Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Предлагат ми работа като фотограф - малко инфо
Автор: sail_away   
Дата:   01-12-08 22:16

3 години са си 3 години...
Аз те съветвам само внимателно да прегледаш условията на договора , който ще подпишеш. Настина внимателно! После седнте, с работодателя, питай това, което не ти е ясно и всичко тип-топ.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Предлагат ми работа като фотограф - малко инфо
Автор: ivansky   
Дата:   01-12-08 23:49

e kakwo kato sa tri godini?
винаги можеш да напуснеш и преди срока.
най-много да не ти даде последната заплата.
няма да идеш в затвора,че не си устоял договора.
ходи се учи - пък каквото сабя покаже.

Отговори на това съобщение
 Re: Предлагат ми работа като фотограф - малко инфо
Автор: didesignbg   
Дата:   02-12-08 09:25

В кварталното фото за фотография няма да научиш нищо, не за 3, а за 33 години. Виж други полезни неща е твърде вероятно да научиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Предлагат ми работа като фотограф - малко инфо
Автор: pc_genius   
Дата:   02-12-08 09:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Предлагат ми работа като фотограф - малко инфо
Автор: Davidoff   
Дата:   02-12-08 09:31

Ще снима човека по събития. Има какво да научи.

Отговори на това съобщение
 Re: Предлагат ми работа като фотограф - малко инфо
Автор: didesignbg   
Дата:   02-12-08 09:45

фотограф в едно добричко фотоателие.
Това значи да стоиш по цял ден в студиото и да снимаш в студиото. На пода имаш едни бележки където трябва да сложиш светкавиците и една за обекта. С това и стойността на диафрагмата обучението ти по фотография обикновено приключва.

Отговори на това съобщение
 Re: Предлагат ми работа като фотограф - малко инфо
Автор: asahi   
Дата:   02-12-08 11:00

Условията за работа са описани в трудовия договор. Ако има текст, който противоречи на законодателството, договорът може да се атакува в съда.

Да си намериш добра работа за 3 години при тази започваща криза не е зле.
От друга страна работата като снимач в и около ателие не е кой-знае какво.

Съществуват приоми - отстъпване на дял от бизнеса, гаранции по заеми и др. неизвестни за мен, които могат да обвържат работника за по-дълго време без това да е упоменат в трудовия договор.

По-важно е да си дадеш сметка дали ти се работи тази работа, защото ако ти се бачка и шефа е читав можеш да отвъртиш и над 3 години без никакви задържащи клаузи в договора.

Отговори на това съобщение
 Re: Предлагат ми работа като фотограф - малко инфо
Автор: asydesign   
Дата:   02-12-08 11:07

Аз пък мисля, че винаги има какво да научи човек, независимо колко знае. Промяната за мен е нещо хубаво - нови колеги, нови емоции, освен това нови знания, колкото и малко да са, и най-важното - правиш това, което ти харесва най-много!!![smilie24]
Успех ти желая!

Отговори на това съобщение
 Re: Предлагат ми работа като фотограф - малко инфо
Автор: sirkhann   
Дата:   02-12-08 11:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Предлагат ми работа като фотограф - малко инфо
Автор: грегари   
Дата:   02-12-08 18:14

ателиетата са места за фотоуслуги и там ще научиш само рутинните дейности. фотографията(креативната) се създава и учи на други места.
няма лошо да подпишеш д-р и за 88 години, но да има клауза за прекратяването му
и тя да Е ЕДНАКВА ЗА ДВЕТЕ СТРАНИ.
примерно:
1. с 1-2мес. предизвестие
2. по взаимно съгласие
така хем си с д-р, хем не си женен за шефа си.

и не забравяй, че нещата никога не са такива каквито изглеждат.

Отговори на това съобщение
 Re: Предлагат ми работа като фотограф - малко инфо
Автор: likeduh   
Дата:   03-12-08 08:34

ми шефа ако те учи учи и с теб не сполучи ....за къв чеп си му 3 години....

а ако аз съм шефът и те чета тук ....нали си чувал за нов шеф и малко прасе...много много не се избират и без тва незнаеш ква свиня ще излезе...

Отговори на това съобщение
 Re: Предлагат ми работа като фотограф - малко инфо
Автор: hose   
Дата:   03-12-08 10:23

3 години са много дълъг срок според мене...
за 3 години могат да се случат ужасно много неща....
зависи и от заплатата - тя ще се коригира ли според инфлация например и т.н.?! или ще стои постоянна?

аз лично - имайки горчив опит от доста работни места - не бих се хванал на това

твое решение

ако държиш да работиш това има и други начини
можеш да минеш курсове или дори да запишеш образование по фотография, което е дори МНОГО по добре и за предпочитане, отколкото да разчиташ на добрата воля на някого, когото не познаваш, и работа която не познаваш
може да се окаже на 2-рия месец че тази работа не е за тебе и ти си си представял нещо съвсем различно... и тогава какво правиш?

още повече че този човек може да се окаже и некадърен и нищо да не научиш от него, и да те експлоатира на всичкото отгоре... не искам да го обидя, може да е много свестен човека, но сам казваш че не го познаваш

това ми прилича на връщане назад във времената на чиракуване направо [smilie5]

абсурдно е според мен

аз също съм правил грешки и сега също се оказах в не много добра позиция в работата, за това трябва да се премисля добре...

Отговори на това съобщение
 Re: Предлагат ми работа като фотограф - малко инфо
Автор: penchev79   
Дата:   03-12-08 10:58

според мен ти предстои разговор не толкова с евентуалния ти бъдещ шеф, колкото на първо място сам със себе си.

Седни и си напиши плюсовете и минусите от това предложение. Помисли и над дългосрочните си цели - тази работа в посоката, в която желаеш да вървиш ли е или напротив - би попречила?

Относно договора - дори да е 3-годишен мисля, че с някакво време предизвестие - определено от закона - пак можеш да напуснеш предсрочно. Въпроса е само да няма някви големи неустойки при предсрочно прекратяване на трудовоправните взаимоотношения. Ако те притеснява това посъветвай се с някой приятел ако имаш юрист, или пък дори професионално - за 20-50 лв, които ще ти вземат за консултацията можеш да си спестиш много главоболия за в бъдеще.

И ако накрая решиш, че искаш тази работа няма какво да се плашиш - то всяка работа в началото е малко стряскаща - не знаеш много неща как ще са.

Между другото може да предложиш и следното на бъдещия ти работодател - 1 месец пробно, да му помагаш, да идеш да видиш за кво става въпрос - така най-добре ще видиш естеството на работата и дали е за теб.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Предлагат ми работа като фотограф - малко инфо
Автор: da.fo   
Дата:   04-12-08 10:58

Здравей, sineokiq1987 !
Аз до преди 6 години живеех в Добрич и имах ателиета там. Познавам Георги Маринов(колоездача,стожера,БСФС-то)от 1986г. Тези три прякора са му слагани в различните периоди в зависимост от това какво е тренирал , от къде е и къде е работил.Когато се запознахме работеше като фотограф към БСФС. Мога да кажа , че е сериозен човек,умее занаята,има какво да научиш. Той снима много ученици за абитуриентски балове,сватби с видео и фото - така , че можеш да се поосъвършенстваш доста. През лятото има ретро фото на Златни пясъци. Така , че работа има.....Поне аз не съм чувал нещо лошо за него. Подписването на трудов договор вече си е доста по серизно(и лично) и там съвет не мога да ти дам. Чети , мисли и се съветвай. Ако съм бил полезен с нещо да почерпиш една [beer] като изучиш занаята. Ако има нещо да питаш - в профила ми има телефон.

Вчера бъдещия ти шеф е влизал във форума в 7,52h [smilie10]



Публикацията е редактирана (04-12-08 11:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Предлагат ми работа като фотограф - малко инфо
Автор: thefly_   
Дата:   04-12-08 11:38

Синеоки, и аз ще се изокам. Дотук много съвети как да си пазиш интересите. ОК, уместни са.

Но осъзнай също и простичкия факт, че на 21 на практика нямаш нищо зад гърба си - нито реални умения, нито опит, нито контакти.

Доколкото съм гледал по юес-филмчетата - в гнилия запад на това, което на теб ти предлагат, му казват "ШАНС!" и драпат с нокти и зъби за него.

Да те научат на занаят, че и пари да ти дават. Какво по-хубаво от това? А ако човека е читав, и ти си читав, той ще се стреми да те задържи по-късно. И това не става с верига, а с отношение и всякакъв вид мотивация.

Но в момента, в който ти е предложил това, ти си му длъжен вече. Дал ти е шанс.


Отговори на това съобщение
 Re: Предлагат ми работа като фотограф - малко инфо
Автор: zoom-93   
Дата:   04-12-08 13:37

Пробвай,подписвай...
ако не ти хареса карай мърляшката той сам ша та изгони

Отговори на това съобщение
 Re: Предлагат ми работа като фотограф - малко инфо
Автор: Pineapple_Pix   
Дата:   04-12-08 17:42

Искам само да кажа на г-н Маринов, че се извинявам много ако съм го засегнал с направената тук тема.

Отговори на това съобщение
 Re: Предлагат ми работа като фотограф - малко инфо
Автор: asahi   
Дата:   04-12-08 17:55

Абе млад си - може да понаправиш некоя и друга грешка. Гледай да не се жениш, да не забременяваш девойки и да не си лепнеш СПИН. Останалото по-леко се преживява.

Отговори на това съобщение
 Re: Предлагат ми работа като фотограф - малко инфо
Автор: IDA   
Дата:   04-12-08 18:57

Подкрепям Thefly, абсолютно!

Отговори на това съобщение
 Re: Предлагат ми работа като фотограф - малко инфо
Автор: fisk   
Дата:   04-12-08 19:15

3 години??? Моята точка на поглед е, че трябва да нямаш алтернатива, ам никаква?

"Ще научи много, безценно, един шанс"? The enlightened one, ако беше масонска ложа, може би, но хайде стига! [smilie23]

Премислете двамцата, приода о ттези 3г, дали не може да го редактирате..

Има и друг момент! Ами толкова колебания от теб, показват ясно ситуацията! Най-добре го обсъди със себе си, или му откажи направо [smilie7]

Успех

Отговори на това съобщение
 Re: Предлагат ми работа като фотограф - малко инфо
Автор: stormfx   
Дата:   04-12-08 20:33

@ thefly_ [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Предлагат ми работа като фотограф - малко инфо
Автор: AndreyIst   
Дата:   04-12-08 20:45

Аз пък като реша пак да се заженя ще взема да питам тук ... евала ви правя за съветите.

Отговори на това съобщение
 Re: Предлагат ми работа като фотограф - малко инфо
Автор: MarinY   
Дата:   04-12-08 20:51

da.fo и thefly_ , [smilie24]
Останалите, какво сте се хванали за тези 3 години? Това е средният срок да изучиш какъв да е занаят. Тези, които плачат срещу срока - имали ли сте фирма с млади хора? Нищо не знаят, нямат навици, тъкмо ги пообучиш и решават, че морето е до колене ... и хайде "на частното" или "самостоятелно".
Синеокия, дават ти шанс. Учи, тренирай, "кради" занаят. Ако си добър, ще растеш, ако не си, ще си останеш на заплата. Всичко зависи от теб. При всички случай, резултата не идва в края на първата година.



Публикацията е редактирана (05-12-08 03:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Предлагат ми работа като фотограф - малко инфо
Автор: denyo   
Дата:   08-12-08 17:47

Добри съвети са ти дали вече, аз само си мисля, за какво този 3 годишен договор. Ако условията ти харесват ти би останал и повече, нали? По-скоро помислете за нещо като това което написа sirkhann.

Отговори на това съобщение
 Re: Предлагат ми работа като фотограф - малко инфо
Автор: ejko   
Дата:   08-12-08 18:03

Три годишен договор не може да те задължи да работиш там 3 години. Може да те задължи в рамките на тези 3 години да спазваш договора, който си подписал и да се съобразиш с клаузите относно напускане, срокове и т.н.
Може би вече са ти го казали това, но не ми се чете цялата тема!
Успех

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »