Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Я покажете има ли ломографи тук и да го докажат с материал...
Автор: Canon   
Дата:   05-12-08 01:31

val2007 написа:
> Мисля, че Ломографията е възникнала като реакция срещу
> свъх-перфекционистките професионалистки фотки, заснети с
> безбожно скъпа техника и тонове грим върху лицата на
> манекените... Като реакция срещу "фото-вещоманията", срещу
> перченето на профитата с апаратурите им за хиляди долари...
> ...Нещо като Рап във Фотографията, като "ФОТО-РАП" примерно...
> [smilie18] [smilie18] [smilie18]
> ------------------------
> Както казваше дядо ми, наблюдавайки моите скулптурни напъни със
> скъп комплект "художествени" длета: "Майстор Уста Генчо с
> едничка тесла цял портрет ще ти издяла, а ти какво си надробил
> тука, леле..." [smilie24] [smilie24] [smilie24]
>
>

По-скоро ломографията си е чиста проба арт кич за псевдоразбирачи. Разчита се на презумпцията, че никой не си признава колко много не разбира изкуството.

А и какво каза беше рапа - негър срича вестник или нещо подобно

Отговори на това съобщение
 Re: Я покажете има ли ломографи тук и да го докажат с материал...
Автор: rolla   
Дата:   05-12-08 01:36

Джъмбо[smilie24]
И аз не отричам ,че има страшни тъпни , но къде ги няма?
Не разбирам какво означава "на почит" , но образованието при всички положения е голям плюс!
ет' едно ломо от мен специално за мухата[smile]

http://farm1.static.flickr.com/183/409326991_085a7630c3_o.jpg



А тука имало и музикални разбирачи...ще се завъртим скоро към автомобилите,помнете ми думата,хехехехехе
Канон,нали се сещаш , че подобно определение може да се даде за всеки стил музика.



Публикацията е редактирана (05-12-08 02:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Я покажете има ли ломографи тук и да го докажат с материал...
Автор: val2007   
Дата:   05-12-08 09:40

джъмбо написа:
> аз не отричам.... ядосвам се на умишленото съсипване и превъзнасяне от това....
и за разлика от махленския разбирач... съм го учил.... макар тук образованието не е на почит... особено сред ломографите които са родени гении [smilie18] [smilie18] [smilie18]
> [smilie18] [smilie18]
-----------------------------
С толкова Високо Образование във всички възможни Изкуства - а не знаеш как точно се пише името на Луис Бунюел (Luis Buñuel Portolés)... Я си попрегледай постовете.
Ако си любопитен - мога да ти предоставя докторантската дисертация на един Махленският разбирач - ако си склонен изобщо да се вслушваш във вижданията за Изкуството на Другите и Различните от Тебе... [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Я покажете има ли ломографи тук и да го докажат с материал...
Автор: джъмбо   
Дата:   05-12-08 09:44

3 тия аргумент.... почваме с нападки

харесва ми безсилието... нищо конкретно само пяна.... като новия бонукс антикалк [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

давай смело още 2 напъна имаш докато се оакаш съвсем

Отговори на това съобщение
 Re: Я покажете има ли ломографи тук и да го докажат с материал...
Автор: val2007   
Дата:   05-12-08 09:57

Хубамо е, че си Вярваш колко Велик Разбирач си...
Остава и другите да ти повярват...

Отговори на това съобщение
 Re: Я покажете има ли ломографи тук и да го докажат с материал...
Автор: джъмбо   
Дата:   05-12-08 10:03

ах... с толкова високо образование, че и доктор по незнам си кво..... а не знаеш как да напише думата хубаВо

харесва Ми да ме Обожествяш.... да се обръщаш към Мен с главна...[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Я покажете има ли ломографи тук и да го докажат с материал...
Автор: alexander7   
Дата:   05-12-08 10:18

Джъмбо, по-рано имаше снимки в твоя профил, жалко е, че не можем да им се порадваме.
пусни някой кадър от 3д-то [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Я покажете има ли ломографи тук и да го докажат с материал...
Автор: val2007   
Дата:   05-12-08 10:32

джъмбо написа:

> ах... с толкова високо образование, че и доктор по незнам си кво..... а не знаеш как да напише думата хубаВо
харесва Ми да ме Обожествяш.... да се обръщаш към Мен с главна...[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
> [smilie18] [smilie18]
---------------------

Виж, аз не се заяждам с тебе... Просто ми се иска да не сме (НИЕ ВСИЧКИ) толкова заядливи и нетърпими... Не ми е стил да се дъвча с някого, само защото е различен...

Също не харесвам Произвола, Предумишленото Мацотене, Непременното търсене на Случайното... Представянето на Дефекта за Ефект...

Но - все пак - съгласи се, че в това - да носиш в джоб някаква малка камерка, и ДА НЕ ПРОПУСНЕШ МИГА - има наистина нещо много привлекателно, нещо като ТРЪПКА.

Ти като КИНАДЖИЯ - би трябвало да харесваш такива неща...
------------------
Хайде МИР да има... Сякаш няма нещо друго - по-смислено, което бихме могли да споделяме, вместо да гледаме кой колко голямо Л.... може да изплющи по главите на другите...
И друг път съм казвал, че много твои работи ми харесват... На моменти дори си ми симпатичен! Честно! Но сякаш нарочно обичаш да се конфронтираш... [beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Я покажете има ли ломографи тук и да го докажат с материал...
Автор: джъмбо   
Дата:   05-12-08 10:33

чак пък нарочно.... но понякога ми е забавно...

аз кат кинаджия си нося малка ХД камера [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Я покажете има ли ломографи тук и да го докажат с материал...
Автор: alexander7   
Дата:   05-12-08 10:38

хахахахаха

Отговори на това съобщение
 Re: Я покажете има ли ломографи тук и да го докажат с материал...
Автор: val2007   
Дата:   05-12-08 10:41

джъмбо рече:
...чак пък нарочно.... но понякога ми е забавно...
аз кат кинаджия си нося малка ХД камера
-----------------
[beer] [beer] ...видя ли! Призна си без бой!

Веднага ни прожектирай тука филмчетата!!![smilie24] [smilie24] [smilie7] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Я покажете има ли ломографи тук и да го докажат с материал...
Автор: alexander7   
Дата:   05-12-08 10:46

давай джъмбо ти си мъж, ще ги биеш всичките!

Отговори на това съобщение
 Re: Я покажете има ли ломографи тук и да го докажат с материал...
Автор: джъмбо   
Дата:   05-12-08 10:57

няма как.... на фокус са и са цветни.... [smilie2] [smilie2] [smilie2] [smilie2]

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

но скоро в един форум ще си имаме киноклуб[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Я покажете има ли ломографи тук и да го докажат с материал...
Автор: asahi   
Дата:   05-12-08 13:00

За мен Ломографията е като показната липса на хигиена при хипитата. Понеже съм минал през този период хипарлъка и душата ми е още там, а и през ломо изглеждащите снимки са минал през периода 2-6 клас не се отнасям положително към парадирането с недостатъците на технологията или времето. За себе си съм открил важните неща в хипарията и в ломографията - това е простотата и свободата на общуване. Не изкривяването, размазването, мръсотията и подражанието.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jivkojj   
Дата:   05-12-08 13:13

Може ли някой на по-достъпен език да каже какво е то "ломография" и по какво се отличава от "фотография"? Горе четох че произхода бил свързан с някакви Ломо камери (това име на завод ли е?), но не ми стана ясно.

Отговори на това съобщение
 Re: Я покажете има ли ломографи тук и да го докажат с материал...
Автор: val2007   
Дата:   05-12-08 13:37

Джобно "фотоножче" ЛОМО:


http://photo-zona.net/images/user58816/album11798/large/1226772256_jhjx2451_lomoshop_159.jpg



ЛОМО - "По света", но не "У нас":


http://photo-zona.net/images/user58816/album11798/large/1228476431_tspg3961_LOMO-world.jpg



Що е ЛОМОГРАФИЯ и има ли почва У нас?:
http://liternet.bg/gallery/photo/autor/rdimitrov/lomografia/lomografia.htm

=============================
По-добреда цитирам направо текста от горния линк:

<<LiterNet, 2005, № 8 (69)
=============================
РУМЕН АЛ. ДИМИТРОВ

Ломография в София

Преди още има-няма пет години така наречената ломография беше излязла на мода и по улиците се срещаха тук-там причудливи персони с кутийки в ярки цветове или напълно черни, които претендираха, че правят нов тип фотография, която те наричаха ломография. Името включва в себе си ЛОМО, един известен завод от времето на Съветския сюз, произвеждащ оптика предимно за военни цели, но покрай това също и фотоапарати.

Снимките, правени с Ломо, се отличават с необичайното си цветово изкривяване, в което ломофеновете се кълнат, както и с непринудеността си и особено силно изразената си експресивност. Обичайната форма за тяхното представяне са така наречените ломотабла, на едно такова табло може да има до стотици снимки.

Ломографиите изглеждат лесни и привличат да бъдат имитирани. Всеки, който е опитвал обаче, знае колко трудни са те всъщност. Особена трудност представлява подборът и групирането на материала, който често пъти на пръв поглед не става почти за нищо.

Ломографията е нещо и като фотопънк. Правилата на класическата фотография биват дефинирани, за да бъдат изцяло оборени: липса на фокус, пре- или недоекспонирани кадри, необичайно кадриране (основно правило - снимане от бедро), фалшиво проявяване, употреба на филми с изтекъл срок. Важни са единствено моментът и емоцията, която се предава на зрителя.


Странно, от няколко години не се чува нищо за ломографията. Естествено, тя е доста трудна, но къде ли са познатите майстори? Пък и днес вече има мобилни телефони, които могат и да снимат. С един такъв телефон (sony ericsson k300), който току-що съм получил като подарък за рождения си ден, правя и аз един ломоопит.

Учуден съм колко е лесно да се правят експресивни снимки с него, впрочем всеки опит за истински снимки без друго е обречен на неуспех.>>
==================================

За повече - просто напиши в Гугъл - "Що е Ломография"... [shtrak] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Я покажете има ли ломографи тук и да го докажат с материал...
Автор: jivkojj   
Дата:   05-12-08 13:46

Сега е ясно. Мерси val2007!

Отговори на това съобщение
 Re: Я покажете има ли ломографи тук и да го докажат с материал...
Автор: asahi   
Дата:   05-12-08 14:31

"Снимане от бедро" е доста неточен превод от руски. Става въпрос за снимане от ръка, без да се кадрира във визьор.

Леснотата и непридричивостта е другата му характерна черта. Щракаш и каквото стане. В този ред на мисли всеки неук с фотоапарат ЛОМО (или подобен) е Ломограф. Всъщност "Представяне" е пълно с такива. Само автоматичните настройки на съвременната техника им пречи да се изявяват по-пълно.

Отговори на това съобщение
 Re: Я покажете има ли ломографи тук и да го докажат с материал...
Автор: 4i4obenjy   
Дата:   05-12-08 14:49

Ломограф преминал в нов творчески етап [smilie18] :


http://blogs.reuters.com/wp-content/uploads/2007/06/monkey12.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Я покажете има ли ломографи тук и да го докажат с материал...
Автор: lipostok   
Дата:   05-12-08 14:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Я покажете има ли ломографи тук и да го докажат с материал...
Автор: джъмбо   
Дата:   05-12-08 15:19

смешник [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] искренно ме забавляваш пък и днес е петък разрешено ти е да се излагаш


иначе ми харесва това за снимка от бедро... карл май го е описал в една от книгите си но като изстерл от бедро и ала бала [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Я покажете има ли ломографи тук и да го докажат с материал...
Автор: asahi   
Дата:   05-12-08 15:25

Кажи за особените белези, ама не за липсата на някакви белези.

Отговори на това съобщение
 Re: Я покажете има ли ломографи тук и да го докажат с материал...
Автор: val2007   
Дата:   05-12-08 15:37

E, какво пак се Отаковахме...[smilie11] [smilie11]
Макар че темата придоби донякъде забавен привкус, особено с Канон-Шимпанзето на 4и4оБенджи, пак продължаваме със злобарките!
================================
Е, не остава нищо друго - освен Профитата - 4и4оБенджи, Джъмбо и т.н. да спретнат един отбор. И ние - Любителите - всички останали -да се понапънем заедно(не върху клозетната чиния)- а с произволно избрана ЛОМО-техника -
ДА СПРЕТНЕМ ЕДИН ЛОМО-ТУРНИР...
==========================
А?!? Какво ще кажете?!?
Малко е проблемно кой ще извърши Обективно Журиране! Но все ще се измисли нещо.

Защо не! - Това също си е вид Забавление - [shtrak] [shtrak] [shtrak]!
================
Казвайте!.....................
Както пеят феновете - "И да паднем! И да бием! - Пак ще се напием!!!" Все ще има полза... пък и повод за [beer] [beer] ...

Отговори на това съобщение
 Re: Я покажете има ли ломографи тук и да го докажат с материал...
Автор: d256h   
Дата:   05-12-08 15:44

Аз съм съгласен с Вал! Когато имам възможност гледам стари снимки, нови снимки... и всеки път се убеждавам, че с доста смотана камера може да се направи отлична снимка. В днешно време обаче има повече фотографи - 'регистратори на светлина' с последен модел камери и все по-малко фотографи - художници на мечти мисли. Но такива са времената ни..

Техниката се развива..
В последния брой на EuroPhotonics (October/November2008) са показали една високоскоростна камера модел Hyper Vision HPV-1, която прави по 1 Милион кадъра в секунда. Който не вярва да ходи на сайта на производителя www.shimadzu.eu..

==================
Година: 2018
Място: Фото-Форум
Тема: Излезна новия Nikon
.........
-Видяхте ли новия Nikon D256х13.14 ?
-Не, готин ли е? Какво ново има в него?
-Ами не много, сензор 6 ГигаПикс, фризер на изображението 18 стопа при Ф=600мм, буфер за серийни снимки до 2 часа и прави по 88 снимки за секунда!
-Аха, а автофокуса променян ли е?
-Да, сега има 10000 точки на фокусиране и АФ сработва за 2 Наносекунди!
-Ей, браво! Ше взема да си продам стария, дето ми сработва АФ само за 1000 Нано секунди! Фък!

=================

Мдааааа, този разговор не ви ли е познат? Така си говорят тинейджърите, когато си 'мерят' GSM-ите пред входа...


И за да не се приема този пост за СПАМ, искам твърдо да заявя, че Ломография без камера създадена в ЛОМО е празна работа!!! [smilie23]
Дулу инсинуациите с разни Бейретки и други такива, долу!



Публикацията е редактирана (05-12-08 15:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Я покажете има ли ломографи тук и да го докажат с материал...
Автор: джъмбо   
Дата:   05-12-08 15:48

долу Стоев [smilie7] [smilie7] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »