Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Траш и кич фотография - дефиниции?
Автор: desislava   
Дата:   17-01-09 17:25

Привет,

опитвам се да намеря смислени и убедителни дефиниции за траш и кич фотография, но не успявам.

Ако има тук запознати или пък на някой му се дискутира на тази тема [smilie24]

Има ли черно-бял кич например?

[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Траш и кич фотография - дефиниции?
Автор: tantris   
Дата:   17-01-09 17:32

Траш фотогравия - виж рейтинг А
Кич фотография - виж рейтинг Б
[smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Траш и кич фотография - дефиниции?
Автор: мара   
Дата:   17-01-09 17:42

има, разбира се.

Отговори на това съобщение
 Re: Траш и кич фотография - дефиниции?
Автор: boncho_marinov   
Дата:   17-01-09 17:46

[smilie7] [smilie7] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Траш и кич фотография - дефиниции?
Автор: desislava   
Дата:   17-01-09 17:57

това за рейтингите ми хареса, но защо да не кажем и обратното? Каква е разликата между кич и траш тогава [smilie7]

Аз се боя дали и мойте работи не спадат към тези стилове (ако са стилове изобщо)?!

[smilie18]

Ако снимам как фотограф прави снимка на младоженци:
булката в стил : щастлива принцеска
младоженеца: красив принц

това траш ли ще е?

Отговори на това съобщение
 Re: Траш и кич фотография - дефиниции?
Автор: apov   
Дата:   17-01-09 18:04

Аз не съм се замислял за определение, но много често съм се питал, кой има право да определя кое е траш или кич[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Траш и кич фотография - дефиниции?
Автор: boxer   
Дата:   17-01-09 18:04

Няма ЧБ кич.
Щом е ЧБ е 100% арт!
Гаранция.

Отговори на това съобщение
 Re: Траш и кич фотография - дефиниции?
Автор: desislava   
Дата:   17-01-09 18:11

Хммм

боксер мислиш ли, при липса на определения кое какво е, за мен е трудно да кажа, но ако кич е нещо претрупано, едното да не се връзва никак с другото... може и Ч/Б кич да има, знам ли.

Не знам кой има право да определя кое какво е. Прави се явно, така и не намирам в нета никаква яснота [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Траш и кич фотография - дефиниции?
Автор: chavdarpg   
Дата:   17-01-09 18:19

те тва е траш

а това кич

за фотографията не знам ,не разбирам [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Траш и кич фотография - дефиниции?
Автор: serjy   
Дата:   17-01-09 18:19

Прекалено много страдаме точно щото искаме да класифицираме, да лепим определение и т.н. Какво означава да определим нещо и да го причислим към другите такива? Към това ли се стремим? Не е ли по-важно една снимка да те грабне, да ти каже нещо, що не и цяла история?

Отговори на това съобщение
 Re: Траш и кич фотография - дефиниции?
Автор: desislava   
Дата:   17-01-09 18:25

чавдар [smilie5]

Разбира се, че е по-важно да те грабне и да разкаже един куп неща.

Предполагам, че и кича и траша биха грабнали някого, дори биха се харесали на много.

Отговори на това съобщение
 Re: Траш и кич фотография - дефиниции?
Автор: bozo   
Дата:   17-01-09 18:33

tantris RuLlz! [smilie5] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: JKazakov   
Дата:   17-01-09 20:28

Кича и траша са доста разклични неща.
Кича... докато го има, ще има и неща, които не са кич :)
Освен това едно нещо дали ще го има, определят хората, които си го купуват.
Помислете си как ще се обезлюдят автобусите, ако шофьорите започнат да поскат джаз вмест чалга :)


Отговори на това съобщение
 Re: Траш и кич фотография - дефиниции?
Автор: тьма   
Дата:   17-01-09 20:46

доста предъвквана тема, а ако започнете и с примери - направо ще си я изтрият админите[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Траш и кич фотография - дефиниции?
Автор: тьма   
Дата:   17-01-09 20:53

и все пак ще попитам - това към коя категория спада


http://212.36.3.59/site_pics/111/o_1231784924_samolet.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Траш и кич фотография - дефиниции?
Автор: asahi   
Дата:   17-01-09 21:36

Креватна живопис. Дето се рисува върху табли за кревати.

Отговори на това съобщение
 Re: Траш и кич фотография - дефиниции?
Автор: apollo   
Дата:   17-01-09 21:38

[smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Траш и кич фотография - дефиниции?
Автор: мара   
Дата:   17-01-09 22:18

логически грешно съждение. все пак автобусите не са дискотеки, нито сергии, а автобуси. така че причината да са пълни и да ги има едва ли е в чалгата.

Отговори на това съобщение
 Re: Траш и кич фотография - дефиниции?
Автор: мара   
Дата:   17-01-09 22:20

асахи, авела така жонглира с кича и с креватната живопис, че си е чиста класика[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Траш и кич фотография - дефиниции?
Автор: ksietta   
Дата:   17-01-09 22:21

КИТЧ -(нем. kitsch — дешевка, безвкусица «устаревшее определение») — комбинированный жанр любого художественного произведения, часто компилятивного характера при заимствовании фабулы, с веерной адресностью для широкой нетребовательной аудитории. Континентальный западно–европейский синоним русского лубка, частично — американского сценического бурлеска. Встречается почти повсеместно, в номинальном виде широко распространился в начале века в США как возможность привлечения зрителей стриптизом. Позднее на основе китча был создан требующий особого многоролевого профессионализма экранный жанр, совмещающий в себе широкую доступность китча и узкую адресность элитарной аудитории. В результате разные по типу зрители одной аудитории извлекают получают при просмотре одного и того же произведения контрастные формы удовлетворения. В последние годы китч приобретает более сложные формы (синтезируясь в образное искусство), явно перерастая в неидентифицируемый пока жанр или вполне типичный метареализм (или гипперреализм). В фотографии один из последователей Гламура, - соединение форм и жанров вытекающих из Гламура, Декаданса, Готики, Хоррора и эротики. В совокупности и синтезе этих форм выражения образнасти автора рождается новая форма и следовательно жанр искусства – КИТЧ.

ТРЭШ -(англ. trash, буквально, «мусор») — направление в современном искусстве (литература, кино, музыка, фотография), характеризуется декларативной вторичностью и вульгарностью. Обязательными и желательными элементами трэша являются: использование большого количества штампов, затасканных идей, «модного» содержания и неоригинальных сюжетных линий. В рамках постмодернистской культуры трэш выступает брутальным двойником «гламура». В современной трактовке становится видом самостоятельного искусства.


Отговори на това съобщение
 Re: Траш и кич фотография - дефиниции?
Автор: desislava   
Дата:   17-01-09 23:06

Тъма, според мен твоят пример спада към траша... ама айде де, като не съм спец

мисля, че се връзва с определението дадено за траша от Ксиетта по-горе.

Отговори на това съобщение
 Re: Траш и кич фотография - дефиниции?
Автор: Lalinda   
Дата:   18-01-09 01:34

Милан Кундера, 73 думи:

КИЧ. Докато пишех „Непоносимата лекота на битието", донякъде се безпокоях, че превръщам думата „кич" в един от опорните стълбове на романа. Съвсем доскоро всъщност тази дума не се е знаела във Франция или пък съдържанието й е било крайно обеднено. Във френския превод на прочутото есе на Херман Брох думата „кич" е преведена с „панаирджийско изкуство". Безсмислица, защото Брох показва, че кичът е нещо различно от произведение на лошия вкус. Съществува кичова позиция. Кичово поведение. Нуждата на Kitschmensch от кич, това е нуждата да се съзерцаваш в разкрасяващото огледало на лъжата и да се познаваш с развълнувано задоволство. За Брох кичът исторически се свързва със сантименталния романтизъм на XIX век. Тъй като в Германия и Средна Европа XIX век е много по-романтичен (и по-нереалистичен) отколкото другаде, именно там кичът разцъфтява безмерно, там е родена думата „кич", която и днес се използва много често. В Прага кичът бе за нас главният враг на изкуството. Не е така във Франция. Тук на истинското изкуство е противопоставено развлечението. На голямото изкуство — малкото, непълноценно изкуство. Но мен никога не са ме дразнили криминалните романи на Агата Кристи! За сметка на това дълбоко и искрено ненавиждам Чайковски, Рахманинов, Хоровиц на пианото, големите холивудски филми — „Крамер срещу Крамер", „Доктор Живаго" (горкият Пастернак!). И все повече ме възмущава кичовият дух, въплътен в произведения, чиято форма претендира за модернизъм. (Ще добавя: отвращението на Ницше от „красивите думи" и „парадните мантии" на Виктор Юго е омраза към кича преди същинската му поява.)



Обърни внимание на удебеления текст и после се върни на определението на tantris...
[smilie24]



Публикацията е редактирана (18-01-09 01:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Траш и кич фотография - дефиниции?
Автор: danbi   
Дата:   18-01-09 01:40

Lalinda, добре [smilie24]

Но можеше и с по-малко думи [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Траш и кич фотография - дефиниции?
Автор: desislava   
Дата:   18-01-09 01:43

значи може да има ч/б кич и може би траш?

Отговори на това съобщение
 Re: Траш и кич фотография - дефиниции?
Автор: Lalinda   
Дата:   18-01-09 01:48

danbi,
Това е от Кундера.
Аз бих го казала и с повече, но ще ме баннат.

[ezik]

Нарочно болднах същественото за спамерите, да не се хабят.

Отговори на това съобщение
 Re: Траш и кич фотография - дефиниции?
Автор: danbi   
Дата:   18-01-09 01:49

фотографите са снимали черно-бяло доста повече години, отколкото цветно.

Отговори на това съобщение
 Re: Траш и кич фотография - дефиниции?
Автор: тьма   
Дата:   18-01-09 07:35

мисля, че това се прекалено субективно възприемащи се понятия, за да може да им се даде точно определение
Всеки определя кича и боклука според личностната си ценностна система

Останалото е разтягане на локуми, мразя локумите, ама страшно ги мразя[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Траш и кич фотография - дефиниции?
Автор: мара   
Дата:   18-01-09 09:55

а аз просто обичам кича[smilie5], ма само в някои негови измерения, така че не се поддава на дефиниране. същото важи вероятно и за траша от руското определение. понякога се умилявам-без да се дразня-от неволния кич. о много по-често се дразня от него, без да се умилявам. а примери е безсмислено да се дават, щот не можеш да учиш свинята да пее -само ще си загубиш времето и да отегчиш свинята[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Траш и кич фотография - дефиниции?
Автор: danbi   
Дата:   18-01-09 10:29

че то има ли свини, които не са отегчени? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »