефон
8.goodlooking-?
9.Jordan - 1снимка м.септември малка
10.taurus13- 1снимка голяма м.ноември
11.Борислав Костадинов м.март голяма – не сме се свързали с него


Отговори на това съобщение
 Re: за авторските права и откраднатите снимки
Автор: taurus13   
Дата:   27-01-09 12:36

моля да ми помогнете да попълним списъка и да се свържем

Отговори на това съобщение
 Re: за авторските права и откраднатите снимки
Автор: graphic   
Дата:   27-01-09 13:16

Номер 11 е лесен:
http://photosafaribg.com/kontakt.htm

За номер 4 - пращам ЛС

Стискам Ви палци [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: за авторските права и откраднатите снимки
Автор: karakote   
Дата:   27-01-09 18:47

Супербезочие!
Няма да е зле да се поразчуе този случай! Някоя нац. медия или нещо от рода на "Господари на ефира". Май го гледат доста хора. Въпросът, струва ми се, е не просто авторите да бъдат обезщетени, а виновниците - наказани! Стига с номера кихваш някой лев и забравяме за случката.

Добра идея е с right click да излиза надпис: Тази снимка е със защитени авторски права... Всъщност аз самата преди няколко дни открих "автор", който си е направил цяло профилче с МОЙ снимки тук!!! Съвсем случайно! Изумях! Аз по принцип не качвам снимките си тук, но разглеждам и чета теми, които ме вълнуват и ...що да видя-я! Естествено, въпросният профил вече е изтрит от администраторите, но ме учудва нагростта, с която човекът беше изпльоскал 9 портрета, че и беше разяснявал някакви неща в коментарите...леле мале!

И последно искам да добавя, че изискан начин за борба с краденето е копилефтът. При него на практика кражба не може да има, освен в някой съвсем съвсем свински случай.

успех, чао

Отговори на това съобщение
 Re: за авторските права и откраднатите снимки
Автор: svetalcho   
Дата:   27-01-09 18:56

Моя е снимката на месец октомври с чешмата и есенните листа...даже в януарския "Одисей" я има..снимах я на фотосафарито в Странджа с Фотосинтезиса.
Ся да не вземат да осъдят "Одисей", че им е откраднал снимка от календара???[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: за авторските права и откраднатите снимки
Автор: asahi   
Дата:   27-01-09 18:59

Ше ти скъсат презрамките от Одисей, така да знаеш!


Темата започва да ми харесва. Само така!

Отговори на това съобщение
 Re: за авторските права и откраднатите снимки
Автор: skodi   
Дата:   27-01-09 19:12

Да, неприятно е когато някой краде от теб без да ти казва :) но пък е приятно когато вие крадете от някой без да му казвате. Например: всеки краде софтуер, музика, филми и какво ли не и ко стана....

Отговори на това съобщение
 Re: за авторските права и откраднатите снимки
Автор: мара   
Дата:   27-01-09 19:18

ми не е съвсем същото[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: за авторските права и откраднатите снимки
Автор: ValerySlavov   
Дата:   27-01-09 19:33

От адвокатската практика на моя позната , която печели дела дори срещу такива бандити като Топлофикация . Завеждаш иск за произволна сума ( разумна според българсите разбирания за разумност на съдийките ). За да стане това трябва да внесеш 4% от исканата сума по закон . Ако е голяма и не ти се рискува ,[smilie24] адвокат ти оформя т.н. "частичен иск" . Това означава , че плащаш 4% само на частичния иск. Ако видиш , че съда е на твоя страна , завеждаш иск и за останалото от първоначално заявеното . Пример : частичен иск за 1000 лв от 100000 лв . Плащаш 40лв. такса , която можеш да си позволиш да загубиш , а не 4000 лв. за 100000 , която не можеш да загубиш . После следва въпроса , че Маришки ще обжалва до дупка и пак няма да плати . Тогава адвоката иска запор на банковите сметки на аптеки Марешки . После Марешки праща цигани да те пребият . Ти ги снимаш и всичко приключва . Последното , разбира се, не ти го пожелавам . Изхода е по-малко снимки в нета и като видиш Марешки да знаеш , че е спонсор на ДПС и БСП едновременно .

Отговори на това съобщение
 Re: за авторските права и откраднатите снимки
Автор: aeobs   
Дата:   27-01-09 20:12

Като теглиш филми и музика го правиш за лично ползване, а не с комерсиална цел.
Но гледната точка от страна на морала е същата.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »