Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Има ли Niokon D90 финна настройка на АФ?
Автор: PeterPAN   
Дата:   04-12-08 07:45

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли Niokon D90 финна настройка на АФ?
Автор: mike74   
Дата:   04-12-08 08:58

Не, няма [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли Niokon D90 финна настройка на АФ?
Автор: kiromn   
Дата:   04-12-08 09:00

Взимай шестограма [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли Niokon D90 финна настройка на АФ?
Автор: vgramatikov   
Дата:   04-12-08 15:12

За тва сл път д300 :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danny_falin   
Дата:   04-12-08 15:39

трябва да си платиш повечко, за да ти е по-нафокус снимката [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли Niokon D90 финна настройка на АФ?
Автор: pmartinov   
Дата:   04-12-08 15:50

Niokon D90





?

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли Niokon D90 финна настройка на АФ?
Автор: vankostrong   
Дата:   04-12-08 16:15

избягвай обективи различни от никонските и няма да ти се налага да корегираш каквото и да е !

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли Niokon D90 финна настройка на АФ?
Автор: pmartinov   
Дата:   04-12-08 16:23

vankostrong


[smilie24] [smilie24] [smilie24]



Всички тарикати които си взеха неоригинални обективи после разбраха защо са по-евтини...



Евтиното излиза скъпо .


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kiromn   
Дата:   04-12-08 17:09

Ами не е така. Мойта д90-ка се оказа с бек-фокус, както с никонските, така и с неоригиналните.
Айде стига измислена пропаганда [smilie23]
Взимаш един статив, един читав чарт и един шестограм и си го настройваш. Другия вариант, гаранционно ти го пращат в гръцко и когато се върне, върне.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли Niokon D90 финна настройка на АФ?
Автор: serjy   
Дата:   04-12-08 18:20

kiromn [smilie24]
Точно така! Мойта Д80-ка също се оказа с бек-фокус, както с никонските, така и с неоригиналните. След настройка с шестограма се оправи на ВСИЧКИ обективи.
Аман от тоя фалшив никонски имидж [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли Niokon D90 финна настройка на АФ?
Автор: hotsnail   
Дата:   04-12-08 18:34

ами тоя проблем го имат всички. Хубаво е че почват да слагат корекции в менютата ама за сега май са малко апаратите 50Д, Д300 и по скъпите.

при някой (май Сони А700) таблицата за настройки си я има ама не е достъпна за потребителя. Имам в предвид, че могат да се настройват корекции за отделни обективи ама само от сервиз или нещо подобно.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли Niokon D90 финна настройка на АФ?
Автор: bobi97   
Дата:   04-12-08 19:58

Пентакса К20Д и той мисля,че имаше
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Има ли Niokon D90 финна настройка на АФ?
Автор: pmartinov   
Дата:   04-12-08 20:09

Добре момчета !

Връткайте колкото искате с шестограма .

До сега не съм имал нито бег-фронт нито фронт-фокус.

Не вярвам да съм застрохован де :)

А доста обективи са ми минали през ръцете :)

Имам и два обектива на Сигма но са си добри .

Мен никой не ми плаща да ви кажа своята истина .

[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Има ли Niokon D90 финна настройка на АФ?
Автор: stormfx   
Дата:   04-12-08 20:26

Остай таз работа сеа [smile] Някои обективи си искат малко пипване напред или назад. И са си никонски. Добре е, че я има тази опция.


Отговори на това съобщение
 Re: Има ли Niokon D90 финна настройка на АФ?
Автор: pmartinov   
Дата:   04-12-08 20:28

Не ме разбирайте погрешно :)

Не съм против опцията :)

Факта че е сложена говори че има причина ...

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли Niokon D90 финна настройка на АФ?
Автор: PeterPAN   
Дата:   04-12-08 21:19

Интересно за А700, ако я има тази опция го зимам веднага(дори в сервиза), ма за сега ако не излезе нещо на по разумна цена от Сони ще трябва да зимам А900 но инвестицията ще е по голяма ако тръгна да сменям системата [smilie5]


За КМ 5Д и 7Д намерих сервизната програмка за настройка, в някой от форумите, но за А700 нищо по въпроса.

Никон са го решили много добре въпроса със шестограма[smilie24]

Не слагайки тази опция в Д90, а безумното видео за мен го прави много по нисък клас от Канон 50Д за съжление[smilie23]

Дано Сони я сложат в наследника на А700 или в някой от новите фирм-уарета ма не ми се вярва, щото за какво да си купуваш по новия модел тогава[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли Niokon D90 финна настройка на АФ?
Автор: cvetomir   
Дата:   04-12-08 21:19

Никоните и с евтините обективи си фокусират точно. Никакъв проблем не съм имал с Д80 и Д50 с 18-55, 18-70, 18-135, сигма 70-300 - все стъкла, които вървят по 100-300 лева. С по-скъпите - също никакви проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли Niokon D90 финна настройка на АФ?
Автор: aeobs   
Дата:   04-12-08 21:23

Толкова години единствено с Д80 съм чувал някой да има фабрични проблеми с фокуса.
Сега виждам, че явно Д90 ще продължи традицията.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли Niokon D90 финна настройка на АФ?
Автор: vasil.varbanov   
Дата:   04-12-08 21:29

И къде се настройва на Д80?

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли Niokon D90 финна настройка на АФ?
Автор: джъмбо   
Дата:   04-12-08 21:40

добре де..... цялата мрежа обърнах ама Niokon не намерих [smilie2] [smilie2] [smilie2] [smilie2] [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли Niokon D90 финна настройка на АФ?
Автор: darksorrow   
Дата:   04-12-08 21:42

това е нов бранд, директен конкурент на Panasoanic.


Отговори на това съобщение
 Re: Има ли Niokon D90 финна настройка на АФ?
Автор: Davidoff   
Дата:   04-12-08 21:47

Джъмбоо китайския гугъл бе братче... www.google.cn 2400 резултата връща.. нема лабао [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли Niokon D90 финна настройка на АФ?
Автор: serjy   
Дата:   04-12-08 21:47

Ето туке обяснено как се настройва на Д70. На Д80 е същото. Процедурата не е нищо особено, не крие рискове и спокойно може да си е извършите сами. Аз даже повдигах огледалото с пръст за да не се отваря затвора и да не дерна матрицата случайно.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли Niokon D90 финна настройка на АФ?
Автор: vasil.varbanov   
Дата:   04-12-08 21:52

serjy, мерси [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Има ли Niokon D90 финна настройка на АФ?
Автор: hotsnail   
Дата:   04-12-08 22:57

PeterPAN всички минолти и сонита имат три винта под етикета дето е около винта за стативе отдолу.

Въртиш ги тях и си нагласяш позицията на АФ сензора. т.е. можеш както да го местиш напред назад за корекция на АФ, така и да нагласиш равнината в която лежи да е същата като сензора.

Има доста писано по-мрежата. Дори имаше ръководство с картинки нейде ама не го откривам сега. Та ето ти писмени указания

http://www.dyxum.com/dforum/forum_posts.asp?TID=34262&PN=1


Обаче това с връцкането е добра идея само ако апарата със всички или поне повечето обективи има подобен проблем.

Единствено със софтуерната таблица обаче можеш да настроиш нещата за всеки конкретен обектив отделно. [beer]

Дали Сони ще пуснат тази функция в А700 не знам - има два аргумента

1. Май версия 4 прецаква някой фабрични настройки на АФ-а и доста хора се оплакват - за Сони сигурно ще е по-лесно и евтино да пуснат нова версия 5, вместо да поправят безплатно всички афектирани апарати

2. Май наследника на А700 идва и на Сони маркетинга това допълнително нещо в менюто някак ще им се иска да го ползват за коз дето да накара хората да купят новия апарат.

Все пак А700 е почти перфектен. Не е Никон Д300 за да е идеален, но е много близо.

Канон вече 2-ра година не могат нищо подобно да направят като Никон и Сони. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли Niokon D90 финна настройка на АФ?
Автор: PeterPAN   
Дата:   05-12-08 02:35

hotsnail МАРСИ за Линка[smilie24] Подозирх за тези винтчта още от А100, но го занесох в сервиза и нещата се подобриха, направо ме яд че го продадох но го бях обещал от много време[smilie24]

Дано сега оправят и А300, че е много зле, ако не помогнат от сврвиза ще прижаля гаранцията, но ще ми трябва "Точен обектив" Все пак предполагам че "скъпите" обективи без възможност за калибриране на фокуса са тествани достатъчно добре фабрично щом не са им предвидили тази функция.

Явно проблема идва от китаците с които се калибрират телата и то не винаги толкова точно и най вероятно софтуерно, явно със сервизния софтуер може да се калибрира тялото поне с 1 обектив, като така се избягва нужда от правилното калибриране на тялото, но тогава проблема се появява при всички други обективи!

В момента нямам фокус нито един обектив, а с А100 го нямах този проблем, в началото като гозех А300 си мисля че беше по добре, но и не бях снимал много с него.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли Niokon D90 финна настройка на АФ?
Автор: mga1981   
Дата:   05-12-08 08:14

Ами аз потърсих малко и намерих само това:

http://leongoodman.tripod.com/d70focuspart3.html



http://focustestchart.com/chart.html


След някои друг ден ще пробвам теста и ще видя дали моят Д90 ще има нужда от корекций.Само ме притеснява, да не би всичко да си му е наред и аз да го разбазикам[smilie11] с това въртене с шестограма.



Публикацията е редактирана (05-12-08 08:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли Niokon D90 финна настройка на АФ?
Автор: PeterPAN   
Дата:   05-12-08 09:51

Бе ако не си сигурен по добре не го пипай, виж дали може да си направиш марка по която да запомниш положението на системата за да може да го възстановиш, или си записвай какви стъпки правиш със шестограма, колко оборота (колко градуса), предполагам, че за финна настройка трябва съвсем малко и финно завъртане, и може би и затова, след като се калибрира грубо системата се настройва много по финно по електронен път[smilie24] така че по добре не пипай ако 3-4 пъти не си проверил това което си мислиш че правиш и ако не си сигурен че има нужда от него[smilie24]

Поне за Д70 съм чувал че проблема не се касае за фабричен дефект, а се появява след много кадри на затвора, а то си е нормално след дълга употреба системата за Аф да се разстрои [smile]


Също за коректна преценка ти трябва статив и светлосилен обектив примерно 50/1.4 снимаш от 100мм, от статив и режим заключване на огледалото или най добре дистанционно + закл. на огледалото ако го имаш като опция.


Също така трябва доста тестови кадри да направиш за да си сигурен в резултата!



Публикацията е редактирана (05-12-08 10:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли Niokon D90 финна настройка на АФ?
Автор: vladovg   
Дата:   05-12-08 09:51

Свтло стъкло 1.8/1.4 без светкавици тогава ше го хванеш и предварително да си проверил дали на друго тяло си фокусира коректно. 4.5/4 нагоре е трудна работа с единия ше има с другия не.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли Niokon D90 финна настройка на АФ?
Автор: kapitancho   
Дата:   05-12-08 11:38

Мога да потвърдя за Д80. Моят работеше добре, докато не му закачих 16-85. Бях тествал 16-85 преди това и нямах проблем, но с конкретната бройка, която имах късмет да купя, бекфокуса беше сериозен. Тогава Д80 замина за Гръцко и се върна ок, но един от другите ми обективи започна да дава фронт-фокус. Така че след доста занимавки смятам, че е редно производителите да я слагат тази настройка на всички модели, а не само на високия клас. Така 100% ще си намалят работата на хората в сервизите.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли Niokon D90 финна настройка на АФ?
Автор: ffwd   
Дата:   05-12-08 11:53

Niokon ясно, ама "финна" какво значи? Да не би .. "фина" да сте имал предвид? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли Niokon D90 финна настройка на АФ?
Автор: pmartinov   
Дата:   05-12-08 11:55

Кога ще разберете че тест за фокус се прави с твърд светлосилен обектив [smilie11]















[smilie11]



Отговори на това съобщение
 Re: Има ли Niokon D90 финна настройка на АФ?
Автор: pmartinov   
Дата:   05-12-08 11:57

Тръгвате да базикате апаратите без да сте наясно с основни неща !


Апаратите не са играчки !


Запомнете го това !

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли Niokon D90 финна настройка на АФ?
Автор: kapitancho   
Дата:   05-12-08 12:06

pmartinov, и да направиш с твърд светлосилен, няма гаранция, че със вариото няма да имаш проблеми както стана в моя случай.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли Niokon D90 финна настройка на АФ?
Автор: pmartinov   
Дата:   05-12-08 12:10

И в Пловдив един умник взел Д300 сложил му 17-35/2.8 и почнал да тества фокуса .

После го пратил в Гърция за настройка .

Настроили му го за зума,но другите обективи са гипс.

Почти беше стигнал до истерия.

Искаше да му сменят вече апарата.

И като му казах че трябва светлосилен теле обектив(защото при него грешката е по-малка)за тестове разбра какви простотии е правил цяла година с тези настройки на всеки един обектив който дава различна грешка на различните дистанции.










Фотографията е проста работа !

Но не е за прости хора ...




Публикацията е редактирана (05-12-08 12:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли Niokon D90 финна настройка на АФ?
Автор: pmartinov   
Дата:   05-12-08 12:15

kapitanchoОо !


Колкото по-затворен е обектива толкова по-голяма е грешката !


Тестовете се правят с твърди ,а не с зумове!


Тестовете се правят на хубаво силно осветление за да се намали до минимум грешката .



А вие тествате в тъмната стая с тъмния зум обектив и после ревете че никоните били зле .


Никоните са си много добре .


Други са зле .


[ezik]



Публикацията е редактирана (05-12-08 12:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли Niokon D90 финна настройка на АФ?
Автор: kapitancho   
Дата:   05-12-08 13:12

Мартинов,
16-85 ми даваше толкова очебиен бекфокус при произволно осветление, че няма накъде повече.

И няма какво да ми разправяш за твърди и т.н., защото както съм написал, светлосилния ми твърд си беше с перфектен автофокус. Вземи чети малко мненията на другите, преди да се изказваш.

По това което пишеш сякаш не знаеш, че фронт и бек-фокус проблемите могат да съществуват за конкретни комбинации от обектив и тяло, а не са само до тялото. Затова на апаратите с менюта за фина настройка хората са сложили и да си настройваш автофокуса за конкретни обективи.

Това че ти не си попадал в такава ситуация е добре за теб. Но колкото и мъчно да ти е, и при Никон го има. И за да не решиш, че плюя по Никон, ще кажа, че са ми любимата марка... но това не ми пречи да бъда обективен, а не заслепен.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли Niokon D90 финна настройка на АФ?
Автор: pmartinov   
Дата:   05-12-08 15:13

Обективно погледнато шестограм не съм въртял още [smilie5]

Списъка с обективи минава две дузуни ...[smilie8]

Така че всеки е прав за себе си !


[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Има ли Niokon D90 финна настройка на АФ?
Автор: asahi   
Дата:   05-12-08 15:26

Тестовете се правят с твърд 50мм от 2.50 метра.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли Niokon D90 финна настройка на АФ?
Автор: PeterPAN   
Дата:   05-12-08 16:53

Тук става въпрос апарата да ти работи със всички обективи които имаш а не само с един ;)

Ми нали Д300 има финна насторойка на фокуса според, обектива, Умниците в случая май са други ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли Niokon D90 финна настройка на АФ?
Автор: neptun61   
Дата:   05-12-08 16:54

Д 90+60 2.8Д Микро

http://photo-zona.net/images/user37674/album6777/large/1223300434_dueo8493_DSC_0125.jpg



Д 90+16-85 ВР

http://photo-zona.net/images/user37674/album6777/large/1223301529_ruto0448_DSC_0128.jpg



Това трябва да излезе на теста.



Публикацията е редактирана (05-12-08 17:34)

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »