Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: D90 vs.40D ||| edit:избор на обективи за Nikon D90!?
Автор: lifelover   
Дата:   05-01-09 11:03

а къде мога да сравня (става въпрос за сайт) снимки направени с различни обективи, но с едно и също тяло и еднакви други условия?


Отговори на това съобщение
 Re: D90 vs.40D ||| edit:избор на обективи за Nikon D90!?
Автор: lifelover   
Дата:   16-01-09 00:10

Пичове,тая тема я дъвкахме и преговаряхме бая. Мислех да изчакам до пролетта и да съм го измислил до тогава, но май няма време за чакане имайки предвид скачането на цените на Никон (от февруари). Някой всъщност скочиха!!! По данни от една друга тема трябва да скочат обективите тогава. Сега обаче самото тяло (Д90) и някой от китовете скочиха...т.е. явно няма да скочат само стъклата. Все още има атрактивни цени на обективите, които представляват интерес за мен... трябва обаче да действам... B&H не спи, а вдига [smilie2]

Дайте последни насоки и стига съм се ослушвал. Последни данни:

D90 Kit with 18-200mm VR II Lens - 1510$ - има повишение на цената на тоя кит вече. Преди беше 1450$
D90 body only - 900$ - повишение с 60$ + 16-85mm f/3.5-5.6G ED VR AF-S DX Nikkor Lens - 630$ - няма покачване на цената(за сега)!!! общо=1430$

D90 Kit with Nikon 70-300 VR Lens - 1289$
- тоя кит не е мръднал, възможен вариант е,но много по-скоро ще трябва да взема нещо за основен обектив,защото този няма да е..

Какво да правя хора, дайте колко се може повече мнениа, ориентирайте ме, моля Ви!!!

Ако избера втория вариант след време следва 70-300 VR, но ще е след февруари. Мога и само обектив да поръчам сега...просто се шашнах, какво мислите???



Публикацията е редактирана (16-01-09 00:39)

Отговори на това съобщение
 Re: D90 vs.40D ||| edit:избор на обективи за Nikon D90!?
Автор: pmartinov   
Дата:   16-01-09 00:13

D90 body only - 900$ - повишение с 60$ + 16-85mm f/3.5-5.6G ED VR AF-S DX Nikkor Lens - 630$ - няма покачване на цената(за сега)!!! общо=1430$

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   16-01-09 12:09

Това, което ти е казал и pmartinov + 70-300 VR. Не забравяй, че парите с времето девалвират -- това, което след няколко месеца ще купиш за +$50 всъщност няма да ти струва по-скъпо, отколкото да го купиш сега (освен ако не ти е нужно веднага).

Каквото и да купиш, в момента в който напуснеш магазина има вече по-ниска стойност. Втората употреба също не е за пренебрегване ако парите са фактор.

Отговори на това съобщение
 Re: D90 vs.40D ||| edit:избор на обективи за Nikon D90!?
Автор: lifelover   
Дата:   17-01-09 00:38

Ами то,че винаги е въпрос на пари,така е:) Ако бях някоя яка кинта щях да скоча на про система, но не съм и благодарение на многото мнения на всички Ви, мисля че направих оптимално възможния избор, що се отнася до параметрите цена/качество. Поръчах снощи (признавам си отново след 6 часово четене,ровене,ревюта и сравнения) следните артикули:
Nikon D90 от RitzCamera 899$ (няма такси,ддс,доставката е безплатна), както и
16-85mm f/3.5-5.6G ED VR AF-S DX Nikkor Lens от B&H на цена 530$ (отново крайна цена+безплатна доставка)

и някакъв Polyrized Circual Filiter за 35$ за проба, пък и да пазя лещата.
Сега чакам идната седмица да пристигнат едно по едно нещата [thankyou]

След това предстои веднага една 50/1.8 палачинка или макро 60/2.8 (Сигма 100/2.8) и чак след време ще допълня с 70-300 ВР.

Благодаря на абсолютно всички изказали мнение по темата! БЕЗ ВАС нямаше да се оправя! [thankyou] [shtrak]



Публикацията е редактирана (17-01-09 00:39)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »