Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     всички  напред  последна
 Re: Защо отказах поръчката си за Nikon D3x
Автор: Георги   
Дата:   02-12-08 22:46

защо може да мине през главата на човек като него 5д мк2 и канонския 24ТС, след като има д300/д3, че и отскоро никонски 24ТС?



хора всякакви [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо отказах поръчката си за Nikon D3x
Автор: vgramatikov   
Дата:   02-12-08 22:47

zariio весело да става :)
"Рано пили,рано се напили"

Незнам за д3х ама канон вече нямат какво да изкарат хахаха ...
Няма нищо за изкарване...вече
Иновациите се изчерпаха за този период от време.
Освен ако не пляснат някоя си тяхна матричка изнасилена до 30 мпих :) И да решат войната с мегапикселите.....

Ама после тря инвестират в истинска оптика....

Май последно време всички забравиха обективите...покрай тези ХАЙ ТЕК совалки :) които и 8000$ да струват без обектив не снимат.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо отказах поръчката си за Nikon D3x
Автор: djogata   
Дата:   02-12-08 22:49

Мале, става късно [smilie7]

Отварям страницата със всички теми, и на тази тема заглавието ми се привижда като "защо отказах пръчката Д3Х"

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо отказах поръчката си за Nikon D3x
Автор: vgramatikov   
Дата:   02-12-08 22:51

Хахахаххаха [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо отказах поръчката си за Nikon D3x
Автор: scuba_d   
Дата:   02-12-08 22:55

Nikon is now the number one manufacturer for DSLR cameras. Speaking at today’s UK launch of the new 24.5 megapixel D3x DSLR, Chris Hoare, Professional Business Manager at Nikon UK, revealed that Nikon was ranked number one in the UK for October 2008, and that the company had also reached the top position in Europe, USA and Japan during 2008. Nikon’s strong showing at the recent Olympic Games in Beijing, where 50% of pros were using Nikon gear, was also cited. In the UK, Nikon’s DSLR sales have grown by 333% since 2004/05.

Meanwhile, James Banfield, Nikon UK Professional Support And Training, explained why the D3x doesn’t feature a video mode. “We have one goal for the D3x - to achieve the best image quality at the highest resolution”. Chris Hoare added “We didn’t have the right type of video technology for the D3x, but our R&D team is focusing on getting this right for the future.” When questioned about the lack of built-in dust-removal, Banfield replied that Nikon didn’t want to have to reduce the viewfinder coverage by 5% in order to incorporate the technology. He also revealed that the 24.5 megapixel sensor inside the Nikon D3x is a “Nikon exclusive design”.


Отговори на това съобщение
 Re: Защо отказах поръчката си за Nikon D3x
Автор: vgramatikov   
Дата:   02-12-08 22:57

“Nikon exclusive design”

Отговори на това съобщение
 Re: Защо отказах поръчката си за Nikon D3x
Автор: djogata   
Дата:   02-12-08 23:07

Това за Ексклузив дизайн не знам колко да го вярвам, като се замислиш, че при снимане в 14-битов цвят забавя снимането (точно като Д300, който е със Сони сензор)

Д3 не забавя снимането

Отговори на това съобщение
 Re: Защо отказах поръчката си за Nikon D3x
Автор: explorer   
Дата:   02-12-08 23:09

Е да забавя, да забавя... колко да забавя. [smilie5]
Щото аз снимам с Д300 в 14-битов роу и не съм забелязал "забавянето".

Отговори на това съобщение
 Re: Защо отказах поръчката си за Nikon D3x
Автор: djogata   
Дата:   02-12-08 23:10

Експлорър, при 14-битов роу Д300 снима само с 2.5 кадъра в секунда, докато при 12-битов роу е 6 или 8. Огромна разлика

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   02-12-08 23:11

djogata, твърде вероятно е да е специално проектиран от Никон сензор, който се произвежда само за тях. Нищо не пречи сензора да е базиран на този на Сони. Все пак, сензора на Сони беше анонсиран в началото на годината и имаше достатъчно време да има вече версии.

А се твърди, че един от новите заводи за сензори на Сони е даден под наем на някого -- най-вероятно на Никон. Това обяснява и твърдението на Никон, че имат възможност да произвеждат много повече от сензорите на D3/D700 отколкото са очаквали.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо отказах поръчката си за Nikon D3x
Автор: explorer   
Дата:   02-12-08 23:12

Ако като мен не снимаш спорт, няма изобщо да забележиш. Никога не съм натискал спусъка и задържал за серия от кадри...

Отговори на това съобщение
 Re: Защо отказах поръчката си за Nikon D3x
Автор: djogata   
Дата:   02-12-08 23:18

Експлорър, това е друга работа, аз просто давам факта като индикатор за това откъде идва сензора

Данби, не знам от кой е проектиран, но явно има 12-битово звено някъде, защото има спирка (bottleneck) и като го сложиш на 14 битово снимане забавя нещата

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: zariio   
Дата:   02-12-08 23:19

explorer,то ако не снимаш в серия и забележиш забавяне тогава е страшно[smilie5]



Публикацията е редактирана (02-12-08 23:20)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   02-12-08 23:26

djogata, в интерес на истината съм любопитен дали теорията ми за начина на добиване на тия 14 бита от "12-битовата" матрица е верен, ама пусто се налага да разглобя един D300 за да проверя със сигурност [smilie18]

Аз затова и предположих, че сензора има общо с този на Сони -- общи компоненти и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо отказах поръчката си за Nikon D3x
Автор: pmartinov   
Дата:   02-12-08 23:40

Яяя картечарите който правят пейзаж в серия са кацнали тук [smilie5]



[smilie18]



[thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: Защо отказах поръчката си за Nikon D3x
Автор: djogata   
Дата:   02-12-08 23:42

Мартинов, тия дървета знаеш ли как бързо растат [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо отказах поръчката си за Nikon D3x
Автор: pmartinov   
Дата:   02-12-08 23:44

[smilie5]


Знам ,знам [smilie24]


Е за това D3X има 8к/с


[smilie18]







[ezik]


Отговори на това съобщение
 Re: Защо отказах поръчката си за Nikon D3x
Автор: MisterX   
Дата:   03-12-08 01:32

И според мен цената на новата играчка е прекалено висока за прост Upgrade на сензора.

Муу - цената на D3 тук в US падна с почти 1000$ за една година и няма как пак да се вдигне. Това ще се случи сега и с D3X но сигурно много по-бьрзо.

Аз ако и когато имам нужда от 20+ Megapixels правя както прави всеки тук - отивам и си рентвам едно Hassi или Mamya за 350$ на ден с какьвто обектив ми трябва и толкоз. Такова нещо ми се налага 1-2 пьти в година. През останалото време Д3 вьрши всичко което ми е нужно. Хората които снимат за яки пари вече говорят за 50Megapix и трудно ще се откажат от H3D ili там в каквато система са инвестирали. И не е вярно че хората тук които снимат за сериозни пари не им пука колко струва техниката. Повечето много внимават в какво инвестират. Не е само едно две тела дето им трябват.

Така че според мен Никон се застреляха в крака сами. Аз лично ще си купя второ Д3 и ще чакам Д4 да направи истинска крачка пред Д3-то. [shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо отказах поръчката си за Nikon D3x
Автор: muu   
Дата:   03-12-08 07:49

добрутро на момчетата! не спите ей , сън ви не лови....

мистерХ къде я следиш цената на д3, до онзи ден в БХ си беше 4,999усд... освен вчера да са я свалили.

много ми е любопитно как си го представяте това: "прост ъпгрейд на сензора" сигурно е нещо като да смениш винтче, пък останалото си е същото...[smilie5]

>>>Аз лично ще си купя второ Д3 и ще чакам Д4 да направи истинска крачка пред Д3-то.
[smilie10] [smilie10] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо отказах поръчката си за Nikon D3x
Автор: MisterX   
Дата:   03-12-08 08:20

Муу има осте няколко магазина (20тина) освен B&H Photo които са доста учтиви и предлагат реални цени.

ето да се увериш

http://www.beachcamera.com/shop/product.aspx?sku=NKD3


http://www.jr.com/d3-digital-slr/pe/NKN_D3/


А и нали не си мислиш че Д3х ще е последня Никон на пазара? Ше има и Д4 или там както го нарекат. И да 24 Мегапихела си е просто upgrade. Няма нисто кои знае какво повече освен повечто MPxs. Не е 16bit резнали са му ИСО-то и маи сега има нов АА филтьр. Но на този етап май това е всичко. Не че е лоша машинка, просто е upgraded D3 and that's all.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо отказах поръчката си за Nikon D3x
Автор: MisterX   
Дата:   03-12-08 08:25

sorry za pravopisa... Otviknal sum ot kirilica :)

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо отказах поръчката си за Nikon D3x
Автор: didesignbg   
Дата:   03-12-08 08:45


Nikon D3 * Price: $4,149.95

очевидно вчера са го свалили[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо отказах поръчката си за Nikon D3x
Автор: muu   
Дата:   03-12-08 08:53

[smilie5] didesign, дам, видях, очевидно са свалили след излизането на новото тяло [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо отказах поръчката си за Nikon D3x
Автор: MisterX   
Дата:   03-12-08 08:55

не е от вчера това [smilie25] сега е момента за който иска Д3. Дори и в Ebay ги няма на такава цена

Отговори на това съобщение
 Re: Защо отказах поръчката си за Nikon D3x
Автор: Георги   
Дата:   03-12-08 08:56

след нова година ще е без пари [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »