Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  4  5  6 ..  10 ..  20 ..  24  25     всички  напред  последна
 Re: Фуджи С5 про - тема
Автор: didesignbg   
Дата:   23-12-08 14:53

Георги, няма в какво да те убеждавам принципа на действие е различен.
Дигиталните кадри, за разлика от филма имат огромен проблем при прегарянето, настъпва рязко и грозно на стъпала. При някои апарати е силно изразено при други посредством хитри трикове се прикрива. На някои хора им пречи, на други не.
Дали ще недоекспонираш или не е решение на снимащия, факта е че допуснеш ли прегаряне на роу файла при нормалните апарати връщане назад няма. При фуджи има още един комплект пиксели, който да те спаси.
Тестове из нета има безброи, можеш да си харесаш някой, аз лично не съм видял такъв в който с3 и с5 да не са на двете челни места. Методологията на тестване обаче е толкова дискусионна, че винаги ще има какво да се спори.
Същото е и за цвета, плътен и богат, роу файла разрешава да го тормозиш безкрай (аз като фотограф аматьор разчитам на софтуера да коригира някои от грешките ми при снимане). С тези думи не желая да ангажирам никои, просто сме се събрали тук и си споделяме за фуджито. Седянка един вид.
А че никон, канон, сони, пентакс, олимпус, сигма, самсунг ....... (добави който се сетиш) са по-добри, това го знам.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи С5 про - тема
Автор: Георги   
Дата:   23-12-08 15:02

didesignbg, камерата си е отлична. друго имах предвид. но карай.

честито иначе [beer] [beer]

трябва да се чеше крастата [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи С5 про - тема
Автор: didesignbg   
Дата:   23-12-08 15:13

Георги, разбрах те, но не е това целта просто. Ако един казва два стопа разлика в динамиката друг ще каже половин, трети три стопа. Просто няма смисъл.
Аз насъбрах доста снимки и впечатления от машинката и ме устройва напълно. Надявам се и хората, които ги купиха сега да им се радват.[beer] [shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи С5 про - тема
Автор: Synthy   
Дата:   23-12-08 15:14

пък аз си мисля, че това ще е следващото ми тяло. Има всичко, което ми е нужно. Само дано да останат, докато се накумя.

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи С5 про - тема
Автор: designwerk   
Дата:   23-12-08 15:20

a kakto znaem...krastat e kato vtora priroda :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Davidoff   
Дата:   23-12-08 18:51

Ам малко ме нямаше та затова не се включих. Бони ми прати оригинални файлове от фуджито и от другия апарат недоекспонирани с 5 стопа. И там същата работа. Фуджито е доста напред с детайла. Тъй че оная мисъл дето ме споходи по обяд си замина [smilie18] Фул фрейм, мул фрейм... фуджито къса по динамика [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи С5 про - тема
Автор: danny_falin   
Дата:   23-12-08 19:05

говорете с картинки де [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи С5 про - тема
Автор: sun   
Дата:   23-12-08 21:28

Автор: джъмбо
Дата: 23-12-08 10:33

да снимал съм с фуджито.... и изпаднах в депресия от менюто му.....

за разлика от повечето експерти аз съм снимал с ужасно много камери....

сега ще спиш ли спокойно [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

явно тук се сблъсквам с фактора "не съм се прее**л" щом след като няколко души казваме че даденият пример е зле но всички защтитници казват че е върха на сладоледа......

И аз снимам с Д3, но както ти снимаш с много камери, така и аз ги имам.[smilie21] Взех си и Фуджито - перфектен е.[smilie24] Само не мога да разбера какво мърмориш тука против апарата. Застрашава ти Никона ли - какво?[smilie11] Д3 ти казвам, че ми е любимия апарат в момента за да можеш да спиш ти спокоино.[smilie8]
Но Фуджи С5 е наи-добрата ми покупка до момента. Спи сега до февруари спокоино, че тогава се очаква бабата на Никсъна да чуе нещо нечувано досега по опашките на пазара.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи С5 про - тема
Автор: danny_falin   
Дата:   23-12-08 23:07

може ли едно тематично въпросче между спамаджиите [smilie5]

по принцип ползвам CS2, camera raw 3.7 е последната версия за цс2, поддържа (поне отваря) файловете на С5про но не се справя никак добре с рау файловете на С5про

някой пробвал ли е със цс3 и 4.6 как е положението ? дали има смисъл да се "ъпгрейтвам" че са си доста разправии,
дали камера рау 4.6 се справя по-добре с рау файловече на с5про ??

/* под "не се справя добре" имам предвид, изгаря или сменя цвета на светлите места в снимката, и като резолюция е много зле, като снимам в рау+джипег конвертирам рау-фаила с 3.7 и резолюцията му е по-ниска от на директния джипег */



мерси предварително за споделения опит с цс3 и камера рау 4.6 спрямо 3.7 и цс2

поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи С5 про - тема
Автор: Svsvet   
Дата:   23-12-08 23:20

Е, я и аз да споделя първи впечатления.

Първо, бях много скептичен към менюто на Фуджито поради хилядите глупости, прочени за него тук и в нета изобщо. Изненадан съм много приятно. Менюто е много приятно, схваща се за 20-тина минути и преходът от никонското меню към това на Фуджито е страшно лесен. Много по-лесен отколкото от канонското към никонското, което е разбираемо, де. Все пак огромна част от функциите на С5 са си същите като на Д200.

Вкъщи и вечер не мога да кажа нещо особено нито за динамиката, нито за картинката, но нивата на шума, които видях са ми повече от достатъчни. Още при първия опит за портрет, който направих, бях приятно изненадан точно от плавните преходи, една такава "жива" картинка, за което способстват и хубавите цветове, разбира се...

Не останах разочарован и от бързината на апарата, нямам предвид серийните снимки, а разглеждане на снимки, бутане в менюто, зуумването и изобщо всякакви софтуерни операцийки... Мисля, че определено се справя по-добре с тези неща от 30Д например

Не ми хареса начина на разглеждане на снимките, особено зуума, но то и на Д200 не е цвете за мирисане. На Д300, 700 е по-добре...

Засега толкова мога да кажа от няколко часа разглеждане. Много благодаря на ФотоПавильона, на Митко и на Красена за коректността...

Да ви е още по-честита Новата година!!!

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи С5 про - тема
Автор: danny_falin   
Дата:   23-12-08 23:24

супер, да ти е честит
сега ако случайно имаш цс3 конвертирай един рау в бързината [smilie5]
бъзикам се

поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи С5 про - тема
Автор: sun   
Дата:   23-12-08 23:28

И аз забравих да им благодаря.[beer] [beer] [beer] Менюто наистина много изненадва. Страшно бързо се свиква. Много ми харесва точно увеличението при преглед - при никоните страшно ме дразнеше.[smilie21] Цвят, шум, динамика - както прилича на всеки тунингован Никон.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи С5 про - тема
Автор: didesignbg   
Дата:   23-12-08 23:33

За резолюцията нещата са си така, джпега от апарата просто е много добър.
Промяна на цветовете няма и ацр най-добре се справя с извличането динамиката от сензора. Цветовете не са като от фуджито, при Лайтрум/ацр 5 има подобрение. Съвета ми е да си сложиш лайтрум 2.
Малките фото сензори показват нелинейност в последния 1/3 стоп. Това значи, че изключително преекспонирани кадри които имат изгорени канали, при връщане с 4 стопа избиват леко в маджента. Много частен случай е това, аз съм го виждал един единствен път на мой кадър и нямаше да ми направи впечатление, ако не знаех какво е предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи С5 про - тема
Автор: danny_falin   
Дата:   23-12-08 23:40

имах една снимка (за съжалене беше пробна и я затрих) в стаята и единственото ярко нещо беше едно светещо копче от компютъра
джипега от апарата копчето си имше текстура и си беше синьо, в конвертирания с ацр фаил копчето беше клипнато и беше станало лилаво



Публикацията е редактирана (23-12-08 23:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи С5 про - тема
Автор: abyser   
Дата:   23-12-08 23:44

Я да ви питам нещо - не знам бъг ли е, фийчър ли е? [smilie18]
Опитвам се да форматирам картата с бутоните - (кошче) + (МОДЕ), страница 35 от книжката. Всичко се случва както е описано - блинкове, секунди, това-онова. Обаче като свърши блинка, броят на available кадри не се увеличава, разглеждам снимките от картата, т.е. форматирането не се е състояло.
При Format от менюто всичко е ОК.
(фирмварето е 1.12, ъпдейта мина без проблеми и всичко друго работи)
[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи С5 про - тема
Автор: danny_falin   
Дата:   23-12-08 23:46

задържаш ги, и като се появи фор, пак ги натискаш 2та бутона (втория път без задържане)



Публикацията е редактирана (23-12-08 23:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи С5 про - тема
Автор: didesignbg   
Дата:   23-12-08 23:47

като вземе да мига натискаш още веднъж двете копчета и ти излиза for

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи С5 про - тема
Автор: abyser   
Дата:   24-12-08 00:27

Ахааа, ясно! Благодаря, грешката е в мен. [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи С5 про - тема
Автор: magnifico   
Дата:   24-12-08 00:36

Е хайде покажете някви снимки с това Фуджи де [smile]
Само Бони и Жоро показват [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи С5 про - тема
Автор: Svsvet   
Дата:   24-12-08 00:59

Абе, при мен се появи следният проблем [smilie11]

Като дойде камерата ми даваше звуков сигнал "Beep", когато има фокус. След известно време забелязах, че спря да го прави. Ресетнах всички менюта, включвах на Low и на High силата на звука, няколко пъти пробвах, заредих напълно батерията, ъпдейтвах Фърмуеъра и нищо... Не ще да пее и толкоз. Някой да има идея [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи С5 про - тема
Автор: asahi   
Дата:   24-12-08 01:07

Във визьора сетка ли лампичката при фокус? Ако да - може да се е задръстила или откачила свирката (бузера).

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи С5 про - тема
Автор: Svsvet   
Дата:   24-12-08 01:10

Светка. "Бузера" не свири и когато пусна самоснимачката. Апаратът е чисто нов. Бива ли да го пращам до не знам си къде сега за една свирка [smilie22] [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи С5 про - тема
Автор: asahi   
Дата:   24-12-08 01:11

Занеси го на Зентекс. Няма да е скъпо.

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи С5 про - тема
Автор: abyser   
Дата:   24-12-08 01:17

Погледни focus mode selector-a (page 54), да не си го бутнал на C или M. "Beep" има само при Single-servo AF (S).


Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи С5 про - тема
Автор: Svsvet   
Дата:   24-12-08 01:22

Знам, не е от това. Освен да се оправи само, както се развали, друго май не мога да направя на този етап[cool]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  4  5  6 ..  10 ..  20 ..  24  25     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »