Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 D90 vs.40D ||| edit:избор на обективи за Nikon D90!?
Автор: lifelover   
Дата:   14-12-08 23:52

Здравейте, съфорумци!

Преди известно време се колебаех м/у няколко модела при избора ми за СЛР. Сега придобивайки повече опит и познания избора ми се сведе до точно тези два модела. Ходих и в сладкарницата :) за да ги вкуся и двата. Опитвах, пипах и щраках, гледах снимки сръвнявах ... абе цяло приключение си беше [smilie5]
Никонското тяло ми допадна повече, някак си ми пасна по-добре в ръката, по-малкия му размер и тегло си оказаха влияние, що се отнася до ергономичност в ръцете на любителя фотограф, като мен. Канонското пък ми изглежда по-стабилно и масивно някак си, но това са си само мои наблюдения и въпроса за избор на модел няма да е свързан предимно с тези им параметри.
Спрях се на двата модела, защото се препокриват в ценовия си клас и отписах вариянта за 50Д, тъй като смятам че разликата в цената с 40Д не правопропорционална на екстрите в повече, които предлага.
И така от информацията, която имам не мога да отбележа няколко факта и за двете страни, преди да взема правилното решение, за което имам нужда от помоща Ви!

Тъй като ще пазарувам телата с китаците в съответните вариянти за Никон 18-105mm AF-S DX f/3.5-5.6G ED VR , а за Канонски кит съм се спрял на 17-85 mm f/4-5.6 USM IS AF(не знам дали ще ми е достатъчно светъл), та в този диапазон Никонския кит май излиза по управдана инвестиция.
От мнения по различни теми на съфорумци съм стигнал и до извода, че Никонските обективи са по-рентабилни от тези на Канон, що се отнася до средния любителски клас, т.е. предлагат повече за парите си.
Друго твърдение за системите от двата произвоителя е (отново в същата потребителска ниша), че Никонските са по-ползутворни "на широко", докато Канонските - "на дълго", което е несъмнено свързано и със самия им кроп фактор. Срещам доста теми за неработещ АФ на Канонското тяло, за Д90 май само ведъж видях такава, т.е. май и това трябва да се вземе в предвид при евентуалната покупка. Мисля от финансова гледна точка да се задоволя до китовия + едно 50/1.8 и до там да са разходите ми за система. Ще снимам предимно пейзажи, макро (може и да се откажа) и портрети.
Знам, че каквото и да взема няма да сгреша, и не е от огромно значение то, а по скоро обективите, но искам да чуя повече мнения относно двата модела и да се изкажат повече техни притежатели, като се има и предвид обективите, на които съм се спрял.
Благодаря Ви предварително, като се надявам това да не е поредната спамерска тема придизвикваща война м/у двата враждуващи лагера, имам просто нужда от компетентните Ви мнения за да взема правилното решение! 10х [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D90 vs. Canon 40D - помогнете в избора на тяло, моля!
Автор: vgramatikov   
Дата:   15-12-08 00:10

Винаги съм искал да го съпоставя.
С 40д съм снимал.Страхотно тяло.
д90 само съм пробва.

Ако сега избираш система може би 40д е по добрия избор.

Като цяло 2-те тела са различни и няма да има ясен победител.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   15-12-08 01:01

И с двата ще правиш еднакви снимки и ще изпитваш еднакво удоволствие.

Този 17-85ИС просто го забрави.
18-55ИС + 55-250ИС е значително по-добра комбинация.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D90 vs. Canon 40D - помогнете в избора на тяло, моля!
Автор: vgramatikov   
Дата:   15-12-08 01:03

и аз се чудя за д90-кит..ама 16-85 вр.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lifelover   
Дата:   15-12-08 01:54

asahi написа:

> И с двата ще правиш еднакви снимки и ще изпитваш еднакво
> удоволствие.
>
> Този 17-85ИС просто го забрави.
> 18-55ИС + 55-250ИС е значително по-добра комбинация.

ОК,явно е голяма тъмница и само ще се нахакам с него :)
40Д-то го има и с кит EF 28-135 mm f/3.5-5.6 IS USM , да забравя ли и него?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: otvorenia   
Дата:   15-12-08 02:15

28-135 IS не е приемлив заради недостатъчния широк край.

Никонската комбинация е по удачна с китовия си обектив, а и тялото е добро,

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D90 vs. Canon 40D - помогнете в избора на тяло, моля!
Автор: lifelover   
Дата:   15-12-08 03:09

Мда, прочетох и доста положителни отзиви именно за китака на Никон-а и наистина се явява по-добре окомплектован в слуяая.
Не знам само защо pd ми препоръчва канонската система, при условие че и той самия си е заклет Никонец [smilie11] Да не би да имаме смяна на позициите или му писна да го увикват заради пристрастията си [smilie5]
Сега сериозно, последно Никона ли да взимам [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D90 vs. Canon 40D - помогнете в избора на тяло, моля!
Автор: kolcho   
Дата:   15-12-08 03:19

lifelover написа:

Не знам само защо pd ми препоръчва канонската система, при условие че и той самия си е заклет Никонец [smilie11]
...................
Споко - момчето ПД е фотоонанист. Просто е сменило ръката с резервната,поради умора на титулярната, нищо повече[smilie3]
[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D90 vs. Canon 40D - помогнете в избора на тяло, моля!
Автор: Георги   
Дата:   15-12-08 08:25

което ти допадне повече субективно на пипане - него вземи

ще правиш еднаква фотография и с двата.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D90 vs. Canon 40D - помогнете в избора на тяло, моля!
Автор: popov   
Дата:   15-12-08 21:34

Имай предвид и какви обективи ще купуваш после. Общо взето за широко - Никон, за дълго - Канон.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D90 vs. Canon 40D - помогнете в избора на тяло, моля!
Автор: neptun61   
Дата:   15-12-08 21:39

Ако нямаш,кой знае какви претенции към дългото 70-300 ВР е идеално допълнение към китака.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D90 vs. Canon 40D - помогнете в избора на тяло, моля!
Автор: vgramatikov   
Дата:   15-12-08 22:35

kolcho зле си баце :)

Днес си взех д90...пощтраках малко.
Първите ми впечатляния са ,че като ергономия е 1:1 с д80 + лаив вю бутон,видео и прекрасната нова матричка.

Шуми изключително малко ,дори и на 3200исо.
Аф е подобрен спрямо д80.+3д тракинга/актив д-лаитинга и тнт.

Заклет никонец не съм бил никога.
Само като се шехувам естествено.

40д е по висок клас тяло за мен.
Може би по добър аф,к/сек,по стабилно и масивно тяло,14 бит рав.
А в случая май и е по евтино.


д90 си има свойте предимства разбирасе.Поради факта ,че е НОВ модел.


Аз мисля така:
40д е по доброто тяло(като се има в предвид и парите си) ,но за мен обективите в низкия и среден клас на никкор са по добри.

Това е лично мое мнение и не карам никой да вярва в него :)
Сондираи си мненията.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D90 vs. Canon 40D - помогнете в избора на тяло, моля!
Автор: vgramatikov   
Дата:   15-12-08 22:43

Ако искаш леко тяло с големи възможности д90.
Ако искаш по про усещане ,кадри в секунда и 14 бит рав 40д.

От там.
Задължително светли обективи.

Ако ще слагаш китаци и разни такива акота...по добре си вземи 450д или д80 и инвестирай в хубави обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D90 vs. Canon 40D - помогнете в избора на тяло, моля!
Автор: lifelover   
Дата:   15-12-08 22:46

Видях и ИСО теста на Д90 от ПД. Колкото и непрофесионален да е той, прави ми впечатление ниското ниво на шум на високо исо, а при малко исо дори такъв няма, а и аз самия не съм професионалист :) За сега вариянта с Д90+кит+50/1.8 май ще ме задоволи. Както каза Нептун, след време ще доокомплектовам и край на мъките :)
Много ми хареса изказването и на asahi и Георги, които всъщност са прави. Който и да избера от двата все ще остана доволен и тъй като Никона както казах в началото ми пасна по-добре в ръката май той ще да е :)



Публикацията е редактирана (15-12-08 23:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D90 vs. Canon 40D - помогнете в избора на тяло, моля!
Автор: vgramatikov   
Дата:   15-12-08 22:48

Най добрата оферта е моята.
д90 + 16-85вр

така 16-85вр-а ти излиза много тънко.А и е най добрия зуум в този клас на никкор.(Според мн хора не само мен)

Имам и 50 1.8д (исо теста е с него)
Страхотен обектив за цената си.Остър е още от ф/2 а на ф/4-5.6 цепи....
на 1.8 също е използваем за портрети с леко шарп след това.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D90 vs. Canon 40D - помогнете в избора на тяло, моля!
Автор: vgramatikov   
Дата:   15-12-08 22:54

Е ся ще ти щтракна едно 6400 исо. Да се почудиш малко [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D90 vs. Canon 40D - помогнете в избора на тяло, моля!
Автор: vgramatikov   
Дата:   15-12-08 23:06

d90

Рав 6400 исо
100% [smilie24]

https://photo-forum.net/static/forum/2008-12/eaum1793.JPG


http://www2.imgshare.eu/i/VWH75107.jpg


като я гледаш на 20% едва се вижда шума :)
Ако махна цветния става медец [beer]



Публикацията е редактирана (15-12-08 23:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D90 vs. Canon 40D - помогнете в избора на тяло, моля!
Автор: lifelover   
Дата:   15-12-08 23:27

мда,
като я погледнах 100% си има шум, но все пак това 6400 исо...
За мен поне резултатът е задоволителен [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D90 vs. Canon 40D - помогнете в избора на тяло, моля!
Автор: vgramatikov   
Дата:   15-12-08 23:28

има...но като за 6400 на две крушки вкъщи.
Направо е 6

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: batzeto   
Дата:   15-12-08 23:34

ей прехвалихте го тоя Д90, то и аз клоня за него де, ама сега без канонски препоръки вече взех да се питам какво му е на 40Д [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D90 vs. Canon 40D - помогнете в избора на тяло, моля!
Автор: vgramatikov   
Дата:   15-12-08 23:46

Аз говорих за 40д горе...за мен е по добро тяло ,но зависи какво ти трябва и какво ще снимаш.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Canon   
Дата:   16-12-08 00:34

batzeto написа:

> ей прехвалихте го тоя Д90, то и аз клоня за него де, ама сега
> без канонски препоръки вече взех да се питам какво му е на 40Д
> [smilie18]

Ми нищо не му е. И аз, и много си снимат с него без никакви проблеми и препоръки.
Той, за разлика от Д90, няма нужда да бъде хвален.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D90 vs. Canon 40D - помогнете в избора на тяло, моля!
Автор: lifelover   
Дата:   16-12-08 19:45

a Canon и специялно 40Д нямат ли доста повече проблеми с АФ, поне аз попаднах на доста теми от сорта, срещу почти никакви да Никон?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D90 vs. Canon 40D - помогнете в избора на тяло, моля!
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   16-12-08 20:11

lifelover,

Аз снимам с 40Д и не съм забелязъл сериозни проблеми с фокусирането. Ти какви точно проблеми с фокусирането на 40Д си наблюдавал?

А между другото къде точно си попаднал на тези доста теми? В този форум? [smile] Или в dpreview например? [smile]

Що не престанете вече с глупостите? Който иска да си купува Д90. Прекрасен апарат [smilie24] , доколкото зная и съм чел, макар и да не съм го държал в ръка. Пробвал съм малко Д80 и мисля че и с него бих снимал с удоволствие, та мисля че и Д90 би ми харесал [smilie24] . Но снимам с удоволствие с 40Д [smilie24] . Не зная и аз защо точно се дразня от демонстративната снобарщина тук и безотговорното отношение към останалите. Някой някъде чел, че на някой на сестра му братовчед и чул, че точно еди-коя-си-камера имала проблеми с еди-какво си...



Тъкмо в тази тема гледам, че и PD дори съвсем обективно и даже аргументирано ги представя нещата [smilie24] . И сега ако го обърнете пак на тази страна - "Канон не струва, щото е Канон" или пък "Никон не струва щото е Никон" ... [smilie23]

А пък за картинките на PD от Д90 на ISO 6400 [smilie24] Хубава CMOS матричка явно и нещата са наистина доста различни от Д80 с неговата CCD, макар че и той не е лоша камера.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D90 vs. Canon 40D - помогнете в избора на тяло, моля!
Автор: lifelover   
Дата:   16-12-08 22:00

HSGeorgiev, извинявай, че те издразних с прималоумните си питания. Моето не е снобарщина,а просто незнание. Причината е, че това ще е първия ми ДСЛР и ми се иска да направя правилния избор. Знам, че на повечето съфорумци им е писнало от подобни тъпи теми, но нали за това е форума да се учим и да си помагаме, а в моя случай да се доверя на опита на по-опитните и запознатите. Не си правя е*авка, наистина попаднах на доста теми в един друг форум, който не искам да споменавам,заради респекта към точно този най-любим за мен photo-forum, именно за това попитах и тук. Тук винаги мога да срещна компетентни мнения и разбиране от страна на потребителите му. Благодаря все пак за отговора ти, оценявам го!
Имам още едно дребно питане за Никон обективи, защото взех да се замислям сериозно...

Значи, кои вариянт е най-сполучлив според вас:

1. 18-105mm AF-S DX f/3.5-5.6G ED VR + AF 50 mm f/1.8D

2. само 18-200 mm f/3.5-5.6G ED-IF AF-S DX VR

3. 16-85mm f/3.5-5.6G ED VR AF-S DX + 70-300 mm f/4-5.6G (без VR)

4. (3 в 1) 18-55 mm f/3.5-5.6G VR + 55-200 mm f/4-5.6G ED AF-S VR + AF 50 mm f/1.8D



Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »