Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: asahi   
Дата:   22-01-09 10:31

100

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: altea   
Дата:   22-01-09 11:32

Благодаря на всички, които се включиха в темата. Под "професионални фотографи" имах предвид хора, които се прехранват с това (а дали ще си деклалрират доходите е друга тема)Вярно е, че истинската апаратура е доста тежка - не съм снимала с такава, но съм я разглеждала и съм наясно, че тежи. Вярно е и друго - не е професия от 8 до 17. Това вероятно не устройва дамите, които след работно време имат да се погрижат за малкия завод наречен "дом". Това са разумните доводи една жена да не се захване с фотографията като професия, но кога пък любовта е имала нещо общо с разума? И кога професията е избор по любов? Интересно касапите по мерак ли започват тази професия? А готвачите?[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: digitalgab   
Дата:   22-01-09 11:41

Въпроса е за нещо не толкова лесно обяснимо.
Я ми кажете, срещали ли сте жена която да разбира и да се интересува от Hi-Fi? Има жени прекрасни музикантки разбира се, но няма музикален албум продуциран, миксиран и пр. от жена. Тонрежисьор в радиото, това приемам, нищо особено.
Има жени, разбиращи от фотографска техника, спомнете си една известна българска авторка, но това са редки изключения.
Жените, общо взето, не ги интересува техниката, те мислят за резултата.



Публикацията е редактирана (22-01-09 14:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: cdman   
Дата:   22-01-09 11:43

Крилата фраза: " Ако една жена няма на кого да се отдаде се отдава на работата си"
факт: Кондолиза Райс е може би най-влиятелната жена на света (поне по полови признаци е жена). Наскоро навърши 55 г. На въпрос защо не се е омъжила като всички жени отговаря че не е срещнала подходящия мъж. Като се има в предвид че е била почти в цял свят .... [smilie10] [smilie10]. Сигурно има златна п... Така че жени - избирайте страхотна кариера в нещо си и вибратор на 55 г или .... [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: mitku   
Дата:   22-01-09 11:47

altea написа:

> ... жена да не се захване с фотографията като професия, но кога пък
> любовта е имала нещо общо с разума? И кога професията е избор
> по любов? Интересно касапите по мерак ли започват тази
> професия? А готвачите?[smilie18]

И защо касапите или още повече пък готвачите да не са започнали по мерак? [smilie8]
Туй да работиш нещо, което не ти е мерак, си е живо мъчение. Естествено, че меракът е най-важното.

digitalgab написа:

> ... Жените не ги интересува техниката...

Именно - не ги ИНТЕРЕСУВА. За туй и ги няма там. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: _Tais_   
Дата:   22-01-09 12:10

cdman : за съжаление светът, такъв какъвто е, не устроен в удобство на жените, стремящи се към личностно развитие. Ако една жена иска да заложи на своята кариера, трупането на ЗНАНИЕ ( не случайно е с големи букви, предполагам, че една част ще ме разберат, какво имам предвид), усъвършенстване в областите, които я интересуват или има талант, неминуемо влиза в конфликт с най-близкото си обкръжение.
Качествата, които цитира Лалинда са нужни не само във фотографията, а изобщо, и за съжаление необвързаността е съществен момент.
На почти всички мъже генетично или традиционно им е заложено да очакват жената до тях да общува със света през тяхната призма. И ако тя реши да го прави независимо, в 90% от случаите това води до раздяла. А останалите 10 % мъже, които се примиряват с положението, остават в състояние на така наречената кастрация...


Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: danbi   
Дата:   22-01-09 12:25

_Tais_ с този ти коментар съвсем не съм съгласен.

Мъжете, които не смятат че жените до тях не трябва да имат собствено виждане за света или собствено мнение не го правят от примирение. Нито от това, че са лишени от типичните за мъжа черти. Дори напротив.

Необвързаността съвсем не се ограничава в семейна или друга обвързаност с мъж или жена. Човек се обвързва с такива неща, като местоживеенето си, работата си, навиците си, приятелите си, разбиранията си (най-вече).

Една жена може да бъде свободна, дори когато е омъжена. Аз лично винаго съм се удивлявал на тезите, които отричат това. Примери безброй.

Това не значи, че такава жена трябва непременно да се изживява като куртизанка. Поведението на човека все пак е въпрос на личен избор... което пак е форма на обвързване [smilie5]

ПП: Знанието само по себе си е напълно безполезно. По-полезно е да бъдеш полезен на другите със способностите си.

ППП: Напълно съм съгласен, че фотографията изисква наличието на известен инстинкт за ловуване. Също така смятам, че фотографията е от професиите, които могат да се възползват от способностите на индивида да вижда в бъдещето. А професионалната дейност в каквато и да е сфера изисква известни безнес и предприемачески наклонности.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: _Tais_   
Дата:   22-01-09 12:48

Данби, истинската любов изисква пълна отдаденост. За да бъдеш истински Артист, в която и да е област, изисква също пълна отдаденост. И конфликтът идва точно тук. Когато става въпрос за някаква любов и някаква степен на артистизъм, тогава може да има симбиоза.
Ще ми дадеш примери от наше и старо време за любов мвжду велики личности...да, но тя е била за някакъв отрязък от време. Дългосрочните форми на общуване се базират на компромис от едната страна!И този компромис води до кастрация... И не прилагам термина само към мъжката част!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   22-01-09 14:25

Любовта и отдадеността са две различни неща.
Компромиса винаги е двустранен. Другото не е компромис, а подчинение.
Компромиса също е следствие и от знанието, че "има и друго" или "има и по-добро".

Всичко в края на краищата се заключава в цената която си склонен да платиш. Ако не плащаш.. евентуално и не получаваш нищо.

Творците са творци за това, защото са незадоволени в някакъв аспект. Задоволения човек е ленив и не твори.

Казаното дотук би могло да бъде универсално и да се отнася както за мъжете, така и за жените. Ноточно коментарите на _Tais_ показват, че жените виждат нещата по различен начин от мъжете. Примерно за любовта и отдадеността.

Мъжете овладяват нещо, когато го покорят. Жените овладяват нещо, когато му се отдадат.

Явно, за успех в сферата на професионалната фотография е нужно да покориш, вместо да се отдадеш.

Надявам се това отговаря на въпроса. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: _Tais_   
Дата:   22-01-09 14:40

Мъжете овладяват нещо, когато го покорят. Жените овладяват нещо, когато му се отдадат.
мдам...активният и пасивният принцип...
обаче сега ми дай пример как точно става процеса на покоряване при мъжете и отдаване при жените например при фотографията....
...ама не отвлечени приказки, а конкретни събития и сравнение [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: hose   
Дата:   22-01-09 14:53

_Tais_ - има нещо верно в това което си написал

и като че ли то се потвръждава от фактите за живота на гениите

и въпреки това аз не го приемам и дори мисля че можеш да твориш в най-високия смисъл на думата когато не си егоист и не мислиш само за себе си

защото често пъти съм наблюдавал как тези хора се вторачват само в пъпа си и не виждат света наоколо

а за твориш наистина ти трябва човеколюбие - каквото и да означава това

но е широко разпространена идеята че гениите и творците са егоисти

има и още нещо - често пъти за да успее геният зад него стои жена или мъж, който го подкрепя, дава му както физическа така и психическа сила и усещане за стабилност - за да може другия да върви напред

абе навлязохме в дълбоки води...

както обикновенно истината трябва да е някъде по средата - когато само единия се жертва не може да има хармония и баланс в една връзка

а това се отразява и на работата

според мен не е невъзможно и двамата да имат кариера

психолозите твърдят че за да има една връзка устойчивост трябва не само любов но и взаимно да си помагат в развитието...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   22-01-09 15:27

_Tais_ за довечера имам ембарго, но .. ще се постарая [smilie5]
Темата е интересна.

Аз обаче бих предложил на жените фотографки тема за размисъл: а защо трябва да е професионална реализацията? Нима любителските постижения носят по-малко удовлетворение?
(освен финансовото)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »