Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Въпрос за принтер Canon IP4500
Автор: nickey71   
Дата:   29-11-08 10:09

Аве хора,едно не мога да разбера-всеки път,когато се отвори нова тема по даден въпрос,в края и тя бива изопачена до неузнаваемост!Човека пита-и който има опит му го споделя и обяснява-кое,как и защо.Що изведнъж някои господа решават,че като имаш принтер задължително печаташ само снимки на него и после ги продаваш?Аз лично в ателието си имам 2 принтера-един 4300 и един широкоформатен,но снимките си ги копирам на Фронтиер.Ти печатай по десетки листи на ден,които са ти само разход,пък тогава си купувай оригинални мастила.Ако беше ненужно-нямаше да бъде измислено-нал тъй?И нямаше да има големи фирми производители на заместители.Всеки сам си решава какво да прави с ЛИЧНАТА си техника.Що едни си сложиха газ или метан на колите,при положение,че двигателя е бензинов,а?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за принтер Canon IP4500
Автор: Блясък   
Дата:   29-11-08 10:11

avjijata , [smilie24] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за принтер Canon IP4500
Автор: hellena   
Дата:   29-11-08 15:08

Ники --[smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за принтер Canon IP4500
Автор: GOSPODIN   
Дата:   01-12-08 22:16

avjijata, nickey71, Блясък, hellena, - отговора е един : МИЗЕРИЯ !!!

Тази убийствена борба със запушени от кофти мастило дюзи, невероятни изпълнения по "излъгването" на чипа на мастилниците и самото пълнене, скапването на главата , което означава изхвърлянето на принтера на боклука...

Все пак става дума за малък домашен принтер с ограничен брой копия .

Интересно ми е колегата с фотоателие, какви десетки неплатени листи печата?

Само изказвам мнение различно от общото блеене.

Явно гъзетата с "Мерцедеси" пълнещи ги тайно с газ са подавляващо много.

Успех в експериментите !

[shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за принтер Canon IP4500
Автор: GenaDP   
Дата:   01-12-08 22:21

Господинът, ти да нямаш акции в Канон или Епсън, че се пънеш толкоз? Запушени дюзи от кофти мастило има, когато мастилото е кофти. Никой не ми пречи да пълня с читаво наливна мастило. Пък и пропускаш факта, че не винаги има оригинални мастила, каквито са ми нужни... Нито един от произвадителите на принтери не предлага Ч/Б и сублимационни мастила. Тогава какво правим? [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за принтер Canon IP4500
Автор: danbi   
Дата:   01-12-08 23:42

Нещо напоследък не виждам IP4500 по магазините... има слухове, че новите модели са с други чипове и т.н.
Шантава история...

Тия трябва да ги погнат от ЕК.
Абсурдно е, машината с комплекта мастила да струва 200лв, а следващия ти комплект да струва 100лв. Много ясно, че след няколко пълнения, дори и да ти се скапе главата, просто ще го изхвърлиш и ще си купиш нов!
Само дето ще си замърсил околната среда с още един електронен боклук.

Каквито и да са им мастилата на Канон, със сигурност не са нещо кой знае колко различно от останалите качествени мастила. А че има ментета, има!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за принтер Canon IP4500
Автор: gerimo2   
Дата:   05-12-08 20:52

За тези, които вече са си прецакали главите или им предстои- НЕМА да се плашите имам 2-3 чисто нови неразпечатани глави за въпросният принтер.Цената е около 80 лева.Главата е резервна част и може да проверите в сервизите колко струва.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за принтер Canon IP4500
Автор: pdkfoto   
Дата:   08-12-08 10:35

При мен проблема със системата СНПМ е в избеляване на синия цвят само, което променя сивото в снимките.Тук прочетох изказвания от хора за наливните мастила и Пиксма 4500, които са чували нещо,но не им пречи да дават компетентни мнения,далеч от материята.Ако има някой който да препоръча неоригинална марка мастило - става дума за синия цвят да даде мнение.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за принтер Canon IP4500
Автор: asahi   
Дата:   08-12-08 10:36

Питай за Циан, щото синьо май няма.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за принтер Canon IP4500
Автор: pdkfoto   
Дата:   08-12-08 10:37

Cyan ----грешка.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за принтер Canon IP4500
Автор: GenaDP   
Дата:   08-12-08 11:21

Ако има някой който да препоръча неоригинална марка мастило - става дума за синия цвят да даде мнение.

Ink2000 (USA), BCInks (China), DCTek (China)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за принтер Canon IP4500
Автор: pdkfoto   
Дата:   08-12-08 12:57

Ink2000 (USA), BCInks (China), DCTek (China)
Кой ги продава в България ,ако има внос?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за принтер Canon IP4500
Автор: GenaDP   
Дата:   08-12-08 13:11

DCTek май по едно време Прокарт внасяха, но какво продават в момента - не знам. Само имай предвид, че не е добра идея да се мешат мастила на различни производители...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за принтер Canon IP4500
Автор: pdkfoto   
Дата:   08-12-08 13:26

Май по добре е да се разговаря с тях по отношение на избеляването на отделните цветове.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за принтер Canon IP4500
Автор: georgie   
Дата:   08-12-08 13:31

nickey71,по сложно нещо не бях чел,в дясно до пръста ти има 1 гумена тапичка,махаш пълниш и затваряш [smilie24]

http://photo-zona.net/images/user4187/album14446/preview/1228736075_ovyl5464_adpe8951.JPG





Публикацията е редактирана (08-12-08 13:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за принтер Canon IP4500
Автор: GenaDP   
Дата:   08-12-08 13:59

Отделните цветове на даден производител избеляват по сходен начин. При теб най-вероятно това мастило е с друг произход... Като искаш да държат на слънце - земай мастила с УВ защита. Ама са по-скъпи.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за принтер Canon IP4500
Автор: beliot   
Дата:   08-12-08 14:28

georgie, сигурно има някаква основателна причина да не ги пълни чрез тази гумичка. Аз никога не съм пълнил и не знам.Дано nickey71 вземе отношение по темата[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за принтер Canon IP4500
Автор: Tenev   
Дата:   08-12-08 14:39

Основателната причина е, че като напълниш през гумичката и после почват едни течове, ако не е затворено добре...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за принтер Canon IP4500
Автор: georgie   
Дата:   08-12-08 15:13

Tenev,нищо подобно.[smile] Единственото за което не съм сигурен е дали са оригинални или съвместими

http://photo-zona.net/images/user4187/album14446/preview/1228741348_aiqo5893_Picture006.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за принтер Canon IP4500
Автор: pdkfoto   
Дата:   08-12-08 16:45

Боите ми са комплект, така че отпада различния произход. Избеляването е най осезаемо при циана . Пробата за избеляване е правена на слънце, в стая на стена неогрявана от слънце промяна няма в цветовете. На директно слънце на 28 мия ден сивото вече розовее. Колкото е по евтина хартията по розовия сив фон е по розов. Имам и цветоотделки - четири надписа 1. жълт 2.червен 3 син 4. черен. Промяна е следната 1.пак е жълт 2 пак червен 3 синъото е виолетово вече. 4. черното черно.



Публикацията е редактирана (08-12-08 16:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за принтер Canon IP4500
Автор: GenaDP   
Дата:   08-12-08 20:56

И къв е точно произхода на мастилата?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за принтер Canon IP4500
Автор: pdkfoto   
Дата:   09-12-08 13:16

Произхода на мастилата е http://www.vali.bg/ комплекта се продава с мастилата за канон 4300, марката на мастилата не е упомената.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за принтер Canon IP4500
Автор: kokotoo   
Дата:   09-12-08 13:32

И аз се пробвах с ментета и сега си търся нов принтер, пробвах с Jet tec и всички цветове станаха cyan - голямо пране падна, пробвах и с Uprint и вече е в коша тотално се скапа запушиха са дюзите, а като си ги пълнех сам проблем нямаше

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за принтер Canon IP4500
Автор: GenaDP   
Дата:   09-12-08 14:22

Вали би трябвало да си признават без бой какъв е произходът на мастилата, освен ако не ги брандват с някаква тяхна си марка...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за принтер Canon IP4500
Автор: pdkfoto   
Дата:   09-12-08 15:11

Не съм ги питал, по простата причина че най вероятно ще кажат ,че боята не я зареждат те. Аз и нямам нищо против тях, най малкото претенции, но вече бих се интересувал за боите.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »