Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Съвет при покупката на моя първи DSLR
Автор: Amigo   
Дата:   02-12-08 23:15

[smilie18] [smilie18] [smilie18] явно момчето ще остане в още по-голямо недоумение след тая тема [smilie8] [smilie8] [smilie5] [smilie5] и аз съм за Никон Д80, но ако човек не си изясни какво харесва и какво иска да снима и да знае, че си избира цяла система с всички възможни обективи съответно с цени и възможности, може после да остане разочарован от избора, който е направил [smilie8] разните му механични обективи и преходници за мен лично са си жива мъка [smilie5] [smilie5] пробвах се веднъж с един и ми стига [smilie5] [smilie5] ама да не излезе, че съм пристрастен, щото и аз снимам с Д80 и му се кефя много на този апарат [smilie5] [smilie5] иначе всяка система си има предимствата и недостатъците - това е [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет при покупката на моя първи DSLR
Автор: Пешо   
Дата:   02-12-08 23:38

Че откога човек за да се впусне в надпреварата за истинска фотография.,му трябва ДСЛР. Много хора остават с грешното впечетление, че да се прави фотография е нужен скъп оледалнорефлексен цифров апарат. А пък ако токова държиш на ДСЛР препоръчвам да се поинтересуваш за себе си какво снимаш и в ки жанрове на фотографията искаш дасе развиваш, как подхождаш към снимането.... Дали си по-скоро картечар или по-скоро ти отнема време докато натиснеш спусъка. Не очаквай хорат тук да вземат решение вместо теб или да получиш потвърждение за избора си. Бсеки гледа от собствената си камбанария и има различни мотиви да предлага тази или онази система.

И сега във форумен дух...Всеки занимавал се достаъчно с фотография и с амбицията дасе развива технически, рано или късно минава или на Никон или на Канон. Просто тези две марки при ДСЛР апаратите имат най-голяма гама обективи и аксесоари за какво ли не. Олимпус предлага малко по различна философия, но това пак зависи от това как си си отгожорил на въпросите по-горе....

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет при покупката на моя първи DSLR
Автор: PeterPAN   
Дата:   03-12-08 09:23

Ми помисли си какво искаш да снимаш и какви обективи ще ти трябват.

Със сигурност бих казал че сега ти започват проблемите, още повече че за тези пари ще купиш тяло 2-ра ръка, няма да има гаранция и т.н..

Основния проблем е работата на системата за АФ и сработването и другите обективи които имаш, проучи може ли да се калибрира в БГ за твоите обективи и рвоето тяло...

ДСЛР ще ти даде предимство със сигурност, но дали ще се възползваш от него е друг въпрос, също така какъвто и ДСЛР да вземеш ако нямаш подходящите обективи няма смисъл от него[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет при покупката на моя първи DSLR
Автор: cade   
Дата:   03-12-08 09:32

Canon 1000D + 18-55IS

uspeh! [shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   03-12-08 10:50

нека го кажем по друг начин: тия 1000 лева са само върха на айсберга, черешката на тортата...

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет при покупката на моя първи DSLR
Автор: exile   
Дата:   03-12-08 10:54

не точно.
зависи как ги харчиш.
цялата ми техника е някъде към 1000 лева, филмова и дигитална. тва са няколко обектива - два прилични АФ 24-300мм еквивалент, един много добър твърд светлосилен, две МФ вариота, две бодита - дигитално и филмово, като не броя още 5-6, които се въргалят по шкафовете плюс още 4-5 обектива към тях.
Включвам чанта статив, карти, марти.

Реално за още 500 кинта имам всичко, което ми трябва - светкавица и свестен статив.

Всичко що е дигитално е ново и с гаранция.

Как ги правя тези магии [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет при покупката на моя първи DSLR
Автор: graphix   
Дата:   03-12-08 11:07

kappa, Никон Д40 + 18-55 + 55-200 бе6е моя избор преди няколко месеца.
нямам никакви забележки:)
успех [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет при покупката на моя първи DSLR
Автор: livinginchaos   
Дата:   03-12-08 11:41

Аз съм изправен ппред подобен избор. Въпреки, ч е нямам никакъв опит с СЛР апарат, се спрях на Д80 18-55 + вр 55-200, Сони 350 с двата обектива и Канон 450 18-55

Някак си клоня към Никона. Сонито ще има грешни пари за обективи после, но пък е с ЦМОС сензор, канона го има... но пък ми се налага да ползвам по-дълги обективи...
Изборът е труден когато нямаш достатъчно пари и достатъчно опит

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: netizen   
Дата:   03-12-08 11:53

kappa: без значение на коя марка ще се спреш, задължително трябва да е или със стабилизация на матрицата (в тялото) или със стабилизирани обективи. Аз бих ти препоръчал предвид ограниченият бюджет стабилизацията да е в тялото.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет при покупката на моя първи DSLR
Автор: Orlin   
Дата:   03-12-08 12:23

Защо пък задължително трябва да има стабилизация? Тя да не е манна небесна?

Ако не си имал опит с огледални апарати и ако нямаш намерението да отделиш 2-3-4 хиляди в дългосрочен план, съветвам те за качествен компактен апарат.
Примерно Панасоник ФЗ50, върховите модели на Фуджи, Канон Г9/Г10 или подобен. Но много зависи и от желанието ти за по-нататъшно развитие.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет при покупката на моя първи DSLR
Автор: netizen   
Дата:   03-12-08 16:50

а от тези изброените кои нямат стабилизация?

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет при покупката на моя първи DSLR
Автор: livinginchaos   
Дата:   03-12-08 17:09

Стабилизация, защото ми треперят ръчичките...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   03-12-08 17:12

купи си валерианче нещо, а у.
на мен не ми липсва особено стабилизацията.
въпрос на навици.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: netizen   
Дата:   03-12-08 17:12

колкото повече - толкова повече е казал един култов герой [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет при покупката на моя първи DSLR
Автор: vgramatikov   
Дата:   03-12-08 17:15

к200д и бегай....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: apollo   
Дата:   04-12-08 13:18

netizen написа:

> колкото повече - толкова повече е казал един култов герой
> [beer]


... казал той и взел че разпродал системата в името на К и Н [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет при покупката на моя първи DSLR
Автор: vbm   
Дата:   04-12-08 13:24

Снимам с Оли Е-410 с китови обективи,ще ти свърши чудесна работа[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет при покупката на моя първи DSLR
Автор: bpavlov   
Дата:   04-12-08 13:37

Вземи си едно 20Д за 600 лева и един твърд светъл обектив. Вариото го забрави като вариант засега, китаците включително

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет при покупката на моя първи DSLR
Автор: stzz   
Дата:   04-12-08 13:49

Не споделям преобладаващото мнение за отхвърляне на "китака".
Но съм съгласен че ДСЛР-а си иска повече

[shtrak]

http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&product=2757&show=additionalslides-pane-0




Публикацията е редактирана (04-12-08 13:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет при покупката на моя първи DSLR
Автор: VioletaSto100   
Дата:   04-12-08 14:26

http://www.photopavilion.com/ Разгледай тук (ще видиш как изглеждат телата с или без обективи за парите, които си предвидил). От тази тема само ще се объркаш, поне според мен, защото всеки си има определени пристрастия към външен вид, меню, следващи възможности за обективи, стабилизация и т.н. Най-добре отиди в някой магазин, в който ще можеш да видиш и поснимаш с всичко, което ти хареса (photopavilion, photosynthesis). Като кажеш с какво снимаш сега, какво повече искаш, което вече с придобития опит не ти се струва достатъчно в твоя апарат, колко пари имаш, какво снимаш (демек какъв обектив ще ти е нужен по-нататък), хората ще те ориентират, ти ще видиш кое ти е най-удобно и с кое от всичките би снимал с най-голямо удоволствие [smilie3]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »