Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     всички  напред  последна
 Re: Защо отказах поръчката си за Nikon D3x
Автор: asahi   
Дата:   02-12-08 17:57

Това с гумите не го ли фикснаха?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   02-12-08 17:58

Никсъна го сравни с Д3 все пак... $1к нормална разлика м/у 2-те [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо отказах поръчката си за Nikon D3x
Автор: mitku   
Дата:   02-12-08 17:59

Лош Никон, лош... няма да си взема D3x (и Майбах ги бойкотирам, и Ферари, и Порше). Гроздето е кисело. [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   02-12-08 18:06

всяко нещо се продава за толкова, колкото плащат клиентите за него.

няма какво да се заблуждаваме. когато се появи D3 преди година, всички на които им трябваха повече пиксели рекоха "де да имаше 1Ds mark 3 възможностите на D3". Е, сега има тяло с такива възможности.

Има ли реална конкуренция? Не!
Конкуренцията го бие само по цена.

А да ви попитам уважаеми, защо си купувате скъпи фотоапарати, след като и евтините правят снимки? Че и със същия брой пиксели (някои и с повече)?

Отговори на това съобщение
 Re: Защо отказах поръчката си за Nikon D3x
Автор: muu   
Дата:   02-12-08 18:07

Автор: canonio
Дата: 02-12-08 17:57

muu,
страшно много хора ще даунгрейднат от дс3 на 5д2. Аз знам няколко...

канонио, и аз знам няколко дето са с Дс3, гаранция давам че диво се смеят на това изказване...[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо отказах поръчката си за Nikon D3x
Автор: exile   
Дата:   02-12-08 18:09

канонио, не ме разсмивай с "нашия базар" [smilie5]
нашия базар е рядко тъпо място за продаване на фототехника.
сега ми кажи, че канон не губят пазарни дялове и ще те призная за хуморист на седмицата [smilie21]
щото не спят сигурно... те както не спяха и сони нещо... а... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо отказах поръчката си за Nikon D3x
Автор: Kanonir   
Дата:   02-12-08 18:31

муу, наистина ли не си разбрал какво написах или просто като свършат аргументите е по лесно да засилим темата в постоянните припирни Никон/Канон.... и друг път съм ти го казвал да взема да се повторя - не знам какво те мъчи, а и не искам да знам, но не е нужно да цапотиш точно тука за да си го изкараш, всеки път, когато някой изрази различно мнение от твоето, хеле пък когато е свързано с "олтара" на който се кланяш! Мен лично ми е омръзнало заедно с клоуна ти, редовно да започвате "фирмената" война във всяка тема и да я нааквате дори и да не е Никон срещу Канон... тази тема също не е за това - до тук също не видях някой да не харесва Д3х, като камера, като инструмент - за друго ставаше дума, така че тона ти свъобще не е оправдан!



Публикацията е редактирана (02-12-08 18:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо отказах поръчката си за Nikon D3x
Автор: asahi   
Дата:   02-12-08 18:39

До тук само Папи ще го купува, ама догодина. Е, то не остана.

Други желаещи ще има ли или да не плануваме внос?

Отговори на това съобщение
 Re: Защо отказах поръчката си за Nikon D3x
Автор: n1x0n   
Дата:   02-12-08 18:45

Че по тази логика, от къв 1Ds III струва $3000 повече от 5D II

Айде като говорим за логика - да я ползваме...
Сравняваш ми две тела, които точно нищо общо нямат, докато аз говоря за Д3 и Д3Х - същото тяло с минимални разлики в карантията.

Не ти ли минава през главата идеята, че Никон биха могли да са доста по-агресивни с цената, имайки предвид, че сменят матрицата, част от електрониката и затвора, които така или иначе са заложени като някаква себестойност в Д3, а новите надали са кой знае колко по-скъпи. Тези $1000 разлика, които съм предположил, дори са много.

Не коментирам полезността на камерата, качествата й, не казвам че е непродаваема и т.н.

Казвам, че имаше реалната възможност да се сложи нова, по-ниска горна ценова граница на профи-камерите.
Видя се как работи това нещо в любителския клас - ако иска да продаваш добре любителски ФФ - слизаш под $3к задължително.
Мисля, че за профи класа e съвсем реално цената да е някъде към $5000-6000.

Пък който ми каже, че Никон няма да продадат доста повече Д3Х на $6000, отколкото на $8000... извинете...
Тя баш тая клиентска група стотинката цепи, нищо че се бърка за $8к, когато се наложи. Щото за тях това не харчлък за кеф, ами инвестиция. Особено пък при тази стагнация в момента.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо отказах поръчката си за Nikon D3x
Автор: muu   
Дата:   02-12-08 18:55

Автор: Kanonir
Дата: 02-12-08 18:31

муу, наистина ли не си разбрал какво написах или просто като свършат аргументите е по лесно да засилим темата във постоянните припирни Никон/Канон.... и друг път съм ти го казвал да взема да се повторя - не знам какво те мъчи, а и не искам да знам, но не е нужно да цапотиш точно тука за да си го изкараш, всеки път, когато някой изрази различно мнение от твоето, хеле пък когато е свързано с "олтара" на който се кланяш! Мен лично ми е омръзнало заедно с клоуна ти, редовно да започвате "фирмената" война във всяка тема и да я нааквате дори и да не е Никон срещу Канон... тази тема също не е за това - до тук също не видях някой да не харесва Д3х, като камера, като инструмент - за друго ставаше дума, така че тона ти свъобще не е оправдан!


.........


канонир, не ми е ясно за какви "аргументи" говориш... нито ми е нужно да доказвам някому д3х хубав ли е, нито ме мъчи нещо. смешно ми е това как тази тема е пусната от канонец, и в нея пишат предимно канонци, както казах - предимно че новия никон бил скъп?!?

може би не е лошо ти да се замислиш как реагираш когато някой не е съгласен с това което казваш...
имали по евтини алтернативи... ами , не няма по евтини алтернативи, този апарат не е за хора дето сега са решили да си купуват камера и им е нужна такава с повече пиксели... апарата я ясно насочен към професионали ползващи никон и нуждаещи се от по голям краен формат за печат... никой не очаква да е масова камера или да привлича нови клиенти към редиците на никонджиите...
за про камера от този клас, с тези възможности си е баш на цената.... ако ми беше нужен в момента -вече щях да го чакам...

толкова... просто не съм съгласен с изказването ти за цената и така... [smilie3] споко[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо отказах поръчката си за Nikon D3x
Автор: muu   
Дата:   02-12-08 19:02

>>> Айде като говорим за логика - да я ползваме...
Сравняваш ми две тела, които точно нищо общо нямат, докато аз говоря за Д3 и Д3Х - същото тяло с минимални разлики в карантията.

...
никсън, ами защо не ги сравниш с цените на 1д и 1Дс? разликата е горе доло същата... защо изобщо смяташ че някой трябва да смъква "горната ценова граница" на "профи камерите" ? ако говориме за "профи камери" по добре да си поговориме за "средния формат" дслр...

изобщо защо сте зачепкали маркетинга на производителите? това да не е икономически форум някакъв? стига бе! това са смешки! [beer]



Публикацията е редактирана (02-12-08 19:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо отказах поръчката си за Nikon D3x
Автор: pmartinov   
Дата:   02-12-08 19:04

Майкъл Райхман,Кен Рокуел и Том Хоган

Накратко:
Разликата с D3 е само в сензора, а струва двойно. Можеш да получиш същия брой мегапиксели и от други камери (вече) за много по-малко пари - A900 и 5D2.

[smilie5]

Щом могат да получат същия брой мегапиксели и от други камери (вече) за много по-малко пари - A900 и 5D2 нека си ги вземат и не ни занимават с проблемите си [smilie23]


[smilie18]

[thankyou]



Публикацията е редактирана (02-12-08 19:07)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   02-12-08 19:07

Казвам, че имаше реалната възможност да се сложи нова, по-ниска горна ценова граница на профи-камерите.

напълно е възможно, Канон и Никон, че и Сони да си се събират периодично и да си обсъждат въпроса, кое колко ще струва, кога и как ще бъде пуснато на пазара.

От всичко досега прочетено (по повод всичките фирми, из всякакви форуми) излиза, че те са едва ли не малоумни.. а всички ние, или по-точно всеки един от нас е непризнат гений, който веднага им открива всичките технически/маркетингови и т.н. издънки.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо отказах поръчката си за Nikon D3x
Автор: canonio   
Дата:   02-12-08 19:15

exile,
кви пазарни дялове губят бе[smilie5] ?
Губенето става, ако канонджии мигрират на А900. А това няма да стане. Загуба няма там. Пък нека съм хуморист.[smilie18]
Пазарният дял, сони си го крадат от други фирми :)

А нашият базар е доста оборотно място. И добър конкурент на алчните вносители. Че и по-екзотични стъкла са се продавали....като 200 1.8 и 50 1.0 дето канон БГ ще ти ги доставят га ме нЕма...



Мууу, аз не казвам, че всички които имат дс3 ще минат на 5д2. Казах, че НЯКОИ от хората ще го направят. И вече си продадоха дс3-ките, доста преди да им падне цената.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо отказах поръчката си за Nikon D3x
Автор: djogata   
Дата:   02-12-08 19:15

Хора, всичките дето се опитвате да изчислите "цената" само слагате цената на карантиите и забравяте, че тези корпорации се опитват да изкарат някой лев, иначе нямаше да правят фотоапарати.

И по принцип при много високотехнологични продукти голяма част от цената на продукта се формира от... заплати на разработчиците + разходи по разработката [smilie7]

Инвестициите, направени в оборудване, трябва да се възвърнат!

Ако продуктът се е разработвал дълго, сумите за заплати също удрят тавана...

Отгоре на тези разходи трябва да има към 10% profit margin (процента с който директните приходи от продажби надвишават пълната сума на разходите) - тези пари отиват в инвестиции и във дивиденти за акционерите.

Та така - едва ли Никон са по-прости от нас, просто предполагам са преценили къде е баланса между приходи от висока цена и приходи от бройка продажби и са ударили там цената. Може да се окаже, че са сбъркали - тогава ще видим промяна на цената

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо отказах поръчката си за Nikon D3x
Автор: n1x0n   
Дата:   02-12-08 19:19

никсън, ами защо не ги сравниш с цените на 1д и 1Дс?

Ами защото както вече споменах - има голяма разлика между "заварено положение" в ниша без конкуренция и това, което се случва в момента.
Ако Канон бяха изкарали 1Ds mk3 вчера на $8000, на фона на едно Д3Х, което се е продавало от година и кусур и е стигнало $6.700 - щях да кажа точно същото нещо и по техен адрес.

защо изобщо смяташ че някой трябва да смъква "горната ценова граница" на "профи камерите" ?

Защото това са неписаните закони на пазара на електроника и до момента не съм видял артикул, който да не им се подчинява. Статуквото в момента се крепи единствено на липсата на достатъчно конкуренция, но това е на път да остане в миналото, както се вижда. В ценовите класове с яка конкуренция се вижда как стоят нещата.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Kanonir   
Дата:   02-12-08 19:22

danbi написа:

> Казвам, че имаше реалната възможност да се сложи нова, по-ниска горна ценова граница на профи-камерите.
>
> напълно е възможно, Канон и Никон, че и Сони да си се събират периодично и да си обсъждат въпроса, кое колко ще струва, кога и как ще бъде пуснато на пазара.
>
> От всичко досега прочетено (по повод всичките фирми, из всякакви форуми) излиза, че те са едва ли не малоумни.. а всички ние, или по-точно всеки един от нас е непризнат гений, който веднага им открива всичките технически/маркетингови и т.н. издънки.








Ти за три четири дена поумня, оглупя или отиде към категориите на непризнатите гении - щото:







Автор: danbi
Дата: 28-11-08 17:21

А какво мислите за цената?
Аз си мисля, че ще е някъде $5500 (+-$500) пари.

Все някой има, комуто са нужни мегапиксели. На останалите не са им нужни, ако ги има и не пречат, не е болка... А технологиите се развиват така, че мегапикселите ще растат, защото ще компенсират други неща, които засега нямат решение.

Не растежа на мегапикселите е проблем, а растежа, когато не предлагаш технология която да ги оползотвори/управлява. Но да не изместваме темата в религиозна посока.





Автор: danbi
Дата: 29-11-08 00:46

как кофти бре? 5D мъка 2 трябва да е убиеца на всички никони... особено D3 и производните му

но нека оставим кошмарите на инвеститорите в Канон... аз поне не съм се подлъгал да си купувам техни акции...

Защо мислите, че D3X ще бъде значително по-скъп от D3? Професионалните тела на Никон никога не са били прекалено скъпи... поне не и в порядъка на "технологичното чудо" 1Ds мъка 3.

Аз ако бях на тяхно място, щях да държа цената да не бъде много по-висока от анонсираната цена на D3. Защото всяко от тия тела ще продаде доста от скъпите обективи, а там е именно печалбата.
Не че едно D3x на цена $5500 не носи добра печалба.

Когато имаш много хубав и по-скоро уникален продукт на пазара, най-глупавото е да се поддадеш на желанието да го продадеш много скъпо -- защото това ще мотивира конкуренцията, и те просто ще предложат нещо по-добро, на по-ниска цена. А Никон не ми изглеждал толкова недалновидни -- в предвид на осезаемите инвестиции които правят сега.



Отговори на това съобщение
 Re: Защо отказах поръчката си за Nikon D3x
Автор: neptun61   
Дата:   02-12-08 19:32

Ако Сони е производител на сензора на Д3х,макар и по-различен от този на А 900,може да са поставили условие Алфата и Д3х-а да са в различен ценови клас за да не си подбиват пазара.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   02-12-08 19:33

Kanonir, по ирония на съдбата, май се оказва че доста народ по света е на моето мнение, че цената на D3X трябва да бъде $5000-6000.

Или ти изобщо не четеш, какво съм писал?
Стига да е нещо различно от "хвала Вам, Канон, че ни дадохте тия неща дето наричаме фотоапарати"... [smilie23]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо отказах поръчката си за Nikon D3x
Автор: pixel_s3m   
Дата:   02-12-08 19:37

Майкъл Райхман много добре го е написал! Мисля и аз да се откажа от д3х! Скъпа камера и има само мегапиксели - надали ще ми позволи да си направя снимките [smilie23]


Никон съкс!!!!
[beer]

П.С Ще проуча коя фима е с най-добър маркетинг и само от нея ще си купувам тела(ако остане време ще поснимаме)!!!



Публикацията е редактирана (02-12-08 19:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо отказах поръчката си за Nikon D3x
Автор: Kanonir   
Дата:   02-12-08 19:41

Данби може и аз да не чета, може и ти да не знаеш какви ги пишеш през три дена, когато е нещо различно от от "хвала Вам, Никон, че ни дадохте тия неща дето наричаме фотоапарати"... [smilie23]

П.С. аз също не очаквах такова изхвърляне с цената от Никон - ако прочетеш по-горе може и да схванеш.... думата ми беше че си позволяваш да квалифицираш другите за същите неща дето ги пишеш и ти, но според зависи дали "религията" ти е засегната или възхвалявана [smilie23]

[beer]



Публикацията е редактирана (02-12-08 19:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо отказах поръчката си за Nikon D3x
Автор: джъмбо   
Дата:   02-12-08 19:48

хубаво е че разни раздразнени цанонери нахъсано пускат теми за никон та белким им премине яда за някой и друг марк [smilie21] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо отказах поръчката си за Nikon D3x
Автор: muu   
Дата:   02-12-08 19:50

[smilie3]



Публикацията е редактирана (02-12-08 20:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо отказах поръчката си за Nikon D3x
Автор: Kanonir   
Дата:   02-12-08 19:58

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] https://photo-forum.net/joro/emoticons/EmoticonROFL2.gif



Отговори на това съобщение
 Re: Защо отказах поръчката си за Nikon D3x
Автор: exile   
Дата:   02-12-08 20:04

Канонио, значи твърдиш, че НЕ губят пазарен дял? Мхм? [smilie5]
Щото не си продавали хората 5д да си купят алфа? [smilie5]
Тва само канонец може да го изцепи [smilie5]

Иначе никсъна е принципно прав, но не е в д3х проблема.
Апарата си е на мястото и цената като за про тяло в момента, тва, че тя ще падне бързо е друг въпрос.

Просто про телата духат супата.

Ко да прайш.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »