Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 СОНИ ИЛИ КАНОН
Автор: imarinov10   
Дата:   04-12-08 19:37

кое да изберя Sony DSLR A350K или Canon EOS 450D

Отговори на това съобщение
 Re: СОНИ ИЛИ КАНОН
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   04-12-08 19:44

Аз залагам на 50 поста.

Отговори на това съобщение
 Re: СОНИ ИЛИ КАНОН
Автор: tantris   
Дата:   04-12-08 19:44

450Д заради картинката.

Отговори на това съобщение
 Re: СОНИ ИЛИ КАНОН
Автор: imarinov10   
Дата:   04-12-08 20:44

????? изопщо не ми помагате[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: СОНИ ИЛИ КАНОН
Автор: stoyan_5   
Дата:   04-12-08 20:45

и от двата има по-добри ..., ама ти си питаш точно за тези модели ...

... за тези пари можеш да си купиш интински ДСЛР.

Питай и ще получиш отговори!

Кое те привлича в модела на Сони?
А какво те привлича в модела на Канон?



Публикацията е редактирана (04-12-08 20:50)

Отговори на това съобщение
 Re: СОНИ ИЛИ КАНОН
Автор: imarinov10   
Дата:   04-12-08 21:10

ами питам за тези модели защото не ми се дават повече пари

Отговори на това съобщение
 Re: СОНИ ИЛИ КАНОН
Автор: apollo   
Дата:   04-12-08 21:16

Истински ДСЛР да не рече Пентакс примерно К200Д... мисля че истински ДСЛР си е нещо като Канон 10-20Д и то доста по-евтино [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: СОНИ ИЛИ КАНОН
Автор: djogata   
Дата:   04-12-08 21:16

Вземи си Канона [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: СОНИ ИЛИ КАНОН
Автор: imarinov10   
Дата:   04-12-08 21:18

ти какво ми бе препорачал аз се чудя между сони 350 никон д60 канон 1000 и канон 450д незнам в БГ. как им вървят цените тук при мен се въртят около 300 паунда мисля 4е само канон 450д е по скъп.ама разликата не е голяма ако наистина си заслуйажа бих ги дал.

Отговори на това съобщение
 Re: СОНИ ИЛИ КАНОН
Автор: apollo   
Дата:   04-12-08 21:19

http://www.dpreview.com/


[smilie24] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: СОНИ ИЛИ КАНОН
Автор: PeterPAN   
Дата:   04-12-08 21:28

Както бях споменавал по често темите вече се изместват от Никон или Канон в

СОНИ или Никон [smilie5]
или
СОНИ или Канон [smilie5]


и после спора ще се премести А900 или А700 или А450 или А750[smilie5]

Сега конкретно на въпроса:
Прецени какво ще искаш да снимаш най много и какви обективи ще ти трябват, на каква цена може да си ги намериш, и.т.н.. Сервизна поддръжка и т.н...

В 90% от случаите няма значение с какъв апарат ще снимаш, определените марки ти дават предимство в определени ситуации, а дали ще може да се възползваш от него зависи от теб.

Вече в магазините се намират обективи за всички марки както и всички тела, така че земи си една карта обиколи магазините и пробвай, ако си се насочил към определн жанр, например Диво виж кой снима и попитай за мнение, всеизвестно е че птичарите са Канонци ;) например, Зависи какви пари си готов да отделиш за това хоби (намисли си една сума която мислиш че ще ти стигне, умножи я по 2 и това ще е реалната която ще дадеш [smilie5] ), дали ще си изкарваш хляба с него и т.н...

Аке не си се ориентирал най добре земи някое по старо тяло с по евтини и универсални, обективи и поснимай 1 год., докато разбереш какво ти трябва и си готов да земеш вече тялото и обективите от които имаш нужда!

[beer] [shtrak]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: СОНИ ИЛИ КАНОН
Автор: BotsRevenge   
Дата:   04-12-08 21:42

Влез в jessops и потърси за Fujifilm S5 Pro. - 440 паунда!

Ако можеш да си го позволиш и не си го вземеш, ще съжалиш горещо, когато разбереш какво си изпуснал.

Няма друг такъв апарат в момента за такива пари!

Отговори на това съобщение
 Re: СОНИ ИЛИ КАНОН
Автор: stoyan_5   
Дата:   04-12-08 21:47

Fujifilm S5 Pro[smilie24]


п.с. - Аполо, да знаеш, че К200Д ги слага и двата модела от първия пост в джоба си ... иди виж, поснимай и ще видиш!
Поздрави![beer]



Публикацията е редактирана (04-12-08 21:48)

Отговори на това съобщение
 Re: СОНИ ИЛИ КАНОН
Автор: apollo   
Дата:   04-12-08 21:47

Да Фуджито е невероятна оферта а просто е съвсем друг тип апарат и като клас и като картинка [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: СОНИ ИЛИ КАНОН
Автор: djogata   
Дата:   04-12-08 21:56

Ако можеш да отмъкнеш едно такова Фуджи за без пари, направо дигай [smilie24]

После трябва и да се научиш да го ползваш и да му използваш предимствата и избягваш недостатъците, но това е вече друга тема [beer]

Гледам, че другите не са ти казали още, затова ще добавя - фуджито ползва Никонски обективи, и тялото е като на Никон Д200 - така че хем получаваш страхотно тяло - влагозащитено, метално, хем си ползваш обективи от един от двата най-големи и известни производителя, хем имаш и хубава картинка [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: СОНИ ИЛИ КАНОН
Автор: stoyan_5   
Дата:   04-12-08 21:58

... подозирах, че накрая ще го избием на Никон[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: СОНИ ИЛИ КАНОН
Автор: valjo   
Дата:   05-12-08 00:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: СОНИ ИЛИ КАНОН
Автор: milky_boy   
Дата:   05-12-08 00:59


http://photo-zona.net/images/user33796/album16177/large/1228431508_tyvw6253_381U0173ba.jpg



[smilie5]



Публикацията е редактирана (05-12-08 01:00)

Отговори на това съобщение
 Re: СОНИ ИЛИ КАНОН
Автор: hotsnail   
Дата:   05-12-08 01:00

абе хор ас какво К200 е по-дбър от сони а200? а малкок по-скъп е има роу бутон и някакви уплътнители. Ама е по-скъп и има по бавен и калпав автофокус. Мисля че и с шума е малко назад от сонито

Отговори на това съобщение
 Re: СОНИ ИЛИ КАНОН
Автор: apollo   
Дата:   05-12-08 01:04

Хайде сега... Пентакса вади страхотен детайл... по-добре повече шум но и повече детайл отколкото обратното [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: СОНИ ИЛИ КАНОН
Автор: tonyf   
Дата:   05-12-08 07:21

imarinov10, цялата драма е разиграна тук - мнения, линкове, сравнения, краен резултат:

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=936581&t=932742&phorum_uriauth=#reply_936581

P.S: Sorry, таговете за линк изглежда нещо не работят сутрин [smilie8] , ще си го копи-пейстнеш [smile]



Публикацията е редактирана (05-12-08 07:32)

Отговори на това съобщение
 Re: СОНИ ИЛИ КАНОН
Автор: kapitancho   
Дата:   05-12-08 09:42

Не знам какво ще избереш, но спрямо Сони А350, по-добре избери А300 - същия, но с по-малко мегапиксели. Т.е с А300 имаш по-добри показатели за нивата на шума, а тези 4 мегапиксла отгоре на А350 са напълно излишни.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Davidoff   
Дата:   05-12-08 09:47

Valjo и каква ти е драмата с ръчнофокусните обективи и K200D, че ми стана интересно [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: СОНИ ИЛИ КАНОН
Автор: sirkhann   
Дата:   05-12-08 10:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: СОНИ ИЛИ КАНОН
Автор: E.StaneV   
Дата:   05-12-08 11:08

Който повече ти хареса, мани ги тия, само те лъжат [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: СОНИ ИЛИ КАНОН
Автор: мъка   
Дата:   05-12-08 11:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: СОНИ ИЛИ КАНОН
Автор: makenzi   
Дата:   05-12-08 11:56

Никон[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: СОНИ ИЛИ КАНОН
Автор: BotsRevenge   
Дата:   05-12-08 12:20

sirkhann - fuji-то в Англия е 1000 лева, а не 1300. По думите на imarinov10 разбирам, че най-вероятно се намира в Англия.

Да, не типичният "първи" dSLR, но когато се научи човекът да го ползва, ще оцени високо късмета да вземе точно този апарат на тези смешни пари.

Отговори на това съобщение
 Re: СОНИ ИЛИ КАНОН
Автор: hotsnail   
Дата:   05-12-08 12:26

apollo Сони традиционно вадят най-много детайл от дадена матрица - разгледай малко ДПревю. А100 къртеше всички 10 МП апарати на резолюция, а А200 и А300 са по-добри.

Пентакс традиционно имат най-меки снимки.

Пък да сравняваш детайла при 20% по висока резолюция т.е. К200 и А350 вече е прекалено.

За ниско исо и детайл Пентакс не е най-добрия избор при еднакви резолюции.

Не мога да разбера защо се опитвате да бутате на хората нещо дето не го искат.

Човека пита за две марки и се почва - фуджи, пентакс, сигма, олимпус ....ми явно е преценил, че тия не го кефят.

Според мен за избор на първи ДСЛР е доста прав. Има три марки сега Сони, Никон и Канон. Олипус са горе долу и те в час, ама предвид че след месец два могат да кажат че няма да правят нисък клас ДСЛР-и..... Другите еми не са подходящи в момента хич.


apollo написа:

> Хайде сега... Пентакса вади страхотен детайл... по-добре повече
> шум но и повече детайл отколкото обратното [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: СОНИ ИЛИ КАНОН
Автор: sirkhann   
Дата:   05-12-08 13:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: СОНИ ИЛИ КАНОН
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   05-12-08 13:46

hotsnail написа:

> apollo Сони традиционно вадят най-много детайл от дадена
> матрица - разгледай малко ДПревю. А100 къртеше всички 10 МП
> апарати на резолюция, а А200 и А300 са по-добри.

И какво значи че ги бил къртил?
Не съм фен на Никон примерно, защото съм заклет канонец, ама хайде да гледаме нещата обективно.

http://www.dpreview.com/reviews/SonyDSLRA100/page27.asp


Какво толкова виждаш тук, с което А100 да кърти Д200 точно като резолюция?
Нека да говорим сериозно - ако сравняваме в RAW, което би било реално, как си обясняваш такава огромна разлика, че Сонито да "кърти" Никона откъм резолюция?
Те май са с еднакви матрици?
http://www.dpreview.com/reviews/compare_post.asp?method=sidebyside&cameras=sony_dslra100,nikon_d200&...


Като говорим за RAW и се абстрахираме от обработката на jpg в камерата от какво да идва такава разлика? Остава извода, че Никорите явно не стават или какво? Дори да беше така - ти говориш за телата. Общо взето на мен ми е малко смешно да сравняваш две тела с еднаква матрица, едното да е Никон и да твърдиш че другото чак го "кърти" [smilie5] точно като резолюция ... Вярно, че от чартовете Никона се оказва мъъъъъничко по-назад, но чак пък да го "къртят"... Определено А100 е преди 30Д в това отношение, но говорим все пак за 10 срещу 8 МП, а не за "всички 10 мегапикселови апарати" [smile]
Пък да не говорим, че резолюцията си е резолюция, но според мен Д200 определено ще е за предпочитане пред А100 ... И 40Д също... За сравнение между Д300 и "следващите, които са по-добри" на Сони не ми се говори на сериозно.

Отговори на това съобщение
 Re: СОНИ ИЛИ КАНОН
Автор: hotsnail   
Дата:   05-12-08 14:44

Хайде да гледаме правилните страници, като сравняваме разни параметри от формално ревю.

http://www.dpreview.com/reviews/SonyDSLRA100/page29.asp


Ами А100 вади повече детайл факт. Това не е заради матриците, а се случва заради обработката и АА филтъра.

И не съм искал да кажа, че Никон или някой друг прави лоши снимки. Никон не мисля че имат проблем с картинките.

Аполо се изказва за Пентакс и сравняваме с него. Та това дето казвах е че е несериозно да кажем, че А350 отстъпва като детайл на К200Д.

Освен това пентакс има най-мекия ДЖПЕГ файл, факт. В РОУ може и да са почти еднакви, но дори в РОУ АА филтрите са различни.

Отговори на това съобщение
 Re: СОНИ ИЛИ КАНОН
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   05-12-08 16:29

hotsnail написа:

> Хайде да гледаме правилните страници, като сравняваме разни
> параметри от формално ревю.
>
> http://www.dpreview.com/reviews/SonyDSLRA100/page29.asp

>

Е, точно поради резултатите на тази страница писах в поста по-горе, че "Вярно, че Никона се оказва мъъъъъничко по-назад, но чак пък да го "къртят"..."

Точно това, което обясняваш по-долу се опитах да ти намекна и аз. Като пишеш, че при излизането си А100 "къртело" "всички 10 мегапикселови камери като резолюция" го изправяш директно срещу Д200.
А е по-правилно да го изправяш срещу К200Д да речем, 400Д - дори не толкова 10 мегапикселовите, а тези от негоивя клас. Иначе няма съответствие - по-добре "всяка жаба да си знае мястото" [smile] .

Пентакс може и да има най-мекия ДЖПЕГ файл, но това далеч не е защото не им достига точно резолюция - същевременно е всеизвестно, че точно при камерите на Пентакс е най-важно снимането в RAW за крайния резултат - с други думи проблемът е в обработката, не в реалната резолюция.
Може и "в RAW АА филтрите да са различни" но пък виждаме крайния резултат - К10Д/К20Д колкото и да издишат на jpg при снемане в RAW и грамотно съпоставимо обработване после показват резултати общо взето съизмерими с 30Д/40Д/50Д (съответно според осем - десет - четирипетнайсет мегапиксела), а дори и с Д200 пък и Д300 и моделите на Сони.
Като кажем, че някой модел "кърти всички останали" хората които четат, особено тези с малко опит ще останат с впечатление за осезаемо много големи разлики, особено ако някой пита Сони или Канон, а друг му отговаря - ами то по еди кой си параметър Сони кърти абсолютно всички останали.
Не че вярвам да си имал нещо подобно предвид де. А и по-общо погледнато (не само като резолюция или само като обработка или не само като бързина и тн) - толкова изявено предимство не е реално определено еднозначно за никой конкретен модел - дори Олитата са си общо взето в класацията на използваемите.

Отговори на това съобщение
 Re: СОНИ ИЛИ КАНОН
Автор: 4i4obenjy   
Дата:   09-12-08 23:25

Данон ! [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: СОНИ ИЛИ КАНОН
Автор: kadodi   
Дата:   10-12-08 13:52

Само Сони Оле :)

Отговори на това съобщение
 Re: СОНИ ИЛИ КАНОН
Автор: didesignbg   
Дата:   10-12-08 13:58

Може и "в RAW АА филтрите да са различни" но пък ...
Тоз самороден бисер кой го роди?

Отговори на това съобщение
 Re: СОНИ ИЛИ КАНОН
Автор: rally33   
Дата:   10-12-08 19:38

Неуместен въпрос!!! Зависи за какво ще го ползваш и какво очакваш, също така какво ще му сложиш отпред! Не мисля че някой може да ти отговори на въпроса[shtrak]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »