Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     всички  напред  последна
 Re: Защо отказах поръчката си за Nikon D3x
Автор: MisterX   
Дата:   03-12-08 08:58

Георги пак колкото да ти се чуе гласа само май[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо отказах поръчката си за Nikon D3x
Автор: muu   
Дата:   03-12-08 08:58

мистерХ, б&х са перфектен пример за цена на американския пазар. коректни стабилни, няма как да ти се случи да купиш от тях нещо по евтино и да се наложи да го доокомплектоваш, или да разбереш че имаш изненадваща такса.
от друга страна "поевтиняването" на фототехника в момента трудно може да му се определи точната причина при тази финансова криза...

та за какво ти е втори д3?[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо отказах поръчката си за Nikon D3x
Автор: MisterX   
Дата:   03-12-08 09:08

хехехе

B&H платиха ли ти? Аз мога да ти кажа че аз лично имах проблеми с тях. Магазините които ти показах са не по-малко надеждни и почти винаги бият цената на ВН. Имам и други от които лично купувам и познавам собствениците. ВН карат малко на стара слава.

А и незнам защо винаги толкова се чудите като кажа че ми трябва второ Д3. Понякога взимам 2-ри shooter. Като снимам events or wedding ми трябват 2 тела (tele + wide) Като имам 2-3 shoot и особенно ако не е в Чикаго ЗАДЬЛЖИТЕЛНО трябва да имам Backup. Миналат година на пример летях до Меxico за сватба. Ко ще стане ако Д3-то откаже? Аз видях едно да чупи затвор на 15 000 кадьра. Ко да кажа на клиента?
Има и оше причини но това са главните.

Сори ако звуча рязко. Просто писането на кирилица ме изнервя [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо отказах поръчката си за Nikon D3x
Автор: muu   
Дата:   03-12-08 09:24

верно ли? ми тя цената в тези посочени от тебе магазини не е ли като в В&Н ? казваш две тела , едно за теле, едно за широко... та да може да имаш по бързи реакции... може, може... и рязко пестиш от фитнес, с което изплащаш второто тяло.... бива.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо отказах поръчката си за Nikon D3x
Автор: sauron69   
Дата:   03-12-08 09:26

Е, ако говорим за цени, то в момента в http://www.us1photo.com/ цената му е 3720 долара [smilie10] . А магазина си е ОК, няколко пъти съм купувал от него [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо отказах поръчката си за Nikon D3x
Автор: MisterX   
Дата:   03-12-08 09:39

хехехе
Не е зор. Има си асистенти за тая работа :)А като няма ще си ги мькна сам. Мен ми не пречи. Цената на Д3 падна преди излизането на Д3х. Не беше толкова ниска но беше около 4300$. А на Ebay заминаха няколко на много малко кадри за по 3700-3800$. Та идеята ми беше че Никон незнам колко време ще успеят да задьржат цената на Д3х на 8000$. Май тия early adopters (както бях аз с Д3-то) ще поемат удара за D&R cost и след това цената ще слезе на истинската пазарна цена. Сьщото е и при Канон. На Ebay редовно виждам MarkDs III да заминава за около 6200-6400$. Не сьм се ровил из нета да видя колко му е цената в магазините но....

Живи и здрави нека има. Дано има толкова работа че да сьм принуден да купя Д3х. Просто в момента реалноста за мен е такава че този апарат не си струва парите. Който има екстра кинти и мерак да го грабва и да му се радва.
[beer] [shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо отказах поръчката си за Nikon D3x
Автор: MisterX   
Дата:   03-12-08 09:41

аре от мене Лека Нощ :) Тука е 2АМ а утре работа ме чака.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо отказах поръчката си за Nikon D3x
Автор: muu   
Дата:   03-12-08 10:08

ами пазара ще си покаже бе... моя опит с про телата на никон показва че фирмата не сваля цената преди да излезе следващия модел. много гадни копелета са.[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо отказах поръчката си за Nikon D3x
Автор: stzz   
Дата:   03-12-08 10:36

Е ся и нейви ако се включи, отиваме на 1000+ мнения.

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо отказах поръчката си за Nikon D3x
Автор: danbi   
Дата:   03-12-08 10:37

navy е от разумните хора, и той ще чака D700x [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо отказах поръчката си за Nikon D3x
Автор: Тед   
Дата:   03-12-08 10:49

При Канон разбираме преди Коледа е спокойно, пазарът на 5ДМк2 е набрал скорост.
В базара има 5Д стари с 6м. гаранции по 2 хилки. 1ДсМк2 за 5300 лв., 1ДМк2 за 3 -и хилки, в отлично състояние. Кеф ти избор тела, кеф ти оптика.
Маркетинг и цена -10-а, изпълнение - 9.5.
Няма сътресения.
На точното място е 5Д Мк2- нито д700 върви, нито Д3, а и сега Д3Х се препъва нещо от началото.

Сток фотографите потъркват ръчички, пейзажистите и те, а останалите се борят с неговия АФ [smilie21] [smilie21] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   03-12-08 10:52

.... пък хората които си купуват D3/D300/D700 сега и D3x дори не знаят, че този форум съществува.... [smilie5]

Тед [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: stzz   
Дата:   03-12-08 10:55

danbi написа:

> .... пък хората които си купуват D3/D300/D700 сега и D3x дори
> не знаят, че този форум съществува.... [smilie5]
>
> Тед [beer]


Ами точно защото не знаят, за туй и ги купуват.
[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо отказах поръчката си за Nikon D3x
Автор: explorer   
Дата:   03-12-08 11:30

Мда, вече и в B&H D3 струва $ 4,149.95, а D700 е $2,399.95
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   03-12-08 11:32

значи ако някой е отишъл снощи да си купи от Б&Х, Д3 тази сутрин ще има да си скубе косите [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо отказах поръчката си за Nikon D3x
Автор: djogata   
Дата:   03-12-08 11:42

Брех, к'ви са тия хора, излезат от България и забравят как се пише на кирилица (или по-скоро се правят на интересни) [smilie8] [smilie8]

Аз как не съм забравил и не ме изнервя, напротив, кефи ме [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо отказах поръчката си за Nikon D3x
Автор: n1x0n   
Дата:   03-12-08 11:44

никсъне, не ме разбра май. цената на д3 за една година не е мръднала, няма и тенденция да мръдне.

Не бе човек, разбрах те добре. Просто няма продукт на пазара на DSLR телата, който да не върви надолу.

Откакто си говорим за това /има няма 12 часа/ цената на D3 спадна с 850 долара! Пълна случайност и безпрецедентно намаление в историята, но така или иначе - факт. Така че тенденция има, просто е неизбежно това според мен...

Отговори на това съобщение
 Re: Защо отказах поръчката си за Nikon D3x
Автор: pacy4   
Дата:   03-12-08 11:51

Аз отказах поръчки на Canon 400d, 450d, 30d, 40d, 50d, 5dmkII, 1dmkIII и все още си снимам с 350д, защото съм изчислил, че не си струва разликата в цената. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо отказах поръчката си за Nikon D3x
Автор: Canon   
Дата:   03-12-08 12:16

Колкото повече семпли излизат, толкова повече затлачват пазара на Д3Х.
Самочувствието от "перфектната" широка оптика на Никон при твърдите обективи се срива катастрофално и разубеждава потенциални клиенти да наринат маса пари за видимо много по-калпав образ по краищата.
Първи се сблъскаха с това ДС Маркаджиите, Сони изкарват стъкла за А900, сега Никон трябва да си подобряват оптиката

http://img.photographyblog.com/reviews/nikon_d3x/sample_images/nikon_d3x_09.jpg


http://img.photographyblog.com/reviews/nikon_d3x/sample_images/nikon_d3x_08.jpg


Ако не сработят линковете, оттук са двете коли:
http://www.photographyblog.com/reviews_nikon_d3x_3.php


Аз обаче категорично аплодирам 20+ телата, дават макса на обективите и само цената им е неприятен параметър.

[beer]



Публикацията е редактирана (03-12-08 12:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо отказах поръчката си за Nikon D3x
Автор: muu   
Дата:   03-12-08 12:27

никсън, прав си, факт е . откакто излезна д3х офицялно и се води този разговор цената на д3 е паднала с към 800усд.очевидно има тенденция да пада след излизането на нов модел. ако цената на д3х не падне през следващата година това сигурно ще е друга тенденция... както казах и преди , цените на про телата на никон не съм видял да са намалявани от производителя преди излизането на следващ модел... до излизането на д3х цената на д3 в Б&Н не бе мръднала... има обаче една тенденция на световна икономическа криза...


канон, тези линкове никъде не водят... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо отказах поръчката си за Nikon D3x
Автор: Canon   
Дата:   03-12-08 12:30

muu
оправих го - долния линк виж

Отговори на това съобщение
 Re: Защо отказах поръчката си за Nikon D3x
Автор: danbi   
Дата:   03-12-08 12:38

тия картинки не ги ли гледахме вече? [smilie8]

любопитно е, че снимките са правени на 1-ви декември, датата на която камерата беше анонсирана. вероятно с демонстрационен екземпляр?

преди всичките 'хиени' от рода на dpreview да го докопат? [smilie10]

абе... Интернет неща....

Както Кен Рокуел е написал доста мъдро в сайта си "нищо не ви пречи да снимате нещо с D3, да го ъпсайзнете до 24 мегапиксела... а ако толкова имате мерак, да пипнете и EXIF-a"

Че и с А900 може да го снимате, за по-голяма достоверност...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Canon   
Дата:   03-12-08 12:45

Номера е 5000157 на тялото - има поне 156 бройки преди него. Дали са демо не знам - ама над 500 000 УСД за демо бройки

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   03-12-08 12:57

номера на тялото с което са снимани кадрите на сайта на Никон е 5000022.

нали се разбрахме вече, че хардуера не струва толкова... цифрите не са важни.

още лятото имаше приказки, че има фотографи, които вече снимат с D3x.

все пак, любопитно е наистина какво ще предложат като подобрено качество на картинката спрямо A900

ПП: Изчетох коментарите, явно камерата е била ползвана по времето на анонса.

Ще чакаме все пак реално превю.



Публикацията е редактирана (03-12-08 13:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо отказах поръчката си за Nikon D3x
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   03-12-08 13:48

Ами не са ли малко елементарни и критиките към Никон за високата цена на това тяло, а така също и защитите, защо все пак трябвало да струва толкова...

Може ли според вас все пак да се сравнява от маркетингова и финансова гледна точка момента, в който Канон представи 1Д Мк3 и сегашния момент, в който Никон представят Д3х? При излизанетона 1Д Мк 3 тенденциите за развитието на пазарите изглеждаха по един начин. През последните два-три месеца само представата на производителите за бъдещото развитие на пазарите, на който работят се промени съществено.

Точно през тези два-три месеца е съвсем нормално и Канон и Никон и останалите да са си изработили коригирани политики за пазарното им поведение занапред - включително стратегически и като средства. Едва ли при тези условия само и единствено тези пазари ще останат оазис без промени, защото тази индустрия все пак не е изолирана от останалите.

Като цяло аз не бих прогнозирал толкова смело като някой от пишещите тук тренда на цените през следващата една година - не само на Д3х и 1Д Мк3, но и цените на билетчетата за градския транспорт в Каспичан примерно.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »