Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   21-01-09 10:58

_Tais_ досега си мислех, че е мъжка привилегия да си въобразиш, че с по-хубава техника, ще направиш по-хубави снимки. [smilie5]

В снимките на жените никога не съм обръщал внимание на техническата перфектност. Просто жените виждат света по друг начин. Което е много добре.. защото когато благоволят ни коригират [smilie5]

ПП: Ама мога да ти дам Никон да поснимаш ако те влече [smilie5]

ППП: Аз всъщност имам и друга теория защо в днешно време много жени (не всички) хващат фотоапарат и започват да снимат.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: boink   
Дата:   21-01-09 11:04

сподели я данби, иначе ще си осане хипотеза, не теория. [smilie24]

без да се излагам пък и не ми пука, сега разбрах че таис е жена. не ми се променя мнението за нейните пейзажи нито + нито -. което е добро няма пол има стойност.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: _Tais_   
Дата:   21-01-09 11:09

Не е въображение, техниката е от значение, особено ако искаш да печаташ, убедих се от личен опит. А и изобщо - най-малкото обектива трябва да е маааалко по-широкоъгълен. А шума? Рязкостта?
Верно, че се поизхвърлих с горепосочената техника, естествено, че добри пейзажи могат да се правят с далеч по-евтина Хапаратура...
А за Никона - ще го обсъдим на следващата сбирка [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: _Tais_   
Дата:   21-01-09 11:11

boink : споко, доста са се обръщали към мен в мъжки род[smilie7]



Публикацията е редактирана (21-01-09 11:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: mondragon   
Дата:   21-01-09 13:00

Научно е доказано, че жените не могат да работят добре със сложни машини, както и да се съсредоточават за дълго, НО оттук произлиза едно друго тяхно предимство. В работата си съм забелязал следното: винаги, когато съм снимал на събитие, казвали са нещо важно САМО ЖЕНИТЕ фоторепортери са го чули и запомнили, а мъжете даже и не са чули какво е казано!Това е така, защото жените имат способност да следят няколко неща едновременно и имат по-добра моментна памет от мъжете, както и по-добро периферно зрение, което им позволява да не се обръщат след готините пичове по улицата и даже да не гледат в тях [smilie18]
Ани Лейбовиц със сигурност не е най-добрата, просто тя е имала късмета и е успяла да се пребори в тази толкова мъжка професия. Жени фотографи има от много отдавна още, когато сме си играели с празните кутийки ОРВО...ИСТИНАТА обаче е една, както каза Никсън след 10 години нещата ще се изравнят, ЦИФРОВАТА фотография дава възможност на много хора да преоткрият себе си във фотографията, за жалост и на много други хора, които хабер си нямат, но се бият в гърдите, че са велики...
Успех

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: inamalina   
Дата:   21-01-09 13:26

[smile] По-практични сме!
Това е сфера,която в България не може да ми нахрани децата ,ако реша да се препитавам с това.А да се правя на творец...нямам кураж...Затова работя друго любимо нещо,а фотографията е скъпото ми хоби.Много скъпо хоби-не мислите ли?!
Не мисля ,че сме по-мързеливи от Вас ,Господа!И ,ако съм откровена...в глобален план Ви носим на гърба си!Приятно бреме Сте!Не ни тежите![smilie25]
Греша ли Дами?


Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: darksorrow   
Дата:   21-01-09 13:34

и без да съм дама - грешиш, да.

сори.



Публикацията е редактирана (21-01-09 13:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: inamalina   
Дата:   21-01-09 13:36

Надявам се да греша...

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: pmartinov   
Дата:   21-01-09 13:55

_Tais_ [smile]

Пожелавам ти хубава и лека камера която да можеш да носиш с удоволствие !


Тежките ги остави на по-грубата част от човечеството [smilie5]


[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: loki_in_disguise   
Дата:   21-01-09 14:17

Абе, просто жените са толкова по-добри от мъжете, че няма никакъв смисъл да го доказват и за това ги мързи да се бъхтат.[thankyou]
И, понеже са хитри ни обясняват как само ние и никой друг[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: Lalinda   
Дата:   21-01-09 15:47

Може да попрочетете и какво пише Сюзан Зонтаг (която, според някои, хем е жена, хем и не съвсем) за фотографията и фотоапарата...
[ezik]

Вероятно и това обяснява донякъде защо не всяка жена иска да е зад фотоапарата, а по-скоро да е пред него.
[beer]

Така и не разбрах обаче какво е ПРОФЕСИОНАЛЕН ФОТОГРАФ.

Човек, който има диплома за фотограф ли?
Или такъв, който декларира доходи от фотография?

Четох някъде, че разликата между едните и другите била, че любителите просто не декларирали доходи(те си) от фотография.
[ezik]

Виж, квантовите физици, например, няма как да се делят на професионалисти и любители...
Или пък... лекарите? Зъболекарите?

Тъй че бих оспорила донякъде и теорията за страшната хамалогия и мъчения, на които уж се подлагали фотографите, хеле пък фотографките...

Неотдвана научих, покрай Биеналето на дизайна (това за djoggata), от един от главните организатори (ние бяхме само съорганизатори), че у нас не е регламентирано кой може да бъде дизайнер и кой не... и че имало (ще го проверя в доклада) няколко десетки училища, подготвящи дизайнери... Вероятно същото е и с фотографите (относно регламентирането)? Или пък не?

Вероятно изобщо жените са по-малко сред тези, които са на свободна практика, особено пък ако нямат влиятелен или заможен съпруг или спонсор?

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: asahi   
Дата:   21-01-09 15:54

Който е разбрал нещо да вдигне ръка.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: danbi   
Дата:   21-01-09 17:11

Аз разбрах, че според Lalinda квантовите физици няма как да се делят на професионалисти и любители.

Но не разбрах кое от трите твърдения е вярно:

а) всички квантови физици са професионалисти;
б) всички квантови физици са любители;
в) нито едно от двете;

За жените, които фотографират [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: IDA   
Дата:   21-01-09 18:46

Всички квантови визици не си декларират доходите :-)))

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   21-01-09 18:48

Предположение: парите имат квантов характер [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: asahi   
Дата:   21-01-09 18:55

А защо шумят?

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: GenaDP   
Дата:   21-01-09 21:01

Лалиндиното писание е просто още едно доказателство, че на жените някои работи трудно им се удават...

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: hose   
Дата:   21-01-09 22:21

аз разбрах всичко
(може би защото първата ми диплома е по физика)


и като цяло е така но... да не забравяме че всичко е относително [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: Lalinda   
Дата:   21-01-09 22:36

Всъщност, тапия за фотографчийка нямам. Но не ми е била и необходима.
[smilie3]
Имам тапия за радиофизик, но и за инженер по радиолокация и радионавигация (това за Данби).
[smilie3]

Прочее, за протокола: пише се отдава, не удава.
[smilie18]

Поне правописът ми се отдава. Така казват, пък и мнозина тук си пооправиха правописа, и то от страх да не ги споменавам...
Браво на тях. За тях е, за мен е все тая.
[smilie24]

***

Продължавах да се чудя, наистина, тази вечер, пътувайки из задръстванията, защо ли фотографчийките (не добавям професионалистки, защото явно засегнах мъжкия професионализъм) са толкова малко и реших, че за това е необходимо особено съчетание от амбиция, самостоятелност - повече интелектуална, отколкото финансова, самоувереност, износоустойчивост, а не само издържливост, непретенциозност, пък и голяма доза авантюризъм, което рядко се среща у дамите...

Отделно и наблюдателност. Независимост. Необвързаност.

Самотниците се справят по-добре.

Като си помисля, повечето ми познати жени се ужасяват дори при мисълта да се качат на самолет сами, камо ли да прекарат сами на чуждо място.
[smilie18]

***

Свикнах да ме критикуват виртуално, ограничен брой виртуални потребители дори вярват, че съм била мазохист.
[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: danbi   
Дата:   21-01-09 22:39

В смисъл, не вярват че си била, но вече не си? [smilie5]

Инак, за протокола -- съгласен съм с необходимите качества у жената..

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: hose   
Дата:   21-01-09 23:35

всичко това са... препоръчителни качества и фактори, но не и задължителни

аз се сещам за момиче - жена, с тези качества, но тя въобще пък не снима[smilie5]

има много различни видове фотография също така

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: mbs   
Дата:   22-01-09 00:02

Аз пък си мисля, че фотографията съчетава две страсти - на художника и ловеца. Жената може да бъде прекрасен художник, но трябва да бъде и ловец по душа (че и да се храни от това [smilie2] ).

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: mitku   
Дата:   22-01-09 10:12

altea написа:

> Защо повечето професионални фотографи са мъже?

Просто на едни хора фотографията им е по-интересна... по някакво стечение на обстоятелствата - тези "едни хора", в повечето случаи са мъже.
А вече отделен въпрос е: защо на жените таквиз неща не са им интересни (и съответно не се занимават с туй). [smilie7]

Например ако има професия "шиене на гоблени", има голяма вероятност повечето да са жени. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: GenaDP   
Дата:   22-01-09 10:22

Автор: Lalinda
Дата: 21-01-09 22:36

Прочее, за протокола: пише се отдава, не удава.


Вместо да се изживяваш като специалист по правописа, и да ръсиш глупости - веми научи българския... Въпреки, че си жена - с повече старание може и да успееш.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: asahi   
Дата:   22-01-09 10:31

Защо всичките касапи са мъже?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »