Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: нередност в снимка ?!?
Автор: darksorrow   
Дата:   20-01-09 03:14

anto, бих се радвал и мен да ме светнеш за перспективата в тоя контекст, че може би заради късния час не стоплям.

би ли?

Отговори на това съобщение
 Re: нередност в снимка ?!?
Автор: krasitt   
Дата:   20-01-09 08:48

Авторът е качил в галерията си и други кадри от серията на които се вижда къде се намират отразените дървета.


http://212.36.3.59/site_pics/105/i_1232432686_daino2-bg.jpg




http://212.36.3.59/site_pics/105/i_1232432578_daino-bg.jpg





Публикацията е редактирана (20-01-09 08:51)

Отговори на това съобщение
 Re: нередност в снимка ?!?
Автор: pmartinov   
Дата:   20-01-09 08:51

Вече всичко е ясно !

Манипулация няма !

Отговори на това съобщение
 Re: нередност в снимка ?!?
Автор: skodi   
Дата:   20-01-09 09:14

Всичко е ясно, снимката е манипулирана, вижте цвета на птицата, както си е бяла, малко над самата опашка има някакво размазно бяло петно, което не е реално и не се връзва. Перата на опашката на птицата не изглеждат естествено, все едно е залепено парче хартия, за разлика от крилата където се вижда всяко перце! Птицата е прекалено бяла, за разлика от всичко останало! Огледалния образ във водата има розов отенък!

Отговори на това съобщение
 Re: нередност в снимка ?!?
Автор: chukov   
Дата:   20-01-09 09:29

pmartinov написа:

> Който не е снимал с 300/2,8 мисли като CanoniO
>
>
> [smilie5]
>
>
> [smilie18]
>

И аз за тази моята снимка получих критика, че съм замазвал допълнително фона, а просто баирът отзад беше на голямо разстояние


http://212.36.3.59/site_pics/104/h_1211983025_orachi3.jpg



И по същия начин като ivodam бях предложил да се обзаложим и да извадя еезифа, ама уви. Никой не се нави да извади 500 лева



Публикацията е редактирана (20-01-09 09:30)

Отговори на това съобщение
 Re: нередност в снимка ?!?
Автор: Orlin   
Дата:   20-01-09 09:30

А тъй! Светна ли ви пред очите?

Един да вземе да гледа снимки, вместо да философства... [smilie24]

П.П. И аз съм питал "как го направи на фотошопа?" за автентичен кадър. Не трябва да се правим на големи разбирачи.

Отговори на това съобщение
 Re: нередност в снимка ?!?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   20-01-09 09:32

ейййййййй,
злобата ли, завистта ли, на някой хора тук във форума просто няма граници [smilie10] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: нередност в снимка ?!?
Автор: zograffa   
Дата:   20-01-09 09:44

А виждаш ли третото листо от дясно на ляво на храстите и то май не е наред изглежда ,като изгризано от гъсеница а?Виждаш ли го?Абе как може да изговорите толкова простотии ,и прословутите дървета видяхме и какво ли не ама не падате по гръб ей ,сега на патката опашката не била наред ,ква била тая патка ,много бяла била[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: нередност в снимка ?!?
Автор: ivodam   
Дата:   20-01-09 09:55

Тази ми снимка е монтаж, правих го за рождения ден на една позната, която много обича щъркели, и й го извадих на плакатче при Деков. Никой копче не му е рекъл. Не съм привърженик на монтажи и манипулации, ако показват нещо неестествено, но не мисля, че е проблем, ако става въпрос за естествен хабитат и се е получило нещо убаво.


http://212.36.3.59/site_pics/118/v_1217365255_stork-dida-cool-ff.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: нередност в снимка ?!?
Автор: boni   
Дата:   20-01-09 09:57

Видяхме още снимки от серията. Ясно е че няма никаква манипулация.
Видяхме дори целия кадър :

http://212.36.3.59/site_pics/105/i_1232432578_daino-bg.jpg


Не видяхме обаче извинения.

Иначе редовно на снимки със силен дефокус, правени със светлосилни обективи, получавам коментари ; "Бая си я омазал в шопа, ама добре е станало"
Това да не знаеш или да не разбираш нещо, не е проблем. Проблем е като вземеш да се репчиш публично, вместо кротко да попиташ автора как е направено...



Публикацията е редактирана (20-01-09 10:07)

Отговори на това съобщение
 Re: нередност в снимка ?!?
Автор: special_k   
Дата:   20-01-09 10:07

Автора на темата се извини [smile]

Автор: ugoali
Дата: 20-01-09 01:03

добре, извинявам се на всички споменати, отново
явно има някакъв хълм, целия осеян с дървета и се е получило някакво изкривяване ...
и аз, с набитото око съм се заблудил ...
може

Отговори на това съобщение
 Re: нередност в снимка ?!?
Автор: chavdarpg   
Дата:   20-01-09 10:17

boni
Извинения със сигурност,няма да видиш.Това си е типично наша българска черта,да плюем без да разбираме.За това и от политика всички разбираме ,ама политиците си ги виждаме какви са.На приказки сме много силни,но на дела кръгли нули.Повечето от критикуващите не са виждали със сигурност диви животни във естествена среда,камо ли да ги фотографират.Като са толкова големи специалисти на колажите да вземат и те да направят такъв колаж.Автора има и снимки на които си личи пипането,но за тях никога не се е повдигала такава дискусия.Въпросната снимка според мен разбуни духовете,понеже не е от добрите снимки на автора,по-скоро си е една посредствена снимка,която всеки един би могъл да направи.Но като снимка на този автор,навъртя главозамайващ рейтинг,и явно това ги боде хората.
Пак казвам,че във този форум всичко идва от рейтингите и точкогонството,но тази тема е достатъчно предъвквана.
[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: нередност в снимка ?!?
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   20-01-09 10:18


>
> http://212.36.3.59/site_pics/105/i_1232432578_daino-bg.jpg


тази снимка по ми харесва от кропа [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: нередност в снимка ?!?
Автор: skodi   
Дата:   20-01-09 10:22

Не бях видял последните кадри, вече смятам че няма манипулация. Извинявам се на автора !

Отговори на това съобщение
 Re: нередност в снимка ?!?
Автор: Doriyan   
Дата:   20-01-09 10:23

Кrasitt сложи край на всички глупости. Честито на всички "познали", фрапиращите и очевадни манипулации [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: нередност в снимка ?!?
Автор: Snoopoff   
Дата:   20-01-09 11:04

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: нередност в снимка ?!?
Автор: chados   
Дата:   20-01-09 16:28

хахах ....бе що не казвате че имало тема с вицове....[smilie18] [smilie18] [smilie18]

вчера си купили по една сапунерка и вече големите разбирачи от снимки на природа и отражения... то по тая логика и повечето му снимки ша ги изкарате колажи....[smilie9]

вместо да дрънкате глупост, вземете прочетете по някоя фотографска книжка и се поровете из нета да видите и други такива "колажи"....[smilie9]

и най-важното....питайте първо, аджеба как и що е станала таз снимка такваз, преди да пускате подобни теми и да се излагате и да обиждате авторите.....[smilie9] [smilie9] [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: нередност в снимка ?!?
Автор: likeduh   
Дата:   20-01-09 16:36

кой изплаши патката питам ...е тва е манипулация....

Отговори на това съобщение
 Re: нередност в снимка ?!?
Автор: Insight   
Дата:   20-01-09 16:41

Абе за някакъв конкурс ли става въпрос, че дискусията манипулирана/неманипулирана снимка да има обиден характер. Откога "манипулация" = "нередност"??!!

Чудя се какъв щеше да е проблема, ако снимката се беше оказала манипулирана??!!

Отговори на това съобщение
 Re: нередност в снимка ?!?
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   20-01-09 17:13

Insight написа:

> Абе за някакъв конкурс ли става въпрос, че дискусията
> манипулирана/неманипулирана снимка да има обиден характер.
> Откога "манипулация" = "нередност"??!!
>
> Чудя се какъв щеше да е проблема, ако снимката се беше оказала
> манипулирана??!!

Е как? Смърт чрез обесване, ти не знаеш ли? Това е честа практика тука за подобни издънки [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »