Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Честит нов D3x!
Автор: Achromatic   
Дата:   01-12-08 07:50

Ето го и него съвсем официално...

http://www.nikon.com/about/news/2008/1201_d3x_01.htm



Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: danbi   
Дата:   01-12-08 08:40

Тия от Никон не играят честно!

Това нещо трябваше да го чакаме, чакаме....

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: pmartinov   
Дата:   01-12-08 08:42

Nikon unveils 24.5MP D3x digital SLR


Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: hotsnail   
Дата:   01-12-08 08:45

За коледа грабете по един

The Nikon D3X will be available at Nikon Authorized Professional Dealers starting December 2008, and will be available for an estimated selling price of $7999.95

Обаче нема равен тоя апарат.

Канон ще трябва да побързат с 1Дс mk IV

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: digitalgab   
Дата:   01-12-08 08:58

Това е апарат за професионалисти, а не за Nikon Posers. Вземаш един за Коледа и снимаш като про? Напразни илюзии.
Красывая женщина - ето профессия, все остальное - сплошное любительство.



Публикацията е редактирана (01-12-08 09:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: Amigo   
Дата:   01-12-08 09:00

а що е само до 1600 исо [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: pmartinov   
Дата:   01-12-08 09:01

Защото само любителите искат да снимат на 25 600исо.


Тази камера не става за снимки за спомен ...

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: Георги   
Дата:   01-12-08 09:04

честито


никой не реве като го сравняват по резолюция със средния формат (а за канона ревахте) [smilie11] [smilie5]


както казва алек, едно нещо е хубаво чак когато никон го пусне в продажба [smilie5] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: sauron69   
Дата:   01-12-08 09:07

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: pmartinov   
Дата:   01-12-08 09:08

Това е по-скоро тъжен за някои факт:








Едно нещо е наистина хубаво чак когато Nikon го пусне в продажба .









[thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: boni   
Дата:   01-12-08 09:09

Не четете внимателно от 50 до 6400ИСО е.
От 100 до 1600 е нормалната настройка.

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: Георги   
Дата:   01-12-08 09:10

[smilie5] [smilie10] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: boni   
Дата:   01-12-08 09:12

Стига сте омазвали всяка тема с тея разправии Никон-Канон. Няколко души и от двата лагера се държите все едно сте акционери на Никон или Канон и от това кой е по-хубав ви зависи бъдещето.
От личен опит категорично заявявам, че тела в близък ценови клас с еднаква по размер и резолюция матрица , дават твърде близки резултати. Разликите са толкова малки, че не си струва да се коментират в практиката.



Публикацията е редактирана (01-12-08 09:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: mike74   
Дата:   01-12-08 09:18

Бони [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: Amigo   
Дата:   01-12-08 09:23

boni написа:

> Не четете внимателно от 50 до 6400ИСО е.
> От 100 до 1600 е нормалната настройка.



Бони, какво значи нормална настройка[smilie11] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   01-12-08 09:25

Георги, а може би е така, защото тия дето го пускат в продажба преди Никон не са го изпипали както трябва?

Във всеки бизнес е така...

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: muu   
Дата:   01-12-08 09:27

имам дълбоки съмнения за сравняването по "резолюция" със средният формат. първо кой среден формат? филмов или дигитален? второ - съпоставим като размер в смисъл брой пиксели и размер на крайния печатаем формат - да , но като резолюция - тепърва ще видиме. както се очакваше цената е като на 1ДсМК3... също както цената на Д3 е аналогична на 1Д Мк3... това вече е истинска конкуренция при професионалната техника [smilie3]
познавам поне двама дето са го поръчали...

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: digitalgab   
Дата:   01-12-08 09:28

Може и да дават близки резултати, но когато излиза нещо качествено ново, трябва да изчакаме тестовете, за да се уверим че не сме останали назад да дишаме прахта. Щото Никон казват така: "Дребните детайли се възпроизвеждат невероятно ясно, а сенчестите и светли участъци съдържат градации на тоновете с минимално ограничаване, даващи снимки с уникален изглед и възприемане".
Още една стъпка напред към съвършенството.



Публикацията е редактирана (01-12-08 10:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: hotsnail   
Дата:   01-12-08 09:51

ИСО-то е малко странно

на ДПревю пише

Sensitivity

• Default: ISO 200 - 6400 in 1/3, 1/2 or 1.0 EV steps
• Boost: 100 - 12800 in 1/3, 1/2 or 1.0 EV steps, HI2 = ISO 25600


Пък никон си пишат това дето и Бони каза - нормални стойности 100-1600 разширен обхват 50 до 6400

Разширен обхват значи, че качеството страда. Никон пишат че на 1600 картинките са с гладки полутонове и естествени цветове на кожата.


The exceptionally low noise of the D3X is essential to any professional commercial application, and it provides photographers with an ISO range of 100 to 1600, expandable to 50 (Lo-1) and 6400 (Hi-2). The ultra smooth tones and lack of grain at ISO 1600 as well as at low sensitivity settings result in smooth, natural skin tones and exacting detail that, before the D3X, required larger and far costlier studio-bound camera systems.

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: nodoubt   
Дата:   01-12-08 10:07

обективи няма ли днеска [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: sauron69   
Дата:   01-12-08 10:10

мдаа, и аз очаквах че ще се появи и някой обектив [smilie11]



Публикацията е редактирана (01-12-08 10:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: nodoubt   
Дата:   01-12-08 10:13

даже трички се говореше , че ще бъдат обявени днес с д3хикса [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: snake79   
Дата:   01-12-08 10:14

Автор: boni
Дата: 01-12-08 09:12

Стига сте омазвали всяка тема с тея разправии Никон-Канон. Няколко души и от двата лагера се държите все едно сте акционери на Никон или Канон и от това кой е по-хубав ви зависи бъдещето.
От личен опит категорично заявявам, че тела в близък ценови клас с еднаква по размер и резолюция матрица , дават твърде близки резултати. Разликите са толкова малки, че не си струва да се коментират в практиката.

Бони предполагам всеки ден срещаш едни такива "неприятни хорица" - смачкани от живота - било то професионалнно, семейнно или по друг начин.
Хорица опитващи се да блеснат.
Е къде по-добро поле за изява от интернет форумите.Тук никой (или почти никой) не те познава пряко.Можеш да се представиш за всеки.
Проблема идва когато прекараш повече време в съответния форум и хората започнат да разбират кой си.
Примери такива тук много, за жалост твърде много.

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: next_time   
Дата:   01-12-08 10:36

Колко е хубаво да си жертва на потреблението.

Колко е хубаво снимачния процес да зависи все по-малко от теб.

Колко е хубаво че фотографията вече не е "онова изкуство" а се е изкачила на принципно нов етап на развитие.

Като чета подобни теми се сещам че едно време .... мнооооого отдавна всеки понеделник имаше от 20:30 Телевизионен театър.[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] Бюджетен вариант за извисяване на духа.Имаше и предаване Икономиката икономична дело на всеки.[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] Как просто и разбрано бяха обяснявани световните икономически тенденции.Какво ли нямаше.

Преди столетие и нещо художниците са се притеснявали че фотографията ще убие рисуването.Ебати иронията, сега фотографите се притесняват че рисуването в шопа ще убие фотографията.Мноооо романтично - нещо като завръщането на джедаите.Класически дух но облечен в нови изразни средства.Меч ... ама джедаиски ... електроника бате от най-ново поколение .... казвам ти тоа меч 35мп ти го прави и ги цепи лошите кат как новото Никоня цепи Каноня на високо исо.

Мноооого се чудя как така става че винаги новия модел е ТОЧНО това което е било нужно и се виждат чак сега недостатъците на стария и то не никонските 6мп са недостатъчни а канонските 6-8 са недостатъчни.И все една и съща песен "мен това ми стига аз с това ще се пенсионирам".Толкова ли е трудно да се дефинира кое е достатъчното за определени цели и да си отдъхнем.Как преди години продавахте календари на 6мп и се кълняхте в жената и децата че това е пре-достатъчно и че дори и 50мп да е няма да е от значение.Че кропки-мропки все е тая то оптиката си сметната ....

А като се сетя само колко пикселомани има и колко от тях са с най-голяма изява 800/600 на страниците на ФФ [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: vgramatikov   
Дата:   01-12-08 10:39

[smilie24] много точно [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: мъка   
Дата:   01-12-08 11:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: джъмбо   
Дата:   01-12-08 11:23

за пръв път модел на никон който да не се скъсвам от нетърпение да го чакам.....
надявам се вярното Д3 да си продължи службата към мен

е... познавам няколко хора дето най сетне ще се усмихнат

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: hash   
Дата:   01-12-08 11:48

Изглежда страхотно [smilie24] Иначе и аз бих взел Д3, но всеки с приоритетите си. Хубаво е да има конкуренция [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: riddick   
Дата:   01-12-08 12:54

Не, че съм се засили да го поръчвам, но къде е 16-битовия РОУ [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: JeT   
Дата:   01-12-08 13:00

Автор: riddick
Дата: 01-12-08 12:54

Не, че съм се засили да го поръчвам, но къде е 16-битовия РОУ

***

А и да добавим:
"Къде е компютъра[smilie11] , на който ще ги обработваме все по-големите хх-битови и ууу-мегабайтови файлове ??? "
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: ivodam   
Дата:   01-12-08 13:16

riddick: За какво ти е, Нейви отдавна обясни, че повече от 12 бита не са нужни [smilie18].

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: psychoiho   
Дата:   01-12-08 14:39

аз прочетох новината на сайта на Никон, но не видях никъде написано изрично че апарата е със 16 битов ADC, само забележки че някои функции работят в 12 битов режим.
16-те бита има ли ги?

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: danbi   
Дата:   01-12-08 14:49

вероятно не от сензора. т.е. има ги само в обработката.

засега информацията е доста оскъдна. и всички са смутени от цената [smile]

твърденията на Никон, за качеството на картинката от D3x тепърва трябва да се докаже.

Впрочем, видя се, че и файловете не са 75MB

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: muu   
Дата:   01-12-08 15:01

данби, не виждам какво смущаващо има в цената... колкото канон 1Дсмк3 е, и това си е резонно...

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: psychoiho   
Дата:   01-12-08 15:04

коя обработка?
интересува ме в RAW файла колко бита носят информация реално...абе ще почакам и ще разбера :)

за цената - аз не съм смутен щото съм с канон и за 2009-а бюджета не включва покупка на тяло :)
ма тя вярно солена, дано е оправдана

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   01-12-08 15:14

muu, съгласен съм, че е нормално Никон да извадят на пазара по-ново и вероятно по-добро тяло от това на Канон (1Ds mark 3).
От друга страна обаче, печалби се правят с повече обем, а не толкова с висока единична цена.

От трета страна, хората които си купуват подобни тела не се впечатляват от цената, а по-скоро от това, дали тялото ще ги издъни някъде, и от тази гледна точка Никон са се премерили добре. Вероятно са получили не едно запитване от рода на "ако ми предложите тяло, което да не отстъпва на Канон 1Ds, го купувам веднага!" и тъй...

А от четвърта страна, преди години Тим Бернес Лий разказваше как предлагал системи за Интернет сигурност на швейцарски банки. Тогава не-интернет системите бяха безумни, на безумни цени. Та човека сподели, че "... ако им говориш за числа по-малки от $100,000 на инсталация, просто започват да гледат разсеяно през теб..."
И в случая, ако Никон се целят на "средноформатния" пазар, то е нормално да предложат подобаваща цена -- иначе няма да ги вземат на сериозно.

Дано и продукта е на ниво [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: jivkojj   
Дата:   01-12-08 15:30

Тая цена за профи пазара (не Българския) от 8000$ си е действително много приемлива, да не кажа че ако всичко е иъпипано както трябва си е направо смешна.
Замислете се, че на един програмист например му дават десктоп ПЦ + лаптоп които струват поне толкова, софтуера си е отделно.

А това за ниските цени си е вярно. И при мен се се случвало модул, който продаваме за около 200Евро, на претенциозен клиент да се предложи за поне 2000Евро с монтажа и инструкцията на място. За по-малки цени просто не те гледат насериозно и търсят други.
Междодругото ARD предлагат мобилни студия в автобус под наем. На навремето струваше около 100 000 ДМ дневно. Сега не занм колко струва.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: psychoiho   
Дата:   01-12-08 15:48

jivkojj програмистите само си мечтаем някой да ни даде десктоп или лаптоп за $8,000. Със пъти си над нормата за цена на хардуер за работно място.

muu, в момента canon 1ds mkIII е $6,679.95. Това прави никона 20% по-скъп от канона. Може би толкова струват 4мпикс отгоре плюс 2.5 пъти повече фокусни точки [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   01-12-08 15:48

Джъмбо ти може да си доволен ама нямаш 16битов цвят нали [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: Георги   
Дата:   01-12-08 16:08

може на д3х вече да не му се разлепя гумата след година работа [smilie11] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   01-12-08 16:26

упс... нямало 16бита цвят...
а аз така се зарадвах... жалко тогава...

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: dau   
Дата:   01-12-08 16:38

Георги, нищо не ти разбира главата, гумата е консуматив, нормално е да се разлепя, а след това се или заменя или подлепя [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: kalinari   
Дата:   01-12-08 16:41

тъкмо може да си ги сменяш , летни - зимни[smilie5]



нищо ново, ше го пропуснем и тоя[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: jivkojj   
Дата:   01-12-08 16:58

psychoiho че на мен само десктопа сигурно прескача цената на тялото (това по цени като го купуваха), а ако сложа лаптопа с докинг- станцията и монитора става колкото тялото + 1-2 добри обектива.
Затова казах по-горе че за БГ не става дума. То едва ли ще има и продадени повече от 4-5 от тея тела в Българско де.

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: danbi   
Дата:   01-12-08 17:00

jivkojj, не стресирай спецовете бре [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: neptun61   
Дата:   01-12-08 17:22

138 MB Processed NEF (RAW) 12 or 14 bit image files
Selectable bit depths of 12-bit (4,096 tones) or 14-bit (16,384 tones), both yielding incredible image quality through a 16-bit processing pipeline, for smoother tonal gradations.

Това отговаря на въпроса ,колко битов е цвета. Обработката е 16 бита. К 10 беше с 22 битова обработка.



Публикацията е редактирана (01-12-08 17:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: muu   
Дата:   01-12-08 17:46

георги, гумата за наше съжаление ще си се разлепя... тя е направена като допълнителна "броня" на апарата. не е евтина, но се сменя без проблем. за съжаление разлепянето много дразни, включително и мене... ама пълна радост няма. ако е така устойчива на удар камерата се налагат други " компромиси".

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: psychoiho   
Дата:   01-12-08 17:55

ее че пак, 14 бита са слънце. супер, чакам с интерес примерите да видим в тъмните части как е.

-----------
jivkojj - айде да съм работил в достатъчно малки и големи фирми по света и у нас за software development за да знам кое как и колко. Незнам къде работиш и на каква позиция си, но десктоп със монитори за $8000 не е нормалния сетъп в софтуерна компания. ти може да си на специално място или със специален статус - евала.

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: Rotor   
Дата:   01-12-08 18:07

jivkojj написа:

> psychoiho че на мен само десктопа сигурно прескача цената на
> тялото (това по цени като го купуваха), а ако сложа лаптопа с
> докинг- станцията и монитора става колкото тялото + 1-2 добри
> обектива.
> Затова казах по-горе че за БГ не става дума. То едва ли ще има
> и продадени повече от 4-5 от тея тела в Българско де.

Не съм чувал за лаптоп по-скъп от 3000$ не говоря за разни екзотични машини, които са свръх устойчиви и са за нефтени сонди и др. подобни места на експлоатация, така че не мога да си представя лаптоп,док и монитор за 8000$, че и обективи отгоре.

Освен това на никой програмист не му трябва бърза машина за работата му. Обикновено се взимат машини на средно ниво към момента на покупката с хардове (като обем) и видеокарти доста под средното.

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: danbi   
Дата:   01-12-08 18:10

може би зависи, какво програмираш? [smilie8]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: jivkojj   
Дата:   01-12-08 18:10

psychoiho, явно наистина е специално, но Dell Precision 690 с монитора струваше към 5000евро. На такъв работя аз и колегите ми наоколо. Отделно лаптопа с докинг-станцията и монитора също бяха над 3.
Не виждам нищо ненормално, това се счита за работни условия които ти осигуяват за да си продуктивен.
Когато става дума за печелене на $$$$$ няма голямо значение дали работния инструмент струва 3000, 5000 или 8000, той се избива. Виж за хоби е друга работата [smilie3]
Затова съм и все още на мнение, че цената на тялото си е нормална.

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: pixel_s3m   
Дата:   01-12-08 18:19

Официялни Семпли с Никон Д3Х --> ЦЪК ТУК <--


http://chsv.nikon-image.com/jpn/products/camera/slr/digital/d3x/img/sample/pic_001.jpg


Още за Никон Д3Х


Брошура

Цена:

http://farm4.static.flickr.com/3001/2885792397_e57563b8ed.jpg




Публикацията е редактирана (01-12-08 19:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: vgramatikov   
Дата:   01-12-08 18:27

детайлът е убииствен :) подобно на а900 .

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: danbi   
Дата:   01-12-08 18:32

е, поне един биващ обектив имат Никон... нищо че в нашия форум е в едни списъци на неставащи.

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: tantris   
Дата:   01-12-08 18:58

Детаил има да. Отпечатъците от пръсти върху ноктите на модела. Ново предизвикателство за пост-обработката!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   01-12-08 19:32

да текстурата на кожата...с каква оптика е снимано това? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: kalinari   
Дата:   01-12-08 19:33

и за разлепените гуми са намерили решение(приложение)[smilie24][smilie5]




тези 24х36 сензори хубави, ама да ги сложат в ниските класове тела.
Пък който иска нека си купува пак 3Д фокуси мокуси и т.н. в про тела за много пари.[smilie7]



Публикацията е редактирана (01-12-08 20:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: neptun61   
Дата:   01-12-08 19:36

Пд някоя от скапаните 60 Микро. Я новата,я старата,щото тя не се дава на по-младото. Пише си го в ексиф-а.



Публикацията е редактирана (01-12-08 19:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: vgramatikov   
Дата:   01-12-08 19:41

С 60 микро? НЕ мога да го намеря в екзифа нещо не ровя кадето трябва [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: neptun61   
Дата:   01-12-08 19:43

Отвори кадъра с ACDsee.

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: vgramatikov   
Дата:   01-12-08 19:46

И от там ли можела аз в цс-а ровя [smilie10]
[smilie18] Както и да е.
Детайлчето е на ниво :)
Предполагам ,че е възможно и 24-70 2.8 да е.

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: sauron69   
Дата:   01-12-08 19:47

ей тук си го пише
http://www.nikon-image.com/jpn/products/camera/slr/digital/d3x/sample.htm

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: vgramatikov   
Дата:   01-12-08 19:50

Мда..2.8 G.
Арно арно.... [smilie24] [smilie24]
Дали ще вади по нисък шум от а900?
По нататък ще има много сравняванки може би.

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: neptun61   
Дата:   01-12-08 19:51

Не е зум. Твърд обектив е. В случая новото 60 Микро. И после нека някой твърди,че никонските обективи не ставали за много мегапиксели.

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: vgramatikov   
Дата:   01-12-08 19:54

Що бе имат си ...там фф-стъкъленца :)
24-70 2.8 как ли ще се държи на това тяло...
70-200 знаем ,че на фф не е кои знае какво.
85 1.4 ще е интересен доста интересен.

А и очакваното ново 50мм 1.4 G би трябвало да цепи косъма на 3 [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: джъмбо   
Дата:   01-12-08 19:56

мен гумата не ми се е разлепяла до сега.... нина Ф100 ни на д2....

виж д3х кат си го земна ще го оборудвам само с цайсове и ще снимам само лепотици бавно и лежерно

д3 то ще го държа да изкарва пари [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   01-12-08 19:58

Земи ме и мене да ти нося кафе [smilie18]
Там ще ти държа флаша....а у :)
Ай няма...

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: djogata   
Дата:   01-12-08 20:03

Абе, Д3Х точно като Д300 цъка 5 кадъра в секунда само при 12-битов цвят - пише си го с малки букви [smilie5] [smilie5] [smilie7] [smilie7]

Явно сензора вътре пак е Сони - с 12-битови шини, и Никон правят разни магии по трасето за да пуснат 14 бита [smilie5]

Така че за 16-битов цвят трябва да чакаме нов Никонски сензор [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: ivodam   
Дата:   01-12-08 20:13

dau: Тъй като в другата тема, дет я затвориха, ме беше питал:

Иво, кога запоследно си снимал концерт примерно? ама не в зала 1 на НДК...

За последно съм снимал това на концерт, не в НДК:


http://4coolpics.com/pics/0231/027810231766.jpg



Созопол, Аполония 2008, Камелия Тодорова, според някои леко пийнала, падна на сцената. Човек от първи ред на публиката стана и отиде да я вдига.

Та какво?

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: kalinari   
Дата:   01-12-08 20:15

и ти я тресна със светкавичката, а?[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: джъмбо   
Дата:   01-12-08 20:17

леко = бутилка водка

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   01-12-08 20:18

пълна тъмница Иво не знам как е фокусирал там... и с какво снима с марка или с 40Д? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: ivodam   
Дата:   01-12-08 20:32

dau: С Марка, както и онова пиле, за което си спомняш, и което НАИСТИНА беше на тъмно, пак го праснах с Марка. И това му е работата на Марка и затова струва една торба пари, поне по нашенски стандарти. За какъв дявол обаче имате претенции и искате 5Д да фокусира така? Откъде-накъде? Това искрено го недоумявам - тука от 2-3 месеца се занимавате с това, да обвинявате един апарат, че не са го направили да върши нещо, което не му е работата. [smilie2]



Публикацията е редактирана (01-12-08 20:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: ivodam   
Дата:   01-12-08 20:34

джъмбо: Джъмбич, май имаш вътрешна информация, а? [smilie3] Или непосредствени наблюдения по въпроса? [cool]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   01-12-08 20:35

значи според теб ако дадем 6к лв за апарат и не трябва да имаме претенции към фокуса... спри се ве човек само се излагаш повече...

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: ivodam   
Дата:   01-12-08 20:41

dau: Чакай сега, мислех, че говорим за новото 5Д, което струва 4600, за какви 6К ми говориш? И не става въпрос за претенции към фокуса - фокусът просто е НОРМАЛЕН. Ако на Марк 3 имаше в началото проблемни бройки и е признат проблемът, то 5Д нито старото, нито новото никъде не се разглежда и коментира като апарат, не можещ да фокусира и даващ брак от лош фокус. Но това НЕ Е апарат за концерти, дайте да се разберем веднъж завинаги.

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: vgramatikov   
Дата:   01-12-08 20:43

ivodam толко ли пречи да му сложат аф като на 50д или 40д ?

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: джъмбо   
Дата:   01-12-08 20:49

непосредствени....

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: djogata   
Дата:   01-12-08 20:49

Аз за последно снимах мюзикъл от балкона на една опера - ама снимането не беше позволено, камо ли светкавиците, така че снимах без светкавица, и само като пееха по-силно, че да не се чува как пляка огледалото [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Ауто исо (варираше между 2000 и 3200) и пуцай [smilie18] [smilie18]

Много, много, много гадното Д300 не изпусна фокус [smilie7]

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   01-12-08 20:52

ок Иво, за цената моя грешка, 4600лв е, ама за тези пари пак не може да имаме претенции към АФ-то и не може да искаме 9 кръстови точки като на тъпото 40Д дето е на повече от година... така ли? Казвам ти стига се излага като кифладжия и се буташ като шиле пред майка си...

недей така няма сми да се излагаш...

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: ivodam   
Дата:   01-12-08 20:56

djogata: Е и какво пак? Ето ти снимка и без светкавица, в тъмна зала, на движещ се - танцуващ обект, условия сходни с твоя мюзикъл:


http://4coolpics.com/pics/0099/027810099657.jpg



С 30Д, не с 5Д, естествено.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   01-12-08 21:00

[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: muu   
Дата:   01-12-08 21:00

иводам, какво си мерите ако не е тайна?[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: djogata   
Дата:   01-12-08 21:01

Иводам, гледам снимката и ти казвам - няма нищо общо с условията, за които аз ти говоря, ама ти си говори [smilie5] [smilie5]

Имам познати с 30Д и знам що за стока е (и с фокуса също) [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: ivodam   
Дата:   01-12-08 21:06

dau и pd и другите: Виж сега, понеже изглежда не мога да ви обясня защо за собствениците на 5Д/старо/ново това, за което говорите, просто не е нужно, да ви цитирам изказвания на хора, купили си новото 5Д (от фредмиранда.цом):

The AF is very similar to the original 5D though there are some reported upgrades. By comparison with 1 series cameras, its relatively small diamond of 9 AF points seems a bit limited. In reality it works fine for most situations this camera is intended for. It does seem more snappy than my 5D Mk I did but that is pretty subjective. It is a good autofocus system.

The autofocus seems slightly better than the original, but I really never had any problem with the original either. I am not a sports shooter.

Пак ме карате да пиша и да се повтарям, при Канон има по-ясна специализация и диференциация по потребности и съответно функции на телата, няма всеядност и претенции всяко тяло да става едва ли не за всичко. Нека Никон вървят по тоя път, ма оставете Канон да има по-различен поглед върху нещата.

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: ivodam   
Дата:   01-12-08 21:08

djogata: Дай да видим де, за какво толкова иде реч, че и да преценим доколко ние тук а и човечеството има нужда от въпросните снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: muu   
Дата:   01-12-08 21:08

абе, този никон ви докара до истерия... за какво толкова?!?[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: ivodam   
Дата:   01-12-08 21:13

muu: Нищо не мерим, а аз съвсем искрено от известно време се опитвам да разбера как така изведнъж се оказа, че същността и най-важното във фотографията е снимането на тъмно, в тъмница и всички производни на мрак, за които се сещаш, и че от тая гледна точка следва да се оценяват и дават присъди за новите тела. Погледни какво чудо е само във връзка с новите модели - някаква истерия относно високо ИСО и как фокусирал апаратът на тъмно. ИСТЕРИЯ! Никой не говори за красота на цветове, картина, бял баланс, дълбочина на цветове и т.н. Едно ИСО, шум та шум и как фокусира роботът вместо теб - тва е във всяка втора тема, всеки Божи ден! [smilie23] [smilie2]

Да влезе Блейд, баси! [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: muu   
Дата:   01-12-08 21:20

ами сещам се как в една тема за вилдлайфа обеснявахте как снимате призори или привечер и колко е оскъдна светлината... или ти или шотландеца... после говореше за микродетайла на най добрия за целта в света апарат, и за ниския му шум който позволява кроп... не знам блейд дали се спомена там...

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: Vector   
Дата:   01-12-08 21:22

Мисля, че е крайно време да се съгласите всички с ivodam!
НЕ Е нужно, а и НЕ ТРЯБВА, "собствениците на 5Д/старо/ново" да ползват апарата в условия, различни от нормалните, а само и единствено в идеални или близки до идеалните условия. За всякакви други условия е "препоръчително" да се ползват "Маркове", Д3, Д700, а ако и това е невъзможно, да се ползват турбосапунери - ФЗ-18 примерно!
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: neptun61   
Дата:   01-12-08 21:24

Иводам

Какво се чудиш? Хората с тела от по-ниските класове обикновено снимаме с евтини,леки,малогабаритни,тъмни обективи. Чудно ли е,че ни интересуват високо исо и автофокус в лоши светлинни условия. Разбира се интересуват ни и бял баланс,цветопредаване,дълбочина на цвета,но това са неща,които се коригират сравнително лесно. Няма ли фокус работата е почти обречена,а борбата с шума е тежко занимание,макар и не толкова обречено.



Публикацията е редактирана (01-12-08 21:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: ivodam   
Дата:   01-12-08 21:31

muu: Даа, точно така, ма да си прочел някъде да плачем ние с Шоти защо 5Д, старо или ново, не става за вайлд? Ми като не става, си купуваме Маркове, не хленчим. Е за това иде реч!

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: Svsvet   
Дата:   01-12-08 21:34

Абе, на мен ли ми се струва или тук наистина са използвали канонска гума за тея орнаментчета [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10]


http://chsv.nikon-image.com/jpn/products/camera/slr/digital/d3x/img/sample/pic_001.jpg



[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: ivodam   
Дата:   01-12-08 21:40

Svsvet: Гаджето има убави очета, ама е трябвало да я снимат как подскача на батут на тъмно (разбирай - в тъмница), за да изпъкнат предимствата на апарата, а така изглежда като бледа имитация на 5Дм2 [smilie18] [smilie6] [smilie7]



Публикацията е редактирана (01-12-08 21:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: Svsvet   
Дата:   01-12-08 21:42

ivodam аз не се бъзикам нещо с Канон, просто много сериозно се замислих за тая гума [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: carl_cox   
Дата:   01-12-08 21:42

Автор: muu
Дата: 01-12-08 21:08

абе, този никон ви докара до истерия... за какво толкова?!?
--------

[smilie24] абсолютно :)

радвам се за тези никонци, които ще могат да си го позволят, но наистина няма логика да се шуми около апарат с цена, достъпна само за професионалисти или бая паралии..

струва ми се по-логично да се вихрят спорове около далеч по-достъпният никонски фулфрейм - D700...

както и да е :) [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: muu   
Дата:   01-12-08 21:51

иводам, бившата ми жена снима 3 години концерти и филмови продукции на терен с канон 5Д .... при чудни светлинни условия. върши и работа апарата, а изискванията и са за печат, не за интернет. отделен въпрос е как и работи фокуса на тъмно... [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: tantris   
Дата:   01-12-08 22:42

Бе хора съвсем изтрещяхте! То не му е в тая тема мястото на 5Д Мк2, но все-пак да изкажа мение. Канон ако бяха пуснали новото 5Д с професионална фокусна система, кой ненормалник ше си купи Марк или дори Никон Д3х при половение, че едното струва 3000 а другите 8000 долара? Сони също не сложиха супер-дупер фокус в алфата. Та сега, според мен, Д3х се намира малко в кофти позиция - за 3 прти по-малко пари протата могат да избират между апарат с ХД-видео и такъв със стабилизирана матрица. Никонът е на ниво Марк 3 Дс но с година закъснение.

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: pmartinov   
Дата:   01-12-08 22:57

admin


Маса глупости и обиди сте изговорили тука.
Има още една подобна тема, ако я оспамите по същия начин, ще ви спра правата за писане във форума и на двата лагера.



Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jivkojj   
Дата:   01-12-08 23:02

И за какво им е на протата апарат с ХД-видео, за любителите и ентусиати - ясно. Въпреки доброто си качество, поради rolling shutter ефекта едва ли може да се използва пълноценно като заместител на истинска ХД камера, освен в частни случаи (статични сцени например) [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: djogata   
Дата:   01-12-08 23:19

100

















.

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: danbi   
Дата:   01-12-08 23:27

ivodam -- от десетки години, фотоапаратите правят хубави снимки при добри светлоинни условия. Някои по-лесно, други по-трудно (оставяме настрана уменията, таланта, вдъхновението и КЪСМЕТА на фотографа)

Това, от което хората в днешно време се впечатляват са "новите" неща, които позволяват фотографиране по невъзможен досега начин. Затова обсъждаме автофокусните системи на тъмно, чувствителност на матрицата и мерките за избягване на шума.

Фотографии на тъмно могат да се правят и с 5D, на ръчен фокус (ако на автофокуса не му стига светлината) и тъй...

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: tantris   
Дата:   01-12-08 23:31

Питай Джвмбо.

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: ivodam   
Дата:   01-12-08 23:46

Данби, не знам, на мен, честно казано, изразът "фотографии на тъмно" ми звучи най-вече като един як оксиморон, а защо ви е по-интересно какво става на тъмно, отколкото на светло, сами се запитайте... мракобесове са ви хванали май[smile] [smilie6]



Публикацията е редактирана (01-12-08 23:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: danbi   
Дата:   01-12-08 23:55

ivodam, всеки с различна цел [smile]

професионалистите, предполагам защото им се плаща за качествени снимки.. дори и на тъмно.

на мен понякога ми е тръпка, а и като няма осветление, няма да развалям атмосферата със светкавици или специално осветление.

преди месец бях на парти край пирамидите на Гиза -- бяха ни направили огромен павилион, за над 1000 човека. имаше и сцена с изпълнения на арфа, някакъв тамошен топ-певец и т.н.

Ако нямаш възможност да снимаш на 'тъмно' няма начин да заснемеш това на фона на пирамидите, огрени от лунна светлина.

А впрочем, имаше и телевизионна камера на дълго рамо, което се шматкаше насам-натам да снима обстановката.

А да... осветлението в шатрата, освен подиума където имаше цветни прожекторчета беше... от свещи.

съжалявам, ако това не съвпада с върколашките ти представи, но... и такива неща си заслужава да се заснемат.

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: tantris   
Дата:   02-12-08 00:12

Центрлната АФ точка на 5Д не отстъпва на тази на Д3.

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: muu   
Дата:   02-12-08 00:20

tantris, стига бе.... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: tantris   
Дата:   02-12-08 00:28

Центрлната АФ точка на 5Д не отстъпва на тази на Д3.
Не бъркай със сервото.

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: tantris   
Дата:   02-12-08 00:31

А и не знам как стоят нещата при никон, но с 5Д се фокусира с обектив с бленда 4.5 (4.6 реална) и двоен конвертор. Смятай на какво се равнява това.

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: muu   
Дата:   02-12-08 00:38

то хубаво, ама от какъв зор ги пишеш тези неща в тази тема.... [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: tantris   
Дата:   02-12-08 00:44

Ми гледам, хортувате си нещо с Иво...

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: muu   
Дата:   02-12-08 00:46

ми аз и на него му се чудя, какво ги пише тука тези неща...

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: tantris   
Дата:   02-12-08 00:51

Ми ако мислиш, че само с никонци темата ще достигне 1000-ния пост[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: ivodam   
Дата:   02-12-08 10:18

danbi: И 5Д ще фокусира на цветни прожекторчета, това за фокусирането при лоу-лайт е повече въпрос на обектива колко светлина ще пропусне, не толкова на тялото.

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: ivodam   
Дата:   02-12-08 10:19

tantris: Влади, това е супер-мупер-дупер изключително важно, което казваш, за фокусирането на 5Д с двоен конвертор, даже си нямаш представа колко е важно!! Ако е така, както казваш, то значи 5Д няма никакъв проблем да фокусира с двоен конвертор на обективи четворки.

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: danbi   
Дата:   02-12-08 11:37

за да не си говорим празни приказки:

D3: AF working range: -1 to +19 EV (ISO 100, normal temperature)
5D: AF working range: -0.5 - 18 EV (at 23°C, ISO 100)
D3X: същото като D3
D5mk2: същото като D5

ivodam: обектива няма много общо сам по себе си! Затова в твоята тема правех експеримент с тъмницата 18-200 (на 200мм, ф/5.6). има общо обектива+околното осветление -- т.е. колко светлина изобщо попада на автофокусния сензор.

не знам защо четеш неща, които не съм писал. [smilie5] дори не коментирах с какво съм снимал сцената. ставаше въпрос за върколашките мераци [beer]

темата за автофокусните системи и защо ги правят такива, каквито са е интересна, и предполагам ще накара доста хора да се замислят.. но не и е мястото тук.

не за друго, ами D3X просто има същата автофокусна система като D3.

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: ivodam   
Дата:   03-12-08 22:00

Хе-хе, ето ви снимка с "лошия" фокус на 5дМ2:


http://farm4.static.flickr.com/3066/3074926656_683723fbd7.jpg?v=0



Бахмамаму и цветове, и контраст, и динамика... Канон създадоха още една легенда, някои хора обаче още не се усещат...

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: danbi   
Дата:   03-12-08 22:03

ivodam, всичко друго ми е ясно, ама така да се прехласваш по един фотоапарат.....

хората правят не по-лоши снимки от тази отпреди десетилятия, с "примитивни" камери.

ама като те влече.. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: ivodam   
Дата:   03-12-08 22:08

danbi: Ами да, правели са хората, без изобщо да разчитат на патерицата, наречена АФ, а някои хора това се опитват да го издигнат в ранг на най-важен показател за един апарат при оценката.

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: dimi2007   
Дата:   03-12-08 22:47

Бахмамаму и цветове, и контраст, и динамика...
------------

[smilie5] [smilie5] [smilie5]


Бахмамаму и критериите.....[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: pmartinov   
Дата:   03-12-08 22:52

D3x



Публикацията е редактирана (03-12-08 22:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: sauron69   
Дата:   03-12-08 23:13

pmartinov, пак е направил интересен превод от японски [smilie18]
Canon EOS 5г Марк II живи действие Доклад на Canon EOS 5г Марк II да се снима филм WATARA гара ще пристигне в Долината на релсови пътища
29 ноември Canon ще освобождаване "ЕОС 5г Марк II" е бил застрелян...

https://photo-forum.net/joro/emoticons/EmoticonROFL2.gif

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: danbi   
Дата:   03-12-08 23:17

брех, превариха ме [smilie18]
Това бай Гугъл, голяма работа.. преводач!

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: carl_cox   
Дата:   03-12-08 23:18

ами по-долу за SONY A900:

"2460 милиона пиксела, образи, произведени от фотографиране на огромна разрушителна мощ на камерата могат да се насладят на високо равнище" [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: explorer   
Дата:   03-12-08 23:21

Превода просто рулира. [smilie5]

Други уникални характеристики включват, D3/D300 също е снабден с взаимозаменяеми лещи

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: explorer   
Дата:   03-12-08 23:22

"такова ежедневно изхвърляне на стрелба от малка, лека машина е идеално"
[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: miton   
Дата:   04-12-08 00:20

ivodam, относно твоя коментар на ситуацията, Камито изобщо не личеше да е пийнала, просто дългия панталон и направи лош номер[smilie18]
даже после отиде да благодари на зрителя който и помогна да стане.
И аз щракнах няколко кадъра с40д-то, ама после ги изтрих, щото мисля че това не беше най важната част от хубавия концерт[smilie24] [smilie24]
Били сме на няколко метра, ама как да се познаем??? Трябва да си направим значки на форума та да се намираме лесно.[beer] [beer] [beer]

http://photo-zona.net/images/user3095/album9982/large/1228342303_glab4104_kami.jpg





Публикацията е редактирана (04-12-08 00:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов D3x!
Автор: ivodam   
Дата:   04-12-08 10:43

miton: Аз затова написах, че според някои хора била на няколко водки, не мога да съм сигурен, Джъмбича има повече вътрешна информация по въпроса [smilie3].

Мен там можеше да ме познаеш по Марка, май немаше други маркове [smilie7].

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »