Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: J0R0   
Дата:   14-01-09 16:50

Снимки от мен и от Бони, от протестите днес пред Народното събрание.


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/tliy1131.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/mzoy2679.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2009-01/czkt5087.JPG




Снимки

и още

Снимки

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: graphix   
Дата:   14-01-09 16:53

настръхнах

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: nsirakov   
Дата:   14-01-09 16:54

Жоро, ела на нощно дежурство в събота вечер, след дискотеките има по-страшни картинки...

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: CANONIO   
Дата:   14-01-09 16:54

Бахти,
от къде ги взимат тия физиономии? Я върнете софийското жителство...:




https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/vzgb4017.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/cxjl5634.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2009-01/dczk6553.JPG


http://photo-zona.net/images/user14/album16948/preview/1231943982_naph0099_DSCF9456.jpg




Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   14-01-09 16:56

Автор: CANONIO
Дата: 14-01-09 16:54

Бахти,
от къде ги взимат тия физиономии? Я върнете софийското жителство...:
------------------------------

Мани мутрата... Акцентът е върху бокса... [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: E.Stanev   
Дата:   14-01-09 16:58

Аз успях да видя само Жоро, браво за снимките [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: E.Stanev   
Дата:   14-01-09 16:59

Автор: CANONIO
Дата: 14-01-09 16:54

Бахти,
от къде ги взимат тия физиономии? Я върнете софийското жителство...:

Не така, той момчето до вчера е ровил в кочината със свинете, виж как си му личи на зурличката...

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: Plamss   
Дата:   14-01-09 17:01

Чакаме Бони-LIVE!!!!!

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: asahi   
Дата:   14-01-09 17:02

Много добре! Има някои особено ценни кадри.

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: CANONIO   
Дата:   14-01-09 17:02

Станев, на тая снимка виждам 6 селски физиономии, които са се продали за едни служебни дрехи и за превилегията да не хранят животинките в 5 часа сутринта.

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: thefly_   
Дата:   14-01-09 17:04

Браво, Жоро!

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: ivodam   
Дата:   14-01-09 17:08

CANONIO: привилегия, не превилегия

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: menthol   
Дата:   14-01-09 17:19

CANONIO

а на тази снимка какво виждаш?


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/zkhm7294.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/esef4725.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2009-01/lupe8887.JPG


http://photo-zona.net/images/user14/album16948/preview/1231943987_fcod8904_DSCF9466.jpg



Мирен, интелигентен български гражданин, който заслужава друго отношение на органите на реда към него?


Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: E.Stanev   
Дата:   14-01-09 17:20

Много добре го каза [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: CANONIO   
Дата:   14-01-09 17:21

ivodam,
ти сега за кренвирша ли си го връщаш?[smilie18]


[smilie18] [smilie18]


menthol,
селските физиономии са пак 2 към едно...

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: flup   
Дата:   14-01-09 17:21

Според приказките си личи кои са селяните...

Нещо против жандармите ли имате момчета?

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: CANONIO   
Дата:   14-01-09 17:25

flup,
ДА.

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: landstar   
Дата:   14-01-09 17:32

Абе Жоро, това Бейрут ли е? Навремето държах офиси в сградата на РУски 2. Таман фори-светулката правеше едно бдение, та качват се двама от ТВ-то с камери по стълбите и единия вика - чекай! не се качвай нагоре, да снимаме от по-нисък етаж, та да изглеждат повече!

Прочие, във форума това си е провокация - да изкарваш жертви тъпанарите дето блокираха центъра, и софиянци, за които цанончо ревтуни, да не можем да минем по жълтите павета!

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: dau   
Дата:   14-01-09 17:36

много ме е яд че заради тъпата работа не можах да отида да снимам...

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: fff   
Дата:   14-01-09 17:39

landstar написа:

> Прочие, във форума това си е провокация - да изкарваш жертви
> тъпанарите дето блокираха центъра, и софиянци, за които цанончо
> ревтуни, да не можем да минем по жълтите павета!

Хайде пак горките софиянци... [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: ivodam   
Дата:   14-01-09 17:39

landstar: Кви жертви бе, някой знае ли точно срещу какво протестираха днес протестиращите? И по-специално ултрасите? Имаше нещо реално, срещу което да се протестира - игричките със Закона за горите и срещу това трябваше да рипнат всички, да защищаваме с гърди квото малко е останало от природата в България. Вместо това - пълни глупости, като ги слушах вчера какви декларации и искания бяха подготвили така наречените организатори, се отказах и да ходя и да им гледам сеира не ща.

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: asahi   
Дата:   14-01-09 17:40

Ултрасите ходиха заради мелето, което беше почти гарантирано.

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: AndreyIst   
Дата:   14-01-09 17:46

Да кажа нещо фотографско - добра репортажна работа.

А сега по темата - колко от вас, уважаеми съфорумци от градове и села биха се хванали на такава работа. А мисля е ясно, че жандарми трябва да има. И какво щяхме да спечелим като държава, ако тази смирена група протестиращи запали парламента /пак/ и изкара оттам злополучните политици. Че през лятото ще си изберем същите, но с други физиономии, начело с пожарникаря от Банкя, който свири на акордеон.

Аз съм от София, роден съм и живея в центъра на града, на 500 от мястото на събитието. Няма да съм щастлив ако мирно протестиращ студент отнякъде ми изпотроши колата пред нас, както направиха с моите съседи. Хубавото е, че съм на работа с нея и не съм наоколо. Защото който дойде да протестира все го прави пред дома ми ...

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: CANONIO   
Дата:   14-01-09 17:46

fff,
не рева бре,
просто който не става за нищо, става полицай, жандар или военен. Това са кърлежи батка. Ядат ти от данъците и после те бият.



иводам, кво стана кренвирша сега?

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: AndreyIst   
Дата:   14-01-09 17:47

Никой не знаеше за какво точно протестират. Трябвало сигурност - като излизат младежите в 5 сабахлям от дискотеките да ги чака персонален полицай и да ги води до в къщи.

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: CANONIO   
Дата:   14-01-09 17:50

Андрей,
достатъчно възрастни хора са излезли. Те къв го дирят там?

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: AndreyIst   
Дата:   14-01-09 17:52

Ама в това е проблемата, един мирен протест е повод за всякакви вандалщини, защото никой организатор не може да гарантира какво ще стане.

Само след 5 месеца май ще има избори. Дори сега да падне правителството няма да може да има избори по-рано. Затова става дума.
Питай някой възрастен защо точно днес е на улицата. Дали ще знае.

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: fff   
Дата:   14-01-09 17:55

CANONIO, нямах предвид твоето мнение.
За полицаите съм съгласен. Преди години след завършването на техникума видях кои индивиди се насочиха към тази професия. Все най-отбраните, прилични и безпроблемни личности в училище [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: CANONIO   
Дата:   14-01-09 17:57

Знаят.
Защото не са отишли там на мирен протест, а да свалят правителство. И ако бяха отишли още 50 хиляди, плюс блокировка на изходите от София, тая вечер щеше да гледаш как се назначава служебно правителство и как Волен държи речи, сякаш е негово дело...

Да, ама не, един политик не призова електората си към масови действия.
Всичко тепърва започва. Нормални избори за тая коалиция няма да има...

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: AndreyIst   
Дата:   14-01-09 18:02

И интересно кой ще подкрепи това служебно правителство и кой ще го оглави. Нали разбираш, че това няма как да стане. Изборите са прекрасен момент за смяна на едно правителство. Ти лично ще гласуваш ли, щото аз като видя списъка с партиите и се хващам за главата.

Аман от блокиране на София. Що не блокират Каспичан, да му се не види. Хората отиват на работа и искат да се приберат, и ние се борим за хляба си. Наесен ще гледаш сеира. Защото този, който ще ни управлява сега ми е кмет и ац му сърбам попарата. Скоро ще сърбаме от обща паница. И както се казва - сега в София, а скоро в цяла България.

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: denislaw   
Дата:   14-01-09 18:07

Ландстар, какви тъпанари бе?! Ти иЗобщо наясно ли си с положението в скапаната държава?! Или и ти си от стар капиталистически род, дето всичко ти е поЗволено по дефолт!?
И кви ми ги дрънкате, че никой не е знаел за както е там? От цифра време се знае кой е органиЗирал протеста, за какво и срещу какво. Ама се има некой недочул и недораЗбрал, дето после да плямпа каквото си знае ...
Държава, Мафия и Полиция винаги са били заедно - не ми ги говори ти тия на мене точно ...
Прав е КАНОНИО - всички беЗдарници и комплексари дадаха пари и навлякаха униформата. Що? Щото униформата ПАЗИ.
Носи се мълва, че за тоя процес БНС и Blood and Honnour са се събрали заедно - ни ти раЗбира се няма как да знаеш тия неща, щото не се интересуваш от ситуацията. Тебе по ти отърва да пишеш скудоумни мнения тука и да тълкуваш раЗни неща като пастор ... Пффф ... жалко.
И само за информация: след като беше дадена дума от студените, че раЗмирици няма да има, защо полиция и жандармерия се подготвяше ден и половина за процеса и блокираше всичко наоколо ?!
Ще ги защитиш ли сега или предпочиташ да замълчиш и да не се иЗлагаш повече ?!

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: мара   
Дата:   14-01-09 18:11

ето така се прави...даже няма нужда друг да ни го прави...сами си го правим...разделяй и владей. селяни-граждани, ченгета-лумпени, а другарите си карат трамвая...
имах няква надежда, че в тоз форум има по далновидни хора....и аз виждам, че алтернатива няма, но и туй чудо не бива да продължава...
а във всяка държава има полиция. и ако тя си вършеше работата винаги, да земеш да й простиш, че и сега си я върши, ма таково пиле нема....[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: Gaijin   
Дата:   14-01-09 18:15

Denislaw не си прав и ще ти кажа защо. Като беше ясно че ще е мирен процес и няма да има размирици защо стана така че полицаите изеха няколко БОМБИ(самоделни взривни устройства за да сме по точни) и незнам колко боксове и ножове. И защо към тях летяха павета и лед. Бая мирно ми се видя да ти кажа. И аз не ги обичам полицаите ама и тия от другата страна(част от тях де) не бяха много за харесване!

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: CANONIO   
Дата:   14-01-09 18:17

Мара,
при всичките наркотици и бардаци в града ми, мога да ти заявя най-отговорно, че полицията прави всичко възможно да НЕ ти помага в живота...

Мога много точно да се аргументирам защо са боклуци, но ме предупредиха на ЛС да не пиша глупости и ще се въздържа...



Публикацията е редактирана (14-01-09 18:18)

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: J0R0   
Дата:   14-01-09 18:25

Ландстар - не е Бейрут София е.
И е факт. Не знам кое наричаш провокация.
Проля се кръв.

Не виня полицаите, защото и на тях не им е лесно. Изпълняват заповеди.
За мен главните виновници са тия в парламента, които трябваше да излязат, да изслушат хората или да приемат на среща техни представители, да чуят исканията им... а не да гледат отвътре как напрежението расте и накрая да пуснат жандармерията със сила да разпръсне множеството.

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: OGIMAG   
Дата:   14-01-09 18:26

Пак си стойте у вас на изборите! Ама не се сърдете после като ни е... тройна коалиция! Поне да е двойна мамка му, че три гърла трудно се хранят.
А иначе- браво Жоро за репортажа! [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: mguergov   
Дата:   14-01-09 18:33

@J0R0 за снимката с бокса:
Знаеш ли този бокс на жандрама ли е или го е взел от някой от ултрасите?

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: Тед   
Дата:   14-01-09 18:33

Под 100 000 души протест - е смешно.
Нищо не става с малко народ.
Затова полицаите си отдъхнаха.
И като влезете в праламента и го опушите - да не мислите, че ще намерите и 1-ин депутат :)
всички ще са офейкали по тайните коридори.

Пък ако влезете в парламента - тогава ще се чудите какво да правите.

Май май - края на декември и някой и друг трактор - щеше да е по-внушително.

Къде го ТРАКТОРИСТА “““

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: special_k   
Дата:   14-01-09 18:33

Жоро, надобрял доста си с фотото[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: cicomanco   
Дата:   14-01-09 18:34

....абе хора.....в кой век сме! Няма ли гумени куршуми та да може полицаите да отстрелват избирателно!Докато стигнат иначе до лумпените , трябва да пребият сума ти народ!

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: Тед   
Дата:   14-01-09 18:35

Депутатите ги е страх от трактори и таксиджий...другите за тях са обикновени ......

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: Нереален   
Дата:   14-01-09 18:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: mmartinov   
Дата:   14-01-09 18:41

никога няма да стане нищо свестно в тази държава, докато продължават разни чичета да делят всичко на селяни и софиянци, CANONIO ела с мен в колата от София до Варна например и ще останеш изумен като видиш как от 100 идиота които са ме засекли 97 са с номера С или СА. Айде да не говоря за това че никаде другаде в страната не съм виждал подобна кочина около блоковете. Ама сигурно ще кажеш че селяните са го направили.
Не ми пука за такива пъпеши като теб и Бойко Борисов дето се изхвърлят като ..... на баластра с подобни "бисери". Не знам и ти как ще реагираш ако 2 часа те замерят с боклуци , огради и камъни, пък ако ще да си най-големия гражданин на София.Не одобрявам футболните хулигани които опорочиха протеста и одобрявам действията на полицията, въпреки че ако бях там и аз щеше да мятам по тях[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: vga   
Дата:   14-01-09 18:45

Mmartinov, и канонио е от Варна [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: J0R0   
Дата:   14-01-09 18:45

Боксът естествено не е на полицая, в полицията все още няма на въоръжение боксове.
Полицаят тенденциозно го показваше на фотографите, нямам представа от къде го е взел, вероятно от някой от ултрасите.

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: valsomir   
Дата:   14-01-09 18:48

mmartinov

Евала! Аз имам чувството, че някои хора си избиват комплексите върху ченгетата! Колегата го каза - като сте толкова ербап идете на площада да ви целят с лед, камъни и какво ли още не! Полицаите са боклуци - еми отивате в някое РПУ в София и им го кажете бе да ви видим колко сте смели. Ама пълни глупости пак се наговориха - пък разни хулигани и вандали с маски да си вилнеят.....

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: GM   
Дата:   14-01-09 18:50

Koj ne stava za ni6to -stava policai---pravilo ot minaliq vek,koeto o6te vaji[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: georgi969   
Дата:   14-01-09 18:57

В анонса на БТВ новините даваха как ултрас рита някакъв оператор.
Милен Цветков направи хубаво предаване с участници в протеста.
И полицаите пред парламета бездействаха а,след това пък си превишиха правата.
Говоря въз основа на видяното по канал 3.

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: landstar   
Дата:   14-01-09 18:58

иводам - провокация е да пускаш снимки под лозунга "Бият Паниковски!", за това говоря.

дениславчо - като нвършиш поне 30, два пъти по твоята възраст, тогава се изказвай.

Жоро - абе все ви имам за интелигентни хора, пуснете поне повече снимки, полицията, тълпата, сблъсъка. Мисля, че с вас поне админите, сме на едни години и са ни ясни механизмите кой има интерес да навива пружините на няколкостотин лумпени. А тия в парламента ще излязат да те изслушат, но само срещу някоя софра отсреща в Радисън.
Прочие, същите тия лумпени гласуваха навремето за хора, които чрез законите установиха безконтролна власт и те ти сега демокрация!

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: digitalgab   
Дата:   14-01-09 18:59

Къса памет. Ако не бяха толкова много заблудените да гласуват за БСП и Доган, ако не бяхте си седяли на гъзовете преди няколко години, тая кръв сега нямаше да я има, нямаше да се стигне до тройната коалиция. Нямаше заместник председателя на ДПС, селянина Данчо Ментата, природозащитника, да разпределя бюджета. Бидейки от знатен селски род, най отговорно заявявам, че ние селяните сме навсякъде и горе и долу. Айде мислете за следващите избори.



Публикацията е редактирана (14-01-09 20:39)

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: popov   
Дата:   14-01-09 19:04

Една пукната глава и голяма работа станала. Някакви малоумни наркоманчета с боксове, палки и САМОДЕЛНИ ВЗРИВНИ УСТРОЙСТВА правят уж "мирен" протест!?!?
Прави впечатление тенденциозното отразяване на събитието - набляга се как полицията репресирала уж мирно протестиращите плебеи. Тази медийна революцийка вече я гледахме веднъж, помним и какво стана после - на мръзнещите студенти им спряха държавната поръчка и безплатния транспорт.
Ще си изберат пожарникаря и без тоя фарс.

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: landstar   
Дата:   14-01-09 19:07

Дето викаше Тодор Колев - всички сме от село!
Ти го остави канончо - София е станала столица заради заспалия на първото Велико народно събрание Васил Друмев, който дрямвал и не гласувал за Велико Търново! Та тая селска аристокрация в софия не я слушай какво подмята!

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: pepi01   
Дата:   14-01-09 19:16

Било е златна мина за снимане, ноо...имах гаден тежък ден в училище и не можах да отида...

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: rumenn   
Дата:   14-01-09 19:20

при това поведение което видях по ТВ...съм за няколко сълзотворни гранати в тълпата..след това малко водни струи..в комбинация с нулевите температури...купон ще стане [smilie5] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: boni   
Дата:   14-01-09 19:22

Ето и от мен малко:


https://photo-forum.net/static/forum/2009-01/tdun6319.JPG


http://photo-zona.net/images/user15/album16951/preview/1231953494_nrgc2519_18.jpg



Още...

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: apollo   
Дата:   14-01-09 19:25

CANONIO написа:

> fff,
> не рева бре,
> просто който не става за нищо, става полицай, жандар или
> военен. Това са кърлежи батка. Ядат ти от данъците и после те
> бият.



За жалост няма иконка за болен мозък [smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: denislaw   
Дата:   14-01-09 19:27

ландстар, ако внимателно си гледал репортажите и раЗкаЗите на полицаите да си чул, че ТЕ (полицаите) знаят кой е провокирал протеста - ултраси на Левски и ЦСКА.
Ако пък си вникнал в думите на родителите на битите деца и органиЗаторите на студентския протест, да си раЗбрал, че БИТИ и ЗАДЪРЖАНИ са не тия ултраси, а съвсем други граждани.
Но доста ... нямам намерение да хабя думи и да обяснявам кое как е и защо. Не и докато продължаваш да носиш червените комунистически очила на лицето си.
Дано си горд, че полицията ПРЕБИ българския народ. Оня народ, от който те (полицаите)искаха да ги подкрепи, когато пушеха цигарки пред МВР. В същото това време, докато пафкаха, България загубие един бъдещ фармацевт (МИР на праха му ...). И преди е губила ... Дано не се налага и занапред да ги губи по тоя НЕЛЕП начин.

P.S. Понеже знам, че ще се мъдриш за нещо като контраотговор ( така или инак няма да скалъпиш нищо смислено) от сега ти заявявам, че нямам никакво намерение да пиша по темата от сега нататък. Така че нахалост ще стрелях (или ще се опиташ да го направиш).
Айде със здраве.



Публикацията е редактирана (14-01-09 19:30)

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: nikton1954   
Дата:   14-01-09 19:28

Или всичко е изтрито от този форум или в този форум има само страхливци!?Когато миналата година заминах на море цените на всички основни хранителни продукти струваха два пъти по-евтино.Навсякъде в Европа инфлацията е между 5 и 8 процента.Само тук при третото управление на БСП / при първото работих в Българска Национална Телевизия при Луканов и тъй като нямах роднини в провинцията гладувахме като кучета.Детето ми беше на 5 години и чаках по 5 часа да взема 400гр. наденица с купоните които ми предлагаше Луканов.След това при Виденов знаете какво се случи.А сега Ви е напълно ясно какво става - ние сме КЕНЕФА на Европа благодарение на Комунистите и КГБ.Пък ако ще и да ме гръмнат.Предупредил съм и в чужбина хора за какво става дума тук.Ако това се изтрие, нямам думи - запаметил съм го и ще го пратя навсякъде в света.

[smilie23]



Публикацията е редактирана (14-01-09 19:47)

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: inamalina   
Дата:   14-01-09 19:30

Браво,момчета!Белким се отсрамим пред деца и внуци,че не сме само бляли!

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: landstar   
Дата:   14-01-09 19:31

бони, доста спокоен изглежда митинга. Прочие, от всички снимки ми е трудно да разпозная студент, фермер или обикновен еколог.

Истинската тъжна новина днес е, че е починал актъорът Димитър Манчев! : http://dnes.dir.bg/2009/01/14/news3852637.html

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: дуни   
Дата:   14-01-09 19:34

браво за кадрите[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: Opashatko   
Дата:   14-01-09 19:36

Днес млади българи, излезли да протестират, бяха пребити от други българи, продали се на управляващата мафия заради заплата, подкупи, обувки и дрешки. В същото време народните избраници се покриха като мишоци в т.нар. Нар. събрание от гнева на част от народа си.

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: bobyperu   
Дата:   14-01-09 19:38

nikton1954, няма да се изтрие, защото на никой не му пука. дотолкова сме свикнали със смрадта, че до гуша затънали в лайна се обиждаме на чеха, дето ни нарисува като кенеф.

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: georgi969   
Дата:   14-01-09 19:38

Добре,че гледах директно по канал 3.

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: ТодоротВарна   
Дата:   14-01-09 19:42

Не полицаите са виновни за това меле, а онези дето са се скрили за полицията

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: мара   
Дата:   14-01-09 19:51

"една лъжа повторена 100 пъти става истина"-фраза, редовно повтаряна от гьобелс. сега ще кажат другарите квото си искат и утре това ще бъде истината. хау.

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: 4i4obenjy   
Дата:   14-01-09 19:52

Жоро, моите уважения към тебе като фотограф на пейзажи, но репортажа /особено екшъна/ не са ти сила. Пълна скука са ти снимките на фона на това което са направили колегите фоторепортери http://e-vestnik.bg/?cat=15

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: nikton1954   
Дата:   14-01-09 19:55

мара

Какво искаш да кажеш, кажи го директно стига сте се страхували от Боклуците!!!


[smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: zariio   
Дата:   14-01-09 19:56

А в конкретния случай кои точно са боклуците[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: georgi969   
Дата:   14-01-09 19:58

Снимките на Жоро и на Бони подържат тяхната теза.

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: Vinsent   
Дата:   14-01-09 20:05

Баси,
опасни са си хлапетата,
трябва си такава ударна сила срещу тях! [smilie2]


https://photo-forum.net/static/forum/2009-01/kuqs9542.JPG




Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: bozo   
Дата:   14-01-09 20:07

CANONIO,
Прав си, столицата се напълни със селяни, буквално... От 40хил. население през 1945 (общо, не само кореняк-столичани) сега е пренаселено с почти 2.5млн.

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: kolov   
Дата:   14-01-09 20:11

браво и на двамата,това е репортаж[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: zariio   
Дата:   14-01-09 20:11

Ей кореняк софиянците ако не са селяните ще умрете от глад бе[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: next_time   
Дата:   14-01-09 20:15

Когато ви потрябва полиция ще разберете че помага само в случаите в които имате личния номер на подходящия човек а не 166 или 112.

А селянията е въпрос на манталитет а не на местораждане.На много от "новите" софиянци нещо не им върви интегрирането, но за сметка на това има много хора от провинцията които са класи над родените в София селяндури.

Много е лошо че нямаме традиции в демокрацията, още по-лошо е че дори нямаме представа какво е демокрация, най-лошо е че няма "гражданско общество" а всеки чака на другите пред телевизора.И всичко това се случва на прост народ в слаба държава.

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: entropia   
Дата:   14-01-09 20:24

Не мислех да пиша каквото и да е тука, но се зачетох в коментарите. Не мога да кажа че в полицията няма корупция, има но това е друга тема на разговор. Вярно е, че много от махленските непрокопсаници които познавах като тинейджър станаха полицай.
Но защо говорите така за тези момчета по снимките, те просто си изпълняват задълженията, представете си че вие сте на тяхно място и ви е наредено да застанете с/у тълпата, как ще реагирате? Аз съм заставал с/у тълпата и не е приятно. Искате да възпитавате чувства на патриотизъм, на родолюбие и уважение у своите деца. И как ще го направите, като плюете полицая, коментирате му физиономията, плюете по учителя, по жена си , тъщата и да не изброявам нататъка...Мненията си ги запазете за себе си, тука в този форум има и млади хора под 16г които четат и се възпитават, и си изграждат мироглед въз основа на вашите коментари.
Инче браво за репортажа[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: Ivan_A   
Дата:   14-01-09 20:38

... и след това - "фотография = обективност!" [smilie18]

От репортажа на ФФ ми стана ясно - тъпи полицаи бият невинни младежи.

От репортажа на БТВ ми стана ясно - наистина "крушката си има опашка".

От БТВ научих повече.


Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: aeobs   
Дата:   14-01-09 20:44

entropia, и аз не мислех да пиша каквото и да е тук, но твоя коментар ме провокира.
Не мога да повярвам, че има толкова много ограничени хора на които не са им отворени очите.
Какви момчета, какви задължения, ти знаеш ли за какви отрепки говориш? Всичките до един без изключения. Кажи ми имаш ли най-бегла представа за какво говориш?

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: ege   
Дата:   14-01-09 20:50

Иван А, аз не видях от снимките къде тъпи полицаи бият невинни младежи[smilie18] От такива снимки по-скоро обратното

https://photo-forum.net/static/forum/2009-01/dkmw0715.JPG


http://photo-zona.net/images/user14/album16948/preview/1231943987_fcod8904_DSCF9466.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: iordanov   
Дата:   14-01-09 20:53

Тук можем да допълним:
който не става за нищо /по критериите на Канонио, задължително/ става данъчен инспектор, ватман, шофьор, социален работник, икономист и т.н.
Само Канонио става за нещо, но от друга страна пък само той знае за какво става.
Но за чеп не става.

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: entropia   
Дата:   14-01-09 20:54

aeob, Имам много ясна представа за какво говоря. За какви отрепки говоря, ти можеш ли да ми кажеш, нима според тебе всеки сложил униформа е отрепка. Вярно всяко стадо си има мърша, но не бива всички да се слагат под един знаменател. И още нещо, повярвай ми, но очите са ми мнооого по-широко отворени от твоите.

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: georgi969   
Дата:   14-01-09 20:54

aeobs ти помисли ли преди да пишеш?Ти изобщо мислиш ли?[smilie23] [smilie23] [smilie23]
Я си представи какво биха направили полицаите в една цивилизована държава при това положение?

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: apollo   
Дата:   14-01-09 20:56

Много глупости се наговарят тук а за думите на Канонио нямам... думи[smilie10] GM не искам да го коментирам, щото той едно си знае едно си баба бае [ezik]


Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: Ivan_A   
Дата:   14-01-09 21:02

ege, ами И точно това невинно дете - виж как двама са го хванали - а то си е било там мирно и тихо ...[smilie18]

Всяка фотография е лична.
И тук личи, което е добре за фотографията.
... за репортажа - не съм сигурен.


Почти 20г. сме демокрация - всеки има право да протестира, знаейки, че може да си получи заслуженото ... според полицаите.[smilie5]

... добри или лоши - наши са си!
И да се сменят политиците - пак същите полицаи ще са.


Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: georgi969   
Дата:   14-01-09 21:03

На времето тука имаше една мая дето беше казала ,че всички БГ фотографи били некадърни.За нея се сетих покрай пшоста на aeobs .

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: zariio   
Дата:   14-01-09 21:05

Тя тая Мая винаги е някъде наоколо[smilie5]

Само да попитам разбиращите от протести.Това ли се нарича мирен протест[smilie8]
Щото така като гледам все едно съм на футболен мач[smilie7] а не на протест на студенти[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: explorer   
Дата:   14-01-09 21:08

Наши били полицаите... не е вярно, има и баварски полицаи: 2-рия от ляво на дясно и другия зад него:
http://photo-zona.net/index.php?APP_ACTION=DISPLAY_IMAGE_BIG&IMAGE_ID=240105

То по едно време бат Бойко (още като главсек на МВР-то) ходеше с шапка LAPD.
[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: iordanov   
Дата:   14-01-09 21:11

Дай Боже всекиму от грачещите по-горе да си поговори на най-високо интелектуално ниво с група студенти в късен час на тъмна уличка. Струва ми се, че тогава ще се обади на Canonio, aeobs или GM [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ALBIREO   
Дата:   14-01-09 21:11

Не защитавайте полицаите!
Човек не се ражда полицай!
Той става такъв по собствено желание.

Също така, по собствено желание решава в този ден да се яви на работа.

"Ама ако не го направи, ще го уволнят и как ще си хране семейството."

Ами лесно - ще си смени работата!
Мен ако ме карат да правя подобни неща, щях да напусна!
С какво достойнство ще застанеш там пред протестиращите и ще им размахваш палка?
И после ще се прибереш вкъщи с чувство за изпълнен дълг?

И ще си казваш може би: "Да, добре, че осуетихме протеста, сега имам 800 лева на месец, които оправдават напълно действията ми."

Е, ще си затворим очите, че и полицаите са потърпевши от малоумното управление.
Ще си затворим очите, че и децата им ще бъдат потърпевши, че и техните деца.
И роднините и приятелите им. И всички на които държат или обичат.

НО - ВАЖНА Е ЗАПЛАТАТА!
Щото ако недай си боже го уволнят, той е толкова нещастен, че друга ДОСТОЙНА работа не може да си намери... [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: Svsvet   
Дата:   14-01-09 21:12

Има много добри кадри! Това хладно професионално отношение е единственото ми спасение[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: asahi   
Дата:   14-01-09 21:12

Виж ся - няма една врата, през която като минеш да попаднеш само на "протест на студенти". Това е площада и там сме ти, Генчо, Пенчо, Атанас и аз, агитката на ПФК Левски, студентите и който дойде.

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: georgi969   
Дата:   14-01-09 21:15

ALBIREO-я си представи държавата ни без полицаи.Какво ще кажеш,ама честно?

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: mouseee   
Дата:   14-01-09 21:18

mmartinov написа:

> никога няма да стане нищо свестно в тази държава, докато
> продължават разни чичета да делят всичко на селяни и софиянци,
> CANONIO ела с мен в колата от София до Варна например и ще
> останеш изумен като видиш как от 100 идиота които са ме засекли
> 97 са с номера С или СА. [ezik]

Много ми е интересно, ако спреш всичките идиоти с регистрация СА колко от тях ще са родени в София. Много мразя тази тема, защото да си селянин е състояние на духа, а не се определя по месторождение, но ти ме предизвика.
А по темата - на всички им е писнало, ама да не забравяме че нито депутати, нито вандалите са вносни - все са си наши творения...

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: boni   
Дата:   14-01-09 21:18

Иване, само да направя забележка, че Жоро е написал "Снимки от мен и от Бони" . Нито имаме претенции да сме правили подробен репортаж от събитието, нито сме имали такава цел, нито сме фоторепортери. Просто бяхме на протеста, както и много други форумци, които видяхме. Аз лично пристигнах към края и след големите размирици.
Вече имаше кордон, който избутваше протестиращите към страничните улици. Опитах се да мина с апарата, но полицаите ми преградиха пътя. Показах си прес картата и се опитах да ги заобиколя, а единия ме хвана здраво за ръкава и ме дръпна доста силно и грубо в страни с доста цинични забележки относно пресата...
Явно е имало много лумпени, които са провокирали размириците, но е факт, че към края полицията много не подбираше и се дръжеше бая агресивно.

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: explorer   
Дата:   14-01-09 21:18

ALBIREO [smilie24]

Само да добавя, че дори и когато са отишли на тези демонстрация, работата на полицаите не е да бият когото и да било, вкл. хулиганите, които са ги нападнали с боксове и бутилки. Нямат право да бият. Имат право да им сложат белезниците. Ако ще се бият, да свалят шлемовете, щитовете и униформите, и да излязат да се бият като мъже... дали ще им стиска обаче?


Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: ТодоротВарна   
Дата:   14-01-09 21:19

Не, не полицаите са виновни, че "българия" е на това цветущо положение а все един от нас, кой работник ще напусне работата си ей така за да излезе срещу Ахмедчо, Първанчо и Сергейчо, след като годиини все ги гледаме усмихнати и доволни по новите [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: canonio   
Дата:   14-01-09 21:19

Пфуууу,
как ме оплюхте...

Отидете и обяснете на майката на декстър как работи полицията.
После обяснете на екобо къде му отиде техниката.


шматки... полицията няма да ви помогне никога, дори да имате крещяща нужда от нея. Ако ви изнудват за пари, ще помогне да ви вземат парите. Ама всичките дето ме плюят по-горе явно имат по един кух полицай в рода си, та са длъжни да ги защитават...

Аз от полицай свършена работа не съм видял. Там работата е да мине денят и да вземем заплатата...

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: мара   
Дата:   14-01-09 21:21

nikton1954, прочети нагоре, както и по другите теми, инак: другарите пак си изиграха ръцете. извадиха и от ръкавите. тъй като алтернатива и опозиция в таз д-ва няма, няма и кой да оглави един сериозен протест. така с 10 клакьори се постига чуден ефект в/у лумпените и се опорочава всеки уж мирен протест. всички се нахъсват един с/у друг, а другарите кротко хапват кифтета в парламента и гледкат сеир. после спрятат информационните сводки (щот ние в независима журналистика не вярваме, нали?) и почват да повтарят "истината". само гледай фф - ще се изяде взаимно фотографското братство... а другарите ще изядат кифтетата. ма и още ще искат.

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: kudra   
Дата:   14-01-09 21:23

Марче [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: ТодоротВарна   
Дата:   14-01-09 21:24

МАРА [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: Ivan_A   
Дата:   14-01-09 21:25

Бони, прав си - "снимки", но снимки, които са документални.
Аз не бях там, аз не зная, че ти: "...Аз лично пристигнах към края и след големите размирици...." - разглеждам снимки.
... от които не мога да разбера, че "...Явно е имало много лумпени, които са провокирали размириците. ..."

Другото разбрах добре.

Фотографията е лична. [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: apollo   
Дата:   14-01-09 21:30

Как ще реагирате когато някой "виден" Европеец каже: Хммм, тия Българи освен да крадат, лъжат, съсипват и смърдят друго не могат... как бихте се почувствали. Това е за онези дето обичам да поставят под общ знаменател.
Иначе вътрешно най-вече или са доволни как са отразили събитието или ги е яд че заради работата си не са успяли [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Парички от фотографияяя, парички от фотографияяя... това е началото на края [ezik]


Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: hotsnail   
Дата:   14-01-09 21:33

Снимките са супер - браво!

Пък за простевста ясно БКП и ДС винаги така са правили.

Те партийния дом не се посвениха да запалят едно време, та сега едно меле няма да спретнат.

Да не са вчерашни, колко ревлюции са направили по света тия другари.... то не е Африка не е Южна Америка, Югоизточна Азия, Югославия ехееее тука една България ще им се опре....

Не са полицайте виновни, просто такъв е сценария. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: chicken   
Дата:   14-01-09 21:33

4i4obenjy написа:

> Жоро, моите уважения към тебе като фотограф на пейзажи, но
> репортажа /особено екшъна/ не са ти сила. Пълна скука са ти
> снимките на фона на това което са направили колегите
> фоторепортери http://e-vestnik.bg/?cat=15


Аз не бих си рискувал техниката (и сигурно не само) за подобна насрана кауза. На момчетата от Ройтерс сигурно им плащат достатъчно, а ентусиазма на тези от Булфото го оценявам, но не бих го проявил. Иначе са готини снимките де.

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: boni   
Дата:   14-01-09 21:34

Иване, исках да ти кажа, че е едно "снимки от събитието" и съвсем друго , "подробен репортаж от събитието" . Нямаме претенции за последното, нито сме имали за цел да предадем цялата хронология на протеста. Показали сме снимки, които направихме на място, както и останалите форумци.
Подробни репортажи има в новинарските сайтове - булфото и т.н. Там са професионалисти в тази област и са се справили добре. ФФ не е новинарски сайт.

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: explorer   
Дата:   14-01-09 21:36

Дали да не напиша едно писмо до баварските полицаи? Например така - уважаеми служители на реда, днес в България се проведе демонстрация с искания за оставка на премиера и правителството. Демонстрацията прерастна в кървав сблъсък, при който полицаи биха протестиращи. За голямо мое учудване, повечето полицаи, освен че бяха в пълно бойно снаряжение - с противокуршумни жилетки, щитове, палки и т.н. носеха шлемове с емблемата на Баварската полиция. Помислих си, че може би баварските служители на реда ще се заинтересуват какви действия се извърват от хора, носещи тяхната емблема.


https://photo-forum.net/static/forum/2009-01/wwtu6122.JPG


http://photo-zona.net/images/user15/album16951/preview/1231953511_pkbn2101_17.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: livinginchaos   
Дата:   14-01-09 21:36

Има полицаи и полицаи. Едните разбират народа, другите псуват и бият, защото тях пагона ги пази. Но пагона човек не прави. Колкото до ултрасите, тях няма да ги коментирам. Живея в Пловдив знаете как са агитките на Ботев и Локото, Левски, ЦСКА няма значение.Те ходят да се бият, а не да гледат мач или протестират. Все пак всичко опира до човека. А депутатите от цялата ситуация са най-умни, защото знаят че пак ше се наместят и ние пак ще си ги изберем! Как се вика Българина си е овца и патриот вкъщи пред ракииката и салатката!

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: iordanov   
Дата:   14-01-09 21:36

Канонио учуден [smilie18]
И оплют [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: canonio   
Дата:   14-01-09 21:40

iordanov,
колко милиционера сте в къщи, като не броим баба ти и детето?[smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: iordanov   
Дата:   14-01-09 21:41

Цяло РПУ.
Семеен бизнес [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: canonio   
Дата:   14-01-09 21:45

Малко ви остана на семейния бизнес. Като измрат наркоманите и пияните шофьори....[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: мара   
Дата:   14-01-09 21:46

що не земете да са сбиете публично? аз ще мина с шапката и после ще разпределя честно благата[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: tonevjr   
Дата:   14-01-09 21:49

Explorer, по-добре недей...тука полицайте са толкова спокойни,ще им докараш инфаркт с такова писмо![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: iordanov   
Дата:   14-01-09 21:49

Работа бол, Канонио, нямат избиване, веднага се запълват ваканциите. Нас не ни мисли ти, душата ти страда, виж там да не генетично [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: aeobs   
Дата:   14-01-09 21:49

iordanov, смешно ли ти е?
Какво ще кажеш на хората които канонио е споменал за полицията, обясни ни и на нас за хилядите такива примери.
Дай ми един случай с добре свършена полицейска работа и благополучен край.
Още от едно време тези които се оказваха на улицата на 20 години, половината станаха безкрупулни престъпници другата половина сложиха униформите.

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: iordanov   
Дата:   14-01-09 21:54

aeobs, кви обяснения, кви примери. Изтрещяхте напълно. Примерът е по-горе в снимки. Великолепно свършена работа.

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: explorer   
Дата:   14-01-09 21:55

Полицаите в България са корумпирани и алчни търтеи и безделници. Няма честни полицаи - ако имаше такива, те отдавна биха си хвърлили оставките. В България има повече полицаи на глава от населението отколкото във всяка друга страна от ЕС, повече дори отколкото в Ню Йорк, затова пък ефективността на българските полицаи е изключително ниска. Наскоро "пушиха", "пиха вода" и "ядоха понички" за да покажат, че искат по-високи заплати - няма проблем бе, уволняваме половината и удвояваме заплатите на останалите.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: canonio   
Дата:   14-01-09 21:55

iordanov,
аз много страдам...
Тъкмо си трия снимките от профила, щото като ви тегля една майна и ме затрият, няма да мога да ги разкарам[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Заслужавате си и униформите и заплатите и съдбата.[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Аз от полицай нищо добро не съм видял през живота си.
И онова време, дето много го хвалят - обраха ни на рожденният ми ден, през 1981 година. Хванаха дедовия. Всичката ни е такава.

Пожелавам ти всичките ти деца да станат полицаи.[smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: iordanov   
Дата:   14-01-09 21:58

Аз ще съм по-благосклонен - пожелавем ти да те оберат на рожденния ти ден през 2081. И да ти хванат дедовия [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: mmartinov   
Дата:   14-01-09 21:58

mouseee написа:

> mmartinov написа:
>
> > никога няма да стане нищо свестно в тази държава, докато
> > продължават разни чичета да делят всичко на селяни и
> софиянци,
> > CANONIO ела с мен в колата от София до Варна например и ще
> > останеш изумен като видиш как от 100 идиота които са ме
> засекли
> > 97 са с номера С или СА. [ezik]
>
> Много ми е интересно, ако спреш всичките идиоти с регистрация
> СА колко от тях ще са родени в София. Много мразя тази тема,
> защото да си селянин е състояние на духа, а не се определя по
> месторождение, но ти ме предизвика.
> А по темата - на всички им е писнало, ама да не забравяме че
> нито депутати, нито вандалите са вносни - все са си наши
> творения...
Ами аз като съм роден в София , но никога не съм живял там какъв съм- Софиянец[smilie10]
Такъв си какъвто се усещаш. аз съм европейски гражданин и когато чуя разни фашисти като Бойко Борисов да въвеждат ограничения в столицата за провинцията няма как да се сдържа. Ако провинциалистите решат да ограничат столичани и лятото да не ги пускат в провинцията за почивка на Перловска река ли ще идете[smilie19] [ezik]
Когато отговаряш на някого чети всичко за да влезеш в час Не ми пука за някой откаде е, не искам да ми пречи[smilie24]
Драги ми ALBIREO , слагаш своите мисли в чужди глави и разсъждаваш за неща в които явно не си в час. Когато казваш на някого да зареже работата си, да зареже това което е правил цял живот, дали съзнаваш плитката си мисъл?[smilie10] Значи заставаш зад група наркоманизирани ултраси, на които е платено да отидат там и да създадат безредици и казваш че по-добре е полицая да напусне работата отколкото да ги набие. ОК ще напуснат и когато вече ги няма, тези ултраси ще влезат в твоя дом, ще потрошат твоята кола и ще пребият твоите близки.

канонино , я кажи колко задържани след това са били осъдени?
Искам да те светна че полицаите не разследват нито открадната техника нито убийства- те охраняват. Разследват криминалисти, дознатели и някакви такива- учени глави дето са с вишо. има и едни дето спират коли с палки и всеки ги псува, ама и те не са полицаи. Тези днес и те не са точно полицаи. Всеки обаче турга общия знаменател "Полицай" и турга етикета "Боклук" . Полицията е Боклук, прокуратурата е Боклук, депутатите са Боклук, президента е боклук, медиите са боклук, селяните и те, кметовете, шофьорите, циганите, турците, футболистите, съдиите, журналистите-всички са боклук- само ние не. Ние сме най-умните , най-талантливите, най-красивите, с най-дългите и най-дебелите, най-силните, в най-красивата държава, с най-силната ракия с най-красивите жени, с най големите цици,най-най-най, обаче тея боклуци ни пречат да се развием- малко като онзи дето имал страховито и кръвожадно куче пазач, ама му го откраднали [ezik] [ezik] [ezik] [beer] [smilie5]



Публикацията е редактирана (14-01-09 23:12)

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: canonio   
Дата:   14-01-09 21:59

Искам да те видя, как ще удариш сина си, ако го видиш с едно паве пред теб...
Смешници.
Срам за цялата страна. На щитовете още има "солидарност с медиците в либия".. Палаячовци... Тогава за къв чеп ги лепихте тия неща?[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]
Пък шлемовете, подарък от загниващият капитализъм... Вижте им емблемите...


[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: мара   
Дата:   14-01-09 21:59

по презумпция полицията требе да варди реда. в българия ред няма. кво пазат тогаз? има и свестни хора, разбира се.... ма на една чудна зелена поляна кат има един боклук, кое 1-во виждаш? боклука или поляната?

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: ТодоротВарна   
Дата:   14-01-09 21:59

canonio едва ли полицаите са по лошите от политиците и не са те виновни за цялеция бъркоч в държавата - мутри политици

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: mouseee   
Дата:   14-01-09 22:00

canonio не се пали толкова на тъпотията... то е ясно, че слепците няма да прогледнат, ама признай че и ти сигурно си плащал като те спрат катаджийте...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: canonio   
Дата:   14-01-09 22:02

mmartinov,
аз не съм от София братле.
При нас във Варна, полицаите преджобват наркоманите, за да си купуват кифли.
Гледам да ви помогна....
Че като гледам какви свински физиономии са зад шлемовете, се сещам веднага що диан димов е във вегас...

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: J0R0   
Дата:   14-01-09 22:02

Иван А, Чичобенджи, чест е за мен че сравнявате тия мои скромни снимки с БТВ, Булфото или Ройтерс, па макар и в негативен план.
[smilie24] [smilie24] [smilie24]
Трябва да ви напомня само няколко малки разлики в начина по който са правени едните и другите.

1. БТВ, Булфото и Ройтерс имат екипи, от добре подготвени и екипирани фоторепортери. Снимките са разнообразни, правени от различни точки на площада. Аз не съм репортер по професия и нямам претенциите да бъда (което не значи че не мога да снимам събития за личен кеф, нали)

2. Репортерите на БТВ, Булфото и Ройтерс в днешния ден са на работа. Аз бях тръгнал до общината да си оправям осигуровските и пътьом минах да видя какво става, дори не се бях подготвил с обективи, имах един дълъг в себе си и един фишай.

3. Хората на БТВ, Булфото и Ройтерс имат пропуски за Парламента, което им осигурява достъп до стълбите на НС, зад загражденията, тълпата не им пречи. Оттам са правени доста от ефектните кадри, както се вижда - в епицентъра на събитията са. Много от простите репортери нямаха тая привилегия - срешах в тълпата да се блъскат като мен фотографи от доста всекидневници.

4. На БТВ, Булфото и Ройтерс им пука какви снимки ще направят - добри или лоши, защото това им е хляба. На мен не ми пука, защото не ми е това хляба.

Все пак благодаря за вниманието! Смятам че истината се сглобява от многото парченца от пъзела, надявам се моите кадри да са едно от малките парченца.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: canonio   
Дата:   14-01-09 22:05

mouseee,
винаги плащам на катаджииите.
Щото като не им платя, пак отивам при тях, само че в работно време, и вися на опашка, дето ще ме изгонят от работа ако я изчакам цялата...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mmartinov   
Дата:   14-01-09 22:05

canonio написа:

> mmartinov,
> аз не съм от София братле.
> При нас във Варна, полицаите преджобват наркоманите, за да си
> купуват кифли.
> Гледам да ви помогна....
> Че като гледам какви свински физиономии са зад шлемовете, се
> сещам веднага що диан димов е във вегас...
За съжаление такива са вече мутрите на 80 % от българите- озлобени, затъпели и никой не може да помогне.
и аз плащам на катаджиите защото ще ми отнеме време пари и нерви ако не си платя :)



Публикацията е редактирана (14-01-09 22:06)

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: aeobs   
Дата:   14-01-09 22:07

Тодор, вярно е, че и ние сме достатъчно глупави да се настройваме срещу тях докато те са само средство, а тези които им дърпат конците остават извън обсега.

А пък най-обичам изказвания от рода на политиците са боклуци. Ами боклуци са както и 80% от българското население. Депутатите са нагледна извадка за масите в нашето общество.
Затова оправия никога няма да има. Хората които ставаха за нещо заминаха преди наистина много време.

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: rumenn   
Дата:   14-01-09 22:07

абе какъвто народа.. такава и държавата.. не е като да не е заслужено [smilie18] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: mouseee   
Дата:   14-01-09 22:08

е тук вече съм съгласна с mmartinov "За съжаление такива са вече мутрите на 80 % от българите- озлобени, затъпели и никой не може да помогне." А истината е че не останаха и много... чужбината е пред нас...

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: mouseee   
Дата:   14-01-09 22:11

canonio то така се е започнала корупцията - за по-голямо удобство... е то не може хем ти виновни хем продължаваш, ако си толкова против ще висиш на опашката и да не преувеличаваме - никой не са го изгонили от работа за това...

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: Grandpa   
Дата:   14-01-09 22:12

Що бе, кадрите на Жоро са си много наред. Може да не са по-репортажни от тия другите, но като качество и изпълнение ми стоят много добре.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chicken   
Дата:   14-01-09 22:13

canonio вярно си изтри снимките [smilie21] [smilie21] [smilie21]
А такива спорове във форум пък съвсем не мога да ги разбера. Ако не е на маса, си е меко казано скучно та дори малоумно

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: Ivan_A   
Дата:   14-01-09 22:13

Joro, дори и в негативен план, все пак е форма на оценка, нали?
Така мисля.
Форумът е фотографски, темата е репортерска:"На площада пред Народното събрание - ДНЕС" - репортерски звучи, нали?!
Пусната е не в "клуб", а във "форум".

Това е причината да оценям репортерското внушение на снимките.
Започнат ли репортерски снимки словесно да се обясняват с причини ... - по-добре от мен го знаеш какво е.

Дано поне си оправил осигуровките си.[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: privilege   
Дата:   14-01-09 22:14

руменн, бях го написал доста по-дълго, но ти си го казал същото достатъчно кратко и ясно, та рещих да не си развалям настроението.


канонио, аеобс, мислех си, че имате повече самоуважение за да опонирате на безумните глупости които са изписани тук.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: GM   
Дата:   14-01-09 22:15

canonio написа:

> Пфуууу,
> как ме оплюхте...
>
> Отидете и обяснете на майката на декстър как работи полицията.
> После обяснете на екобо къде му отиде техниката.
>
>
> шматки... полицията няма да ви помогне никога, дори да имате
> крещяща нужда от нея. Ако ви изнудват за пари, ще помогне да ви
> вземат парите. Ама всичките дето ме плюят по-горе явно имат по
> един кух полицай в рода си, та са длъжни да ги защитават...
>
> Аз от полицай свършена работа не съм видял. Там работата е да
> мине денят и да вземем заплатата...





Напълно съгласен с Канонио...Полицаите са най-некадърните и мързеливи избиващи комплекси неудачници...[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: sunnyshot   
Дата:   14-01-09 22:16

абе набитите не ми приличат на лумпени... [smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: Мартин_Илиев   
Дата:   14-01-09 22:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: canonio   
Дата:   14-01-09 22:21

chicken,
това не е спор. Това е просто противопоставяне на интереси.
Моят интерес е да нямам пребит от полицаи роднина. Аз нямам престъпници в рода си.
Полицаите и воените следват заповеди наистина, но и те са на полицаи и военни. Прост човек, заповядва на още по-прост човек да бие деца...
Там е проблемът разбираш ли? Плащам едни данъци, полицая ми говори на Ти и ми бие детето. Нямам интерес да храня група свинари, отишли в града, само и само да избегнат сутрешното (ранно) хранене на животните в обора. Виж им физиономиите...

(емотикон с повръщане)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: canonio   
Дата:   14-01-09 22:24

Мартин_Илиев,
не ме наричай "тъпак", приятелю.[smilie3]

Последният път когато ми забиха 2 шамара, не съм се занимавал с полицаи, и слава богу.

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: mouseee   
Дата:   14-01-09 22:26

Едно е сигурно - полицай не се става лесно... поне за София е задължително да си платиш ... и не са слухове, а имам познат на който му поискаха за радост му дойде акъла и се отказа...

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: aeobs   
Дата:   14-01-09 22:29

Илиев, защо си мислиш, че сега не мога да дойда да ти бия 2 шамара и да извърша останалите действия без да ми се търси отговорност после.
Убийците на момчето студент ги пуснаха за 500лв. гаранция при което медиите и обществото гръмнаха и заради натиска ги прибраха за непредумишлено убйство. Това също провокира масите и накрая ги затвориха за предумишлено.
Така, че познай какво мога да правя ако реша.

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: zariio   
Дата:   14-01-09 22:30

Само дето това горното не е много свързано с редовите полицаи а по скоро със съдебната система[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: iordanov   
Дата:   14-01-09 22:31

Канонио, наляга ме скука, еднообразен сте. Желая Ви сладки сънища, както на Вас, така и на очарователната Ви другарка [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: ТодоротВарна   
Дата:   14-01-09 22:31

canonio забравили българската поговорка за рибата и главата , от къде се вмирисва, ако има поне едни снанишко наказан , редко полицай ще си позволи да удари човек

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: Stoychev   
Дата:   14-01-09 22:31

Не разбирам защо толкова се заядохте за тези снимки. [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: Стефан   
Дата:   14-01-09 22:32

Ето малко снимки и от мен


https://photo-forum.net/static/forum/2009-01/lmtn2234.JPG


http://photo-zona.net/images/user99/album16957/large/1231962733_drya9269_IMG_7530.jpg



тук

Снимах повече видео

Отношението ми към протеста е доста противоречиво... И не заради лумпенско-провокаторските елементи, за които вече има данни че са били целенасочено внедрени, не е много ясно от кого (на бат Бойко не му е много чиста работата, ама си е мътно). Просто повечето хора (на брой не много повече от полицаите) не бяха съвсем наясно за какво точно протестират. Единствените ясни, смислени и най-важното наистина насочени срещу корупцията и мафията искания пак бяха на природозащитниците. Които се е интересувал знае какви промени в какъв закон се готвят в сградата пред която се протестираше днес и чии мафиотски интереси обслужват. Нещо съвсем конкретно и показателно. Не искам да изпадам в положението на Нереалния с неговото постоянно "през 1997-а като сваляхме правителството", във вариант "през лятото на 2007-а като протестирахме за Странджа и Рила", но ако има някои който наистина се бори срещу мафията в България, то това са природозащитните организации... А повечето хора въобще не знаят и те срещу какво протестират. Правителството ще ми свалят, 5 минути преди избори, когато вече и по Конституция не може да се иска вот на недоверие, просто защото вече няма за кога. И като го свалите какво - вашия "любим" президент (дето даже ще му забравите името от постоянното повтаряне на един псевдоним) ще назначи служебно правителство до провеждането на избори и бат Бойко пак няма да се докопа до властта преди конституционния срок... По-добре да се мисли на изборите и да се гласува, пък ако ще и с невалидна бюлетина ако не може човек да намери своето представителство...[smilie8]



Публикацията е редактирана (14-01-09 22:46)

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: iordanov   
Дата:   14-01-09 22:32

Освобождаваме напрежението [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: canonio   
Дата:   14-01-09 22:34

iordanov, мерси, лека нощ[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: aeobs   
Дата:   14-01-09 22:35

zariio, именно - ние нямаме съдебна власт, тръгнали сме да обсъждаме полицията като орган.

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: iordanov   
Дата:   14-01-09 22:36

aeobs, сега пък орган. ми циничен ставаш, мръсник такъв [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: zariio   
Дата:   14-01-09 22:37

Добре де толкова ли е сложно.Полицаите ни са такива щото ние сме ги направили такива бе хораааа.Всеки им бута рушвети и после псува полицията.Абсолютен парадокс!!!

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: El_Fuego   
Дата:   14-01-09 22:38

Стефане, оправи си линка, снимките ти са тук.

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: asahi   
Дата:   14-01-09 22:39

Абе вие да не мислите, че руският милиционер, гръцкия, американския, френския, бразилския полицай ще се държат по-различно? Я слезте на земята, моля.

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: zariio   
Дата:   14-01-09 22:40

aeobs,аз като гледах репортажа последните виновни за мен са полицаите.
Аз студенти не видях.На първа линия бяха абсолютни олигофрени провокиращи по всякакъв начин полицаите[smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: mouseee   
Дата:   14-01-09 22:42

zariio и аз тва казвам - всички псуват корупцията, обаче предпочитат лесния начин...

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: exile   
Дата:   14-01-09 22:43

студентите бяхме към 20-30% от протестиращите.
гледам възрастово, даже не искам някой да си помисля, че имам нещо общо със студентските организации и прочее...

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: мара   
Дата:   14-01-09 22:43

органът не може да бъде член!
правило нонер едно на деполитизацията.

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: Canon   
Дата:   14-01-09 22:43

Абе ясно е отношението на полицията към хората - другите са педераси, заявено от жандармерист в прав текст и заплашителен тон- след 1мин и 40сек


http://vbox7.com/play:2a3a75a4&ef=1


Затова и на други клипове се вижда бой по главите на наведени хора с ръба на щита , което е превишаване на правата и може да е смъртоносно

Нагласена работа с явното съучастие на полицията [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: Стефан   
Дата:   14-01-09 22:48

El_Fuego, мерси, оправих го.

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: Canon   
Дата:   14-01-09 22:49

Абе удряй - това е свободата на словото [smilie23]



Публикацията е редактирана (15-01-09 01:18)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: canonio   
Дата:   14-01-09 22:50

Да от 01:50 до края е много цветущо...

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: livinginchaos   
Дата:   14-01-09 22:51

Canon гледах го този клип, бях потресен от това, че такива хора трябва да са представителни полицаи и да бдят за размирици. Та то те самите са размирици! Отишли са не да помагат а да показват мускули и превъзходство. Както казах пагона ги пази...

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: mmartinov   
Дата:   14-01-09 22:54

Тази тема излиза от контрол, сега ще нахлуят админите и ще развърлят шамарите [smile]
Иначе сериозно, по форумите дискусия не може да стане, защото липсата на емоции и визуален контакт със събеседника изродява всеки разговор. Сигурен съм че очи в очи 80% от нещата изписани тук едва ли ще се кажат.
Всеки се пали, хвърчи огън, често хора на едно мнение се плюят един друг щото не четат. Ето и Канонио взе че си затри снимките- акт с които нищо не постига- Не виждам какво ти бяха виновни снимките че ги затри. Това че няколко души сме се изказали по-остро по твой адрес не значи нищо. Просто на всеки му избива парата по различен начин :)

Ама така е и навсякаде в държата и принципа "Разделяй и владей" важи с пълна сила.
Канонио аз не защитавам полицаите по принцип, ами ги защитавам в конкретния случай днес.

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: Canon   
Дата:   14-01-09 22:54

http://www.youtube.com/watch?v=Xu4y3VFzsFs

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: apollo   
Дата:   14-01-09 22:55

Защо сте още тук [smilie11] Бягайте на площада да не изпуснете някой уникален кадър де [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: georgi969   
Дата:   14-01-09 22:56

Някои изкараха късмет,че не протестираха по тази начин по-назапад.
Правителството е корумпирано,некъдърно и крадливо.Нотова в което се изроди този протест няма да доведе до нищо добро.даже обратното-развързва ръцете на Сергейко и компания.

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: canonio   
Дата:   14-01-09 22:56

mmartinov,
снимките си ги изтрих, защото ако ме затрият админите, не мога да вляза в профила си и да ги махна. Не е свързано с категориите и точките. Нито пък е знак на някакъв протест.

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: мара   
Дата:   14-01-09 22:57

цветущо е зелето на баба ти....тва е разговорна реч, както неведнъж е ставало дума по темите[smilie18] аз кви съм ги чувала...! тоя има да се учи още...
и, канонио, аз, за разлика от теб-не плащам рушвети! карам ги да пишат. нека пишат, нека се учат! найш ли кво е весело кат почнат да те питат как се пише "фолксваген"????[smilie18] някои са свестни хора- пак да натъртя!!! и такива съм виждала не рядко, ма системата е: един работи, 10 му пречат.

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: boni   
Дата:   14-01-09 22:59

Абе чудя ви се на акъла с тоя стремеж за разправии ама айде...
Канонио, админите първо предупреждават, после блокират и накрая затриват. Освен това като затрият някого, снимките му се изтриват автоматично. И освен това никого не са тръгнали да затриват.

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: canonio   
Дата:   14-01-09 23:00

мара,
като пишат 2 пъти и трябва да възстановявам точки. Аз нямам време за такива глупости....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: canonio   
Дата:   14-01-09 23:03

boni,
нормален спор подехме уж....

Преброй аз колко хора обидих недвусмислено в тая тема, и после виж какво се написа по мой адрес.
Викам си, като почна да излизам от добрия тон, ще ме затрият... Удържах фронта дето се вика...[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: Canon   
Дата:   14-01-09 23:03

Днес по радиото казваха, че протестиращите пиели и хвърляли пълни бутилки по полицаите. Разглеждах по много снимки и нещо не видях тези бутилки. Сигурно и факира Мити е участвал и ги е превърнал в снежни топки. Но видях и въоръжен с палка участник, сигурно е специално поканен от студентите, да е в първата редица срещу полицията

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: мара   
Дата:   14-01-09 23:07

канонио, аз не съм пълен уставняк, ма се старая...е, напоследък и не карам много, ма преди навъртах по 70 км в софето всеки делничен ден[smilie5] имам не повече от 2-3 акта за 20 години...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mmartinov   
Дата:   14-01-09 23:09

canonio написа:

> boni,
> нормален спор подехме уж....
>
> Преброй аз колко хора обидих недвусмислено в тая тема, и после
> виж какво се написа по мой адрес.
> Викам си, като почна да излизам от добрия тон, ще ме затрият...
> Удържах фронта дето се вика...[smilie18] [smilie18] [smilie18]
Аз лично се извинявам, понякога думите изпреварват мисълта. Държа си на мнението, ама не по начина по които го изразих[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: Grandpa   
Дата:   14-01-09 23:12

Нищо не разбрах от тоя протест.

Иначе средностатистическият редови български милиционер/полицай винаги е бил и винаги ще си бъде ограничен и с откровено неясни морални критерии и задръжки. Това вероятно нищо и никога няма да го промени.
Но и като такъв може чудесно да си върши работата.
Трябва обаче да му се подават ясни и точни сигнали. Не може един път да го биеш през пръстите за нещо, друг път да го караш да върши същото това нещо. Като куче - не си ли систематичен - кучето не те разбира.
Оставиш ли го на автопилот - забравя трнираното и подивява.

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: мара   
Дата:   14-01-09 23:13

Grandpa [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: sofianec   
Дата:   14-01-09 23:13

Полицейска държава - не, а милиционерски кенеф!
Това дори в чужбина го разбраха[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: canonio   
Дата:   14-01-09 23:13

Маро,
шофьора на автобуса на "Груп" примерно, докато дойде от Сф до Вн, прави между 80 и 150 отявлени нарушения. Ама не ги спират често... Що?
Тези дето носеха навремето вестниците, правиха София-Варна за под 4 часа. И тях не ги спират.

Тия дето ме изпреварват с 260, и тях не ги спират.

Е кого да спрат, освен мен?[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: Нереален   
Дата:   14-01-09 23:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: flipbeat   
Дата:   14-01-09 23:14

Ройтерс и Булфото ?!?!?!?

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: мара   
Дата:   14-01-09 23:19

канонио! чети кротко и внимателно темите! има несметна мъдрост! ето, сега ще ти кажа какво да правиш, ако караш с превишена скорост и те спрат. ще ти напишат акт, но повече нищо няма да се случи. в 2-та реда за възражения пиши: бях произволно избран от група движещи се автомобили. може и сам да си бил, тва пиши! автоматично отпадат обвиненията, защото нама как да се докаже чия скорост е засякъл радара! инак аз предпочитам да се оправям словесно и най-често до...ммм...акт...не се стига.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: canonio   
Дата:   14-01-09 23:24

Маро, недей ма.. ще ме умориш от смях[smilie18] [smilie18] [smilie18]

я кажи и за коланите и фаровете... като ги позабравя един вид[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: мара   
Дата:   14-01-09 23:26

аз винаги мога да твърдя, че съм бременна(поне още няколко години ще минава) и затва не слагам колан. за теб не знам[smilie5] а фаровете не ги забравям обикновено, ма за тях не махат точки, така че споко[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: canonio   
Дата:   14-01-09 23:28

Относно лумпените, тия снимки си харесах, и точно защото няма лумпени:

[smilie24]



https://photo-forum.net/static/forum/2009-01/iskv4457.JPG


http://photo-zona.net/images/user15/album16951/large/1231953508_ivdv2402_15.jpg






https://photo-forum.net/static/forum/2009-01/czkt5087.JPG


Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: mouseee   
Дата:   14-01-09 23:28

е ще ми си възвърне вярата във форума.... като спадна адреналина и взе че ще стане разговор [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: boni   
Дата:   14-01-09 23:29

Да, това са студенти. Не знам какво стана и защо стана така, но момчето пострада.

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: мара   
Дата:   14-01-09 23:36

айде, квот можахме - оспамихме, време е за сън[smilie5] лека нощ от мен https://photo-forum.net/joro/emoticons/sarpichuk.gif

съединението прави силата! да живей!

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: Георги   
Дата:   14-01-09 23:41

даа това е нашата полиция

затваря си очите пред всичко, но ако трябва да ошамари някой хлапе, няма проблеми [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: n1x0n   
Дата:   14-01-09 23:50

Че полицията беше тотално неадекватна - спор няма.
Не преби ултрасите, когато трябваше, а после си изкара нервите върху некви дечица. За мен фуражката дето ги командваше от стълбите на НС е виновен за грешните решения.

А че повече от половината пукнати глави на демонстранти бяха от "friendly fire" - можете да сте сигурни. Тия говеда дето мятаха от задните редове - изобщо не усещаха, че стигат само до тълпата - не и до ченгетата.

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: Essenov   
Дата:   14-01-09 23:54

http://retv.bg/?video_cat_id=4



Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: canonio   
Дата:   14-01-09 23:56

Ей този мирен демонстрант е трябвало да пребият първо:




https://photo-forum.net/static/forum/2009-01/izxp2104.JPG


http://photo-zona.net/images/user14/album16948/large/1231944038_vkxy2461_DSCF9571.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: HopeSpringsEternal   
Дата:   15-01-09 00:03

народеее, колко сте заблудени за тези протести.

поред:
1. това са първите протести от които комунисто-турско-испанската шайка се подрискаха от страх, затова и се опитват да ги ограничат законово. и от тракторите се бяха спекли, обаче им хванаха цаката с теглото на машините. но сега няма какво да правят и се сдухаха. обърнете внимание как се опитват да ограничат протеста с дребни но важни промени в правилата.
2. провокаторите са хората на Болен Свинеров. защо иначе той не се показа да оглави протеста. на него още от самото начало му е платено да оглави крайните и чрез него те се използват за правилните цели, в случая да опропастят протеста.
3. схемата на работа с провокаторите е абсолютно елемнтарна, срамота че оргнизаторите не са се подготвили.
4. разберете ги полицаите - цял живот са мечтали не да защитават правдата и свободата, нали никой не си мисли, че това им е в главата. не другари, те цял живот мечтаят за онзи ден, в който ще получат заветната заповед, ще скочат на битка, която знаят че ще спечелят и това ще е техният звезден миг - мигът на РАМБО. ей тва им е в главите.
5. протеста има смисъл!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! за политиците, лишили народа си от образование (протеста на учителите), закрила (протеста на полицаите), храна (протеста на земеделците), европейско самочуствие (нотите на европейската комисия и спряните пари), отопление (безсилието в кризата) и прочие и прочие, има само една мярка - ПРОТЕСТ. какъвто и да е.

успех!

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: mouseee   
Дата:   15-01-09 00:06

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: C41   
Дата:   15-01-09 00:12

Много ги чакахме мамицата им много.
Малко им остава, но трябва до крак да бъдат изтрепани.

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: Svsvet   
Дата:   15-01-09 00:17

http://www.youtube.com/watch?v=Xu4y3VFzsFs


Това е изключително брутално! Тук се вижда как полицаите сериозно си превишават правата и бият хора, които са с гръб към тях. Да не говорим, че това става върху паметника на цар Освободител[smilie23] [smilie23] [smilie23] Точно това видео не видях някоя телевизия да го покаже. А трябваше...

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: iordanko   
Дата:   15-01-09 00:21

“ултраси на Левски и ЦСКА”
Какви са тия ултраси бе, братя?
“Ултрас”?! – това някакво ново хоби ли е? Нова порода? Член на кръжок по нещо?
Хубавичко ги погледнете: http://e-vestnik.bg/?cat=15
По ми приличат на лайнарчета в период на избиване на комплекси.

“...Полицаите са най-некадърните и мързеливи избиващи комплекси неудачници...”
Тъй ли? А дали значителен брой човечета от рода „Ултрас” утре няма да са от другата страна на огражденията?
Каквито са ни „ултрасите”, такива са и много от „бизнесмени/менките”, лекарите, „софиянците”, „селяните”, „бат’Бойковците” (ей т’ва е мъж, бе!), „Слави Трифоновците” (друг твърд мъж – вдъхновение на съвременния „ултрас”), народните ни водачи, .... нас.

Навсякъде по света полицията ще използва газ, или ще пребие всеки „ултрасоподобен” индивид, позволил си да премине определена граница, напр. да посегне (не дай си Боже с бокс) на полицай. Това е работата на полицията- своевременно да потушава напрежението, за да предотврати ескалирането му.
А дали полицията бие единстсено когато и който е необходимо, зависи от това колко са бившите и настоящи „ултра-мухльовци” в редиците и.

Дълбок поклон и евала пред всички вас, способни да различите „селянин” от „софиянец” само по снимка, особено ако лицата са с еднакви дрехи и с каски! Вие сте различни, изпъквате сред сивата тълпа и давате пример за най-висша духовност и за мироглед, който трябва да бъде приет от тези, стремящи се към „обезселенение”!

На всички снимали - благодаря за снимките!


Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: canonio   
Дата:   15-01-09 00:29

Навсякъде по света полицията ще използва газ, или ще пребие всеки „ултрасоподобен” индивид, позволил си да премине определена граница, напр. да посегне (не дай си Боже с бокс) на полицай. Това е работата на полицията- своевременно да потушава напрежението, за да предотврати ескалирането му.


Да, иди го обясни на гърците... Заради един полицейски произвол, не само че нищо не потушиха, ами изкараха всичко живо по улиците.
Утре ако пребият брат ти, синът ти или баща ти, пак ли ще ги защитаваш тия свине в униформа?

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: mouseee   
Дата:   15-01-09 00:39

Не може да ни се отрече колоко сме пробивни, работливи... В БГ има 5 милиардери, 10 000 милионери
http://info.rozali.com/novini/p9484.html

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: canonio   
Дата:   15-01-09 00:40

Като изтърват валутния борд, всички ще сме милиардери.

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: Reptile   
Дата:   15-01-09 00:40

Мъчно ми е за всичко това...мъчно ми е че не можем да се променим...мъчно ми е и за хората и за полицаите ... все обикновени хора...едните на работа..другите пък не отишли на работа за да упражнят гражданското си право на протест...няква банда олигуфренчета опропастяват всичко...а виновниците за катастрофата...къде ги... еххх ... крият се ...


В МЕХАНАТА

Тежко, тежко! Вино дайте!

Пиян дано аз забравя

туй, що, глупци, вий не знайте

позор ли е или слава!



Да забравя край свой роден,

бащина си мила стряха

и тез, що в мен дух свободен,

дух за борба завещаха!



Да забравя род свой беден,

гробът бащин, плачът майчин, -

тез, що залъкът наеден

грабят с благороден начин, -



грабят от народът гладен,

граби подъл чорбаджия,

за злато търговец жаден

и поп с божа литургия!



Грабете го, неразбрани!

Грабете го! Кой ви бърка?

Скоро той не ще да стане:

ний сме синца с чаши в ръка!



Пием, пеем буйни песни

и зъбим се на тирана;

механите са нам тесни -

крещим: "Хайде на Балкана!"



Крещим, но щом изтрезнеем,

забравяме думи, клетви,

и немеем и се смеем

пред народни свети жертви!



А тиранинът върлува

и безчести край наш роден:

коли, беси, бие, псува

и глоби народ поробен!



О, налейте! Ще да пия!

На душа ми да олекне,

чувства трезви да убия,

ръка мъжка да омекне!



Ще да пия на пук врагу,

на пук и вам, патриоти,

аз вече нямам мило, драго,

а вий... вий сте идиоти!


...

Нищо не се е променило...българска работа [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: Стефан   
Дата:   15-01-09 00:40

Тъкмо видях на повторението на директното предаване на К3 как един човек призовава полицаите да отстранят провокаторите да не стане беля... Поиска да говори с офицер, дойде някакъв Григоров и с него си говориха, убеждаваше го че трябва да вземат мерки, даже го предупреждаваше че ще се оплаче от него ако не вземат. И докато приказваха през огражденията започна мелето...
Не знам доколко адекватно действаше полицията, но не беше съвсем малоумно и брутално... Ако беше действала както в някои други по-демократични държави от нас, аз например, и повечето хора нямаше да се измъкнем от площада съвсем невредими при така създалата се ситуация. Като почнаха да изтласкват хората от паметника на Цар Освободител бях там и се замислих какво ли ще стане ако тълпата се юрне панически. Пласирах се зад металната ограда на паметника, макар че и аз като Императора (както беше споменал в една друга тема) имах едно наум за тези металните шипове от оградата и какво може да стане ако в блъсканицата някой падне върху тях. Е оказа се, че не са толкова остри, успяха да ме бутнат на един от тях без особени последници. (ама и някои ме подпря отзад, понякога тълпата може и да е полезна освен да прегазва хора...)
Така или иначе самите действия на поицията по разчистването на площада бяха доста умерени пред вид това което можеше да стане.


https://photo-forum.net/static/forum/2009-01/mlvt0183.JPG


http://photo-zona.net/images/user99/album16957/preview/1231962849_kzjz6822_IMG_7546.jpg



Друг е въпроса, защо никой не го обяви официално, че протеста се прекратява поради заплаха за бомба. Дори и самите организатор казаха че са им казали постфактум. Аз само чух, има го и на видео записа ми, една жена иронично да коментира, че Бойко Борисов забранил протеста, щото Станишев е в Москава и той го замества [smilie18] Интересно ми е и как точно смятаха да изпозват кучетата


https://photo-forum.net/static/forum/2009-01/gsal9514.JPG


http://photo-zona.net/images/user99/album16957/preview/1231962983_jyfo5079_IMG_7578.jpg



Макар че гледах дали ще позная някого при толкова хора освен някои познати лица от природозащитните организации, познах само Албирео, има го на някои от кадрите ми, но не успях да му се обадя, разпръснаха ни в различни посоки.


https://photo-forum.net/static/forum/2009-01/syta5958.JPG


http://photo-zona.net/images/user99/album16957/preview/1231963093_cqrk8391_IMG_7606.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: iordanko   
Дата:   15-01-09 00:55

@canonio
Ти май четеш избирателно[smile]

Ако брат ми, синът ми .. са посегнали на полицай- да, ще ги защитя (полицаите).

"тия свине в униформа" не са уникални. От същата порода свине са, като тези в скъпите костюми, в белите престилки, или тези с тебешир в ръка. Ама стадото не е само от свине. Има и много други животинки. А и чистокръвни свине (в контекста на обсъжданото) няма. Просто всички сме си животинки, на които свинското в природата ни излиза наяве, когато условията са подходящи за това.

А сега да ти го върна: Ако се случи "тия свине в униформа" да спасят живота на "брат ти, синът ти или баща ти, пак ли ще ги" наричаш "свине в униформа"? (Риторичен въпрос - не се хаби да отговаряш, че вече е късно :))


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: canonio   
Дата:   15-01-09 00:58

ОК. Пак риторичен въпрос:


Ако Стависки утре спаси дете на улицата, това отменя ли предишните му грехове?

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: canonio   
Дата:   15-01-09 01:01

Относно породите - уникално глупавите и мързеливи индивиди слагат фуражки по желание. И умират от кеф да кажат "Днес цял ден си клатихме краката".. Това е някаква гордост, разбираш ли? Гнусна селска радост от това, да не работиш, пък да имаш власт и да те пазят, докато си прибереш заплатата.

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: next_time   
Дата:   15-01-09 01:09

Полицаите не са лоши или добри.Те са просто супер неадекватни.А някои от тях обикновенни озлобени силови комплексари.Имаше доста кадри в които се виждаше как водят задържан и го ритар и блъскат без тои да оказва каквато и да е съпротива.


Униформата е не само сила а и отговорност.А от видеото в което бият хора които са с гръб към тях и нямат място да отстъпят се вижда че са обикновенни безмозъчни лайна.Едно е да избуташ някои с щит друго е да биеш със същия щит човек в гръб.Що не са такива куражлии като има проблем в Столипиново или в Самоковското гето.Там пълнят гащите с кафяво и гледат как да възират.

Друг е въпроса че нито обикновенния гражданин си знае правата нито добитъка с униформата задълженията и правомощията.


Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: cpam   
Дата:   15-01-09 01:24

и става все по-интересно
http://news.bbc.co.uk/1/hi/world/europe/7827738.stm



Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: mmartinov   
Дата:   15-01-09 01:28

Сигурен съм че повечето пишещи тука даже и новините не са гледали. Аз изтърпях току що повторението по канал 3 и си мисля че полицаите в случая изтърпяха много- то не беха ритници, плюене, снежни топли, огради, обиди. Е не знам как по друг начин трябваше да постъпи полицията освен да разпръсне тая Тълпа. Може би да ги остави да утрепят някой?
"Биха нашите деца"- моето дете ако го видя някой ден в такова състояние като тази групичка пръв ще го спукам от бой.
Ми защо никой не се запита дали тези гамени не замерят с камъни нечий баща.
Аа да, забравих, полицаите са боклуци и нямат деца и не са ничий синове
canonio
"И умират от кеф да кажат "Днес цял ден си клатихме краката"
А не са ли така 80 % от работещите в България- лелките по гишетата, чичетата дето разкопават улиците, бачерите по строежите, военните, политиците, шофьорите...[smilie10]

НАй-лошо че всичко това ни отдели от главната идея, а именно Пишко Станишко и Меди Ахмеди да си фащат трамвай и Заедно с Гоце и Плешивата Горска Фея- Мони и [smilie19] [smilie19] [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ALBIREO   
Дата:   15-01-09 01:45

Рано или късно се оказва, че хората защитаващи безотговорното поведение на полицаите имат "нещо общо" с тази професия.

Бях там, видях с очите си.
Разговарях с полицаите. Някои се правеха, че ме няма. Други ми отговаряха спокойно.

Но знаеш ли какво ме уплаши наистина?
СТРАХЪТ И ЗЛОБАТА В ОЧИТЕ на жандармерията!
Видях ги!

Затова и разговарях изключително дружелюбно с тях.
Когато ги питах, дали искат техните деца да търпят последствията от управлението, което защитават... нямаха готов отговор. :)
Мисля, че дори не си бяха задавали този въпрос... :)

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: autosvet   
Дата:   15-01-09 01:46

А пък аз днес чета и мога да кажа че вие цял ден си чешете клавиатурата да обсъждате тея дето и сега са на вън за да си изпълняват служебните задълженията вместо да си гледат семействата като вас. На мен днес полицаите ми казаха "Съжалявам господине, но района е отцепен и се налага да заобиколите от другата страна на Ал. Невски." нито ме гониха нито ме гледаха криво. Сигурно съм по-специален.

А от това което гледах и статистиката която я има ми справили са се професионално 7-8 ранени протестиращи, 150 задържани и 6-ма ранени полицаи. Сега вижте в травматологията на Пирогов колко начубени баби са сглобили след някой аксел на поледицата. Ама нали всички сте разбирачи и я знаете и политиката и фотографията и полицейската работа и целият всемирен хаос можете да подредите.

Каквито са ни политиците, такива са ни и протестите и ако имаше днес нещо като хората то беше полицейското присъствие и действие. Ако беше в някоя бяла страна просто щяха да напръскат с водни струй част от протестиращитеу след това да ги поизтласкат и след половин час милите размирни анархо-нацита със студентско ученически примеси щяха да са премръзнали и да се приберат в къщи за да си сменят дрешките изпрани от мама с коколино. Ама не е много хуманно, но пък е демократично.

Драйфа ми се от крайностите в нашата държава и в тоя форум как няма някакво ядро от трезво и реално мислещи хора виждащи по-далеч от носа си и живеещи в нещо различно от личната си егоистично нихилистична дупка.

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: canonio   
Дата:   15-01-09 01:59

autosvet,
преди да обобщиш, че всички излезли са анархисти и нацисти, помисли малко и кажи, какво щеше да се случи, ако ги нямаше полицаите.
Аз ще ти кажа - нищо лошо. Хората щяха да покрещят, покрещят, пък като станат доста, щяха да влязат в сградата и да изкарат ония идиоти.
Целта не е ли точно тази, да се стигне до управляващите по някъкъв начин. Явно мирните протести не са начина да им стигнеш до сърцата...

И каква работа свършиха ченгетата? Спряха хората преди да осъществят контакта с управляващите.
Ако на теб ти харесва това правителство, то има други, на които им е дошло до гуша. Полицаите са само един гнусен инструмент. Професионални или не, действията им са против волята на хората. Няма как да ги заобичаме изведнъж, освен ако не сме ангажирани в политиката....

Така че, не се сърди, че биват пооплювани от време на време....

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: next_time   
Дата:   15-01-09 02:03

По дефолт полицаи, таксиметрови шофьори и строителни работници са дъното на обществото.Много необходими, но утаиката.

Също така по дефолт всички вишисти са интелектуалния елит.Напълно ненужни, но елит.

[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: mmartinov   
Дата:   15-01-09 02:06

Някак между другото, докато пътувах в посока София минах покрай верижна катастрофа-около7-8 помлени коли 3 тира, единият беше обърнат в полето, и странно по новините нито дума.ВЕчерта като се връщах все още не бяха разчистили ламарините, тира си лежеше в полето, даже и полиция нямаше. Само един безпомощен кран над единия тир. Нямаше камери, нямаше полиция, нямаше драма. Кой знае още колко новини не сме научили покрай режисираното "кръвопролитие" днес.

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: GOSPODIN   
Дата:   15-01-09 02:09

autosvet, ти си явно комунист и(или) неграмотен селянин!
В една демократична Гърция замерят полицията с коктейл "Молотов" и тя не бие , а тук за някакви си снежни топки пребиха де що сварят.

Моето филмче без цензура е на адрес :
http://www.bbt.tv/indexpage.php

Там най-горе има линк "Бой пред парламента"

Оживях благодарение на журналистическата си карта и бялата си коса. Дадоха им заповед "бий наред"...
Само "Канал3" имаха някакви подобни просветления. Всички останали креатурни лизогъзещи медии говорят , че едва ли не "Ал кайда" са нападнали демократичното ни парламентче.

Долу СерГей!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ALBIREO   
Дата:   15-01-09 02:13

Светльо - питай ме и ще ти кажа. Бях там и видях с очите си. Събрахме се много недоволни хора, които нямаха за цел подобна развръзка.
Много пъти се каза и по медиите вече, много пъти го писах и аз в други теми във форума.

ЗАРАДИ ШЕПА ХОРА ЖАНДАРМЕРИЯТА ТРЪГНА С ПАЛКИ СРЕЩУ ВСИЧКИ

Ето тук е вината им.
Вместо да изолират тези няколко човека, те се юрнаха срещу ВСИЧКИ.

Нарушиха ни правото на мирен протест, заради хора, на които И НА ЖАНДАРМЕРИЯТА бе ясно, че им е платено. Един от жандармеристите ми го каза: "Момче, трябва да ти е ясно, че това стана заради няколко човека, ние не искахме да се стига до сблъсъци."

Казах му: "Да, но въпреки това тръгнахте срещу всички..."

Какво трябваше да направим?
Те дойдоха и ни бутаха! Дори разкървавиха главата на възрастен човек, за когото дойде линейка и откараха в болницата. Човекът се тресеше целия!
Да го беше видял... едва ли щеше да напишеш всичко това по-горе.


И НЕ ЗАБРАВЯЙТЕ, ЧЕ ДОКАТО ВИЕ ГЛЕДАТЕ ТЕЛЕВИЗИЯ И ЧЕТЕТЕ ВЕСТНИЦИ ЗА СЛУЧИЛОТО СЕ, НЯКОИ ОТ НАС БЯХМЕ ТАМ И ЗНАЕМ НАЙ-ДОБРЕ

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: Essenov   
Дата:   15-01-09 02:18

Моето виждане за случилото се: http://presspostings.blogspot.com/



Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ALBIREO   
Дата:   15-01-09 02:19

GOSPODIN [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Точно така!
Медиите се изложиха много!
Показаха колко точно е свободно словото им... [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Писах го и в друга тема във форума.
Това, че медиите се опитаха да изкарат протеста, сякаш има за цел безредици.

А това е с цел да се забранят протестите пред парламента, каквото искат управляващите! [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ALBIREO   
Дата:   15-01-09 02:23

Иво [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Извинявам се, че коментирам последните изказвания, но това е истината!

Прочетете това, което е написал Иво Есенов!

Това е истина за случилото се пред парламента днес!

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: next_time   
Дата:   15-01-09 02:31

Или сме случили на най-тъпите комунисти или просто те си нямат късмет.Как винаги в края на тяхно управление държавата е в някаква тежка криза а пред парламента стават свинщини и се викат танкове.[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: mmartinov   
Дата:   15-01-09 02:37

next_time Немаш си на идея колко с прав:)
[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: Nihavai   
Дата:   15-01-09 02:49

Абе хора Вие нормални ли сте?
Може ли да изпишете 1000 коментара, от които по-голямата част да са пълни тъпотии. Нали целта на протеста днес беше да се покаже на това правителство, че начинът по който управляват не е правилен и че трябва да предоставят управлението на хора които биха се справили по-добре от тях? Защото подхващате други проблеми и се настройвате един друг и разсейвате основния проблем? Ако бях човек, който живее в друга държава щях да реша, че:

1. Полицията е Милиция и се гаври с народа на тази държава. А в същност всичките полицаите днес изпълняваха заповеди на няколко човека. Вие плюете тези обикновените полицаи, които като има проблем играят ролята на бушон между обикновенния народ и хората, които трябва да го защитават. Тази вражда и по-грубо отношение са точно в следствие на това нещо. Наистина никой вече няма доверие на полицията (вкл. и аз), но и на обикновенните полицаи (не на всички) им е писнало примерно като ходят на фудболни мачове да си искарват яда върху тях като ги замерят със седалки и т.н.

2. Държавата е разделена на хора, които живеят в столицата и всички останали и се борят да се докажат един на друг кой е по по. Не мислите ли че е време да се престане с тези глупости. Има едно единствено нещо което може да реши този проблем, но за съжаление явно егото Ви е по-силно от самите вас. Ако просто се среми всеки да живее без да пречи на другия няма да ги има тези постоянни заяждания, както и постоянно да се гледа в паничката на съседа. Това е доста сериозен проблем, който показа резултатите от тази вражда -> 1000 човека се псуват и бият с полицаите и всички очакват че по този начин някой ще ни обърне внимание. Обществото е разцепено на 1 000 000 парчета, общо всеки в тази държава има собствени приоритети и се бори сам с всички [smilie23].
Когато бяха протестите на полицаите гледах и се чудех как е възможно да съществува този абсурд полицията и народа да са недоворни от оправляващите ги и всичко да е кротко и спокойни при положение че съотношението сигурно е 7 000 000 -> 100 човека [smilie10].
На мен ми се струва направо нелогично, но незнам сигурно бъркам [smilie11].

А моето най-голямо разочорование е, че ние, това цялото фотографско общество, което би трябва да е единно и да има общи възгледи за нещата седиме и се плюеме едни други [smilie23].


pp И не оставяйте с погрешно впечатление, че днес народа е постигнал нещо. Не, политиците успяха да го накарат да се обърне един срещъ друг и да се самоизбива. Ето ви една статистика от днес за потвърждение: ранени полицаи и цивилни 100 човека -> ранени политици 0. Това не ви ли говори какви съм и целите?



Публикацията е редактирана (15-01-09 02:57)

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: Reptile   
Дата:   15-01-09 04:05

Евала за последния пост!Всичко друго казано е ала бала и кой е по-по-най...и това го знае всяко хлапе...

Само се дърлим като баби на седянка...аз при първа възможност и пари ще отида в София да поврякам (ако има протест)...може и малко бой да изям...но трябва да сме единни!Всички трябва да сме на протеста!Заради всички...и заради децата ни...защото така не може да продължава!

п.п. Утре някой да знае за протест във Варна ?

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: artery   
Дата:   15-01-09 04:43

Но знаеш ли какво ме уплаши наистина?
СТРАХЪТ И ЗЛОБАТА В ОЧИТЕ на жандармерията!
Видях ги!



още по-лошото е че това са хора без нормални емоции, без интереси, без усмивка

те са предали човешкото у себе си и завиждат на всеки лъч чиста емоция

какво остава когато вместо положителната видят "срещу" себе си отрицателната- стават неадекватни, безсилието им отприщва единственият начин за "справяне с проблема"- насилието.. с което давят насъбралите се неуспехи и чувството си за малоценност [smilie23]


жалко че повечето хора в България подкрепят точно този светоглед/начин на живот [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: artery   
Дата:   15-01-09 04:57

пълна социопатия..

не им ли праят психо тестове на тия утайки [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: мара   
Дата:   15-01-09 08:01

що не земе да се организира едно меле между всички потърпевши??? така целта на другарите ще е 100% постигната....

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: jino   
Дата:   15-01-09 08:07

Нихавай ......че трябва да предоставят управлението на хора които биха се справили по-добре от тях?.....

Кои са Те и кои конкретно са хората които ще се справят по добре от тях ???

Помниш ли студентските протести през 90те ??
Е..? "пак ше се срещнем след 10 години..."пак на същата гара ,пак същите "маши/КОМУ/нисти"

Добър трамплин са протестите за изграждане на политическа кариера!!

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: nikton1954   
Дата:   15-01-09 08:21

Автор: HopeSpringsEternal
Дата: 15-01-09 00:03

народеее, колко сте заблудени за тези протести.

поред:
1. това са първите протести от които комунисто-турско-испанската шайка се подрискаха от страх, затова и се опитват да ги ограничат законово. и от тракторите се бяха спекли, обаче им хванаха цаката с теглото на машините. но сега няма какво да правят и се сдухаха. обърнете внимание как се опитват да ограничат протеста с дребни но важни промени в правилата.
2. провокаторите са хората на Болен Свинеров. защо иначе той не се показа да оглави протеста. на него още от самото начало му е платено да оглави крайните и чрез него те се използват за правилните цели, в случая да опропастят протеста.
3. схемата на работа с провокаторите е абсолютно елемнтарна, срамота че оргнизаторите не са се подготвили.
4. разберете ги полицаите - цял живот са мечтали не да защитават правдата и свободата, нали никой не си мисли, че това им е в главата. не другари, те цял живот мечтаят за онзи ден, в който ще получат заветната заповед, ще скочат на битка, която знаят че ще спечелят и това ще е техният звезден миг - мигът на РАМБО. ей тва им е в главите.
5. протеста има смисъл!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! за политиците, лишили народа си от образование (протеста на учителите), закрила (протеста на полицаите), храна (протеста на земеделците), европейско самочуствие (нотите на европейската комисия и спряните пари), отопление (безсилието в кризата) и прочие и прочие, има само една мярка - ПРОТЕСТ. какъвто и да е.

успех!



Това е истината.Успех и от мен!

[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: Plamss   
Дата:   15-01-09 09:34

Най-драматичната!

https://photo-forum.net/static/forum/2009-01/omgc8050.JPG


http://photo-zona.net/images/user15/album16951/preview/1231953508_ivdv2402_15.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - ДНЕС
Автор: asahi   
Дата:   15-01-09 09:38

Време е да се актуализира заглавието на темата.

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: sheriff   
Дата:   15-01-09 09:51

Зададе ли си някой въпроса "кой има полза от това"? Кой има полза от нови парламентарни избори? Протестът не бе пред министерски съвет или президентството, явно подбудителя на тези действия не иска ново правителство, защо? Ми явно партията му не е в парламента и няма как да сформира кабинет. Иска нови парламентарни избори, за да влезе във властта. Той така или иначе ще влезе на следващите редовни избори, но малко сваляне на рейтинга на управляващите никога не вреди.

Той е виновникът за случващото се, полицаите може да не са се справили блестящо, но да ги оплювате... Това е черта на българина - да седи и да дава акъл как другите да си вършат работата по-добре.

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: Георги   
Дата:   15-01-09 09:53

http://dnevnik.bg/show/?storyid=614292&

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: mihajlov2   
Дата:   15-01-09 09:55

Ще е доста полезно господата, правещи аналогия с протестите от 1997 година, да си направят един елементарен анализ на ситуацията тогава и сега - икономическо положение, хиперинфлация, ниво на доходите, покупателна способност на населението, ниво на безработицата и т.н. След това ще им е доста по-лесно да видят разликите и защо, аджеба, нещо не се получава този път да се бутне толкова лесно властта. Има и още една много голяма разлика - няма го вече в България г-н Сол Полански. И в приоритетите на едно много известно разузнавателно управление вече не стои въпросът за бърза смяна на властта в България. И в резултат на всичко това - няма го финансирането на "революцията".

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: Canon   
Дата:   15-01-09 10:07

Както обявиха по националното радио днес:

".. има пострадали невинни демонстранти.."

но със сигурност няма да има наказани полицаи/жандарми.


Много е плоско - имало от преди ден сигнал и намерени самоделни (остава и фабрични да открият) взривни устройства, ама полицаите не са спрели демонстрантите преди да отидат пред площада???, и два часа да се размотават с бомбите сред хората пред народното събрание, това как и защо може да стане?

[smilie10] [smilie10] [smilie10]

И най-лошото е, че според много постнати мнения във форума, полицията си върши работата, толкова лесно манипулирани наивници на едно място - трагично е
[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: sheriff   
Дата:   15-01-09 10:14

Каноне, полицаите не могат да спрат демонстрантите, след като последните имат разрешение за провеждане на мероприятието от градската управа.

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: adutsov   
Дата:   15-01-09 10:15

Позволете да кажа няколко неща като участник близък до организацията: Имахме споразумение да има хора с червени ленти които да посочват на полицаите лицата нарушаващи правилата на протеста, а полицаите да ги изкарват. Ние не сме падари, това е работа на полицията - полицията не направи нищо да изкара посочените им лица. Изводите си правете сами.
Исканията бяха ясни и ги имаше навсякъде в интернет. Това беше демонстрация на гражданско общество и смятам, че който не е бил там или не се е записал в http://feelfriendly.com
, няма право да се оплаква от държавата, данъците и кражбите, седейки на ракия в къщи на топло, защото същия се е отказал от активната си гражданска позиция и правото да я изрази. Полицаите имаха право да се защитят и да арестуват нарушителите на реда, но не и да бият мирни протестиращи и да чупят със злоба обородуването от което постоянно се призоваваше за мир, спокойстиве и ненасилие към органите на реда. Не разбирам защо заради 50тина гаменчета се критикува цялото гражданско общество в България. И защо заради тези гаменчета трябва да се гърми с газ и водна струя по мирните протестиращи, както прокламира rumenn.


Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: Canon   
Дата:   15-01-09 10:24

sheriff написа:

> Каноне, полицаите не могат да спрат демонстрантите, след като
> последните имат разрешение за провеждане на мероприятието от
> градската управа.

Глупости на търкалета, при сигнал за бомбена заплаха и след решението на зам. кмета за забрана (от 9.30 часа сутринта, след 30 мин разговор с Бойко Борисов) - това е ПУБЛИЧНА, от нац. радио информация.

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: jeddah   
Дата:   15-01-09 10:26

adutsov, според твоят постинг излиза, че цялото гражданско общество е било на митинг пред народното събрание и това е единственото място на което може да се изрази несъгласие с управлението. [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: sheriff   
Дата:   15-01-09 10:31

Каноне, не те разбрах нещо... кое са глупости? Митингът пред народното събрание не е бил разрешен?

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: mouseee   
Дата:   15-01-09 10:40

Току що по ретв кмета каза, че не е обяснено на хората защо се спира протеста /заплаха за бомба/ и че ако не го бил спрял БСП щели сигурно да стигнат до взривяване на бомба...

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: mouseee   
Дата:   15-01-09 10:41

започна много да си вярва и той [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: danev   
Дата:   15-01-09 10:57

Да плюеш полицията, като институция трябва да си или пълен кретен, или престъпник.
Лошото е , че нашата полиция действа много меко и страхливо. Опитай се например в Англия или САЩ да посегнеш на полицай и ще видиш какво ще ти се случи!

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: dramli   
Дата:   15-01-09 11:01

iordanko
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: iordanov   
Дата:   15-01-09 11:05

Яяяя, канонио удържал фронта през ноща. Има проблем с намотката човека [smilie18]
Чудя се, как интелигентни хора /лични наблюдения, но не канонио [smilie5] / се излагат в тази тема.
Мога ли да твърдя, че лекарите са най-бездушната и корумпирана сган. Защото там е страшно, и не е като да бутнеш 10 лв. на някой помияр на пътя. Там се мре.
Мога. Но няма да го направя, защото съм бил обгрижван съвсем по човешки от тях, имам приятели и защото е напълно възможно тук, във форума да има хора от това съсловие. Още по-просташко е да се коментират най-близките хора на това съсловие. Но явно е въпрос на интелект, какъвто безнадеждно отсъства при някои от преждеговорившите [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: GM   
Дата:   15-01-09 11:12

poslednite dvama sa policai...ediniq ot Vidin[smilie24] S tova se obqsnqva pristrastieto im[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: Danhill   
Дата:   15-01-09 11:23

само искам да кажа браво за репортажа [smilie24] [smilie24] [smilie24]

стахотно предадена атмосфера [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: exile   
Дата:   15-01-09 11:26

както съм псувал полицай никого не съм псувал, ама вие се оляхте [smilie23]
жандармерията е професинална и им плащат.
има и големи свине, има и хора, които си вършат работата съвестно.
97-ма жандармерията не е била професионална, а от наборници и нещата са били по-различни.

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: adutsov   
Дата:   15-01-09 11:27

Има и алтернативи разбира се, аз например от десет години пиша писма за беззакония до държавните органи и те не реагират, дал съм и сайт на който можете да се включите онлайн,ако желаете. Протеста е последствие поне за мен от незачитане на гражданските ми права и грубо посегателство на законите в страната от страна на правителството. С колегите ми сме водили и дела за незаконно застрояване и изсичане на гори, които са били решавани в полза на инвеститорите в явно нарушение на закона.

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: iordanov   
Дата:   15-01-09 11:42

GM, страхотен си, ти ми разби сърцето [smilie18] Как умело ни освети, а [smilie3]
Ми не съм от Видин и не съм полицай. Ти пък си дебел [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: canonio   
Дата:   15-01-09 11:48

iordanov,
ще ти се радвам тайно на глупостите и няма да ти противореча[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: GM   
Дата:   15-01-09 11:49

iordanov написа:

> GM, страхотен си, ти ми разби сърцето [smilie18] Как умело ни
> освети, а [smilie3]
> Ми не съм от Видин и не съм полицай. Ти пък си дебел [smilie18]
> [smilie18] [smilie18]
>
4eti vnimatelno ne mejdu redovete...[smilie3]

Ili se pripozna[smilie3]Ama si kuhopar4e[smilie23]



Публикацията е редактирана (15-01-09 11:52)

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: livinginchaos   
Дата:   15-01-09 11:52

Ми то се вижда как са нещата в БГ. Всеки драпа за себе си. В един фотографски форум не можем да застанем зад обща теза, а какво очакваме от политиците. В България няма гражданско общество, защото ние сме нация от индивиди. Всеки си драпа за него си. Всеки играе "Стани да седна", всеки дава на полицая и се оплаква от корупцията. Схващайте идеята, че не ми се пише повече да ви обеснявам - по акълните са го разбрали от горните постове...

п.с. Полицията трябваше да разбие локално групичката вандали и протеста да си протече кротко и мирно така както започна...

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: GM   
Дата:   15-01-09 11:58

livinginchaos [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: pmartinov   
Дата:   15-01-09 12:04

Управляващите политици в България насъскват едни бедни българи които са си продали съвеста за една шапка пари да бият други бедни българи...

За да могат управляващите политици да крадат с пълни шепи това което народа е създал .

Цяла Европа гледа как тези крадци грабят ненаситно и денонощно.

Европа е принудена да лишава българските граждани от полагащите им се пари само да не попаднат в ръцете на управляващите.

НАРОДНИ ПРЕСТАВИТЕЛИ

На кой народ са преставители тези разбойници ?

За кабинета на шефа на БНБ могат да се намерят 850 000 лева за офис мебели,а за болните от рак пак няма лекарства !




Какъв цинизъм !!!


Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: Di_mitar   
Дата:   15-01-09 12:06

"Автор: adutsov
Дата: 15-01-09 10:15

Позволете да кажа няколко неща като участник близък до организацията: Имахме споразумение да има хора с червени ленти които да посочват на полицаите лицата нарушаващи правилата на протеста, а полицаите да ги изкарват. Ние не сме падари, това е работа на полицията - полицията не направи нищо да изкара посочените им лица."

А мога ли аз да Ви попитам г-н adutsov Вие като близък на организаторите къде бяха тия хора с червени ленти, и къде е ролята на организаторите в целия този процес !?!
Защо всички оплюват полицията - верно прекалили са на места със използваната сила не ги защитавам, но защо г-н adutsov и организаторите на митинга не предприехте нищо за да отстраните подстрекателите а чакате и твърдите че полицията не направи нищо.
ЗАЩО на родителите на 16-17 годишните гаменчета не се потърси отговорност - или някой ще каже че те незнаят че синът им ходи с метален бокс в джоба !?!

ЗАЩО canonio, така ревностно оплювате полицайте - може би не са Ви приели в техните редици !?!

СМЕЛО мога да заявя че не всички полицай са боклуци, има много свестни момчета. Някой написа по-горе че който не става за нищо става полицай, явно това е за големите градове, при НАС в провинцията не е точно така.
И да добавя още нещо АЗ НЕ СЪМ ПОЛИЦАЙ, не ги оправдавам, но не оправдавам и организаторите на протеста


Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: lizZz   
Дата:   15-01-09 12:08


https://photo-forum.net/static/forum/2009-01/czkt5087.JPG


Каква е историята около тази жена и детето и (вероятно)?? Колко е голямо и т.н.[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: iordanov   
Дата:   15-01-09 12:11

GM, и космат [smilie18] Вероятно си порода за вълна [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: vertigo07   
Дата:   15-01-09 12:17





Публикацията е редактирана (15-01-09 12:19)

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: vertigo07   
Дата:   15-01-09 12:21





Публикацията е редактирана (15-01-09 12:22)

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: canonio   
Дата:   15-01-09 12:21

Di_mitar,

оплювам ги защото през скромният си трийсе и няколко годишен живот не съм видял полицай да си свърши работата. 3-4 пъти съм допирал до тях и съм имал само неприятности.
Ако включим и пътна полиция, които никога не са там, за да разтоварят трафика, а за да го донатоварят, става вече много.
Сега видяхме и жандармерията (дето я храним и я виждаме само по митинги ).

Повсеместна наглост и некомпетентност, включително и у офицерите им.
Злобни, гладни.. нещастни тамагочита...

Има ли поне едно нещо, заради което трябва да ги харесвам?

Да се разправят с мафията, се страхуват.
От циганите се страхуват.

Е, супер, поне деца и пенсионери не могат да ги уплашат.



(Емотикона с повръщането пак)

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: GM   
Дата:   15-01-09 12:23

iordanov,iordanov [smilie18] lapni duloto[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: iordanov   
Дата:   15-01-09 12:23

канонио, не ти бачка емотикона с повръщането [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: iordanov   
Дата:   15-01-09 12:26

ГМ, окъка нещо логването [smilie5] Трогателни сте [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: GM   
Дата:   15-01-09 12:29

da

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: GM   
Дата:   15-01-09 12:31

Ajde li6i ni ot prisustvieto si.nqma da se surdime[smilie3]Idi da bie6 decata po ulicite...tam ste naj-silni[smilie5]



Публикацията е редактирана (15-01-09 12:32)

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: nikola_bathory   
Дата:   15-01-09 12:32

Искам да кажа едно голямо БРАВО на полицията за професионализма! Не използваха прекалено много сила, въпреки че имаха срещу себе си озверели лумпени и гамени-хулигани, дошли за да леят КРЪВ!
Един път да съм доволен от българската полиция! Браво и само бой по лумпените хулигани, дошли да трошат и да се бият! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: Di_mitar   
Дата:   15-01-09 12:33

canonio, според мен с полицайте става малко като с лекарите винаги ще има доволни и недоволни и тоя спор ще остане вечен. Явно съм късметлия защото при срещите ми с по-голямата част от тях съм оставал доволен. За пътните полицай КАТ-аджии не коментирам при тях нещата са по-различни, те се кланят на друг Господ.
canonio, обясни на мен а и не само на мен как да се борят с мафия като шефовете им са покровители на същата [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: iordanov   
Дата:   15-01-09 12:37

ГМ, ще хапна леко, после ще с похортуваме, към 16 ч. има побой над невръстни дечица, а към 18 - издевателства над пенсионери.
Привечер, с щит и палка смятам да размажа жената и сина.

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: GM   
Дата:   15-01-09 12:37

да се борят с шефовете им[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: GM   
Дата:   15-01-09 12:39

ALBIREO написа:

> Не защитавайте полицаите!
> Човек не се ражда полицай!
> Той става такъв по собствено желание.
>
> Също така, по собствено желание решава в този ден да се яви на
> работа.
>
> "Ама ако не го направи, ще го уволнят и как ще си хране
> семейството."
>
> Ами лесно - ще си смени работата!
> Мен ако ме карат да правя подобни неща, щях да напусна!
> С какво достойнство ще застанеш там пред протестиращите и ще им
> размахваш палка?
> И после ще се прибереш вкъщи с чувство за изпълнен дълг?
>
> И ще си казваш може би: "Да, добре, че осуетихме протеста, сега
> имам 800 лева на месец, които оправдават напълно действията
> ми."
>
> Е, ще си затворим очите, че и полицаите са потърпевши от
> малоумното управление.
> Ще си затворим очите, че и децата им ще бъдат потърпевши, че и
> техните деца.
> И роднините и приятелите им. И всички на които държат или
> обичат.
>
> НО - ВАЖНА Е ЗАПЛАТАТА!
> Щото ако недай си боже го уволнят, той е толкова нещастен, че
> друга ДОСТОЙНА работа не може да си намери... [ezik]



[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: canonio   
Дата:   15-01-09 12:41

Шефовете това, шефовете онова...
Все шефовете виновни...

На полицая и военния, като не му харесва системата, що не отиде да учи или да работи нещо друго, ами зарязва прасето, и отива в големия град, да лапа наготово?

Типичният селски мачо, дето се инспирира от филмите за отряди делта, и дето като се напие в някоя кръчма, първата му работа е да се сбие...
Само тренировки и боища са им в главите на тия.
А мангалите кротко изнасилват и убиват професори, след което плюят срещу полицаите, че и разни кючеци им играят...

(пак оня емотикон)

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: nikola_bathory   
Дата:   15-01-09 12:41

Аз също по принцип нямам високо мнение за българския полицай, обаче вие какво искате - да оставим такива лумпени, простаци, утайката на обществото, които нито работят нещо, нито някога гласуват - и искате да ги оставим да трошат и да нарушават реда? [smilie23] Айде, няма нужда. По-добре - бой по празните кратуни. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: GM   
Дата:   15-01-09 12:41

iordanov написа:

> ГМ, ще хапна леко, после ще с похортуваме, към 16 ч. има побой
> над невръстни дечица, а към 18 - издевателства над пенсионери.
> Привечер, с щит и палка смятам да размажа жената и сина.

Dr.Iordanov priqtno zabavlenie! Golqm cinik ste[smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: iordanov   
Дата:   15-01-09 12:45

Не разбрах алюзията с д-р Менгеле ли е?
Ако е така, показваш завидна ерудиция като за овца [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: Тед   
Дата:   15-01-09 12:48

Уважавам много автора exile, но ако може пуснете на 1-а странциа избрана снимка от протеста!



Публикацията е редактирана (15-01-09 12:51)

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: exile   
Дата:   15-01-09 13:04

"Автор: Тед
Дата: 15-01-09 12:48

Уважавам много автора exile, но ако може пуснете на 1-а странциа избрана снимка от протеста!"

Авторът exile подкрепя [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: adutsov   
Дата:   15-01-09 13:08

Уважаеми Господин Ди_Митар, както съм написал, ако бяхте прочели внимателно, при организацията на протеста, организаторите се срещнаха с полицията и обясниха, че се очакват подривни елементи. Организаторите не са охранителна фирма и не могат да бият и арестуват. Писмената договорка с полицията беше да гледат хората с червените ленти и въпросните хора с червени ленти да им посочват кой не съблюдава правилата на протеста. Полицията прие чрез същото споразумение да извежда посочените им хора. Хората с червените ленти посчиха гаменчетата. Организаторите помолиха за минута мълчание на колене за убития студент. Гаменчетата останаха да стърчат. Лесни за отцепване. Полицията не изпълни споразумението с организаторите да извежда посочените им хора. И пак казвам - полицаите не са лоши хора, полицаите си вършат работата, но не всички, и не всички я вършат правилно. Ние подкрепихме пушенето им пред седмочисленици защото и те имат права и не са третирани правилно. Не одобрявам биенето на всички протестиращи на общо основание и смазването на микрофона и уредбта на хората, които призоваваха за мир.


Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: GM   
Дата:   15-01-09 13:12

adutsov [smilie24]


Iordanov...stiga si se pripoznaval[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: canonio   
Дата:   15-01-09 13:15

adutsov,
шефовете пак са виновни...

даже се чудя, децата им техни ли са, или шефовете им ги правят.

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: GM   
Дата:   15-01-09 13:16

Ajde...izlagame se ve4e..peace[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: iordanov   
Дата:   15-01-09 13:18

ГеМе, не стига. Попивам всяка твоя дума, все пак овца, която говори не се среща тъй лесно.

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: GM   
Дата:   15-01-09 13:20

Ajde...u levo..togava[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: Di_mitar   
Дата:   15-01-09 13:25

Г-Н adutsov, мисъл та ми беше че снощи изгледах доста клипови, снимки и каквото имаше по темата и останах доста озадачен след Вашете изказване за " хора с червени ленти " поради простата причина че НИКЪДЕ ги няма в кадър - защо ли [smilie11].

НЕМОЖЕ да се изчерпват задълженията на организаторите до посочване този или онзи - според мен. Всеки носи някъква отговорност за произтеклите събития и е редно всеки да си понесе последствията а не само да ревем че полицайте ни не стават ЦЯЛАТА НИ СИСТЕМА НЕ СТАВА и лошото е че НИЕ сами си я градим.

canonio, явно Вие сте нереализиран полицай, просто нямам друго разумно обяснение.

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: popov   
Дата:   15-01-09 13:39

Жалкото е, че интелигентни хора се подвеждат по тази очевидна провокация. Много шум за нищо.
Интересно учителите като мръзнаха почти месец някой забеляза ли ги?! Не, защото не са гамени и защото не изпълняваха политическите поръчки на пожарникари и белокоси фашисти!
Прост народ - слаба държава! След следващите избори ще е още по-лошо, защото ще дойдат ненагушилите се...

Колкото до ултрасите - доста се изписа как фенове на ФК "Левски" се били с полицията, как са задържани над 70 от тях и т.н. Аз на стотиците снимки, които разгледах не видях никакво шалче или друг отличителен знак, който доказва принадлежността на гаменче към ФК "Левски". Видях 2 шалчета - едно на ФК "Локомотив Пловдив" и едно на ФК"Локомотив София". Предвид този на пръв поглед незначителен факт, приемам със съмнение и останалата част от писанията на журналистите, които както знаем пишат каквото трябва.

Интересна подробност - Иван от Драгалевци, председател на ДСБ, раздавал листовки на ултрасите. Явно помни каква добра работа му свършиха през 1997-ма година и при паленето на Партийния дом такива платени лумпени.

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: Danhill   
Дата:   15-01-09 14:01

стига бе!

някой трябваше да излезе и да им покаже че НЕ може така повече

аз лично колкото и крайно да звучи им правя евала на тези които сега са арестувани
защото не се уплашиха от палките и кубинките

как иначе някой щеше ли да забележи протеста

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: GM   
Дата:   15-01-09 14:06

Iordanov, hapna li leko, 4e mi se gubi6 ne6to[smilie11] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: iordanov   
Дата:   15-01-09 14:13

Леко. Казвай бърже, че трябва да си лъсна палката, забрави ли, че в 16 имам мероприятие [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: iordanov   
Дата:   15-01-09 14:14

Предупреждавам те, че ако си все така скучен, изпалзваш думи като лапни, кух и т.н. няма да си говоря с теб вече.

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: CanoniO   
Дата:   15-01-09 14:39

Di_mitar,
пък Вие сте нереализиран марксист.
И може би отлъчен партиен секретар.

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: vertigo07   
Дата:   15-01-09 14:50





Публикацията е редактирана (15-01-09 14:55)

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: vertigo07   
Дата:   15-01-09 14:57





Публикацията е редактирана (15-01-09 15:12)

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: psychoiho   
Дата:   15-01-09 14:57

всички снимки и филмчета от независими журналисти или просто любители са изключително ценни. От цялата тема ценното са снимките на Бони и Жоро и линковете към други медии.

Защо? Защото телевизиите са крайно неадекватни , пресата също не е обективна и благодарение на материалите тук аз успявам да си създам мнение базиращо се на много повече факти.

мартинов, специално евала как дефинира проблема с европарите.

относно ченгетата - не сте напълно прави да ги плюете така. Ченгетата са си точно такова тесто хора както и работниците в мините и тежката индустрия. Това са хора които вършат тежка и мръсна работа и изпълняват заповеди. Заслужават уважение, но никой не ви задължава да ги харесвате. В което и съсловие да е, ако свише е хаос, крайния резултат е хаос и своеволие, а опортюнистите започват да ловят риба в мътната вода! Така и в българската полиция, няма контрол (според мен нарочно) и настава ад. Не се заблуждавайте че в други държави би бил друг крайния резултат.

симптоматично е че хората са изгубили доверие в силите на реда, това само показва до каква степен е разрушена държавата.

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: nenov   
Дата:   15-01-09 15:04

Браво за репортажа и за протеста на студентите!

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: emiltasti   
Дата:   15-01-09 15:06

Evala na vsi4ki kadeto bqxa tam[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: nikola_bathory   
Дата:   15-01-09 15:08

Полицейско насилие!!! ейф&

https://photo-forum.net/static/forum/2009-01/ucvg6686.JPG


http://i.dir.bg/CMS/2009/01/15/a_e5c6a.jpg




https://photo-forum.net/static/forum/2009-01/qpok6317.JPG


http://i.dir.bg/CMS/2009/01/15/a_e5c69.jpg




https://photo-forum.net/static/forum/2009-01/tvwr8261.JPG


http://i.dir.bg/CMS/2009/01/15/a_e5c68.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: iordanov   
Дата:   15-01-09 15:14

Не, ти блееш [smilie5] Възтъпичък си и безинтересен, затова - лапни ..., сещаш се и чао [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: Frida   
Дата:   15-01-09 15:19

Обърнахте темата на пазар - махленски обиди се раменят ... За съжаление и в този форум хората са същите като навсякъде. Докато нямаме елементарна култура и възпитание нито протести, нито нищо няма да ни помогне ... после защо ни изобразили като кенеф във Брюксел ... [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: landstar   
Дата:   15-01-09 15:24

Та канончо, навремето имаше милиция - нито митинги имаше, нито бити, нито техника крадяха! Сега я докарахме до там, че за да има ред трябва да се подредим "роднина, милиционер ..."

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: GM   
Дата:   15-01-09 15:32

iordanov написа:

> Не, ти блееш [smilie5] Възтъпичък си и безинтересен, затова -
> лапни ..., сещаш се и чао [beer]
>

Milicionera si ostava takuv....[smilie5]
Vse pak sveta e malak moje da se zase4em nqkoi den[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: GM   
Дата:   15-01-09 15:36

....6te zapee6 druga pesen[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: exile   
Дата:   15-01-09 16:00

300

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: platinum   
Дата:   15-01-09 16:14

Делим се на умни, прости, граждани, селяни, среднисти, висшисти, Българи, Турци, Тракийци, Македонци, Добруджанци, интелигенти, загубеняци, тъпанари, барабанисти, Софиянци, провинциалисти и т.н.
Важното е, че се делим[smilie23].

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: J0R0   
Дата:   15-01-09 16:15

popov: Интересна подробност - Иван от Драгалевци, председател на ДСБ, раздавал листовки на ултрасите. Явно помни каква добра работа му свършиха през 1997-ма година и при паленето на Партийния дом такива платени лумпени.

Явно е че или си много малък и не помниш или си много неосведомен. Второто можеш да го компенсираш - материали за четене по въпроса има предостатъчно.

Понеже бях там, само да те светна, че Партийния дом го подпалиха не през 1997, ами през 1991.
Отпред бяха Тренчев, Дертлиев и ген. Семерджиев.
Познай кой го подпали!
Някакви келеши разбиха прозорците на първите етажи, а в същото време лумнаха огньове и от последните. Полицията стоя и бездейства по нареждане на ген. Семерджиев (тогавашен вицепрезисдент на държавата, който лично ръководеше действията на МВР на площада).
После се установи, че в пожара изгорял половината партиен (на БКП) и държавен архив.
После изтече информация, че генерал Семерджиев организирал унищожението на досиетата по партийна поръка.
Накрая Семерджиев се застреля. Самоуби се.

Къде го слагаш Костов в схемата - не знам.
Но явно ти си доста "образован" по въпроса, може да повториш лъжата още сто пъти - все ще се намерят кретени да ти повярват.

[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ALBIREO   
Дата:   15-01-09 16:24

Тъй като тук продължават да се дават мнения за протеста от хора, които НЕ СА ПРИСЪСТВАЛИ, отново ще се намеся!

И днес бях там. Този път не стоях до края.

За хората с червени ленти - имаше ги! (говоря за вчера)
Това, че не са попаднали в нечий кадър, не означава, че ги е нямало.
Ето сега разбирам каква е била тяхната роля, благодарение на информацията от adutsov.




nikola_bathory - искаш да кажеш, че цялата полиция и жандармерия, въпреки "ПРОФЕСИОНАЛИЗМА СИ", не успяха да се справят с 20-на хулигана и намериха за по-лесно да пребият и изгонят всички, така ли?
А защо не виждаш кадрите в които е ОЧЕВИДНО полицейското насилие?
Въобще не си обективен!

Ето днес, като пример, полицията си стоя мирно и кротко. Нищо лошо не мога да кажа за тях. Протестът си беше мирен и кротък. Викаше се, псуваше се, но нямаше насилие.

Вчерашните прояви на полицията, въобще не мога да оправдая по НИКАКЪВ начин. Нито професионален, нито емоционален, нито човешки, хуманен... ПО НИКАКЪВ НАЧИН!

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: мара   
Дата:   15-01-09 16:57

влади, ма и ти си едностранчив[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: ALBIREO   
Дата:   15-01-09 17:08

мара - ако си изложа всички коментари и впечатления, мнението ми ще стане толкова дълго, че едва ли някой ще го прочете.

Незаконно прекратиха протеста. Това е факт! Най-малко защото няма доказатество за законна причина. Бомба - глупости. Нито е достоверна информацията, нито са търсили бомба...

Нарушиха на правото да протестираме!
Полицията е пренебрегнала уговорката с организаторите да извадят агресорите от тълпата.

Не ви ли се струва прекалено политически удобно да се представи събитието като вандалско?

Всички които се биха с полицаи бяха от тази малка група агресори.

За съжаление, полицаите биха не само тях. Биха старци, деца и жени. На снимките си личи. Някаква баба държала бучка с лед и полицай я ударил. "Била опасна, можела да нарани някого!"... [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Айде представете си как възрастна жена с бучка лед наранява ето тези:


https://photo-forum.net/static/forum/2009-01/oqbu9497.JPG


http://photo-zona.net/images/user14/album16948/preview/1231943982_naph0099_DSCF9456.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: Mick   
Дата:   15-01-09 17:13

тед ,ексайл [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: мара   
Дата:   15-01-09 17:14

влади, тва не си го носи от къщи, нали? не ме карай да изпадам в положение да защитавам полицай[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: mmartinov   
Дата:   15-01-09 17:18

ALBIREO След сигнала за бомба митинга беше прекратен и всяко оставане на площада беше незаконно. След многократни призиви по мегафона да се разодидат всички, защото митинга е прекратен, никой не си тръгна. Защо? Заради жаждата за сейр, никой не си тръгна за да види как ще продължи разправията на гамените с полицията. Е кой е виновен?
Неоспорим факт е че протеста след като е прекратен стана незаконен, факт е че бяха предупредени всички да напуснат площада, факт е че никой не си тръгна нали? Неподчинението на органите на властта мирен протест ли е?
Как според теб трябваше да се справят с гамените:" Мили момчета молим ви най-учтиво да не ни плюете и да не ни биете. Ако бъдете любезни да си тръгнете от площада ще ви бъдем безкрайно благодарни, ама ако не искате недейте, ние ще си тръгнем."
А защо никой не каза за организацията? Аз по калпава организация не съм виждал. Някакви младежи с мегафончета, писукат безпомощно и никой не ги слуша. Е на такъв протест няма да дойда [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: iordanov   
Дата:   15-01-09 17:18

Мара, майка Тереза умря, ти ни остана [smilie5]
Изпадай [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ALBIREO   
Дата:   15-01-09 17:22

мара - това го е взел от онези няколко души. Защо обобщавате за всички?
Защо като има 20 агресивни от 3000, директно смятате, че ВСИЧКИ са били агресивни към ченгетата?

Не е ли все едно аз, вървейки си по улицата, да замеря някое ченге с камък и вместо да арестуват и накажат само мен, да отцепят района, да пребият всички намиращи се там и да ги избутат със щитовете си. След това да арестуват още няколко души, които са се съпротивлявали да приемат СМИРЕНО палките и да съобщят по медиите, че е имало атентат...?

Почти такъв беше сценарият вчера.
20 човека нападат 1000 полицая, след това 1000 полицая бият и избутват 3000 души от площада, където са упражнявали правото си да протестират!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CanoniO   
Дата:   15-01-09 17:25

mmartinov,
защото хората не вярват, че има бомба.
А не вярват, щото депутатите никой не ги евакуира.
А не ги евакуират, щото знаят, че няма бомба.
Иначе първо тях щяха да извадят от сградата и нямаше да им пука за разни прорестиращи...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ALBIREO   
Дата:   15-01-09 17:25

mmartinov - кой чу за бомбата?
Аз разбрах чак вечерта от медиите.
Когато полицаят говорил по мегафона (не съм го видял), много хора викаха "НЕ СЕ ЧУВА!"
След това започнали да бутат.

adutsov го написа - защо пометоха и хората, които апелираха от микрофона за мирен протест? ЗАЩО?

Целта е ясна!
"Разкарайте ги тия!"

"След това ще ги покажем по телевизията, като сбирщина вандали!"

И повечето хора вярват на медиите, които им втълпяват именно това. [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ALBIREO   
Дата:   15-01-09 17:27

Още нещо!

Защо полицаите в преките диалози с тях не ни казваха: "Момчета и момичета - гоним ви, защото има БОМБА!"

Тогава нямаше и да се съпротивляваме!

Обаче - не!
Бутат те, ако се съпротивляваш ти вкарват палка... [smilie23]

Ти им говориш, те мълчат като пукали и те гледат злобно!

Смотана полицейщина. [smilie23] [smilie23] [smilie23]



Публикацията е редактирана (15-01-09 17:28)

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: Mick   
Дата:   15-01-09 17:27

20 човека нападат 1000 полицая, след това 1000 полицая бият и избутват 3000 души от площада, където са упражнявали правото си да протестират!

Целта е ясна!
"Разкарайте ги тия!"

"След това ще ги покажем по телевизията, като сбирщина вандали!"


Албирео - е за тези неща си много прав [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: Di_mitar   
Дата:   15-01-09 17:28

ALBIREO,добре де Човек разбрахме още от първия ти пост че си бил там и си видял кво е станало не е необходимо да го споменаваш със всеки твойпост. За хората с червени ленти - извинявай но как на всякъде по снимки клипове и телевизии има полицай, гаменчета, баби, хора който се бият помежду си и още свото се сетиш а НЯМА НИТО ЕДИН С ЧЕРВЕНА ЛЕНТА това ми е интересно. И пак ще попитам: На организаторите на протеста с посочването на този и онзи ли се изчерпват задълженията [smilie11] При положение че събираш N брой хора извинявай ама ми звучи нереално някък си [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mmartinov   
Дата:   15-01-09 17:31

Не е все едно, я влез в тълпата и се опитай да изведеш 1 да те видя колко си ербап. Само бабките по веднъж да те пернат с бастуните си и си долу. Вземи прочети нещо по отношение на психологията на тълпата и тогава говори че полицията може да изведе част от тълпа.
CanoniO в крайна сметка бомби имаше нали? или тези миниумки не бяха истински. Сигнала бе за протеста не за парламента, ако имаше сигнал за бомба в парламента тогава може би.
В тея неща няма "Не вярвам", длъжен си да вземеш мерки. Стига разсъждавахте като малки деца, сигурен съм че и вие съзнавате тези неща.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: borissov   
Дата:   15-01-09 17:31

Какъвто народът, такива и политиците, и полицаите. Толкова. И двете категории са изключително показателни и достоверни като представителна извадка.

Истинският проблем на бедните и оръфани протестиращи винаги е бил, че искат да са на мястото на тези, срещу които крякат. Без изключение. Да ги видя идеалистите от вчера ако бяха в парламента дали нямаше с кеф да плащат с държавни пари за да чукат моделки и да се обграждат с грижовни приятелски кръгове. Щяха, много ясно. Човещинка, хеле пък в Булгаристан. Светът работи на принципа "Да го духат бедните", в случай, че не знаете. Винаги е било така, винаги ще бъде.

Досега гледах снимки и видеоклипове от вчера - ми малко ги биха, че и грешните биха. Две пукнати глави и вече голямата драма... Трябваше да ги смелят от бой помиярите с бръснатите глави, маските и кубинките, дето трошаха (леле, и аз съм бръснат до кожа и ходя с кубинки, добре че не съм минавал по жълтите павета вчера [smilie18]). Дришльовци.
Жалко само за студентите и нормалните хорица, които са искали да проведат мирен и културен протест. Сори, копелета, ит'с а тъф уърлд, дийл уит ит. Сменяйте държавата, кво се хабите? И без тва е кенеф. Че и на картинка ви го показаха от Европата. Овча работа... Светът е голям, хубав и интересен, що си пропилявате живота в кенефа, образно казано? Или ви се живее в блатната държава на политици-мижитурки, контролирани от огранизираната престъпност, в контекст на безбрежна ориенталщина и изостаналост във всяко едно отношение? De gustibus...

Общо взето цялата вчерашна хамалогия изглежда като преждевременна еякулация - много шум за нищо, нулев резултат. Яд ме е само, че с парите от моите данъци ще се плаща за пораженията. Иначе отстрани изглежда доста комично цялата работа, барем протест като протест да беше, а то демонстрантите бяха едва ли не по-малко от куките. Толкоз по въпроса има ли гражданско общество и заслужава ли българското такова изобщо нещо, освен да бъде мачкано и изтисквано.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Нереален   
Дата:   15-01-09 17:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: мара   
Дата:   15-01-09 17:33

влади, къде прочете подобно обобщение? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mmartinov   
Дата:   15-01-09 17:34

ALBIREO написа:

> mmartinov - кой чу за бомбата?
> Аз разбрах чак вечерта от медиите.
> Когато полицаят говорил по мегафона (не съм го видял), много
> хора викаха "НЕ СЕ ЧУВА!"
> След това започнали да бутат.
>
> adutsov го написа - защо пометоха и хората, които апелираха от
> микрофона за мирен протест? ЗАЩО?
>
Ами ти представяш ли си да ви кажат има бомба и всичко хуква да бяга какво ще стане. Казва се "Митинга е прекратен, тръгвайте си" и точка.
не се чуви ми, не може да организираш протест и да отидеш с две колонки за компютър да озвучаваш площада[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: Essenov   
Дата:   15-01-09 17:35

mmartinov, като не си бил на площада защо говориш чул-недочул??! Стой си у дупката на топло и си мълчи като няма какво да кажеш!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CanoniO   
Дата:   15-01-09 17:37

Ами ОК.
Обади се някой ден, да кажеш, че има бомба в паркирана кола наоколо и виж дали няма да ги извадят от сградата...

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: mmartinov   
Дата:   15-01-09 17:38

Essenov написа:

> mmartinov, като не си бил на площада защо говориш
> чул-недочул??! Стой си у дупката на топло и си мълчи като няма
> какво да кажеш!
И в кое не съм прав? изгледал съм достатъчно материал и мога да ти кажа че съм видял повече от някой дето се е крил между две баби на площада [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ALBIREO   
Дата:   15-01-09 17:39

"Иначе отстрани изглежда доста комично цялата работа, барем протест като протест да беше, а то демонстрантите бяха едва ли не по-малко от куките."

Това е така, защото много хора се скатаха бре, Ники. Ако бяха дошли и да стоят мирно, нямаше да е смешно, нали?

Всъщност, след час имам снимки и още не съм се приготвил да тръгна, защото водя безсмислени спорове във форума.

Напомням, че съм бил там, защото повечето тук се изказват като странични наблюдатели.
И смятат, че имат някаква правота, но нямат.

Да сте били там, да сте видяли и усетили, че тогава да ми говорите.

Не сте били, не сте видяли с очите си и не сте усетили нищо. На кого си пробутвате неадекватните мнения? [smilie23] [smilie23] [smilie23]



mmartinov - мирните хора КАЗВАХА на полицаите да изнесат агресорите, но ефект НИКАКЪВ!
Т.е. за полицията нямаше проблем да се намесят и щяха да получат подкрепа от хората.

И ЗНАЕШ ЛИ ЗАЩО?
Защото онези малоумни гаменчета БИХА И ПРОТЕСТИРАЩИТЕ!



Престанете да се изказвате КОМПЕТЕНТНО за събитие на което не сте присъствали!!!

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: Di_mitar   
Дата:   15-01-09 17:46

Essenov, айде като беше там освен че си направил много добри снимки, бил си в търпаната рискувал си техника и здравето си (за което шапка свалям на всички ) какво друго направи !?! Разбирай въпроса ми в смисъл някой от там присъстващите направи ли нещо да отстрани тези вандали при положение че е било видно с каква цел са там, това не разбрах, и защо всички реват че полицията не е направила нищо [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: Нереален   
Дата:   15-01-09 17:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: ALBIREO   
Дата:   15-01-09 17:52

Ди_митар - хахахахах

Значи там има полиция, но ние трябва да се саморазправяме с вандалите, така ли? [smilie18] [smilie18] [smilie18]

А и вече се написа няколко пъти какво е било правено!
Имало е уговорка с полицаите тези хора да бъдат посочени - игнорирали са сигналите!
Тези няколко души постоянно ритаха барикадите и нападаха полицаите - те ги търпяха до последно.
Изобщо - какво ще рече да ги "ТЪРПЯТ"?

Думата е ТОЛЕРИРАМ, а не ТЪРПЯ.

Оф, тръгвам, че закъснявам.
Ще пиша като се върна!



Публикацията е редактирана (15-01-09 17:52)

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: Нереален   
Дата:   15-01-09 17:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: n1x0n   
Дата:   15-01-09 18:04

Виж, като правиш протест, уговорки с полицаите, какво да правят, не правиш. Приемаш априори, че те изпълняват заповедите на тези, срещу които протестираш.

[smilie18] [smilie18]

Че не си практик - разбрахме, ама ти и за теоретик не ставаш...

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: мара   
Дата:   15-01-09 18:07

хм...понякога на мачовете май съдиите не виждат всичко. чак на повторението по камерите става ясно, ма вече е свирено. това е вметка. изобщо не оспорвам нуждата от протест.

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: Essenov   
Дата:   15-01-09 18:14

mmartinov, аз съм написал какво се случи от моята гледна точка, която беше точно м/у шамарите. Биваше поне да го прочетеш, преди да задаваш риторични въпроси!

А хората с гледна точка "зад телевизора" да не се изказват "компетентно", моля!

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: mondragon   
Дата:   15-01-09 18:14

Искам да попитам нещо, около 200, а може и повече да са били, старци(бабички и дядовци) какъв го дириха на площада, след като протестът беше студентски?Нали се сещате, че мумиите едвам ходят на сухо, камо ли на хлъзгавите павета. Пада някой и полицията няма време да оглежда всеки, не й е и работа, след като я налагат малоумни лумпени-маскирани, защо? За да не ги видят и в мелето да се измъкнат безнаказано. Е да ама не. За мен това си беше цласически протест. Вижте гърците....бил съм на много протести и мирни и не толкова, но вчерашното беше свинщина.За лумпените бой, след като всички са били предупредени да напуснат площада, а са останали-бой. Трябва да се научим, че когато престъпваш закона и нарушаваш правилата си има наказания.И последно нещо-вие как мислите всички полицаи ли са съгласни да седят там и да ги псуват, ритат и бият?Не, но те са полицаи това им е работата...трябва да дойдат 40 рейса от Англия с екипите, които се оправят с футболните хулигани в Англия. Като минат на два, три протеста уверявам ви, никой няма да посмее да посегне...

Боят изгражда и възпитава това е истината....

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: mmartinov   
Дата:   15-01-09 18:18

Ахх, аз отказвам повече да споря с коне с капаци. Ще кажа само че
1. Аз не разбрах кой организира митинга- на практика имаше няколко митинга+ футбулна агитка
2. Митинга беше прекратен от общината и с това стана незаконно всяко оставане на площада, било от лумпени или бабички.
3. На една каца с мед, една лъжица лайна и трябват и вече не става за ядене.
4. Не разбрах какви са исканията на протеста.
5. Ако вие сте правите а ние кривите, защо днес се върнаха едва 1000 души?

Лидерът на СДС-София:
..хвърлих само две снежни топки, даже не съм уцелил никого и изведнъж зад мен изкочиха няколко полицая...
Нямам думи, човекът метнал само две топки и те го арестували, а той даже не уцелил....мъка, мъка.



Публикацията е редактирана (15-01-09 18:22)

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: flipbeat   
Дата:   15-01-09 18:18


https://photo-forum.net/static/forum/2009-01/tkxw9022.JPG


http://photos-c.ak.fbcdn.net/photos-ak-snc1/v2120/162/119/1498666149/n1498666149_165986_9188.jpg



Беше много забавно, наистина [smilie18]

ама Жоро не казва как 3 човека го дърпахме да го качим на паметника [smilie18] [smilie18] ...
Имаше стотици снимащи. Видях хора от Натфис, имаше чужденци, всички световни агенции си имаха човек там. Благодатно за снимки, ама няма нещо впечатляващо (и идея нямате наистина колко галерии съм разгледал). Респект


Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: J0R0   
Дата:   15-01-09 18:42

Хаха! [smilie18] Верно е.
Благодарности на flipbeat, dila и забравих кой беше още, дето ми помогнаха да се приплъзна по леда нагоре до паметника!

[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: boink   
Дата:   15-01-09 19:34

щом лили иванова, пайнер, балтазар, мейдън или на баба му хвърчилото могат да направят по-голяма масовка, значи:

"идеята" и "духът" ги няма


или

"идеята" и "духът" не са узрели достатъчно за да имат желания ефект и размер


информацията относно полицаите естествено е объркваща и мнението ни се оформя от различни лични и обществени фактори, имащи или нямащи пряка връзка с даденото събитие.



видно е обаче, че сме мирна и овча страна. по всички снимки от целия свят които съм виждал, никога досега не бях виждал такъв пъстроцветен арсенал от екипировка. не е истина просто. не е за вярване. вие футболист с части от два различни екипа виждали ли сте да играе за националния?[smilie10] да се [smile] или да [smilie2] (тия двете правят [smilie8] )


както по горе пише, ако няма поне 100 000 които да са там и да знаят какво правят, въпросното събитие е просто добър повод за размисъл, както виждам уникално, благодарение на дигиталните ви фотоапарати. [shtrak] [smilie24]


и все пак кои сме ние и за какво се борим като общество - е те това май незнаем. всеки знае какво иска за себе си и как би трябвало да стане, но УМЕЕТЕ ЛИ ДА РАБОТИТЕ В КОЛЕКТИВ, или звучи твърде комунистическо? една държава от хора които нямат общо мислене или някакъв идеал различен от пари и собствено "оправяне/отцеляване".


България не е фотофорум или офроуд форум. рейтинга носи пари. а тука - [smilie18] въпреки че има 200 човека които са като депутати, или не е така?


и за да няма изказвания ала острова на мухите, ако имах такава екипировка като на куките бих влязъл в сектора за да смачкам фейса на някой който ми вика УМРИ! пък да ме разжалват после. аз съм си запазил ЛИЧНОТО ДОСТОЙНСТВО за което едва ли повече от трима човека ХАЯТ.

продали ли са се тези които работят в чуждестранни фирми ала ишлеме и събират добри точки без да е необходимо да уважават вътрешно фирмената политика. хора като хора, всички сме братя и сестри по свински, малко или много, или не е така?


тенкю и не си вкарвайте толкова агресия, оставете я за на есен, когато дойде дебелия финансов шпеков салам и ни поздрави с палец нагоре, по стар арабски обичай. тогава които и да са ще погледнат назад и ще намерят причина да оплюят нещо и някой, по стар български обичай.

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: chicken   
Дата:   15-01-09 22:30

Ми то си е ясно защо на баба му хвърчилото ще събере по-голяма масовка. Аз например имам билет за Депеш от както са ги пуснали. И знам защо. А билет за тази смешка нямам. И знам защо. А всички дето се напъват в темата дали знаят защо го правят. Въпреки огромното ми желание за промяна, готовноста ми да изляза на улицата да протестирам, въобще да направя каквото е необходимо и каквото зависи от мен за да се оправят нещата, в такова НЕЩО не мога да участвам. Още като излезе информацията беша ясно че ще една лигава пародия. Като днешните студентчета и пишман природозащитници.
И за какво се пънете?
А за полицията, ами преди време гледах репортажи от Неапол. Имаха си криза с боклука едновременно с нашата. Ами някакви протестиращи се бяха качили на багер май. Полицаите ги млатеха с всичка сила с палките през ръцете докато се пуснат и паднат долу. Възможно най брутално. А нашите били, че и без причина. Във всяка "бяла" държава при обстоятелства като онези от '97 щеше да стане мазало...

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: zizero   
Дата:   15-01-09 22:37

И аз бях горе на паметника през цялото време. Добре се виждаше как полицаите млатят всички наред.

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: emoxide   
Дата:   15-01-09 23:08

BATTLE IN SEATLE (2008) [smilie24]
Гледайте го.

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: ALBIREO   
Дата:   16-01-09 00:31

Трябва да проумеете, че нито един от проблемите които провокираха протеста, не е проблем на отделни хора. Това са проблеми за всички нас, за цялото (овче) общество. Пряко или косвено. В малка или голяма степен.

Ако зърнопроизводителите в България имат проблем, той е общ, на всички нас.
Когато студентите ни имат проблем, той... може би в някой утрешен ден, ще бъде причина за други проблеми, дори и по-сериозни.
Когато 250 000 семейства не могат да имат деца, приръстът на България е отрицателен и политиците ни се подиграват с "проблема на тези семейства", вярвайте ми - този проблем е на всички нас!

Когато бизнесът не може да усвои милиони евро по евро програми, защото корумпирани политици не са си свършили работата, последствията са за всички нас!

МНОГО примери мога да дам като тези.



Имаме един единствен начин да кажем на политиците ни, че има по-важни проблеми от "ниските" им заплати, от извънредните им почивки и размерът на пенсиите им.
Този начин е ПРОТЕСТ!

Този начин е и позабравен "леко" от българското (овче) общество.

И сега се пробуди. Като "пеленаче", което се опитва да говори, но всъщност реве неутешимо.

На мен ми се иска това "пеленаче" да отвори очи и да започне да говори.

А вие с вашите критики и апатия, искате да му запушете устата, вместо да му помогнете в опитите!

Удавник не се вади с теми във форума и дискусии на маса!
Пожар също не се гаси по този начин.
Така и с протестите...

Но вече не очаквам разбиране...
Тъй като се хабя достатъчно да пиша по тези въпроси, а и предполагам отегчавам аудиторията, ще престана... (за момента)

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: pmartinov   
Дата:   16-01-09 00:33

Бият, защото се страхуват !


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ALBIREO   
Дата:   16-01-09 01:00

Я, тази статия... сякаш чета какво съм писал по-горе. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: Canon   
Дата:   16-01-09 01:33

mmartinov написа:

> Ахх, аз отказвам повече да споря с коне с капаци. Ще кажа само
> че
> 1. Аз не разбрах кой организира митинга- на практика имаше
> няколко митинга+ футбулна агитка
> 2. Митинга беше прекратен от общината и с това стана незаконно
> всяко оставане на площада, било от лумпени или бабички.
> 3. На една каца с мед, една лъжица лайна и трябват и вече не
> става за ядене.
> 4. Не разбрах какви са исканията на протеста.
> 5. Ако вие сте правите а ние кривите, защо днес се върнаха едва
> 1000 души?
>
> Лидерът на СДС-София:
> ..хвърлих само две снежни топки, даже не съм уцелил никого и
> изведнъж зад мен изкочиха няколко полицая...
> Нямам думи, човекът метнал само две топки и те го арестували, а
> той даже не уцелил....мъка, мъка.
>

Споко, ти не си полицай, нали? Ти си от "педерасите" (според полицейско определението за мирен минувач на един от клиповете), може и майка ти да таковат (пак от същия полицай), ама само ако си си платил данъците. От твоите пари е и боя и е*ането. Без пари полицията не такова никого, само кротко пуши цигарки ...

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: мара   
Дата:   16-01-09 08:45

пак минавам да кажа, че докат се ядете едни други, другарчетата ядат кифтетата. щот са изкарали по 1-2 партийни школи и знаят как да разделят и да владеят.
едно фактическо отклонение: 90% от населението в мексико е с комунистически ляв уклон. управляват (май доста добре) останалите 10% . опозицията е разпределена в 100-на партии, от които 70-комунистически. значи просто там разделя и владее правилната част от населението. за сведение-образование и здравеопазване са безплатни и държавни...имаше и още подобни, ма вече не помня и ще зема да внасям дезинформация.
у нас-всичката опозиция е всяка коза за свой крак, а другарите: "комунисти, комсомолци, пионери (пенсионери)-винаги в единен строй!.

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: shadowhand   
Дата:   16-01-09 09:00

Какво подяволите го размахвате този полицай с бокса? Не може ли да го е ивзел от някой тъпанар с маскировачни дрехи и татуировки СС по тялото си? Много е лесно да качиш репортажни кадри, с които да се създаде смут в обществото. Още повече за ревящото момиче и човека със спуканата глава - всички го ореваха. Аз лично съм 100% сигурен, че това е човек, който е бил най-отпред на мелето и е мятал камъни и какво ли не по полицията. В крайна сметка ако не искаш да бъдеш изяден от мечка не ходиш в гората.

И защо в репортажа няма такива кадри:

https://photo-forum.net/static/forum/2009-01/bimt3943.JPG


http://212.36.3.59/site_pics/196/e_1232048081__JPG0646.jpg




https://photo-forum.net/static/forum/2009-01/yiut4296.JPG


http://212.36.3.59/site_pics/164/s_1232027428_12.jpg




Админите постипъха особено глупаво като пускат тези подбрани кадри. Достатъчно наясно са колко лесно може да бъде манипулирана една публика за да правят такива неща. Даже се чудя дали не са получили парична облага за такъв тип "пропаганда".



Публикацията е редактирана (16-01-09 09:01)

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   16-01-09 09:13

shadowhand,

ясно е, че е имало провокатори на митинга.
Всички видяхме държанието на ултрасите...

Но не мисля, че тази тема тук точно цели да взема страна или да защитава когото и да е било чрез манипулативен подбор на кадрите. Това е фотографски форум, все пак. Който има други напъни - да ходи да си пише с политиканите във форума на news.bg примерно...

Просто Жоро и Бони са били там, снемали са каквото са видели и както са го видели. Тези фоторепортажи са просто тяхното виждане за нещата. И разбира се, доколкото са имали шанс в зависимост и от случайността - къде са се намирали, на какво са попаднали...

И двата репортажа просто са ги пуснали тук. Какво чак толкова лошо има в това? Просто като има някой друг различен поглед за нещата - пуска други кадри... Както и става на практика...

Както и ти си направил [smilie24]
Ама без забележките за това кой бил особено глупав и тн [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: mouseee   
Дата:   16-01-09 10:05

предлагам тая година родителите на студентите да не си плащат данъците а да им купят по един билет за чужбината... пък след 2-3 годинки те да им върнат жеста...

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: exile   
Дата:   16-01-09 10:10

аз си взех билет за барселона, ама май сгреших като го резервирах двупосочен...

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: boni   
Дата:   16-01-09 10:20

shadowhand, не се излагай:) Жоро горе написа за бокса, че полицая го е взел от някой от лумпените. Май не четеш?
Това за паричната обалага вече искрено ме разсмя, какво ви става бе хора?? Добре ли сте???[smilie18]
Аз се връщах от зъболекар, като ми се обади Жоро и ми вика - ела на площада, става меле. Даже нямах подходяща техника, бях само с един обектив 10-24.
Факт, е че е имало лумпени-провокатори. Аз обаче не можах да ги снимам, защото като отидох, вече бяха разпръснати. Абсолютен факт е също, че част от полицаите се дръжаха неадекватно, псуваха, обиждаха и удряха. Също така, е факт, че друга част от полицаите се дръжаха много добре и помагаха на хората.
А още по-голям факт е, че не сме спряли никой да показва какво е заснел.

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: adutsov   
Дата:   16-01-09 10:24

mmartinov Представи си Комендантите да почнат да бият и арестуват - къде отива мирния протест, който са организирали и какво ще изпишат медиите за протестиращите. За да вършат тази работа с биенето и арестуването се плащат заплати на полицаите, а аз плащам данъци всяка година за да имат заплати. Ако не им харесват заплатите да напуснат, ако се разписват за тях, да вършат това което им е в длъжностната характеристика. Аз върша работа за жълти стотинки, но съм приел факта и не мрънкам - просто я върша. Ако не ми изнася напускам. Пак ти повтарям, никой оргнизатор на протест няма законовото право да прилага сила за въдворяване на реда, може да пропагандира - това и правеха. Чети закони!

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: shadowhand   
Дата:   16-01-09 10:39

бони, евала![smilie24] Точно това трябваше да се напише още в първия пост горе. Сега много хора показват отделни кадри с разно си тяхно становище без дори да са прочели за какво става въпрос. И това е нормално - темата е 350 поста и повечето хора реагират първоинстиктивно.

Това за паричната облага го казах нарочно, само за да покажа колко лесно може да се контрира един такъв пост със снимка на разбита глава и плачещи хора и нищо повече.Сигурен съм, че сте достатъчно над тези неща за да не ги направите, но просто спокойно може да се създаде подобен смут в много хора при такива ситуации, което стана по адрес на всичката полиция в България. А вие със Жоро достатъчно много сте живяли и сте видяли за да знаете, че заради действията на един-двама не може да се съди цяло общество или цяла полиция.



Публикацията е редактирана (16-01-09 10:42)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mitku   
Дата:   16-01-09 11:16

-> Властта си играе на "разделяй и владей" с полицията и обществото

Между полицаите също има достатъчно хора, които не ядат доматите с колците. Но иначе съм напълно съгласен с думите на ALBIREO и boni. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: мара   
Дата:   16-01-09 13:23

време е за затваряне на темата. всички зе въртят в кръг, а тя тежко се отваря.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: bobihot   
Дата:   16-01-09 17:55

Преди да сте я затворили, ето и малко от мен:


https://photo-forum.net/static/forum/2009-01/ugwh5899.JPG


http://storage3.album.bg/658/a916_e6874_10520048.jpg



http://www.album.bg/bobihot/albums/65534/


Форумците ще ги пусна в отделен албум, да не може да се използва срещу тях, не че са правили нещо незаконно.



Публикацията е редактирана (17-01-09 01:48)

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: Essenov   
Дата:   17-01-09 13:08

събота от 14 ч

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: fyrsi   
Дата:   17-01-09 13:30

http://www.dnevnik.bg/show/?storyid=614292

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: apollo   
Дата:   17-01-09 13:31

Голяма част от БГ фото-журналистите ми приличат на елитни..........................

Защо и как не ми се обяснява. Тълкувайте Господа, тълкувайте [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: fyrsi   
Дата:   17-01-09 17:33

а пък на мен ми се струва, че всички ''форумисти'' са се вживели в ролята на велики фотографи. Безспорно има наистина много кадърни момчета и момичета, но защо е тази злоба и плюене по всичко и всички не знам...

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: paff_pld   
Дата:   18-01-09 04:02

Чудех се дали да пиша след всичко изчетено но все пак го направих.

Че полицаите били боклуци вярно има и боклуци сред тя и то голяма част ако за сравнение в някой европейски страни са с висше образовани, но да се говори че всичките са такива не може защото има и кадърни и сред тях на които им е ясно че каквото и да правят не те определят правилата и знаят колко са мудни и другите инстанции и затова и те не си дават много зор.
Получаваш толкова колкото заслужаваш и работиш толкова за колкото получаваш са го казали.

Хората на реда които са на площада са точно тези момчето за който става въпрос по горе който са били гамени и не са могли да работят друго и са станали такива. Глупостта в тях е че защитават хората който са крали от техните родители, крадат от тях и ще крадат от децата им но те това не го проумяват. Те самите не са по различни от футболните фенове който са там заради мелето.

А за политиците неми се говори. Може би при следващото по голямо спречкване жандармеристите да се обърнат и да изведат от парламента сбирщината която е там и да я дадат на тълпата пък после кой каквото си е заслужил такова ще го яде.

Отговори на това съобщение
 Re: На площада пред Народното събрание - 14.01.2009
Автор: ffwd   
Дата:   18-01-09 04:24

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=321617


Видеоразказ на свидетелите от пресконференцията на ДСБ


Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »