Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: georgi.a   
Дата:   19-01-09 22:13

http://www.zenaholloway.com/



Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: fotorafi   
Дата:   19-01-09 23:30

За мен е обяснимо! Работил съм две десетилетия в екип от 24 фотографи,от които 5-6 жени.Налагало се, да влезе шефа в 18 часа в стаята на фотографите, и каже: "Налага се утре сутринта колега да замине за село Левуново, командировка за 5 дена. Снима всичко в селото черно/бяло, цветен негатив и малко цветен диапозитив- среден формат 6/6.Транспорт:влак и автобус!" И дамите "свенливо" свалят поглед и се снишават. Коя е разведена с дете, коя е в менструален цикъл, коя се страхува да не я щипят в провинцията и т.н. А иначе, жени проф. фотографки имаше по институти:БАН, Медицинска академия, Народната библиотека, столична община, Бълг. телевизия. Лека, синекурна.
А за жените-главни готвачи има научно обяснение!!!! Повечето са МЪЖЕ ПО ЧИСТО ФИЗИОЛОГИЧНИ ПРИЧИНИ. Жените на всеки 28 дни са в менструален цикъл. Точно по тази причина ТЕХНИТЕ ВКУСОВИ РЕЦЕПТОРИ СА БЛОКИРАНИ- нямат необходимите вкусови качества. Иначе могат да кълцат лук и да правят нещо рутинно. НE СА ЗА ГЛАВНИ ГОТВАЧИ.[beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: ghik   
Дата:   19-01-09 23:59

1 - заради отношението на мъжете към жените (някои от мненията в тази тема са достатъчни)
2 - заради наивитета на жените (деца, семейство, цветя и рози - глупости та дрънкат)
3 - един плюс - ако жена успее да се набута сред мъжете ще я запомнят и ще си мерят обективите пред нея
4 - и все подобни крайности така характерни за фотографите и за половете
5 - fotorafi ти колко пъти си бил жена че знаеш какви са им вкусовите рецептори по време на цикъл????? [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: fisk   
Дата:   20-01-09 00:30

къде не е така [smilie11]






[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: mg2   
Дата:   20-01-09 00:49

Жените са твърде заети с това да ни дават смисъл и сили .... стимул и желание... ние сме само като игла,която чете плочата, като лазер за диска ...и мелодията вдъхновена от жените ;) Но не винаги ...

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: TeodorB   
Дата:   20-01-09 01:04

А защо повечете професионални модели са жени [smilie19] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: djart   
Дата:   20-01-09 01:12

Ехх жени.. нямам си моделка, която да я снимам посредством мен тя би видяла колко красиво изглежда на снимките [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: danbi   
Дата:   20-01-09 07:48

djart, а ако можеше да се види през очите ти? или по-добре не? [smilie5]

ghik -- защо мислиш, че всички изброени от теб причини са в ущърб на жените? например, жените искат мъжете да си мерят обективите пред тях, даже ако се сбият за тях още по-добре. искат и цветя, колкото и да се стараят някои жени да го отричат.

fotorafi много добър пример е дал, за което говорят и повечето други в темата. [smilie24] жените предпочитат да не поемат излишни рискове и натоварвания, когато това може да стори вместо тях някой мъж. в края на краищата, всичко се свежда (за работодателя) доколко може да разчита на служителите си -- а в конкретния случай на фотографската професия явно нещата са в полза на мъжете (ако това, да бъдеш експлоатиран е полза).

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: jokevcv   
Дата:   20-01-09 08:44

Ами незнам защо, но при журналистическата фотография то е ясно там трябва и сила (в мелетата). Аз като тръгна да обикалям да снимам с едно D300 + 70-300 на втория час се чудя каде да го хвърля тоя апарат че не ми остават рамене, а съм гледал фотографи (там Анимъл планети и тем подобни) с доста по големи и повече апарати и обективи с раници и стативи, просто е тежко. Но при студийна работа смятам че жените биха се справили перфектно.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: Canon   
Дата:   20-01-09 08:55

jokevcv
И студийното снимане е доста тежко. По различен начин. Освен ако визираш штракане на снимки за документи.
А че се справят, да, вярно е, но не се коментира точно качеството на работа на нежния пол.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: danbi   
Дата:   20-01-09 08:58

Не само във фотографията - жените са по-добри от мъжете във вършенето на предварително дефинирана, рутинна работа. Мъжете се отегчават от такива неща, а жените се ужасяват от перспективата да трябва да вземат решение и да носят отговорност за него (това беше коментирано по-горе).

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: ahaya   
Дата:   20-01-09 10:29

Мъжът и жената са две половини на едно цяло и според мин е неуместно да бъдат сравнявани. Нито един мъж, не знае, как жената понася живота. Физическите натоварвания, стреса, семейните задължения влияят по различен начин на двата пола. Всеки един от тях има своето предназначение и най-добре се справят на своето си място. Ще дам драстичен пример за да бъда по-добре разбран. Една пушка е създадена да се използва по време на лов. Ако аз се опитван да си разкопая дворът с нея ще я повредя. А ако се опитвам да ида на лов с мотика не би било безопасно. Затова и статистиката показва, че мъжът и жената са силни и се налагат в различни професии и различни свери на живота.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: frenchev   
Дата:   20-01-09 10:31

Ани Либовиц

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: altea   
Дата:   20-01-09 10:34

За мен обяснението на fotografi звучи най-логично и приемливо, но и danbi има право. Посочете 10 световно известни художника (мъже). Айде сега същото упражнение за жени! Ако сте в състояние да го направите, моля публикувайте списъка, че и аз съм любопитна. А всъщност имах предвид снимките, на които някой фотограф се е отделил от тълпата фоторепортери и ги е снимал. Всичките са мъже и ако случайно се мерне една женска глава.. А събитията не е задължително да са агресивни - има модни ревюта и разни други, които привличат много фоторепортери.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: jino   
Дата:   20-01-09 10:43

а защо повечето чалга-певци са жени[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   20-01-09 10:46

На мен ми прави впечатление друго. От непрофесионалната фотография.
Жените са много по-стриктни в спазването на 'правила'. Слушал съм жени да коментират фотографии .. ами то е кошмар (за мен поне :))) доколко се вживяват в "правилната композиция", избора на обекта, светлината. Ако не им пасне нещо, просто няма да снимат.
Мъжето "просто го правят". Ако не е добре, ще се опитат пак.
Може би жените просто импровизират по-рядко.

Сега се замислих, че това всъщност е директно отражение на сексуалното поведение при двата пола. Жените имат възможност да правят грешки по-рядко, затова обмислят повече и по-рядко поемат риск.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: Synthy   
Дата:   20-01-09 10:54

'обмислят'... по-добре да не го правят изобщо.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   20-01-09 11:13

не съм съгласен, че е по-добре.
жените са добър коректив на мъжете.
професионално.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: artmika   
Дата:   20-01-09 11:16

Синти, думата грам не е използвана на място [smilie5]
Процеса на избор няма много общо с мисълта - инстинкти [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: Synthy   
Дата:   20-01-09 11:30

значи не разбрах в какъв смисъл е използвана.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: danbi   
Дата:   20-01-09 11:32

хехе, ами че то сексуалното поведение на хората е основано на инстинктите, не на разума.
ако беше оставено на разума, нас тук а и форума изобщо нямаше да ни има.
за фотографията да не говорим. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: nikola_bathory   
Дата:   20-01-09 11:59

При готвачите е същата работа. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: pdkfoto   
Дата:   20-01-09 12:25

Жените които имат отношение към фотографията избират да станат манекени. За тази професия не се изисква знания и години практика а единствено природни дадености. Обикновено жените предпочитат да застанат пред обектива, и много рядко зад него.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: Synthy   
Дата:   20-01-09 13:11

а най-често предпочитат да не правят нищо

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: cdman   
Дата:   20-01-09 13:36

Има и друга причина жените да не са добри фотографи. Я си представете как биха гледали мъжете ако пред тях застане една хубава жена с минижуп да ги снима [smilie18] [smilie18] - тъпо предполагам [smilie18] а жените пък завистливо [smilie18] . За да има хубава снимка модела или тези които се снимат трябва да е максимално естествен. За съжаление жените (хубавите) предизвикват доста 'интересни' реакции ... еле пък ако са и по-разголени [ezik] Представяте ли си колко оцълкени ще са тези на снимката [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »