Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Потребители на FinePix S5 Pro
Автор: Svsvet   
Дата:   21-01-09 16:10

krist Исото е 1600 и нагоре. Допълнително са отваряни и сенките на места. Обективите са Никон 18-70, AI-S 135/2.8 Следващият път отивам на това място с осветление и стативи:), но засега съм много доволен от нивото на шума, а подозирам че като ги пусна на хартия, ще остана още по-доволен [cool]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Потребители на FinePix S5 Pro
Автор: ILiyanKirkov   
Дата:   21-01-09 16:24

Нека се направи едно предложение при регистрация, или при понататъчно попълване на данни всеки да може да си казва с какъв апарат/обектив е... и да може авторите да се търсят и по това :)

Отговори на това съобщение
 Re: Потребители на FinePix S5 Pro
Автор: plamendoc   
Дата:   21-01-09 16:28

Има го направена нооо във Фотокулт тук разчитаме на добра воля да запазиш ексива[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Потребители на FinePix S5 Pro
Автор: Svsvet   
Дата:   21-01-09 16:33

Може, но трябва да се внимава, защото правим статистика на крадците[cool]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danny_falin   
Дата:   21-01-09 16:34

ауууу Svsvet, красотички, особено тази в старата къща където влиза светлина от прозореца
много са готини!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: krist   
Дата:   21-01-09 16:35

Svsvet, благодаря за отговора! За осветление - не знам дали ще имаш нужда на това място, но стативи - шуър![cool] Бтв, нали знаеш, че от 1600 ИСО нагоре не работят R-пикселите, така че, в същност, като динамика тепърва има какво да вадиш още на интериорните?[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Потребители на FinePix S5 Pro
Автор: Svsvet   
Дата:   21-01-09 16:37

То там няма много какво да изгаря, така че не са ми необходими толкоз Р пиксели. Осветлението го имам на ум за едни други работи[smilie3]

Въпросът не е само в динамиката, но и в цветовете[smilie24] Те почти не са бутани[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Потребители на FinePix S5 Pro
Автор: Svsvet   
Дата:   21-01-09 16:40

Апропо, сега видях, че на четвъртата снимка съм забравил да пусна един филтър за шума, тъй като пусках шарп маска, за което моля да ме извините... Там наистина сенките изглеждат плашещо, но аз съм си виновен, не апарата[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Потребители на FinePix S5 Pro
Автор: krist   
Дата:   21-01-09 16:43

първо шума, после шарпенето и то само със edge masking и Luminocity за blending-style на шарпващия слой, за да избегнеш подчертаването на шума при шарпенето[smilie3] относно динамиката - хмм, може и да няма нужда, но защо тогава си вадил сенките? ако го снимаш на голямата динамика, няма да има нужда да ги вадиш (е, ще ти трябва статив разбира се щото ще трябва да слезеш под 1600 исо..)



Публикацията е редактирана (21-01-09 16:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Потребители на FinePix S5 Pro
Автор: Svsvet   
Дата:   21-01-09 16:48

Р пикселите няма да ми дадат допълнителна светлина в сенките. Трябваше да просветля целите снимки, защото снимах на лимита на апарата - ИСО + скорост и естествено допуснах някои да са недоекспонирани, отколкото да не са на фокус. Ще пробвам и това с Едж маскинг, но досега каквото съм тествал, шумът си избива винаги... А иначе разбира се, че първо шума, а после шарпенето. Просто съм го забравил при кадрите, които качих на Зоната, защото бързах. Вече съм ги оправил[beer]



Публикацията е редактирана (21-01-09 16:52)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »