Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 някой да разнася DSLR + 2-3 обектива + EEE PC 1000h на 1 място?
Автор: ka7   
Дата:   18-01-09 18:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: някой да разнася DSLR + 2-3 обектива + EEE PC 1000h на 1 място?
Автор: ka7   
Дата:   18-01-09 18:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: някой да разнася DSLR + 2-3 обектива + EEE PC 1000h на 1 място?
Автор: ecobo   
Дата:   18-01-09 18:05

Раницата никога не е прекалено голяма, винаги има с какво да се напълни.

Отговори на това съобщение
 Re: някой да разнася DSLR + 2-3 обектива + EEE PC 1000h на 1 място?
Автор: danbi   
Дата:   18-01-09 18:16

ecobo [smilie24]

аз бях решил да търся решение лаптоп+фото в едно, обаче всички подобни раници ми се сториха прекалено големи (в някои случаи си е плюс). в резултат си купих такова мъниче (ама HP) и го мъкна с нормалната раница. задължително му купи меката калъфка "кожа".

но може да има и по-оптимално решение -- примерно голяма чанта с място за лаптопчето.

Отговори на това съобщение
 Re: някой да разнася DSLR + 2-3 обектива + EEE PC 1000h на 1 място?
Автор: hotsnail   
Дата:   18-01-09 19:08

CaseLogic SLRC-4

1 апарат
1 лаптоп ЕЕЕ ПЦ 1000Х влиза иделано дори с калъфа си
5 обектива (или 4 обектива и една светкавица)

има и две странични джобчета дето събират захранваето на Еее ПЦ-то, резервна батерия за апарата, някое филтърче, няколко карти. Е янма място за пуловерче или шишенце вода. Има връзки отзад и отстрани за закачане на статив....

Апарата е в отделна секция и се вади отделно от обективите - уникално само тая и едни модлеи на Лоупро имат тая екстра.

Абе има един дефект за да извадиш апарата сваляш чантата от гръб ...

http://www.caselogic.com/slr_computer_backpack/product_detail/index.cfm?modelid=57080


е тоя лоуПро май решава и този проблем

http://products.lowepro.com/product/SlingShot-350%20AW,2117.htm



Ама не съм го виждал по магазините да го пробвам как е....

Отговори на това съобщение
 Re: някой да разнася DSLR + 2-3 обектива + EEE PC 1000h на 1 място?
Автор: Kanonir   
Дата:   18-01-09 19:24

По съвета на Екобо:


Lowepro Photo Trekker AW II[smilie5]


....шегувам се, просто имам една за продан[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: някой да разнася DSLR + 2-3 обектива + EEE PC 1000h на 1 място?
Автор: NiGhtPiSH   
Дата:   18-01-09 19:30

CompuDayPack на Lowepro също става, но ако ползваш нещо като 70-200mm f2.8 ще ти е неудобно...

Отговори на това съобщение
 Re: някой да разнася DSLR + 2-3 обектива + EEE PC 1000h на 1 място?
Автор: landstar   
Дата:   18-01-09 20:45

със джип

Отговори на това съобщение
 Re: някой да разнася DSLR + 2-3 обектива + EEE PC 1000h на 1 място?
Автор: hotsnail   
Дата:   18-01-09 21:05

е 70-200/2.8 в CaseLogic SLRC-4 може и да влезе ама ще е с доста пренареждане на вътрешностите и сигурно няма да сотане мнгоо място за други стъкла....300/2.8 или 600/4 няма да влязат [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: някой да разнася DSLR + 2-3 обектива + EEE PC 1000h на 1 място?
Автор: ka7   
Дата:   18-01-09 21:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: някой да разнася DSLR + 2-3 обектива + EEE PC 1000h на 1 място?
Автор: vladovg   
Дата:   18-01-09 22:14


SlingShot 350 AW

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   18-01-09 22:42

ka7, иемнно поради неудобството да сваляш раницата на няколко пътувания миналата година ходих с малка чанта за камерата и конферентна чанта за лаптопа + джунджуриите. оказа се, че там дори мога да пъхна допълнителен обектив или светкавица.

неудобно е, но дори на улицата може да снимаш с такава комбинация. за разлика от раницата.

Отговори на това съобщение
 Re: някой да разнася DSLR + 2-3 обектива + EEE PC 1000h на 1 място?
Автор: ka7   
Дата:   19-01-09 01:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: някой да разнася DSLR + 2-3 обектива + EEE PC 1000h на 1 място?
Автор: mark_1   
Дата:   19-01-09 15:16

http://www.cambags.com/

Това е сайт в който можеш да нмерих походящата раничка. Има и ревюта!


Отговори на това съобщение
 Re: някой да разнася DSLR + 2-3 обектива + EEE PC 1000h на 1 място?
Автор: Пешо   
Дата:   19-01-09 15:28

ЕЕЕ1000Н се събира и в предния джоб на стелт репортер Д300. А в мястото за фототехниката средноголям ДСЛР от сорта на Д300 или 5Д + 5 обектива и светкавица

Отговори на това съобщение
 Re: някой да разнася DSLR + 2-3 обектива + EEE PC 1000h на 1 място?
Автор: roumen6   
Дата:   19-01-09 15:39

разгледай това:
http://www.amazon.com/Lowepro-Weather-Convertible-Beltpack-Backpack/dp/B0000AE6C1

може би ще ти свърши работа...[beer]
всъщност е банан и към него има раница..



Публикацията е редактирана (19-01-09 15:40)

Отговори на това съобщение
 Re: някой да разнася DSLR + 2-3 обектива + EEE PC 1000h на 1 място?
Автор: d_ave   
Дата:   19-01-09 15:44

И аз гласувам за CompuTrekker, няма лошо да е голяма:) зависи какво ще носиш де, защото аз понякога доста пренареждам моята и пак излиза, че нещо не съм взел. друг е въпроса, че като тръгна нанякъде мъкна каквото се сетиш.
по мое мнение не взимай нещо малко, със сигурност ще ти отеснее много бързо и ще трябва да правиш компромиси доста. по-добре по-голямо и полупразно за момента, отколкото малко и претъпкано + бонус недоволен фотограф:)

Отговори на това съобщение
 Re: някой да разнася DSLR + 2-3 обектива + EEE PC 1000h на 1 място?
Автор: danbi   
Дата:   19-01-09 16:04

d_ave ама представяш ли си какво е да идеш някъде по работа и докато другите вадят лаптопите от компактни конферентни чантички, ти да разпънеш фото раницата [smilie5]
Или да спреш на улицата да извадиш камерата от нея.

Някой беше казал, че фото-раницата е да местиш техниката си (защитена) от едно място на друго -- ама за употреба си е приключение.

Обаче идеята за Стелт Репортер 300 май е интересна...

Отговори на това съобщение
 Re: някой да разнася DSLR + 2-3 обектива + EEE PC 1000h на 1 място?
Автор: d_ave   
Дата:   19-01-09 16:35

хм, ако е нещо свързано със фотография едва ли ще си единствения, разпънал раница:) вярно, не е от най-лесните за употреба, ама в крайна сметка зависи какво точно се цели. ако целта е максимална компактност stealth reporter-a е хубава идея, но ми се вижда доста претъпкана. в крайна сметка май е най-добре човек да прецени за какво точно ще я ползва, за да не се засипе с чанти и раници и пак да не са му удобни.

Отговори на това съобщение
 Re: някой да разнася DSLR + 2-3 обектива + EEE PC 1000h на 1 място?
Автор: danbi   
Дата:   19-01-09 16:44

Аз по Нова Година направих друго -- тъй като знаех че ще си имам база (корабче) си напълних нещата в раницата, сложих иедна празна чанта в куфара. Там си ходех с чантата. Тъй като взех малка чанта + калъф за телеобектива.

Така си е обаче: ако ходиш на много различни места ще ти трябват не само различни по размер, ами и различни по стил чанти/раници. Lowepro имат няколко серии от практически еднакви по размери чанти ... но у дома просто няма място. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: някой да разнася DSLR + 2-3 обектива + EEE PC 1000h на 1 място?
Автор: d_ave   
Дата:   19-01-09 16:47

аз пък точно си взех една чанта, която да събира само апарата с по-малък обектив за всекидневно разнасяне и си намерих грип. да де, ама с него познай дали се събира във въпросната чанта...

Отговори на това съобщение
 Re: някой да разнася DSLR + 2-3 обектива + EEE PC 1000h на 1 място?
Автор: Пешо   
Дата:   19-01-09 17:51

Както няма перфектен обектив за всяка ситуация, така няма и перфектна чанта, която да става за всичко. Според конкретната ситуация се подбира и чантата.

Отговори на това съобщение
 Re: някой да разнася DSLR + 2-3 обектива + EEE PC 1000h на 1 място?
Автор: ka7   
Дата:   19-01-09 21:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: някой да разнася DSLR + 2-3 обектива + EEE PC 1000h на 1 място?
Автор: hotsnail   
Дата:   19-01-09 22:03

Абе това дет' го писах като недостатък т.е. да свалиш раницата. Не е толкова голям проблем.

Защо?

Ами чанатата с лаптопа и тялото и 2-3 обектива и зареждачки допълнителни батерии и т.н. отива към 7-8 е може и 10 кила.

Важното тогава е да ти е удобна, а не бързо да извадиш пушката. КейсЛоджик СЛРЦ-4 е именно това - зверски удобна - има колан, има меки анатомични презрамки, има отделение за апарата. 2 пъти си я купувам вече - 1 бастисах след 2 години ежедневно протъркване.

Та накратко как процедираме като снимаме в някой град. Пристигаме. Вадим апарата с нормален обектив и започваме разходката - 70% от снимките стават с тоя обектив. Така за 20% си трябва нещо дълго - 70-200 еми моя алгоритъм обикаляме снимаме с широкото набелязваме си детайли, дето искаме да снимаме отблизо и вадим гаубицата - снимаме и с нея.

Накрая неминумемо става тъмно - тогава вадим 50-така (или твърдия светъл) и купона продължава. [beer]

Обективи за да сменяш бързо може би става ама с тия чанти дет' се мятат преаз рамо - стелт рипортър. Те обаче ще те изкривят ако ги мъкнеш 5, 7 или 12 часа на рамо и навъртиш 5, 10 или 20 километра. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: някой да разнася DSLR + 2-3 обектива + EEE PC 1000h на 1 място?
Автор: danbi   
Дата:   19-01-09 22:55

hotsnail, ходил ли си някъде с официални дрехи, да речем костюм и фото-раница? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: някой да разнася DSLR + 2-3 обектива + EEE PC 1000h на 1 място?
Автор: hotsnail   
Дата:   19-01-09 23:03

Ами да Данби ходил съм бая.


На сакото не се отразява супер добре, трябва малко да се внимава, ама е далеч по-удобно от другите варианти ако се наложи и в метрото да се мушнеш.

Иначе гърба или рамената ти стават на г...з ако трябва да припкаш няколко часа.

Отговори на това съобщение
 Re: някой да разнася DSLR + 2-3 обектива + EEE PC 1000h на 1 място?
Автор: Пешо   
Дата:   19-01-09 23:06

Та накратко как процедираме като снимаме в някой град. Пристигаме. Вадим апарата с нормален обектив и започваме разходката - 70% от снимките стават с тоя обектив. Така за 20% си трябва нещо дълго - 70-200 еми моя алгоритъм обикаляме снимаме с широкото набелязваме си детайли, дето искаме да снимаме отблизо и вадим гаубицата - снимаме и с нея.

Така снимаш ти. замени 50 мм с 10-20 и 85мм вместо 70-300 и ше се доближиш до моята конфигурация за снимане на нйкой град. Добави едно МФ филмово тяло с 20 и 35 обективи (които са съвместими и с ДСЛР-а..това е никон все пак)и огледалниия комплект е готов. мушни и един малък телеметрик в стелта и компекта за разходка е готов.....

Смятаме да снимаме гаджето в парка... я да извадим телметрика и 20 мм обектив и да мушнем 50мм и 2 блескавички... Абе нека си седи филмовото тяло може и на филм с 85-ицата да я фотна няколко пъти.....

Абе к'во се прая на интересен ...яаа всичко в компутрекера заедно с 2 чадърчета, държачи за тах и 2 статива за блескавичките дето се сгъват супер удобно. Абе к'во съм го помъкнал тоя лаптоп в парка..я муш в отделението за лаптопа един кръгъл отражател 107 см 5 в едно... А чакй да викна и гошо някой трябва да носи бирата и да държи отражателя все пак...Абе к'во ще занимавам Гошо..гаджето занеш ли к'ва сестра има......

Ебал съм ти и снимането к'во ще ходим в парка... и в къши може да си спретнем тройка с гаджето и сестра и пък ако сестра и не иска, ей го гошо....чака с бирата и после заниманя по двойки.......

Отговори на това съобщение
 Re: някой да разнася DSLR + 2-3 обектива + EEE PC 1000h на 1 място?
Автор: danbi   
Дата:   19-01-09 23:08

абе така си е. като си 'турист' най-добре камерата с някой супер-теле-зум (18-200 тип) на врата и толкоз. но понякога се налага да я 'скриеш' (примерно на места, където не дават да се снима) и тогава малка чантичка е идеална.

Чантата е по-незабележима, особено като си в някоя по-занзибарска държава. Но универсално решение няма. На раницата може да закачиш статив и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: някой да разнася DSLR + 2-3 обектива + EEE PC 1000h на 1 място?
Автор: ivodam   
Дата:   19-01-09 23:35

ka7: С раница Ката събирам 3-4 обектива и тяло с грип, или Марк, съответно, и ноутбук в отделението на капака, никакъв проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: някой да разнася DSLR + 2-3 обектива + EEE PC 1000h на 1 място?
Автор: nanapak   
Дата:   21-01-09 21:09

Седми, Иво ме е изпреварил.
Ката Prism U е точно това, което ти трябва - първата фотораница за 12 инчов бук, която ми попадна.
За над две години нося вече втора (първата ми я смениха от Арекс в гаранция), и почти не слиза от гърба ми.
http://www.kata-bags.com/product.asp?p_Id=330&Version=Photo

[smilie24] [smilie25] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »