Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5 ..  10 ..  20 ..  24  25     всички  напред  последна
 Re: Фуджи С5 про - тема
Автор: didesignbg   
Дата:   23-12-08 09:55

danny_falin, не не отваря.
в3 отваря, но ти е силно излишно, особенно от началото.

знам за какво говориш, но ако аз недоекспонирам с 14 бита, за да хвана светлите тонове по-добре с цената на малко шум мисля всико е ОК? Това съм установил в половината от случаите.
Мисълта ми е, че в JPG не може да има много фрапантна разлика, още повече аз ако намаля двапъти файла 12 -> 6МП ще съм още по-ОК с шума.

ss_sgp роу файловете на фуджи съдържат две експонации от един и същ момент снимани през 3,6 Ев. Джпег кадъра донякъде може да се разглежда като tonemapped HDR, по този начин е възможно да има в джпега повече информация отколкото в роу от друг апарат.
Относно вдигането на сенките въобще не е същото. Проблема с рязането на светлите области, нямаше да съществува ако прехода към изгоряло беше плавен, а не така рязък. Този проблем ти не можеш да го решиш, или за да го решиш се налага да недоекспонираш с три диафрагми. Това е шум, а шумът далеч не се прикрива толкова лесно с преоразмеряване, да не говорим че от 12 до 6 мп не са два пъти. Ето малко по темата http://blog.dpreview.com/editorial/2008/11/downsampling-to.html

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи С5 про - тема
Автор: Svsvet   
Дата:   23-12-08 10:29

pc_genius [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи С5 про - тема
Автор: джъмбо   
Дата:   23-12-08 10:33

да снимал съм с фуджито.... и изпаднах в депресия от менюто му.....

за разлика от повечето експерти аз съм снимал с ужасно много камери....

сега ще спиш ли спокойно [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

явно тук се сблъсквам с фактора "не съм се прее**л" щом след като няколко души казваме че даденият пример е зле но всички защтитници казват че е върха на сладоледа......

както и да е радвайте се на играчката коледа е....

само сас да драсне един контрастен плъгин като бутон че нещо не ме кефят много такива сивкави снимки [smilie7] [smilie7] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи С5 про - тема
Автор: boni   
Дата:   23-12-08 10:39

Абе джъмбо, вдигни си го контраста, кой ти пречи:) Няма да загубиш нищо и дупки няма да имаш. Хем е в джепег, а от другия с пробития нос и буза е от РОУ.
Темата беше хората да споделят настройки едно-друго, ама пак се намерихте няколко души да я ****.
Както казах, на мен Фуджито ми пести време. Спасява някои кадри в тежки условия.
Избил съм му парите многократно и продължавам да съм доволен от него. Не го продавам, независимо какъв друг ДСЛР имам под ръка.



Публикацията е редактирана (23-12-08 10:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи С5 про - тема
Автор: dephil   
Дата:   23-12-08 11:25

boni [smilie24]

А какъв RAW-конвертор би препоръчал за С5цата?

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи С5 про - тема
Автор: designwerk   
Дата:   23-12-08 11:31

Писах за 5 цата още като си я купихмме преди година ...тук... и тук също Сега мнението ми не се е наклонило много в различна посока. Както при всяко тяло....оптиката е мноооого важен фактор във финалната картинка.

Със скъпата НИКОН ска стъклария е играчка която си струва...особенно сега когато й редуцираха цената.



Публикацията е редактирана (23-12-08 11:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи С5 про - тема
Автор: designwerk   
Дата:   23-12-08 11:39

П.С. проблема на danny_falin го имаме и ние с определени ( стари ) карти. Много дразнещ дребен детайл.

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи С5 про - тема
Автор: Gruyu   
Дата:   23-12-08 11:44

ЕN-EL3e дали става на Фуджито, като гледам техн. х-ки и размерите им са еднакви с ориг. б-я.

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи С5 про - тема
Автор: boni   
Дата:   23-12-08 11:46

Ето какво се случва рамо до рамо с фул фрейм 12мп камера. Снимано е в РОУ +ДЖЕПЕГ. Абсолютно еднакви настройки.
Ляво е фуджито, дясно фул фрейм 12мп.
От горе на долу -
1.Преекспониран с 4 стопа джепег,
2.Същия джепег, но компенсиран максимално с ЦС3
3. Роу компенсиран максимално.

http://belfo.photo-forum.net/din1.jpg


Вижда се ясно, както казах, че в Джепег фуджито вади повече информация от другата камера в РОУ. За РОУ да не говорим.

Изводите всеки сам да си ги прави - възможности в контрастни условия и т.н.



Публикацията е редактирана (23-12-08 11:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи С5 про - тема
Автор: designwerk   
Дата:   23-12-08 11:50

Батерията на С5 е 100% аналогична с НИКОН ската (като форма) ... но не могат да бъдат заменяни.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Synthy   
Дата:   23-12-08 11:52

къде тогава е разликата, в контактите ли

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи С5 про - тема
Автор: Davidoff   
Дата:   23-12-08 11:55

Ок, обаче в тоя ред на мисли в главата ми възниква следната мисъл:

Очевидно фуджи-то се справя много добре с преекспонираните области. Обаче си мисля, че ако трябва да е коректно сравнението на динамиката, би следвало другия кадър да не се преекспонира, а напротив да се недоекспонира, така че да няма загуба на детайл в светлите области и в последствие да се вдигне в конвертора до нормална еспонация. Не съм пипвал нито фуджи нито фулфрейм, но си мисля, че фулфрейма ще се справи много по-добре с тъмните области и разликата в динамичния обхват няма да е толкова фрапираща както изглежда от изложените примери.

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи С5 про - тема
Автор: plamendoc   
Дата:   23-12-08 11:55

Някой да пусне линк за хипер утилити фрее[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи С5 про - тема
Автор: designwerk   
Дата:   23-12-08 12:06

и те са 100% идентични. "чипът" доставящ информация за състоянието на батерията е различен. Инфото се интерпретира само от определената камера, било то Никон или Фуджи....



Публикацията е редактирана (23-12-08 12:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи С5 про - тема
Автор: didesignbg   
Дата:   23-12-08 13:48

Средния контакт си е за чипа, той е и разликата между двете батерии.
Който иска да експериментира - предполагам е възможно чрез изолиране на средния контакт да подкарате батерията, но няма да има показания за заряда. Батерията от фуджи може спокойно да се зарежда в никонско зарядно. Измислена работа е с тези батерии.

Роу конвертори, работещи със с5, които съм пробвал:

АЦР и лайтрум - бързи дават пълна възможност за ползване на динамичния обхват, но като цветове и резолюция не съвсем. По-скоро изискват повече усилия.

Фуджи софтера - всичкия - хубав цвят, отлична резолюция, не може да изкара динамиката на която е способен хардуера, бавен е, няма корекции на аберации, бавен е, конвертирането отнема много време, бавен е, не се инсталира на виста, и е много бавен.

ДхО - добър конвертор, но при мен е много бъгав. Цветовете нищо особено.

S7RAW - безплатен и читав, не блести с нищо, но върши работа. Има някои гъдели, но не е насочен към продуктивност. http://www.geocities.co.jp/SiliconValley-PaloAlto/9919/s7raw.html


RawTherapee - безплатна алтернатива на Лайтрум има потенциала да е добър, но все още е бавничък. Резолюцията е добра, има възможност и за профилиране на камерата.

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи С5 про - тема
Автор: Георги   
Дата:   23-12-08 14:06

Davidoff написа:

> Ок, обаче в тоя ред на мисли в главата ми възниква следната
> мисъл:
>
> Очевидно фуджи-то се справя много добре с преекспонираните
> области. Обаче си мисля, че ако трябва да е коректно
> сравнението на динамиката, би следвало другия кадър да не се
> преекспонира, а напротив да се недоекспонира, така че да няма
> загуба на детайл в светлите области и в последствие да се
> вдигне в конвертора до нормална еспонация.

и аз си мисля така. бони я пак примера ама на канона да не пържиш така, ами с ЕВ -0.7 поне, и да вадим от конвертора детайл?

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи С5 про - тема
Автор: Георги   
Дата:   23-12-08 14:08

може да направиш и друго, двете недоекспонирани поне ЕВ -3, и после от конвертора да вадим от двете детайли?

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи С5 про - тема
Автор: boni   
Дата:   23-12-08 14:10

Георги, първо не съм казал каква е марката на другия ДСЛР:) Второ - дадох на Давидов два файла недоекспонирани с -5 степени от двете камери, пък той да си ги пипне и да види сам къде има повече инфо. Трето - не виждам смисъл повече:) Като говорим за сенките - в дпревю са измерили -7ЕВ, за другите камери е -5ЕВ...
Спорът става леко безсмислен и за мен досаден. Не искам да убеждавам никого в нищо, всеки сам да си решава каква техника ще ползва.



Публикацията е редактирана (23-12-08 14:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи С5 про - тема
Автор: Георги   
Дата:   23-12-08 14:12

очевидно фуджито има чудесна матрица, която му дава предимство при преекспониране. коректното сравнение обаче е нормална експонация от страна на фф тялото. както аз лично бих подходил ако стоя до теб и мерим кой колко ще изкара от апарата си.

така някак тенденциозно стои.

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи С5 про - тема
Автор: didesignbg   
Дата:   23-12-08 14:13

Георги, това е като да тестваш 35/1,4 със 17-35/2,8, нали се сещаш кой ги прави тези тестове.
Темата няма за цел да убеди никого в нищо, аз не съм нейви да ви убеждавам че моето е най-рязко, най-динамично, или безшумно. Напротив, даже смело твърдя, че не е[shtrak]
Но пък много ме радва, нали знаеш за любителите фетишисти, аз гордо се причислявам към тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи С5 про - тема
Автор: Георги   
Дата:   23-12-08 14:14

didesignbg като правим сравнения, нека са корктни. иначе всеки да си вади сам изводите е най-добре. аз не съм казал нищо за фуджито, само негодувам срещу "сравнението"

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи С5 про - тема
Автор: boni   
Дата:   23-12-08 14:15

Моите сравнения са 100% коректни - еднакви условия и за двете камери.

Преекспонирането просто показва на какво е способен апарата. Нормална експонация при нормални условия ще е ОК, но при силен контраст ще покаже същото предимство. Там където другия апарат прави резки дупки, фуджито прави плавни преходи. Дори бях пуснал преди време снимки привечер с насрещни светлини от коли и се виждаше за какво иде реч.



Публикацията е редактирана (23-12-08 14:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи С5 про - тема
Автор: ss_sgp   
Дата:   23-12-08 14:31

да, за пореден път в този форум се решава, че дадена камера е най-великата [smile]
лошо няма, търговията да върви [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи С5 про - тема
Автор: boni   
Дата:   23-12-08 14:38

Не, никой не е казал такова нещо. Темата беше всеки да сподели опит за настройки на камерата и т.н. Няколко души взеха да се заяждат както обикновено.
Никой не е казал, че камерата е най-великата, тя си има точни приложения. Има предимства има и недостатъци.
Аз съм си я купил февруари от щатите и съм показал достатъчно примери с нея, преди да има каквато и да е търговия за тоя модел в БГ.

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи С5 про - тема
Автор: Svsvet   
Дата:   23-12-08 14:48

ss_sgp Никой не е казал, че Фуджито е най-великата камера. Това вие, спамърите, си го натрапихте след като Бони пусна няколко снимки преди два, три месеца. Тогава имаше "АХ, ОХ, БРЕЕ..." и т.н. възклицания колко е велика тази камера.
Да, и аз съм впечатлен от възможностите й, но никога не съм твърдял, че това е най-великата камера поради простия факт, че има толкова много фотоапарати, а за много хора дори филмова камера отпреди 50-100 години е "най-великата". Всеки има свой вкус за нещата и свои потребности и ако в този форум се научим поне малко да зачитаме това право на хората да споделят, ще бъде, ако не друго, то поне малко по-интересно.
Сами виждате, че непрекъснатите противопоставяния на марки и технологии вече става скучна работа, а с това и Форумът - все по-малко търсено място за забавление и почивка... Крайно време е, особено в условията на финансова нестабилност и криза на парите като средство за комуникация, да се замислим дали няма нещо повече от това, което виждаме на 2 см. от своя нос!

[beer]



Публикацията е редактирана (23-12-08 14:49)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5 ..  10 ..  20 ..  24  25     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »